Автор Тема: Елекции - практикум  (Прочетена 56666 пъти)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Елекции - практикум
« -: Ноември 23, 2013, 10:24:36 am »
Тъй като не видях тема за елекции, реших да създам такава.
Една позната се интересува кога ще е най-подходящия момент за създаване на интернет сайт. Кои планети трябва да са от най-съществено значение?
« Последна редакция: Октомври 20, 2014, 06:38:25 pm от Veselin »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Елекции - практикум
« Отговор #1 -: Ноември 23, 2013, 10:28:51 am »
би ли сложил и карта на познатата, за мен елекция без натална карта не е съвсем...електната :)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Елекции - практикум
« Отговор #2 -: Ноември 23, 2013, 10:45:16 am »
Веско не разбирам нищо от елекции, но нещо не ми харесва съвсем картата. У8 ще изгори покрай Слънцето, У8 опозиция У1; У2 и У1 нямат аспект, опозицията със Сатурн нищо че е разходяща ми се струва по-добре да се избегне.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Елекции - практикум
« Отговор #3 -: Ноември 23, 2013, 10:59:46 am »
на пръв поглед - нейният 3-ти се управлява от меркурий, а той в елективната карта е в заточение - стрелец?
нали искаме чрез интернет да стават нещата, така разбрах

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Елекции - практикум
« Отговор #4 -: Ноември 23, 2013, 11:31:39 am »
Интересуват ни юпитер, венера, меркурий, а те точно през този период е малко трудно да се нагласят читаво, като се има предвид, че около 20/21 венера се обръща ретро

пробвай да нагласиш меркурий казими, да му дадем някаква сила все пак (до 17 мин от слънцето), да видим венера и слънце/луна как ще са

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Елекции - практикум
« Отговор #5 -: Февруари 02, 2014, 02:17:28 pm »
На мен тази карта ми се струва подходяща, добре си я нацелил.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Елекции - практикум
« Отговор #6 -: Февруари 02, 2014, 02:39:43 pm »
Квадратурата е разходяща, важното е Меркурий да не е ретрограден и да е напуснал ретроградната си сянка. В случая той не управлява и АС, за да има определящо влияние слабата му есенциална позиция.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Елекции - практикум
« Отговор #7 -: Февруари 02, 2014, 03:35:35 pm »
Това са тънкости вече, не съм сигурна кой момент е по-важен.

Имаш предвид регистрация на име, домейн?

Предполагам, че и трите момента са важни - и моментът, в който се ражда идеята, и регистрацията му, и официалният му старт.

Някъде четох, че индийците смятат за истинско раждане момента, в който бебето докосне с крачката си земята. Символично това представлява и стартът на сайт - моментът, в който той се появява и става видим във виртуалното пространство - това е символичното му прохождане.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Елекции - практикум
« Отговор #8 -: Февруари 02, 2014, 03:45:30 pm »
Да, точно за регистрация на име и домейн имах предвид, но може наистина да е най-важен момента на пускане на сайта в действие.

За нашия фирмен сайт правих елекция за момента на официалния старт - имаше официална презентация по този повод и в избрания час го пуснахме на екрана.

За редизайна му също правих елекция - моментът, в който програмистът го пусна да се презарежда. Това може да продължава няколко часа, докато всички файлове и бази данни се прехвърлят, важен е началният момент. Казах на нашия човек "натисни копчето в 12.30".  ;D

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Елекции - практикум
« Отговор #9 -: Март 08, 2014, 03:55:10 pm »
Как се определят сигнификаторите за елективна карта, когато става на въпрос за продажби по интернет?
Продаващият е по 7 дом, нали?

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Елекции - практикум
« Отговор #10 -: Март 08, 2014, 05:02:15 pm »
Не ми звучи логично това, но добре. ;D Благодаря.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Елекции - практикум
« Отговор #11 -: Март 08, 2014, 07:14:28 pm »
Как се определят сигнификаторите за елективна карта, когато става на въпрос за продажби по интернет?
Продаващият е по 7 дом, нали?

3 дом, меркурий, уран
Продаващият си ти-асц, слънце
7-ми винаги са другите-съдружници, клиенти, врагове

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Елекции - практикум
« Отговор #12 -: Март 08, 2014, 07:23:06 pm »
Много ви благодаря!  :58: Асцендента в кардинален знак е още по - бърз, ще измисля нещо. ;)

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Елекции - практикум
« Отговор #13 -: Май 22, 2014, 01:46:21 pm »
Според вас тази карта подходяща ли е за пускане на обява за покупко-продажба на апартамент? Много ли са зле нехармоничните аспекти на луната при положение, че последния е съвпад с Юпитер? Дали по-добре не се избере час на 31ви май? Това е имота на родителите ми и искам да вземат добри пари, за да си покрият кредита.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Елекции - практикум
« Отговор #14 -: Май 22, 2014, 02:47:15 pm »
Според вас тази карта подходяща ли е за пускане на обява за покупко-продажба на апартамент? Много ли са зле нехармоничните аспекти на луната при положение, че последния е съвпад с Юпитер? Дали по-добре не се избере час на 31ви май? Това е имота на родителите ми и искам да вземат добри пари, за да си покрият кредита.
ами то се гледа по картата и управителите на домовете, в случая Луната е У2 за клиента, неговите пари- ще извърши хармоничен аспект със Сатурн У2, У3 за теб -  продажбата и парите от нея, но Сатурн е ретро, което предполага да стане трудно и бавно, от друга страна Луната ще извърши квадрат с Уран У3, което също предполага трудности във връзка с продажбата, оформяне на документи, а може би и със самата обява, с намирането на купувач...
Сатурн е скрит в 12д, което показва укриване на информация или не добре поднесена такава, което също би забавило процеса на намирането на купувач и самата продажба
Иначе е добре за крайно развитие това, че Луната ще извърши съвпад с Юпитер У1, съу4 в 8д- клиента и неговите пари,  ти и наследствения  имот
« Последна редакция: Май 22, 2014, 03:51:29 pm от akruks »