Автор Тема: Познай професията - практикум  (Прочетена 211084 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #90 -: Декември 12, 2013, 01:18:08 pm »
...ако това съдържание не се изпразни в професията, ще влети в личния живот.

Да, напълно съм съгласна - за предпочитане е да се намери "отдушник" в професията вместо да експлодира у дома и в личния живот. Но малцина хора с доминиращи трудни конфигурации успяват да овладеят тази енергия и да я впрегнат само за професионални постижения, все някъде рефлектира и не по най-добрия начин.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #91 -: Декември 13, 2013, 09:51:38 am »
Раху, не е ли време за жокер?
Иначе ще изредим всичко възможн, все ще познаем :72:
« Последна редакция: Декември 13, 2013, 10:28:07 am от enigma »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #92 -: Декември 13, 2013, 10:04:50 am »
Да направя окончателно уточнение по първата карта (стр. 1 - жена със Слънце във Водолей и Луна в Овен), вчера говорих с нейната приятелка и поразпитах това-онова.

Както казах, по професия е юрист. Сегашната й длъжност е "водещ юрист" (може би аналог на главен юрисконсулт) в голяма застрахователна компания, водеща за страната ("Белгосстрах"). Засега все още няма необходимия ценз за работи като адвокат на свободна практика - за това трябва да се явява на допълнително обучение и да държи изпити. Като цяло не е доволна от реализацията си в службата, напоследък има и честа смяна на работодатели, смята да напуска и сегашната си работа. Чрез приятелката й я посъветвах да изкара допълнителни квалификационни нива, за да може да се насочи към частна адвокатска практика евентуално. И тя ми потвърди, че сега това повече я влече, вече не иска да е наемен персонал.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #93 -: Декември 13, 2013, 12:16:18 pm »
Много сте й вдигнали нивото, само това ще кажа засега.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #94 -: Декември 13, 2013, 05:17:31 pm »
Кажете само кога да напиша какъв е отговорът по тази задачка. Мога да го задържа до понеделник, ако има и други желаещи да се включат, не бързам.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #95 -: Декември 14, 2013, 01:04:46 am »
Раху, не е ли време за жокер?
Иначе ще изредим всичко възможн, все ще познаем :72:

ще кажа разбира се ;)
може и да съм субективен,
но това ми се набожда на очи


...човекът е като твоя човек - Капитан...
Asc - Рак (Луна на MC във Водните Риби...
като техен нощен управител  -Юпитер;
намираме го в странстващия срелец
к6 също е воден (скорпион)...
Марс е в  "далечния" 12ти

(за Марс в Близннаци знам че говори за сухопътни пътешествия, НО..._ :017:
НО,... TO BE CONTINUED...
Между другото картата е на мъж, а марс е неприятно поставен и включен в 12 дом, човекът не може никога достатъчно добре да се изрази ментално, по условия на съдбата, един вид, и има неприятно внимание този марс от плутон и луната. Марс е "ръката" на това тау. Нещо знаеш ли за това и човека?

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #96 -: Декември 14, 2013, 11:17:08 am »
Раху, не е ли време за жокер?
Иначе ще изредим всичко възможн, все ще познаем :72:

ще кажа разбира се ;)
може и да съм субективен,
но това ми се набожда на очи


...човекът е като твоя човек - Капитан...
Asc - Рак (Луна на MC във Водните Риби...
като техен нощен управител  -Юпитер;
намираме го в странстващия срелец
к6 също е воден (скорпион)...
Марс е в  "далечния" 12ти

(за Марс в Близннаци знам че говори за сухопътни пътешествия, НО..._ :017:
Аз чак сега вдявам, да разбираме ,че е Капитан  така ли?
Да, има прилики. Забравяме, че асцендентът макар и общ, в голяма степен определя и склонноста към опр. поприще, нагласа за професия, тук, водните асценденти имат превес
« Последна редакция: Декември 14, 2013, 11:53:40 am от enigma »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #97 -: Декември 14, 2013, 11:46:00 am »
Хайде казвай! Картата виси тук вече няколко дни...Който е искал нещо да каже, е казал...

Ок, щом няма други желаещи, ще кажа.

Разглеждайки ведическата й карта, и аз съм се чудила защо с тоя потенциал има толкова скромна, бих казала, реализация.

В тази връзка ще кажа, че за пореден път се убеждавам колко е важен ранният старт - онзи, който ти дават семейството и близките чрез подкрепа или неподкрепа. Не бих я нарекла талантлива - Венера в Риби (екзалтирала и по тропикал, и по сидерал) никаква я няма в това отношение, някак й куца чуството за стил и естетика.

Не е конфликтен човек, но е доста пробивна, защото животът я е научил да се справя сама, без да подбира средствата. В професията бих казала, че реализира по съвпада на Марс и Меркурий в 6 дом - не е занаятчийство, а разнообразни професии, неизискващи кой знае какъв ценз, колкото да си изкарва насъщния. Качествата, които най-силно изпъкват при нея, включват комбинативност, хитрост, меркантилност, нюх за изгодна ситуация.

В повечето случаи е била или офис асистент, или секретар. Притежава уникален талант да надушва изгодни и благоприятни възможности, да създава полезни връзки и контакти (често с по-възрастни мъже) и да се възползва максимално от тях. Както казах, там скрупули няма.

Не притежава висок образователен ценз и има полувисше образование ("туризъм"). Но винаги съм се чудила как успява да си намира хубава работа, а всички знаем, че тук конкуренцията е голяма и има доста образовани хора. Тя просто го може, умее да се възползва от всяка една възможност и да я обърне в своя полза. На пръв поглед скучна и мрънкаща, тя е много дейна в работата. Никога не съм работила в един колектив с нея, но мисля, че е кадърен служител - умее да се възползва и от малкото способности, които има, и да ги насочи там, където са най-необходими.

Както казах, била е на различни длъжности, но никоя от тях не е свързана с управленско ниво. Офис секретар, брокер в агенция за недвижими имоти, митнически агент (за последното не съм сигурна, защото доста лъже и преувеличава). Характерна нейна черта е винаги да лъже относно позициите, които заема в службата, както и относно компетенциите, по нейни думи трябва да е била почти управител. Понавам и друга жена с опозиция Слънце/Сатурн по оста АС/ДС, но обърната (Слънце на АС, Сатурн и Луна около ДС) - същите лъжи.

Родителите й рано се развеждат, майка й среща българин и така емигрират тук, в малък провинциален град. Винаги са се нуждаели и може да се каже, че са били към групата на "социално слаби". Животът на тази млада дама не бе лесен, но това изгради характера й и я лиши от скрупули.

В момента, вече от няколко години е омъжена за своя голяма студентска любов (гаджета от първи курс), с него бяха 10 години разделени, но отново се събраха. Деца все още нямат, но мисля, че вече е по-щастлива.




Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #98 -: Декември 14, 2013, 04:02:44 pm »
имало задачка:)
аз съм несъгласна за  юпи- кету ( не съм видяла натала още и говоря по  принцип), това е едно от най- силните позоции за мокша и духовно израстване като комбинация на теория; в  сатурнов дом ще даде помощ на сатурн и на управителя на дома; юпитер помага на сатурн ( дори и дебилитиран) обратното  е невалидно ( за джйотиша);
с юпитер- кету в 10 е оправна на квадрат и винаги ще й идват работите на готово, но понеже това все пак е кету ще дава непостоянство при избора на работа и позиция; тя си има ангел да й пази работата:)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #99 -: Декември 14, 2013, 04:20:15 pm »
имало задачка:)
аз съм несъгласна за  юпи- кету ( не съм видяла натала още и говоря по  принцип), това е едно от най- силните позоции за мокша и духовно израстване като комбинация на теория; в  сатурнов дом ще даде помощ на сатурн и на управителя на дома; юпитер помага на сатурн ( дори и дебилитиран) обратното  е невалидно ( за джйотиша);
с юпитер- кету в 10 е оправна на квадрат и винаги ще й идват работите на готово, но понеже това все пак е кету ще дава непостоянство при избора на работа и позиция; тя си има ангел да й пази работата:)

Kaya,може ли питанка извън темата-аз имам Юпитер съвпад Кету в 11-ти ,пак сатурнов дом ,упр .на дома е Меркурий пак в сатурнов знак,Сатурн е в падение при мен-няма да се возя на "рикша" май или... ::)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #100 -: Декември 14, 2013, 04:40:08 pm »
Хайде казвай! Картата виси тук вече няколко дни...Който е искал нещо да каже, е казал...

....

В повечето случаи е била или офис асистент, или секретар. Притежава уникален талант да надушва изгодни и благоприятни възможности, да създава полезни връзки и контакти (често с по-възрастни мъже) и да се възползва максимално от тях. Както казах, там скрупули няма.

Екзалтирана Венера може и така да се прояви - улеснява социалните контакти. Нали по Венера са способностите ни да се социализираме. Ако правилно съм построила ведическата карта, Арудха Лагна попада в един знак с Венера, заедно и с Упапада. В очите на другите би трябвало да притежава някаква харизма.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #101 -: Декември 14, 2013, 06:04:00 pm »
Между другото, тази жена може да послужи като пример за съседната тема - "Полът на колектива".

Особеното при нея е, че не понася да е заобиколена от жени, постоянно се сравнява с тях, стреми се все с нещо да ги превъзхожда, конкурира се постоянно. И от всяка жена сякаш съзира някаква заплаха. Не знам дали сега има приятелки и  колко, но тя самата не умее да бъде приятел. Екзалтирала Венера и екзалтирала Луна в сидералната карта, много странно.  :017:

Иначе с лекота създава социални контакти, но предимно с мъже, които са с властови позиции или които биха могли да й бъдат полезни с нещо. В това отношение е доста амбициозна.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #102 -: Декември 14, 2013, 06:20:16 pm »
Много амбиция плюс ниска вътрешна самооценка биха могли да резултират в приемане на всяка жена като потенциална заплаха. Амбицията и конкурентноспособността се виждат в картата ѝ, според мен, също и че приема живота като борба, може би.

Казваш, че родители ѝ се развеждат. Липса на бащина обич и грижа - дали това може да е причината да търси закрила при по-възрастни мъже и да се чувства застрашена от останалите жени?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #103 -: Декември 14, 2013, 06:23:45 pm »
Много амбиция плюс ниска вътрешна самооценка биха могли да резултират в приемане на всяка жена като потенциална заплаха.

Уцели в десетката!

Много ниска вътрешна самооценка, комплекси са й вменявани от майката, но външно демонстрира огромно самочувствие, което отстрани изглежда смешно и нелепо.

На мен лично ми е казвала, че мрази майка си, може би оттам е тръгнала и силната й неприязън към жените като цяло.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #104 -: Декември 14, 2013, 06:33:48 pm »
Поне съм уцелила едно от "поприщата" на които се е изявявала  :93: ( недвижимите имоти).  :86:Там, където си мислех, че може да изкара девиденти от съпруг, всъщност са се оказали плюсове от  "другите" по 7ми дом ,или бизнес партньори, които си намира с връзки.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name