Автор Тема: Анаретни градуси  (Прочетена 22633 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7914
Анаретни градуси
« -: Ноември 28, 2013, 10:59:16 pm »
Сега Ема ще ме наплюе, че обобщавам, ама не съм виновна, не съм го измислила аз този термин :)

Обръщали ли сте внимание как точно се проявяват планетите в анаретни градуси?
Според моите скромни наблюдения винаги има кризисни или особени обстоятелства най-вече по основните сигнификации
Възможно е това да се дължи на факта, че последните терми винаги се управяват от малефици, или има друго обяснение?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12689
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Анаретни градуси
« Отговор #1 -: Ноември 28, 2013, 11:04:40 pm »
Какво влагаш в винаги има кризисни или особени обстоятелства най-вече по основните сигнификации ::)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7914
Re: Анаретни градуси
« Отговор #2 -: Ноември 28, 2013, 11:05:52 pm »
Какво влагаш в винаги има кризисни или особени обстоятелства най-вече по основните сигнификации ::)

а ти как го разбираш  ;)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12689
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Анаретни градуси
« Отговор #3 -: Ноември 28, 2013, 11:11:33 pm »
Аз не го разбирам ,защото при мен същия казус по рождение е "затъмнен" -затова питам  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7914
Re: Анаретни градуси
« Отговор #4 -: Ноември 28, 2013, 11:34:43 pm »
не знам дали за анаретно слънце се отнася същото, говорех за планети предимно

имаш ли случки с големи обрати, касаещи мъже, близки до теб?

П.П. не ме питай какво е големи обрати

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12689
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Анаретни градуси
« Отговор #5 -: Ноември 28, 2013, 11:47:58 pm »
Имам от всичко изброено от теб ,но го отдавам на това ,че цялата ми карта е "напрегната" -двете ми Светила са наранени,дефицит,със силен акцент върху стихии/качество... ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Анаретни градуси
« Отговор #6 -: Ноември 28, 2013, 11:52:52 pm »
Мале, днес ми е много комуникативно.  :93: Хиляда поста изтрясках във форума. Като за човек, който обича да е в сянка...  ;D

Но Папи ме провокира да споделя наблюдение.

По Венерата на майка ми - 29,4 градуса в Риби. Голямата й драма в живота е любовта. За нея много съм писала. Тя е добре познато задочно форумно лице.  :93: Никак не може да се справя с любовните теми. Дори в собствения си живот. Все още тлее по някакъв си господин, който бил връх на сладоледа. Баща ми обича, но не е тази Любов, по-скоро е доверие, приятелство. Но е факт, че не умее да се справя с любовните теми. С годините започна да търси в моите връзки и партньори този мъж, който е обичала. Откри го в лицето на мое бивше гадже. Аз не се вкопчвам в миналото - всичко си тече, много съм страдала, много съм обичала, но намирам начин да продължа и това да не пречи на живота ми, просто го изживявам и този кладенец пресъхва, откривам друг.
Но тя не го умее това. Колко години са минали от раздялата ми с въздушния тригон(няма нищо случайно, Папи, виж как се нижат темите и връзките между тях), а тя още е депресирана, че сме разделени. И отхвърля всеки друг мой партньор. Проектира своите желания върху мен, просто защото морал и разбирания на поколението й не позволяват да се пребори със своята анаретна Венера.

И други наблюдения от различни карти имам. Иначе и аз виждам, че има нещо необичайно.

Сега се сещам и за лекарката с лудия 12-тодомен хирон.  :93: Слънце и Меркурий в 29 градус на Дева. При нея кризите идват от бащата, той е слънчев овен, малко арогантен, незаинтересован, друг тип човек е. Тя не може да се справи с това Слънце/баща, една патова ситуация, която я тормози душевно. И се опитва да избяга от нея. Но пък Вселената яко й натриса всякакви хора със силен овнешки акцент, които постоянно я раняват и дълбае в темата за бащата и повтаряемостта в отношението.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7914
Re: Анаретни градуси
« Отговор #7 -: Ноември 28, 2013, 11:54:00 pm »
Имам от всичко изброено от теб ,но го отдавам на това ,че цялата ми карта е "напрегната" -двете ми Светила са наранени,дефицит,със силен акцент върху стихии/качество... ;)

възможно е, но да видим дали има тенденция...ако поровим в други, "по-чисти" карти, може би ще разберем кое натежава
пък и нали казват, че обикновено има повече от една индикация

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7914
Re: Анаретни градуси
« Отговор #8 -: Ноември 29, 2013, 12:03:54 am »
Ема, а тази приятелка как е по темите с анаретния меркурий?
(по-млади братя, деца, документни измами, лъжи, търговия и всичко др.)

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Анаретни градуси
« Отговор #9 -: Ноември 29, 2013, 12:27:52 am »
За брат й забравих да напиша, той ми е малко невидим.  :93: Има по-малък брат, който пък е любимец на майка й.  :93: Той е много нептунов, една фина душа, талант, творчески поглед за живота. Но отнесен от вихъра. По-малък е от нея. Малко е тип глезан. И по-скоро майка им доста го обгрижва, на моменти сякаш би ощетила приятелката ми, за да задоволи сина. Навярно това е така, защото приятелката ми е по-оправна, по-самостоятелна. А момчето е по-нептунов и майката е с вътрешно убеждение, че не би се справил сам.
Приятелката ми обича брат си, но ненавижда неговия пословичен мързел и тази отнесеност.
Тя е много добър художник също.
Той имаше много интересна карта, но не мога да я намеря в момента. Неговата карта сигурно 3-4 пъти ми се е губила. И пак е изчезнала.  :93:

Но ето, анаретен Меркурий и отношенията с братчето също са малко критични, макар и да няма открито напрежение.

И тъй като този съвпад е на Иц, може би показва точно това - драмата в семейството. То не е реална драма, нещо да е изкласило като напрежение, но има подмолни течения, които носят усещане за несправедливост и болка.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7914
Re: Анаретни градуси
« Отговор #10 -: Ноември 29, 2013, 12:35:51 am »
Какво нещо е живота - шарено
Тя помага на много, а нея я тормозят най-близките
Смятай ако има един ден син - живот и здраве- ама пък може да е помъдряла и да махне с ръка, вместо да се измъчва

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Анаретни градуси
« Отговор #11 -: Ноември 29, 2013, 12:38:35 am »
И само да вметна за майката, понеже също има много интересна карта. Тя е стелиумна Скорпионка, с Асц Скорпион.
Венера и Меркурий в точен съвпад в Скорпион, в 12 дом, Нептун в края на 12 дом, Слънце на Асц и анаретен Марс.
Марс е управител на 5 дом(интерсептиран). Има няколко неуспешни бременности - спонтанни аборти, лекарите не са давали шанс да износи дете, но приятелката ми е много случайно забременяване. След него има тежък аборт отново, никакви надежди за друга възможна бременност. Но и другото дете е факт. Но последната бременност е довела до отстраняване на матката. Този сакатлък се случил около затъмнение по оста телец/скорпион. Просто не помня датите, с приятелката ми сме го обсъждали някога и не ми се рови отново, за да правя сверка.

Все пак е пример за анаретен Марс, който в картата й има отношение към 5 дом и "сечивата".


Едит: Да, приятелката ми е интересна личност. Между другото, тя си е избрала и много интересна специалност, тя работи в отделение по детска хематология и онкология. Може би Луната й в Козирог малко я предпазва и дава възможност да се отстранява от ситуацията, защото такива отделения не са за всеки. Няколко пъти ме е молила да разгледаме хороскопи на дечица, които са й пациенти(ако си е поизпуснала Луницата към повече емоционалност, все пак е в съвпад с Нептун ;D). И там има много интересни карти.
« Последна редакция: Ноември 29, 2013, 12:58:16 am от Emma »
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7914
Re: Анаретни градуси
« Отговор #12 -: Ноември 29, 2013, 01:06:25 am »
Аха, значе малкото братче също ще емигрира
Ами това е-анаретните са гаднички, ако някой попадне на изключения-да се обажда

За децата-по мои наблюдения-колкото са по-забутани малефиците, толкова по-добри шансове, така се случва, че и при мен идват такива карти, малар и не на деца
Ама тоя рак е навсякъде вече  ???

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Анаретни градуси
« Отговор #13 -: Ноември 29, 2013, 11:10:04 am »
Интересна тема.  :) И аз съм глеала карти с анарентни планети, но сега не мога да се сетя кои бяха точно. Ще прегледам пак. Иначе съм чела, че при анарентните градуси е възможна пълна изява на качествата на планетата. Доста често се наблюдава например при успели хора ( известност и тн) планета в анараенти градуси, която отговаря за сферата на изява. Според мен нативът е събирал доста опитност в предходните инкарнации и сега трябва да развие пълния потенциал на въпросната планета. В моя натал- анарентни възли ( при това диретни и раху съвпад слънце)  :) Много важна роля явно ми играят. Движа се по раху, понеже така или иначе ми е в съвпад с екзалтираното слънце в 10-ти. От малка са ме вълнували темие на 10-ти, 4-ти не мее занимавал много, той все едно си беше "даден". :93:
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7914
Re: Анаретни градуси
« Отговор #14 -: Ноември 29, 2013, 12:05:49 pm »
Демек-кариеристка, а  :93: