Автор Тема: Познай професията - практикум  (Прочетена 207179 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #435 -: Април 01, 2014, 09:03:40 pm »
Интересното е, че има Стрелец на К5 (двоен знак) и У5 е в Дева (мутабелен знак). Явно и е било дадено все пак да има близнаци.

и моя е в Дева, ама нямам нито едно :)

Happy58

  • Гост
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #436 -: Април 01, 2014, 09:05:06 pm »
Добре, ще кажа отговора. Тъкмо се прибирам.  :29:
Картата е на известната българска певица Мая Нешкова. Тя е родена на 1 май 1957 година точно в 12:00 на обяд в София (така сподели в едно предаване). Интересна е с характерния си глас и стил на пеене и освен това с факта, че до 39 годишна възраст не е могла да роди, въпреки че се е опитвала и са и правили операции. После се сдобива с две близначки, заченати по метода ин витро (едни от първите ин витро деца у нас).

за ин витро - Рашмън дава пример, в който споменава намесата на Уран - в смисъл, когато Уран направи нещо по картата

Happy58

  • Гост
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #437 -: Април 01, 2014, 09:12:48 pm »
Добре, ще кажа отговора. Тъкмо се прибирам.  :29:
Картата е на известната българска певица Мая Нешкова. Тя е родена на 1 май 1957 година точно в 12:00 на обяд в София (така сподели в едно предаване). Интересна е с характерния си глас и стил на пеене и освен това с факта, че до 39 годишна възраст не е могла да роди, въпреки че се е опитвала и са и правили операции. После се сдобива с две близначки, заченати по метода ин витро (едни от първите ин витро деца у нас).

а каква е клюката за мъжа ѝ? Този Хирон там на десцендента .... има ли проявление?

Happy58

  • Гост
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #438 -: Април 01, 2014, 09:14:03 pm »
В случая, Уран квадратира от 12 дом ретрограден Нептун У8. Може пък това да е предпоставка, знам ли.

не, не в натал - в прогресия или в транзит да е Уран

Happy58

  • Гост
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #439 -: Април 01, 2014, 09:16:19 pm »
според мен, в картата трябва да има подсказка, която да посочва, че квадратурата между сатурн и юпитер може да се преодолее, а предполагам, че и средството е дадено .... какво мислите?

Happy58

  • Гост
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #440 -: Април 01, 2014, 09:37:22 pm »
Papy ако иска, може да я интервюира относно отношенията с майка ѝ - точна в градус квадратура на луната с Плутон :)

Happy58

  • Гост
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #441 -: Април 01, 2014, 09:38:48 pm »
Не съм сигурен, но може би заради тригоните на Луната и Венера към Юпитер.

може, знам ли ...

а има ли някаква точка за тази цел (бебета) ... да подскаже нещо?

Happy58

  • Гост
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #442 -: Април 01, 2014, 09:41:13 pm »
Не съм сигурен, но може би заради тригоните на Луната и Венера към Юпитер.

а тя преди да роди, отказала ли се е от кариерата си? или поне някакво приспособяване - виж куинконса към 5 дом от 10-ти

утре трябва да разпитам майка ми .... тези подробности са интересни

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #443 -: Април 01, 2014, 09:43:58 pm »
у11 Меркурий тригон у5 Юпитер,Може Меркурий да е станал стационарен,по време на изкуственото оплождане и да се е усилил :017:

Happy58

  • Гост
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #444 -: Април 01, 2014, 10:10:28 pm »
Браво на akruks, че се е сетила точно за това!  :clap:

да, верно ...  :clap:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #445 -: Април 01, 2014, 11:54:25 pm »
Късното майчинство на Мая Нешкова бих го свързала с ретро Сатурна, който се  намира в 5-ти дом
 Понякога Сатурн в 5-ти  дом дава бездетност... Но тук е в скорпион, знака на магията, на нетрадиционните решения,  на  силната сексуалност, с която без съмение  е свързана  и фертилността...

Кету малко снижава ранга на популярност и известност, в смисъл,... Майа никога не е била прима на бг естрадата, ако трябва да сме точни. Аз си я спомням... Нареждаше се в някъде в края  на втората, в началото на третата стълбица.. Тя никога не е била ни Лили Иванова, ни Маргарита Хранова, ни Богдана Карадочева или пък Йорданка Христова... Майа беше по назад...
Имам ретро Сатурн в 5д, в знак водолей, на 26г станах майка, на 28г втори път, така че този мит за Сатурн в 5д, че дава бездетност не знам защо се разпространява постоянно- познавам много други жени със Сатурн в 5д, които са станали майки навреме и по естествен път, докато колкото бездетни и с много спонтанни аборти знам са с Уран в 5д.
Мая Нешкова не може да се сравнява с Лили Иванова или Маргарита Хранова, защото си е Мая Нешков- със своя уникален стил, със своите почитатели. Само това изречение от Уикипедия е достатъчно признание за нейния успех:
Цитат
Популярността на Мая Нешкова през 1980-те години дотолкова нараства, че тя става единствената звездата на българската естрада, която прави концертите си на стадиони.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #446 -: Април 01, 2014, 11:56:21 pm »
Интересното е, че има Стрелец на К5 (двоен знак)
стрелец не е двоен знак, такива са риби и близнаци

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #447 -: Април 02, 2014, 12:52:31 am »
Венета Райкова май беше Телец с Луна в Дева, но не й знам Асцендента.
Асцендент в лъв е.  :29:

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #448 -: Април 02, 2014, 10:14:35 am »
А близнаците по естествен път ли са заченати или инвитро?

В индийската карта има указания за затруднения в сферата раждане на деца. Сатурн е функционален малефик за нейния АС в Рак - управлява 7-мия и 8-мия дом. Намира се в 5-тия дом, откъдето поразява и сигнификатора на децата Юпитер. Сатурн, Меркурий и Кету се считат за безполови планети и казват, че връзката им с 5-тия дом (особено на първите две планети) може да лиши натива от собствени деца (при силно поставен Юпитер може да има осиновени, но този случай не е такъв). Управителят на 5-тия дом Марс е разположен в 12-тия дом на загубите и е в знак на Меркурий (има взаимна рецепция Меркурий/Марс в индийската карта). И въпреки това тя се сдобива с дете. И то с 2 наведнъж. През 1995 г. ражда близнаците си в даша на Юпитер. По това време и транзитен Юпитер минава през 5-тия й дом. Значи Юпитер в картата й е достатъчно силен, за да превъзмогне негативното влияние на Сатурн и неблагоприятното положение на У5 Марс. Освен това екзалтирана Луна (управител на АС) има аспект върху 5-тия й дом от 11-тия дом на желанията и реализацията им. И двете планети - Юпитер и Луна са силно свързани със Слънцето. Юпитер е в знак и накшатра на Слънцето, Луната е в накшатра на Слънцето. А Слънцето е много силно поставено - в екзалтация и в 10-тия дом, където получава сила по направление (дигбала). Важно е какво е състоянието на диспозитора ти - така казват. За пълнота на картината би трябвало да разгледаме 5-тите домове от Луната и сигнификатора Юпитер, а също и 5-ти от 5-ти, т.е. 9-ти дом.

При силно поставен управител на АС - екзалтирана Луна в 11-ти дом и силно Слънце човек ще умее да постига желанията си.
« Последна редакция: Април 02, 2014, 10:30:51 am от Mirabella »

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #449 -: Април 02, 2014, 11:33:48 am »
Гаури, благодаря ти за милите думи. Веско, благодаря ти за картата. Някои от ведическите астролози много наблягат на управителя на накшатрата. Твърдят, че всяка планета се проявява чрез управителя на накшатрата, в която се намира. Други не обръщат толкова внимание на това.

То темата тръгна към деца. Едно материалче по традиционна астрология в тази връзка - http://www.astrologyweekly.com/forum/showthread.php?t=28962.

Арабска точка на децата (Lot of Children) - за дневно раждане: AC + SA - JU, за нощно раждане: AC + JU - SA. В картата на Мая Нешкова се намира в 7-мия градус на Скорпион. В солара за 1994 г. Юпитер е в 10-тия градус на Скорпион и активира точката на децата. Сега, Юпитер е минавал през тази точка и преди (през 1982 г.), отделно е аспектирал точката много пъти. Трябва да се намерят и други подкрепящи фактори защо точно с това преминаване се е случила бременността, което не съм в състояние да направя. Пък и горе в материала ще видите, че не винаги аспектът на Юпитер към точката в солара се материализира в раждане на деца.