Автор Тема: Познай професията - практикум  (Прочетена 207169 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #15 -: Декември 09, 2013, 02:46:26 pm »
Като цяло с този карта ми се струва, че би могла да има и собствен бизнес, в някоя от изброените от вас сфери. Но е предпочела сигурна професия.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #16 -: Декември 09, 2013, 02:48:34 pm »
Според мене жената работи или в полицията или в органите на правосъдието.

С по-комерсиална насоченост, но си близо.

Брей, какъв е този комерсиален полицай, бе? Нотариус някакъв да е освен или адвокат. То пак правосъдие, но за своя сметка :012:.
Край! Тук ми трябва емотиконката на зеленото дяволче, но наобратно - да не изскача, а да си потъва засрамено в дупката.
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #17 -: Декември 09, 2013, 02:56:58 pm »
Нотариус някакъв да е освен или адвокат. То пак правосъдие, но за своя сметка :012:.


Вече не мога да се стърпя и ще ви кажа.

По професия е юрист и това работи. Доколкото разбрах, е работила по специалността си или все още работи в голяма застрахователна компания – Белгосстрах (не е от Бг).
Мисля, че няма частна адвокатска практика, но може да го уточня с нейната приятелка, от която имам тези данни. Предполагам, че там е юрисконсулт. Професията е по Юпитер в мажорен аспект със Слънцето, Меркурий и Марс. Между другото, Марс/Юпитер често се среща в картите на юристи и полицаи. Меркурий/Юпитер може да даде хуманитарна насоченост, но и добър търговски нюх, а също афинитет към банково дело, икономика.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #18 -: Декември 09, 2013, 03:00:58 pm »
То само това не казахме ;D

Този 8-ми дом е подвеждащ  :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #19 -: Декември 09, 2013, 03:06:00 pm »
Да, бяха изброени доста варианти.

Право – това е верният отговор.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #20 -: Декември 09, 2013, 03:28:45 pm »
Все едно...Радвам се, че бях доста близо до истината... Абе, почти в десетка !

Ти доста близо беше, почти нацели.  :)

Ето карта на жена полицай за сравнение (работа в обществена полза, не в частна):

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #21 -: Декември 09, 2013, 03:34:06 pm »
Между другото, Марс/Юпитер често се среща в картите на юристи и полицаи.

Да, именно! Така казват и класиците - Марс със свидетел Юпитер дава служители на реда и закона, събирачи на данъци и "слуги" на върховния съдия или на върховния жрец.

Но аз елиминирах Юпитер с лека ръка заради пустия "поглед". Ще я разжалвам тази догма, ако я караме така.
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #22 -: Декември 09, 2013, 03:37:02 pm »
Да, именно! Така казват и класиците - Марс със свидетел Юпитер дава служители на реда и закона, събирачи на данъци и "слуги" на върховния съдия или на върховния жрец.


Марс/Юпитер се стреми да служи на някаква кауза – било то в името на правосъдието, закона, да защитава корпоративни интереси или някоя социална/хуманитарна дейност. Среща се и в картите на духовни водачи, гурута, последователи или хора, занимаващи се с духовни практики.
« Последна редакция: Декември 09, 2013, 03:40:35 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #23 -: Декември 09, 2013, 03:49:48 pm »
Във втората карта пък съвсем не бих избрала полицайка  ???. Там номинирам Сатурн и Меркурий и със сигурност щях да стигна до накакъв дребен бюрократ, държавен чиновник или подобно. И евентуално бих решила, че ще има рязка смяна на работата си, поне една... Клишета разни.
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #24 -: Декември 09, 2013, 03:54:23 pm »
Във втората карта пък съвсем не бих избрала полицайка  ???. Там номинирам Сатурн и Меркурий и със сигурност щях да стигна до накакъв дребен бюрократ, държавен чиновник или подобно.

Е, тя не е уличен полицай, нито катаджийка, повече с документи и дознания се занимава.
Завършила е полицейската школа в Симеоново, има полицейски чин, работи като полицейски инспектор или оперативен работник.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #25 -: Декември 09, 2013, 04:05:00 pm »
Имам и карти “без професия“ - завършват някаква специалност, но през целия си живот или почти не работят, или се занимават с някаква “странична“ дейност, често неизискваща ценз или по-специална квалификация.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #26 -: Декември 09, 2013, 04:33:43 pm »
Lilla,а потомствен юрист ли е дамата или само тя се занимава с право ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #27 -: Декември 09, 2013, 04:36:26 pm »
Lilla,а потомствен юрист ли е дамата или само тя се занимава с право ?

За това ще трябва да питам приятелката й, не знам с какво се занимават нейните родители.

Но случаят с жената полицайка е такъв - бащата има връзка с правото, преподаваше административно право (преди това не знам какво е работил). Съпругът също е полицейски служител, запознават се на един квалификационен курс в София.
« Последна редакция: Декември 09, 2013, 04:39:35 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #28 -: Декември 09, 2013, 04:58:08 pm »
Lilla,а потомствен юрист ли е дамата или само тя се занимава с право ?

За това ще трябва да питам приятелката й, не знам с какво се занимават нейните родители.

Но случаят с жената полицайка е такъв - бащата има връзка с правото, преподаваше административно право (преди това не знам какво е работил). Съпругът също е полицейски служител, запознават се на един квалификационен курс в София.

Попитах ,защото много често Сатурн във връзка с 4-ти дом дава потомствена професия ,работното място е сходно ,ако е замесен и Юпитер,семеен бизнес,занаят -въобще в тази посока.Благодаря за информацията.
Престижна професия за дамата с Луна в Овен ,но дали това иска всъщност... ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #29 -: Декември 09, 2013, 04:59:54 pm »
Сатурн в 4 дом, ако е силно поставен, може да даде и потомствен статус, потомствени имоти. Под статус разбирам и полезни връзки, но там трябва да има и юпитерова подкрепа.

Имам близка със Сатурн в точен съвпад с ІС  и квадрат със Слънце (упр. на АС, плюс сигнификатор на бащата) - не е с наследствена професия, майката и бащата не са инженери. Общо са три деца в семейството, от родителите тя наследява всичко.
« Последна редакция: Декември 09, 2013, 05:04:21 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui