Автор Тема: Познай професията - практикум  (Прочетена 207061 пъти)

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #975 -: Март 03, 2019, 03:23:01 pm »
Кои фактори Ви наведоха на учителската професия?

Слънце - в знак на Близнаци. Като знак Близнаците са медиатори -свързват Пролетта с Лятото,междинен знак(мутабилен,подвижен). Планета(управител) на Близнаците - Меркурий,за когото се пише,че е връзката между Земята и Небето. Вид учител... От Боговете(тоест от Бог) към Хората... И този Меркурий е в Трети натален дом,а този Трети дом,ако се погледне Мунданно,е дом на Близнаците - както Следва Първи  Дом е Овен,после Телец,После Близнаци,тоест един вид Меркурий си е вкъщи,въпреки че знакът е Рак...,което пък говори за дълбочина на Ума,тук се сещам да кажа,че Меркурий символизира Ума... Та дълбок ум,майчински силни чувствителни мисли,от което... Учител... Освен това... Луната... която е символ на нашите потребности... Тя е в Девети натален дом,знак Козирог,но домът мунданно е дом на Знака Стрелец,който също е подвижен знак - свързващ Есента със Зимата. Знакът Стрелец се тачи с философски ум,мъдрост,острота,дълбочина на ума. Та това видях и така казах  - ами учител,какво друго да е...
А за Лекарската професия... Управител на Асцендентът ви - Телец,е планетата Венера - Тя е в  дванадесети натален дом,които дом Мунданно е дом на Рибите.. А рибите,тоест знакът Риби... Се свързва със служба,жертва,помощ,12-ти дом - затвори,болници. Та толкова... Звучи ми,а може би и на вас ви звучи просто,и според мен всъщност си е... Поне аз толкова знам и мога.
« Последна редакция: Март 03, 2019, 03:33:48 pm от Ali_Lun »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #976 -: Март 03, 2019, 05:06:40 pm »
Благодаря за отговора.
И да, късничко е, а и съм малко бавноразвиваща се, та реших да потърся акъл отвън. :)
По предположението за професията програмист, преди много години професионален астролог ми каза точно това - нещо с техника, компютри.
Обърнах се към Вас с молба да погледнете картата ми, защото имам чувството, че нещо съм пропуснала в живота си, че съм можела да направя нещо повече. Вие като хора, които не ме познават, обективно да погледнете картата, ако е възможно и да споделите мнение.

Щом е за учител, ще погледна по-сериозно тия дни, благородна професия, трудна и зле платена. Учител по какво?

napa4

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 27
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #977 -: Март 03, 2019, 07:36:50 pm »
Щом е за учител, ще погледна по-сериозно тия дни, благородна професия, трудна и зле платена. Учител по какво?
С тази Луна в Козирог, управляваща 3 дом с Меркурий в него, по какво ли съм учител? :)Оформи се нова загадка.
« Последна редакция: Март 03, 2019, 08:03:58 pm от napa4 »

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #978 -: Март 03, 2019, 08:53:39 pm »
С тази Луна в Козирог, управляваща 3 дом с Меркурий в него, по какво ли съм учител? :)Оформи се нова загадка.

Някакъв език?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7265
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #979 -: Март 04, 2019, 05:05:59 am »
Много благодаря за отговора. Всичко, което сте написала, съм го обмисляла като възможност за допълнителна работа - не само заради допълнителен доход, но и форма на творчество. Купих си шевна машина с идеята да шия и да продавам през интернет. Участието в църковен хор също беше идея, появила се миналата година, но не я реализирах тогава, поради заболяване на близък и липса на време. Благодаря, че ми я припомнихте.
Как да тълкувам изречението "собствен бизнес не е удачно за теб"? Уроците, продаването на неща и продажбата им не е ли форма на частен бизнес?
Частен бизнес имах предвид като създаване на собствена фирма .Сатурн у10 дом в рак,в изгнание.Вие имате професия,но не сте удовлетворена.Мисля,че заниманията ,които съм написала ще внесат разнообразие в ежедневието,Уран и Плутон в 6 дом.Когато съм наемала учители за уроци на сина си,те не са имали фирми,не съм изисквала касов бон и фактура.Това имах предвид.Продажбите чрез интернет не са задължително от фирми,много често са от частни лица.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #980 -: Март 04, 2019, 07:53:28 am »
С тази Луна в Козирог, управляваща 3 дом с Меркурий в него, по какво ли съм учител? :)Оформи се нова загадка.
история,
ако у6 е меркурий съвпад сатурн у10 в рак на к3 и луна в 9 козирог- преподадавател
с венера  у6 се променят нещата

napa4

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 27
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #981 -: Март 04, 2019, 10:36:53 am »
история,
ако у6 е меркурий съвпад сатурн у10 в рак на к3 и луна в 9 козирог- преподадавател
с венера  у6 се променят нещата
История е верният отговор. Това означава, че часът от общината и сведението на майка ми не е точен. На върха на  6 дом в такъв случай е Дева. Това променя ли, според вас, професионалните ми възможности?
« Последна редакция: Март 04, 2019, 10:38:51 am от napa4 »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #982 -: Март 04, 2019, 12:38:53 pm »
Може да пробваш с търговия на акции, има софтуер, ще ти е интересно, има проучване на пазара, тенденции, тактики, току виж и някой лев паднал

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #983 -: Март 04, 2019, 05:02:57 pm »
Съгласна съм с това но за късното може винаги що се отнаса са учене за някои неща има предел и срок на давност но може и на 80 да станеш художник на 45 рехабилитатор лечител Петър Димков не е доктор но е Лечител-ят на България нали Лидия Ковачева
Сега, да ти кажа как стоят нещата реално, че не обичам приказки наизуст, знаеш... Голямата дъщеря когато започна следването си по Изящни изкуства в университета в Мадрид, беше на 18г и се възхищаваше на двама нейни колеги на по 70г, даваше ми ги за пример, но не изкараха и един семестър, защото не са издържали с часове да стоят прави пред статива, и са се отказали! Та толкоз по въпроса, че никога не е късно за нищо, защото всяко нещо си е с времето- не може да очакваш дървото да ти върже в края на есента и да даде плод през зимата.

Лидия Ковачева не е открила гладолечението, дори в книжката си пише за д-р Карисън, който го е проучвал в началото на 20в в Индия, сред хунзийците, изцяло е заимстван метода му за меко гладолечение- на плодове и чай.

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #984 -: Март 04, 2019, 05:26:50 pm »
Майка ми започна да се занимава на 50г с бизнес, от който нищо не разбира. А има натрупан голям стаж по професията й, където беше известна в средата с нейния професионализъм. Но много я спъваха от по-горе и крадяха трудът й, като поставяха на шефски места синковци, които нищо не разбират. Нервите й не издържаха. Всичко е възможно, но се иска голяма сила на духа, за да промениш коренно животът си.

Човек трябва да е гъвкав в този живот и ако не се чувства добре там където е редно да продължи напред и да се развива.
« Последна редакция: Март 04, 2019, 05:36:39 pm от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #985 -: Март 04, 2019, 06:12:21 pm »
Здравейте, тази карта е моя. Имам професия и работа, но не се чувствам удовлетворена, сякаш това не е моето нещо. Не знам накъде да се насоча. Моля да споделите каква професия виждате в тази карта и въобще вижда ли се нещо.

Може да пробвате с графичен и уеб дизайн. И за начало като допълнителна работа.
« Последна редакция: Март 04, 2019, 06:14:52 pm от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #986 -: Март 04, 2019, 06:20:18 pm »
История е верният отговор. Това означава, че часът от общината и сведението на майка ми не е точен. На върха на  6 дом в такъв случай е Дева. Това променя ли, според вас, професионалните ми възможности?

а по др.две магистратури не те ли влече

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #987 -: Март 04, 2019, 11:05:40 pm »
История е верният отговор. Това означава, че часът от общината и сведението на майка ми не е точен. На върха на  6 дом в такъв случай е Дева. Това променя ли, според вас, професионалните ми възможности?

Някакви заболявания като дете, които да насочат? Сега? 6-ти дом е и нашето здраве.

И ето тук значение на термите, които могат да се проверят в astro.com
http://astra.la/forum/index.php?topic=59.0
« Последна редакция: Март 04, 2019, 11:13:59 pm от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

napa4

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 27
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #988 -: Март 04, 2019, 11:16:35 pm »
Някакви заболявания като дете, които да насочат? Сега? 6-ти дом е и нашето здраве.
Да, родила съм се с луксация - извадена ябълка на тазобедрената става. Такъв проблем имат майка ми и баба ми по майчина линия. Проблемът при мен е отстранен до една годинка. Сега имам проблем с гърлото - сливици, фарингит, разширени вени.
« Последна редакция: Март 04, 2019, 11:18:06 pm от napa4 »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #989 -: Март 05, 2019, 04:24:37 pm »

napa4, не ви ли се изследва нещо свързано с род, етнос, чужди култури ? Имате усет да сте редактор, критик, схватлива на информация с афинитет към вестници, книги, издания; красноречие. Много бързо ви се мести интереса, засилен такъв към предприемачество, но трудно бихте се справили сама с финансите. Имате някаква фантазия, която искате да материализирате под формата на свободна професия, където да се прояви живото ви въображение. Може да работите сегашната си работа и да имате нещо допълнително, което да отразява по-възвишените ви нужди. Марс е точна опозиция на МЦ, Луна опозиция Сатурн у 10-ти, няма как да сте удовлетворена от своята професия, все нещо не ви достига. Вечно възбудима за някаква дейност- Слънце/Уран, Марс/Уран , 6-ти дом. По-скоро търсите някаква промяна, отколкото нова професия. Скучно ви е. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“