Автор Тема: Научна кариера и образование  (Прочетена 11259 пъти)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Научна кариера и образование
« Отговор #15 -: Декември 17, 2013, 10:41:05 pm »
Нептун/Риби ....
Да, пропуснах го...

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Научна кариера и образование
« Отговор #16 -: Декември 17, 2013, 10:46:18 pm »
ами...не знам, някои учени са едни книжни плъхове, които нищо не оставят - освен в собствените си високопарни представи
Ами, високопарни, според мен истинските са изследователи-в изолация- 6 дом, 12 дом, е сухари са може би, нали обикновените хора не са в материята и терминологията-кой да ги разбере. А повечето са си леко лудо-гениални, живеят в техния измислен свят и са си самодостатъчни-лошо няма. Исках да кажа, че истнските учени спроед мен не търсят слава и известност, чак не им пука за хората и света. Това,че след време /може и посмъртно/ им признават постиженията за човечеството го доказва. А тези  преди Барока,  е трябвало да платят с живота си, доказвайки откритието си.
« Последна редакция: Декември 17, 2013, 11:01:22 pm от enigma »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Научна кариера и образование
« Отговор #17 -: Декември 17, 2013, 11:40:58 pm »
ами...не знам, някои учени са едни книжни плъхове, които нищо не оставят - освен в собствените си високопарни представи
Ами, високопарни, според мен истинските са изследователи-в изолация- 6 дом, 12 дом, е сухари са може би, нали обикновените хора не са в материята и терминологията-кой да ги разбере. А повечето са си леко лудо-гениални, живеят в техния измислен свят и са си самодостатъчни-лошо няма. Исках да кажа, че истнските учени спроед мен не търсят слава и известност, чак не им пука за хората и света. Това,че след време /може и посмъртно/ им признават постиженията за човечеството го доказва. А тези  преди Барока,  е трябвало да платят с живота си, доказвайки откритието си.

Не само заради изолацията ,свързана с Нептун/Риби/12-ти дом  )))
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Научна кариера и образование
« Отговор #18 -: Декември 18, 2013, 12:04:47 am »
Да, интуицията, може да е по-лесна за отсяване от заблудите -в науката.
Всичко, което усещам и знам с нептун-на ИЦ , е недоказуемо, и трудно да го облека в думи. Толкова време отричаха другите, че го приспах и казах " ШТ", нали риби са ням знак, и той-слуша. Съжалявам чак за него, трябва да го поканя пак. Дано да ме уважи....не намирам емотката за тъжно...нищо

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Научна кариера и образование
« Отговор #19 -: Декември 18, 2013, 12:11:47 am »
Да, интуицията, може да е по-лесна за отсяване от заблудите -в науката.
Всичко, което усещам и знам с нептун-на ИЦ , е недоказуемо, и трудно да го облека в думи. Толкова време отричаха другите, че го приспах и казах " ШТ", нали риби са ням знак, и той-слуша. Съжалявам чак за него, трябва да го поканя пак. Дано да ме уважи....не намирам емотката за тъжно...нищо

...минало и бъдеще .
Риби не е ням знак ,а имитиращи състоянието  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Научна кариера и образование
« Отговор #20 -: Декември 18, 2013, 02:35:10 pm »
Една книжка на Навал Синх за планетите и образованието в индийската астрология - линк.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Научна кариера и образование
« Отговор #21 -: Декември 18, 2013, 08:17:57 pm »
Гаури, а дали твоят генен инженер не е случайно от екипа учени, които работят над метод за лечение на синдрома на Даун?

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Научна кариера и образование
« Отговор #22 -: Декември 18, 2013, 08:54:54 pm »
Не, не, няма как картата да ми каже такива работи. От любопитство питам. Четох наскоро по тази тема и това ми се върти в главата, затова.
Генният инженер, който аз познавам, не е никак безинтересен. Чудесен лектор е, много е интересно в часовете му. Нямам час на раждане обаче.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Научна кариера и образование
« Отговор #23 -: Декември 18, 2013, 09:23:57 pm »
Дефицитът  изследва,поради липса/и и компенсира с постижения и според това, коя област под формата на стихия,качество,планета са занижени ,там се концентрира потенциала в посока за другите.
Сатурн /Юпитер провокират научната кариера,трите външни усилват същата.
Слънце и Луна са във силна връзка под различна форма и с Юпитер ,и със Сатурн -вижте всички карти.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Научна кариера и образование
« Отговор #24 -: Декември 18, 2013, 10:38:28 pm »
И тук Юпитер  се явява планетат на знанието. Срещала съм хора, на които умът сече като бранснач. Меркури е много силен, но РАЗУМЪТ (Юпитер) никакъв го нема.....Това обаче не пречи нанаучната титла ни най-малко. В нашата  епоха това е нещо нормално.

Много точно казано.
Срещала съм хора със силен Меркурий, които макар и да изглеждат на пръв поглед сравнително интелигентни, липсва едно по-дълбоко разбиране - има интелект, но няма разум... Силният Меркурий събира и предава информация, сравнява и разделя на срички, но питаш ли го за смисъла отвъд фактите, за квинтесенцията, поискаш ли му цялостна и синтезирана концепция, обикновено следва порой от думи, но никакъв отговор по същество. Ако има връзка с Марс, поне може да се разчита на някаква логика и умение да се аргументира човек.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Научна кариера и образование
« Отговор #25 -: Декември 18, 2013, 11:21:51 pm »
Има различни видове интелигентност и рядко се срещат събрани заедно в един ум, все някъде ще има дефицит.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Научна кариера и образование
« Отговор #26 -: Декември 19, 2013, 05:07:31 am »
Това че си интелигентен ,не е повод да си човек с образование /ценз ,нито да реализираш целият този набор от "качества/способности" в посока -научна кариера.
Оста Близнаци/Стрелец,3/9 ,Меркурий/Юпитер-колко ,къде и защо ще сме "умни" или не ,прибавим ли и Луна,веднага въображението дърпа в тази посока,намеси ли се и Сатурн -постижение,всяка външна планета носи "геният" като връхна точка.
Меркурий ,поддържа ума ,мислите "млади" ,по начинът ,по който е поставен и срещайки се с Юпитер ,добива увереността да е разумен и да избира как и дали ще разпространява интелект -познание.
Мисля, че карти с акцент върху подвижния кръст ,подкрепени от Сатурн ,от външните залагам на Нептун и дефицит ,са с най-силно изразена посока -научна кариера.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Научна кариера и образование
« Отговор #27 -: Декември 19, 2013, 01:32:50 pm »
В тази връзка се сетих, че астролозите, в по-малка или по-голяма степен, също могат да се причислят към научните умове, доколокото астрологията може да бъде считана за наука. В античността е била и наука, и окултно познание. Понастоящем практико-приложният й хоризонт е доста по-ограничен, има и голям пренос на концепции от психологията.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Научна кариера и образование
« Отговор #28 -: Декември 19, 2013, 01:40:32 pm »
То затова според традициите за астролог става ако има аспект меркурий/сатурн

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Научна кариера и образование
« Отговор #29 -: Декември 19, 2013, 01:44:20 pm »
То затова според традициите за астролог става ако има аспект меркурий/сатурн

А в съвремието все търсят Водолей и Меркурий/Уран и после се чудят защо не са астролози.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui