Автор Тема: Ретроградна Венера  (Прочетена 83167 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #330 -: Март 20, 2017, 06:55:49 pm »
Нас тука ни имат за втора ръка хора. Вече се знае, че за страните от бившия соц. блок се изпраща по-некачествена продукция на иначе известни и добри марки. А и тук още не са се научили да правят бизнес и търговия, принципът е "ден година храни".
това за  разликата в качетсвото на оригинални марки е така, но в конкретния случай вина имаха българските работници в склада, че подменили оригиналния шампоан с миещ препарат за съдове

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #331 -: Март 23, 2017, 08:45:38 pm »
Днес проведох едни ретроградни преговори, с евентуален нов възложител. Бях поканена в офиса на една агенция да подпиша документи за бъдещо сътрудничество.... И в един момент се разбра, че фирмената им политика изисква преводачът да поеме всички разноски по гражданския договор, включително и дължимите от тях. Такава наглост не бях виждала за десет години практика в този бранш. Аман от провинциални тарикати! Обаче явно са намерили вратичка в закона и се възползват. Питах ги в прав текст дали това е законно – преводачът, на чийто гръб печелят и градят имидж, да им поема разноските. Но в това село всичко е възможно, нищо не ме учудва вече.

Подписах договор, който във всеки един момент може да бъде прекратен едностранно. Да видим какво ще ми предложат утре, обещаха да уточнят въпроса в тяхното счетоводство. Не съм на зор за се нагърбвам с още едни тарикати – да печелят от моите компетенции, а аз да оставам невидима за крайния клиент. Най-сладката печалба, друг да свърши трудоемката част от работата, а ти да градиш имидж за негова сметка.

Влизам в един бг сайт за фрийланс проекти и какво да видя – копирайтъри се правят на преводачи и безобразно подбиват цените в бранша. И всяка нова поръчка вместо да отиде при квалифициран преводач, отива при някой жълтурко с гугъл транслейт.

« Последна редакция: Март 23, 2017, 09:06:42 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #332 -: Март 23, 2017, 09:31:57 pm »
Вчера на ретро Венера пренесох за нула време половин тон тухли, и после Венерата в овен била такава, че онакава-пидераси. Докато се чудех отде да наема хамали, се оказа, че съм добър хамал ;D   Дори вечерта реших, че ако има звезда Хамал, то тя изгрява на Ац-то ми .Зарадвах се ,че има няква такава -не е на ацто и не е много хамалска но е овенска  :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #333 -: Март 23, 2017, 09:35:30 pm »
Бека, хамалската работа не е по Венера, било то и овнешка. На Венера ѝ дай да лежкуни, да се наслаждава, друг да тегли. Венерианските типажи печелят от и чрез партньорство, не да носят тухли.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #334 -: Март 23, 2017, 09:44:03 pm »
Ами да, ама сега в 4 дом ще си зидам Тадж махала, иначе по съвпада с нат Меркурий нямам проблясък за красив ум-напротив, ще кажеш, че Мерка в главата ми стана пак ретро-много е страно и затъпяващо  :012: И ако приемем Меркурий за шеф на кучетата -кучето племеник пак ме пожела и понякога ме гледа любовно, защото навън му мирише на разгонени женски  :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #335 -: Март 23, 2017, 09:48:13 pm »
кучето племеник пак ме пожела и понякога ме гледа любовно  :012:

Кажи му да внимава, ще си има проблеми с Невидимия.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #336 -: Март 23, 2017, 10:23:56 pm »
Аа, той невидимия май умря, ама не съм сигурна, щото нали не го виждам.. ама може и да ме е напуснал, щото има една дърта шиврантия от долния етаж, дето много нахилена ходи в момента и си говори сама .

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #337 -: Март 23, 2017, 11:59:22 pm »
Тази година  след като Венера наистина е с феномен в своята ретроградност, какви според вас, ще са проявите на нейните аналогии до следващата й фаза- изминалите предходни 2 дни, Венера беше едновременно, и Вечерница, и Зорница ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #338 -: Март 25, 2017, 11:46:25 am »
Добра вест от Венера, днес на 25 март !  :)
Долен съвпад Слънце/Венера 4 * 55 ' Овен- честито на оценените и "оцелелите" . ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #339 -: Март 25, 2017, 12:54:12 pm »
От името на най-долните паднали Венери привет и от мен !Мисля да я отпразнувам с концерт класическа музика, но се притеснявам сопола ми да не навреди на някой седящ до мен, както и да не почна да кашлям неподходящо. В дилема съм-искам, но го намирам за егоистично спрямо другите хора, не знам доколко съм заразна. Не е морално, ама щом е паднала Венера ши помисля  ;D

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #340 -: Март 25, 2017, 08:04:54 pm »
Добра вест от Венера, днес на 25 март !  :)
Долен съвпад Слънце/Венера 4 * 55 ' Овен- честито на оценените и "оцелелите" . ;)

 :38:
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #341 -: Март 26, 2017, 01:53:05 am »
Венера тези дни беше най-вече досадница
Тия двамата ретро ми идват в повече, сигурно защото са ми ъглови в натала, лошо ги усещам

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #342 -: Март 26, 2017, 05:23:58 pm »
По ретро Венера най- сполучливите ми покупки се оказаха тези, които са втора употреба- нови са, но се препродават по някаква причина.
В магазини се отказах да влизам, харесам нещо, тръгна да плащам и някой дефект , видян в последния момент , ме отказва.
Пробвах нов крем, не ми понесе и си купих стария изпитан.
Тръгнах да хвърлям една скъпа и много прехвалена спирала, с която не се спогодих нещо след 4-5 ползвания, добре, че й дадох последен шанс- беше се посгъстила и резултатът много ми хареса, та ще си я изхабя с удоволствие.

От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #343 -: Март 26, 2017, 07:13:58 pm »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #344 -: Март 26, 2017, 10:04:27 pm »
Мда, по принцип по ретроградие, независимо от знака, хората стават много настоятелни в опитите си да обяснят точно какво и колко чувстват, кои са, какви са

Този път и аз  го случих това с обясненията, най-накрая, "послушах те ", почти на долния съвпад-  подейства  ми освобождаващо. 
Значи, правилни са ти наблюденията.   :clap:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“