Автор Тема: Гледане с цитати  (Прочетена 22014 пъти)

zoh

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 149
Re: Гледане с цитати
« Отговор #45 -: Април 30, 2014, 09:42:17 am »
Много забавна тема. Между другото като я чета се сещам за някоя позабравена книга...

ето и моето въпросче:

Какво чувства към мен?:
"... Така че с разширени от учудване очи гледах това видение. Не забравяйте, че бях на хиляда мили далеч от всяко населено място. Ала моето момченце не ми изглеждаше нито заблудено, нито че умира от умора, нито че умира от глад, нито че умира от жажда, нито че умира от страх. То съвсем не приличаше на загубено сред пустинята дете, далеч на хиляда мили от всяко населено място. Най-сетне, когато можах да проговоря, аз му казах:

— А… какво правиш ти тук? ..."

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Гледане с цитати
« Отговор #46 -: Април 30, 2014, 12:18:33 pm »
Към целувка, и двамата май мечтаете за това :)

Betty,това за мен е "плашещо" -благодаря ти . ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Гледане с цитати
« Отговор #47 -: Април 30, 2014, 08:55:02 pm »
Thunder,изпепеляващо благодаря  :38:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Гледане с цитати
« Отговор #48 -: Май 01, 2014, 04:12:27 pm »
Понеже винаги ми излизат верни  :) 

Върпос: Хороскоп за месец май на базата на следния цитат :

Цитат
— Озлобен ли сте? — запита репортерът.
Повдигнах вежди.
— Озлобен ли? Бога ми, не.
— Но вие прекарахте четири години в затвора за престъпление, което не сте извършили.
Усмихнах се благо.
— Затова пък държавата щедро ми плати шест хиляди хубави щатски долара.
Очевидно той бе направил изчисленията преди интервюто.
— Това прави по около седемнайсет цента за всеки час, който сте прекарали зад решетките.
Свих рамене.
— Сигурно помните, че освен другото, изкарвах полагаемите се двайсет и два цента на ден. Може би при това положение ще ме впишат в Програмата за подпомагане на бедните, но, от друга страна, по време на престоя си аз имах много малко разходи.
— Какво ще правите отсега нататък?
Репортерът беше много млад, затова му простих.
— Млади човече, за четири години не успяха да ме разсипят напълно. Най-хубавото все още е пред мен.


Отново супер точен си го изтеглих  :012: :D , само че не години, ами месеци  :012:
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

_perla_

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 148
Re: Гледане с цитати
« Отговор #49 -: Май 11, 2014, 01:07:01 pm »
Здравей, Тъндър  :) Поздравления за темичката, много е забавна. Преди време бях постнала цитат в един друг сайт, но ти така и не се появи повече. Много ще ми е интересно да чуя мнението ти. Въпросът ми е: ''Какво изпитва към мен ?''. Ето го и цитата:

   ''И аз бях имала леки връзки като тази, но не ги бях оценявала на времето. Бяха простички и безпроблемни, но понякакъв начин им липсваше истинска дълбочина.
   Колко стабилна може да е една любов, ако човек не познава най-тъмните кътчета от душата на своя любим? Това бе дилемата пред която бях изправена с Гидиън.
   Започваше ден втори след Гидиън. Искаше ми се да отида при него и да му се извиня, че си тръгнах. Искаше ми се да му кажа, че съм на негово разположение, че съм готова да го изслушам или просто мълчаливо да го подкрепя. Но бях прекалено силно емоционално обвързана. Прекалено лесно можех да бъда наранена. Прекалено много се страхувах да не бъда отхвърлена.Знаех, че няма да ме допусне до себе си и това ме караше да се страхувам още повече. Знаех, че дори да се сдобрим, непрекъснато ще се разкъсвам от факта,че споделя с мен само малки парченца от истината."

Цитата си го избрах, без да гледам от една книга, която не бях чела тогава. Беше подарък към едно списание и стоеше от доста време  на нощното ми шкафче. След този цитат взе, че ми стана интересно и я прочетох  :)

_perla_

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 148
Re: Гледане с цитати
« Отговор #50 -: Май 11, 2014, 08:23:36 pm »

Перла, според мен човекът имат чувства към теб и вероятно иска изясняване, но не му стиска да дойде и да си го поиска от теб. :)


Ама хич даже не му стиска явно. Благодаря, Тъндър  :)
« Последна редакция: Май 11, 2014, 08:42:46 pm от _perla_ »

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Гледане с цитати
« Отговор #51 -: Май 11, 2014, 08:35:13 pm »
Цитат
Леле, Флора, извинявай, нещо съм недогледала темата и не съм ти видяла цитата като си го теглила и чак сега като се раздвиха нещата го видях. Забеляна работа.  :57: Има още време до края на месеца, та да ти кажа: Според мен някакво лошо положение, в което си попаданала, без да имаш вина, ще ти бъде признато, че си била без вина. Вероятно ще се опитат да се дракат с теб на тема достойнство, чест и как можеш да допуснеш такова нещо, но ако реакцията ти е спокойна, всичко ще е наред и ще си получиш даже някакво възнаграждение, но мисля, че наистина, каквото стане, ще го приемеш спокойно.  :)

Тъндър, няма за какво да се извиняваш. Дори аз съм забравила, че съм писала с този цитат  ;) , благодаря ти за тълкуването.  :-* Според мен пак можеш да се окажеш много права, вче наистина не ми пука, предусещат се някакви събития, но започва да ми е все тая. Дори тази седмица имаше едно такова дребно събитие на работа, където се опитваха да ме обвинят за нещо,което не беше моя вина. Естествно , че им се обясни по дипломатично- ретро -марсово -везнишки начин, че не аз съм в грешка.  :D
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

zoh

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 149
Re: Гледане с цитати
« Отговор #52 -: Май 11, 2014, 09:07:40 pm »
Какво изпитва В.към мен?

"...Медерик се втурна на помощ. Пресичайки парка, забеляза дърварите, които отиваха на работа. Той им викна, като тичаше, че се е случило нещастие. Долу, до самата стена на кулата, намериха окървавеното тяло. Главата се беше смазала в една скала. Брендий, която се разливаше на това място, заобикаляше скалата и по спокойната, прозрачна вода течеше дълга розова струя от мозък и кръв..."

 :017: :017: :017:

Страхотен цитат:):)

Дали не иска да ми  помогне, или изпитва състадание, или просто иска да ми счупи главата :):)

Ще съм ви благодарна за коментари.

_perla_

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 148
Re: Гледане с цитати
« Отговор #53 -: Май 11, 2014, 09:11:51 pm »
Имам два въпроса, но за друг човек  :)

На въпрос какво ще се случи между нас до края на месеца ми се падна това:

"Хълмовете под самолета дълбаеха вече своите тъмни бразди в златото на вечерта. Равнините ставаха лъчезарни, но с някаква неизтощима светлина; в тая страна те не престават да възвръщат златото си, също както след зимата не престават да възвръщат снега си.
И пилотът Фабиен, който пренасяше от най-крайния Юг към Буенос Айрес пощата от Патагония, познаваше приближаването на вечерта по същите белези, които имат водите на някое пристанище: покоят, леките бръчки, които едва — едва чертаеха спокойните облаци. Той навлизаше в един пристанищен заслон, безкраен и благодатен.''

Какво изпитва към мен?Първо ми се падна това, обаче не знам колко може да се даде отговор от този цитат  :012:


''След войната Целан се завръща в Черновци, за да завърши следването си, а после отива в Букурещ, където работи като лектор и преводач. В 1947 г. избягва от сталинисткия режим през Унгария във Виена, където публикува първата си поетическа книга „Пясък от урните“ (1948) и после заминава за Париж — там следва германистика и езикознание. Среща се с поетесата Ингеборг Бахман, с която изживява краткотрайна, но „демонична“ любовна връзка. Втората си стихосбирка „Мак и памет“ (1952) поетът съставя в Париж. В 1955 г. Паул Целан придобива френско гражданство и от 1959 г. е доцент в „Екол нормал супериор“ на Парижкия университет.''

За това си изтеглих още един:

''— Съобразителен си… Аз ще я получа.
— Тогава отклонявам предложението.
— Добре, да продължим. — Дяволът тъжно погледна бутилката кефир. Внезапно избухна: — Е, защо аз? Защо именно аз? Сто и осем години никой не е призовавал дяволи. Втръсна им, укротиха се, разбраха, че не могат да измамят нечистата сила. И не щеш ли — тъкмо наближава краят на дежурството, реших да се подкрепя, и се появи ти с твоята пентаграма!''





_perla_

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 148
Re: Гледане с цитати
« Отговор #54 -: Май 11, 2014, 09:14:43 pm »
  :012: :012: Зох, направо си е зловещ цитата.

_perla_

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 148
Re: Гледане с цитати
« Отговор #55 -: Май 11, 2014, 10:07:12 pm »
Благодаря, Тъндър  :) Нямам нищо общо с него и наистина има дистанция между нас. Значи нищо да не очаквамот него щом още от сега отношенията са ''изхабени''.
« Последна редакция: Май 11, 2014, 10:09:14 pm от _perla_ »

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Гледане с цитати
« Отговор #56 -: Май 14, 2014, 09:32:30 am »
Развитие на отношения в следващия един месец? :38:



   
Цитат
Свобода, свобода, първо в душите се раждаш

    и се превръщаш после в порив неустоим.

    Ти ни събираш, когато си само жажда,

    но ни разделяш, когато жаждата утолим.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

синие

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 167
Re: Гледане с цитати
« Отговор #57 -: Май 14, 2014, 01:08:31 pm »
''и когато Олга вече била морална готова за раздяла,се оказало че е бременна!За нея това било съвсем неочаквано...Отношенията принципно съм към своя край и е възможно детето да расте без баща...В материално отношение не е най-благоприятния за нея период...Родителите и са пенсионери,на тях не може да разчита.Ето каква дилема''

оууу...
« Последна редакция: Май 14, 2014, 01:10:51 pm от синие »
Само в един миг безвремие...
изгубени ще се намерят;намерени ще се изгубят;

zoh

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 149
Re: Гледане с цитати
« Отговор #58 -: Май 14, 2014, 10:18:03 pm »
Какво чувства мъж към жена ?:

" по време на бала, лъжливата графиня(и истински баронет) приближила до философа, за да му определи среща точно в 11 под габърите. В уговореният час, младежът бил там дегизиран. но едвам успял да начене своята роля, когато философът, когото познаваха от недискретните приказки на жените, се нахвърли върху него и го търкулна в храстите...":):)


До края на май как ще се развият отношения?

"....-Какво да практикувам?
- Ами не знам, спорт някакъв. Добре е за здравето, за настроението. Аз от както започнах съм чисто и просто неузнаваем. Винаги във форма.
- Във форма за какво?
- Ами не знам ...за да бъда във форма.
Това е живота!..."


Супер забавно отново.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Гледане с цитати
« Отговор #59 -: Май 19, 2014, 08:17:31 am »
"....Слизането в Авернус е лесно;ден и нощ е отворена вратата към него;но да си спомниш откъде си минал и да избягаш до горния свят ,това е задачата,това е подвигът!"

Thunder,какво ще покаже вълшебната ти пръчица ?!? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“