Автор Тема: Познай професията - практикум  (Прочетена 207295 пъти)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #75 -: Декември 12, 2013, 12:45:41 am »
Вие сте  ;)

мисля, че картата сама ще си каже, НО като жокер
от студент "практикува" ...та дори едното му дете е като него'
Има висше, ти си го казал, всъщност....
Социална професия, медик, психолог. Пътува във влаковете... :57: Слънцето е с два киунконса, направил е компромиси със реализацията:не му е било лесно.Рак е знак на продоволствието и обикновените професии, виж може да е ресторантьор. Луната в риби има секстил със сатурн, но те са "различни бири". Сатурн в 7 носи отговорност. Изтласкал се е някъде, далеч от нещата в детството и мама, дано да не се отдалечил от потенциала си, а напротив-да е намерил различното като път за себе си.
Готви добре и се грижи за другите.
Това, за което говориш се случва според мен по тригона слънце, уран-юпитер. В мъжка тема, това са планетите за мен.
Първото дете е символирано от анаретна верена, вероятно приликите са по второто-сатурн на трон в 7, жокерите ти нищо не ми говорят. Изчезна ми нейде кристалната топка :57:
« Последна редакция: Декември 12, 2013, 01:27:36 am от enigma »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #76 -: Декември 12, 2013, 08:16:41 am »
Капитан е да!Изибра си, търси опасностите, заради асцендента и плутон-слънце. Но има и нептуновото, а от пътуващите планети ,нептун и луна са и "по вода", не и меркурий.

Само това не бяхме предположили.  :012:

Търговска флота или на военен кораб?

За пример - още една карта на капитан, при това потомствен. Не е военен, но много обича "строй се, преброй се".
« Последна редакция: Декември 12, 2013, 08:18:19 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #77 -: Декември 12, 2013, 08:25:15 am »
толкова за него...въпросите остават?? :d030:
...с какво пътува и как се е реализирал

В какъв смисъл задаваш въпроса - с какво пътува? С какво превозно средство?

Извинявам се за тъпия въпрос, още не мога да се събудя.  ;D

Обаче ако се гледа ведическата карта, доста е показателна за чужбински пътувания, правилата си работят.
Ардра на АС , Луна/Кету в 9 дом, Сатурн в дуален знак в 7 дом... Луната също е в рахувска накшатра, Сатабхиша. По Раху са въздушноплавателните средства, а по Кету... хм, не се сещам в момента. :017:

В картата на двамата капитани на АС също изгряват накшатри, управлявани от Раху и даващи чести промени. При първия, като се чудехме с какво се занимава, все ме сърбеше да кажа, че има някаква "променливост" във връзка с професията, а то било далечни пътувания, не се сетих за тази опция.  :banghead:



« Последна редакция: Декември 12, 2013, 08:26:47 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #78 -: Декември 12, 2013, 09:12:27 am »
И в картата от Лила марс е изгорен
Интересно дали като не могат да са силни на суша, решават да търсят алтернативи?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #79 -: Декември 12, 2013, 09:24:11 am »
Изгорен, но по сидерал минава в знак на екзалтация, има Ручака йога (спрямо Луната) и Чандра-мангала йога (Марс-Луна).

По принцип при съвпад Слънце-Марс съм наблюдавала доста добър контрол върху марсови прояви, но все някакъв аспект със Сатурн трябва да има, за да се овладяват тия импулси.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #80 -: Декември 12, 2013, 09:31:49 am »
 точно тая карта по сидерал става доста силна есенциално, но ние все пак не можем да правим коренно различни анализи в зависимост от домовата система и прецесията
Или можем?
« Последна редакция: Декември 12, 2013, 09:38:26 am от Papy »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #81 -: Декември 12, 2013, 09:34:32 am »
По друга схема се тълкуват нещата, но като цяло се търсят съответствия в двете карти - тропическа и сидерална.

То и по антична западна подходът при разчитане на една натална карта коренно се различава от модерния.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #82 -: Декември 12, 2013, 09:45:26 am »
То това е ясно, въпросът е по модерните методи венера в риби на мц ли го прави капитан :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #83 -: Декември 12, 2013, 09:51:59 am »
Развлекателен бизнес по корабите.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #84 -: Декември 12, 2013, 09:53:23 am »
Лили,по твоята карта с капитана ,това ли е часът на раждане?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #85 -: Декември 12, 2013, 09:59:10 am »
Лили,по твоята карта с капитана ,това ли е часът на раждане?

Не е правена ректификация, но това е часът и не вярвам да е с изгряващи Близнаци. 100% Рак си е. По събития картата работи с този час, не повече от 2-3 минутки отклонение.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #86 -: Декември 12, 2013, 10:25:36 am »
Лили,по твоята карта с капитана ,това ли е часът на раждане?

Не е правена ректификация, но това е часът и не вярвам да е с изгряващи Близнаци. 100% Рак си е. По събития картата работи с този час, не повече от 2-3 минутки отклонение.

Интересува ме ,заради потомствен   ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #87 -: Декември 12, 2013, 10:29:33 am »
Роден е в дунавски град (там има търговска флота), сравнително близо разположен до по-голям морски град, където отиват да учат за моряци.

Майка учителка (английска филология), баща капитан.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #88 -: Декември 12, 2013, 12:53:59 pm »
enigma...не мисля че ти трябва кристална топка
много добре се ориентира в началото - пътува!
Нещо повече...обиколил е земята с 3ти/9ти/12ти

толкова за него...въпросите остават?? :d030:
...с какво пътува и как се е реализирал

корабен доктор, масажи? Двоен зак на МЦ, би могъл успешно да се справя през живота си с повече от едан професия, различни....също да работи 2 едновременно в една и съща област.
Но тогава не може да практикува още от студент...Пътува и със самолет-уран, вероятно... Има го итворческото, дали не забавлява хора, уран и слънцето, управляващи домовете на пътуването, се свързват и с творческото в човека. Роден 60 година, новаторско си е за времето на соца, тогава поне е била рядка професия. По 7 пък носи отговорност за групи хора, добър организатор. Да не е маг нашият човек, или  "the one man show" ?
« Последна редакция: Декември 12, 2013, 03:03:45 pm от enigma »

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #89 -: Декември 12, 2013, 01:09:56 pm »
И в картата от Лила марс е изгорен
Интересно дали като не могат да са силни на суша, решават да търсят алтернативи?
Не мисля така, просто някакви хора имат "дар" и ги сърби да търсят нетрадиционни занимания, за да отработят нещо от себе си. Представи си този първия-дебилитирани марс-сатурн в опозиция, плутон квадрат слънце...ако това съдържание не се изпразни в професията, ще влети в личния живот. За мен тези с корабите са по 12 дом, там е отдалеч да видиш нещата от живота, опасностите те карат да оцениш това,което имаш. Освен това на дълъг път се "проверяват" хората. Изолация си е на кораб, няма къде да избягаш като те ядосат например. Заформят се едни игричики на характерите, има хора,които с всички се разбират, има и такива, които дразнят всички. За частните случай-отделно.
Имам много приятели моряци, като тръгнат на път-весели, обичат се-идилия, на втората седмица повечето са-никой с никого не говори. Преди да се приберат пак заедно сядат на масата. :57:


Преди време Гаури сложи тук линк към Вронский-1 том. На случаен принцип отворих точно на изречението/перифразирам/..."Много професионални  добри астролози правят грешка като не се интересуват за средата, условията и развитието на човека, на когото правят хороскоп..." Затова казах за кристалната сфера. Да познаеш на съвсем непознат човек си е от зоната на здрача-  езотериката, въпреки познанията. Но на нас не ни пречи да опитваме. :)
« Последна редакция: Декември 12, 2013, 02:20:09 pm от enigma »