Автор Тема: Номерология и енергия  (Прочетена 222332 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Номерология и енергия
« Отговор #495 -: Юли 04, 2014, 04:45:59 pm »
Хепи, нумерологичната система, която си научила от твоите учителки, доколкото разбирам, се различава от стандартните тълкувания? Може навремето и те да са усвоили тези знания от друг гуру, а впоследствие ги доразвиват и намират практическо приложение. И въобще няма за какво да ги виним, че не искат това знание да се превръща в масовка и да се разпростнява извън курсовете, които организират.

На мен ми допада ведическата нумерология, но там много трудно се смятат цифровите съответствия на името - те не работят с букви, а със срички, много от които нямат фонетично съответствие с нашите. Според тази система името трябва да хармонира с наталната карта - гледат се по-важните накшатри (лунни стоянки) и се търси нумерологично и звуково съответствие. Тук съм писала за това: http://astrogalaxy.info/name/  :)
« Последна редакция: Юли 04, 2014, 04:50:00 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Номерология и енергия
« Отговор #496 -: Юли 04, 2014, 04:48:30 pm »
Благодаря ти, Хепи! :-*

Happy58

  • Гост
Re: Номерология и енергия
« Отговор #497 -: Юли 04, 2014, 04:52:28 pm »
уф, ама аз забравих книжката :)

http://dox.bg/files/dw?a=a69ea9e10f

Happy58

  • Гост
Re: Номерология и енергия
« Отговор #498 -: Юли 04, 2014, 04:53:47 pm »
Благодаря ти, Хепи! :-*

няма за какво, Белла :)

 :58:

Happy58

  • Гост
Re: Номерология и енергия
« Отговор #499 -: Юли 04, 2014, 04:59:34 pm »
Така и не успявам съвсем да се доверя, защото стандартното жп 6 го свързват с венера, а тя някак не е особено изразена при мен
Дали пък няма значение, което не знам?

Папи, не знам за кого говориш, но ЖП6 не е Венера - не и по астрологичния смисъл. ЖП6 е грижа, себеотдаване, любов (ама смесена от Венера и Нептун), зависимост от семейството/майката, децата, ЖП6 е изтънчения вкус, лукса, чистотата, красотата, недвижимости.
 Значи в този живот ти ще се учиш да бъдеш това и можеш спокойно да намериш приложение там, където тези характеристики са приложими.

Happy58

  • Гост
Re: Номерология и енергия
« Отговор #500 -: Юли 04, 2014, 05:12:12 pm »
Хепи, нумерологичната система, която си научила от твоите учителки, доколкото разбирам, се различава от стандартните тълкувания? Може навремето и те да са усвоили тези знания от друг гуру, а впоследствие ги доразвиват и намират практическо приложение. И въобще няма за какво да ги виним, че не искат това знание да се превръща в масовка и да се разпростнява извън курсовете, които организират.

На мен ми допада ведическата нумерология, но там много трудно се смятат цифровите съответствия на името - те не работят с букви, а със срички, много от които нямат фонетично съответствие с нашите. Според тази система името трябва да хармонира с наталната карта - гледат се по-важните накшатри (лунни стоянки) и се търси нумерологично и звуково съответствие. Тук съм писала за това: http://astrogalaxy.info/name/  :)

Лили, има само частични разлики в значенията. Но както казах, хубавото е, че са доразвили знанията в една много практическа светлина - много добре могат да се дадат прогнози понякога. Мен лично това ме привлече или по-точно спечели.

Относно ведическа нумерология - сега чувам за нея (което си е мой пропуск де), но щом касае имената, малко съм скептична и то не защото се съмнявам в самото знание, а по-скоро, дали правилно го пренасяме към кирилицата - ето това вече е много субективно (за мен де).

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Номерология и енергия
« Отговор #501 -: Юли 04, 2014, 05:22:45 pm »
Мерси, Хепи-виж колко е женско...не знам, не се чувствам с изтънчен вкус (повече от нормално), освен на недвижимости да наблегна :)

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Номерология и енергия
« Отговор #502 -: Юли 04, 2014, 05:25:38 pm »
ЖП6 при мъж, как ще се изяви - човек / ценител на изкуството? Има ли опасност такъв мъж да се превърне в женчо / мамино синче?
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Happy58

  • Гост
Re: Номерология и енергия
« Отговор #503 -: Юли 04, 2014, 05:27:06 pm »
Мерси, Хепи-виж колко е женско...не знам, не се чувствам с изтънчен вкус (повече от нормално), освен на недвижимости да наблегна :)

Папи, ти не забеляза най-важото - "учиш се" да бъдеш жена, майка ит.н. :) ЖП не ни е присъщ, той е целта в живота. И не се постига лесно. Но чертае основната линия. Когато и да изпаднеш в питанка, тази вибрация ще оказва огромно влияние. Ти си 27 - няма да ти е лесно да отстъпиш малко назад и да проявиш 6, никак даже.

Happy58

  • Гост
Re: Номерология и енергия
« Отговор #504 -: Юли 04, 2014, 05:28:58 pm »
ЖП6 при мъж, как ще се изяви - човек / ценител на изкуството? Има ли опасност такъв мъж да се превърне в женчо / мамино синче?

Ами зависи - аз имам колега с ЖП5 и дата 5 - ами никакъв женчо не е, напротив, обаче майка му беше на първо място, за семейството си прави всичко (доре понякоа да се изявява като тартор).

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Номерология и енергия
« Отговор #505 -: Юли 04, 2014, 05:34:51 pm »
Ами зависи - аз имам колега с ЖП5 и дата 5 - ами никакъв женчо не е, напротив, обаче майка му беше на първо място, за семейството си прави всичко (доре понякоа да се изявява като тартор).
Благодаря, Хепи  :)
Нали за 6 става въпрос? Имам познат с ЖП 6, голям чаровник е, харесван от срещуположния пол. Има и силна връзка с майка си - интересно, че Луната му е в съвпад с Асц-та.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Номерология и енергия
« Отговор #506 -: Юли 04, 2014, 05:37:19 pm »
Папи, ти не забеляза най-важото - "учиш се" да бъдеш жена, майка ит.н. :) ЖП не ни е присъщ, той е целта в живота. И не се постига лесно. Но чертае основната линия.

Ако такава е работата, ще го повтарям тоя урок/живот
Някакви подсказки кое може да помага, да ходя да купя някоя рокля?

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Номерология и енергия
« Отговор #507 -: Юли 04, 2014, 09:50:03 pm »
ами не знам какво имаш предвид с по-рано, защото на едни места пише, че ЛГ стартира с рождения ден, а на други от началото на календарната година
за себе си като направих равносметка за отминалите близки години, ЛГ започва с новата година, а не след рождения ми ден през октомври, така че каквото ново имаше да ми се случва се случи миналата година, когато бях с ЛГ1, сега съм 11 и влиянието на това число усещам още от януари

Досега смятах, че стартът е от рождения ден, да. А и по-логично ми се струва.

Предстои ми 1, а месеци по-рано се очертаха събития, които са си точно начало, нямат общо с 9, където определено се изчиствах от излишни "товари", приключвах и довършвах, все в този дух си вървеше.   

Миналата година го забелязах,когато бях в ЛГ4 -започна,като че ли месец-два по-рано.
Вече съм в ЛГ5- но се чувствам като в 4 все още.

От 2 месеца съм в ЛГ 5, но едва отскоро чувствам лека промяна в настроение / поведение. ЛГ 4 я усетих по-рано и продължи по-късно.

Не е имало характерно проявление в реалността, само усещане, че 4 е настъпила по-рано?
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

rroza

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Номерология и енергия
« Отговор #508 -: Юли 04, 2014, 10:21:24 pm »
sunrain, почнах да се усещам,че ще има проявление в реалността

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13548
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Номерология и енергия
« Отговор #509 -: Юли 05, 2014, 12:26:27 pm »
Досега смятах, че стартът е от рождения ден, да. А и по-логично ми се струва.

Предстои ми 1, а месеци по-рано се очертаха събития, които са си точно начало, нямат общо с 9, където определено се изчиствах от излишни "товари", приключвах и довършвах, все в този дух си вървеше.   

Не е имало характерно проявление в реалността, само усещане, че 4 е настъпила по-рано?
Нали и аз това написах, че всичко дадено по 1 ми се случи миналата година още в началото на пролетта и приключи декември, а ако трябва да се гледа от рожден ден до рожден ден, то 1 ми започва октомври 2013 и приключва октомври 2014, да ама не- нищо по единица нямам тази година, реално си тече 11 при мен и логично според мен така трябва да бъде, с настъпването на новата година си започва да тече новата лична година на всеки.