Автор Тема: Гледане с цитати  (Прочетена 22001 пъти)

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Гледане с цитати
« Отговор #60 -: Май 19, 2014, 07:06:18 pm »
Ще ти се правят на интересни и ще те плашат, но ако пуснеш малко чар и вземеш да ходиш редовно до края на срока, накрая няма да имаш проблеми.  ;)
Днес класната вика "май някой ще остане без стипендия за един месец и ми се струва, че момента много е наближил".  :72: Не била предупредена, че ще отсъствам ....  :012: Не и стига, че нося бележка ами иска и обаждане по телефона.  :72:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Гледане с цитати
« Отговор #61 -: Май 19, 2014, 08:03:19 pm »
Thunder,aко някой ден посетя   Царството на вълшебствата ,ще ти подаря от там най-красивата вълшебна пръчица,защото ти знаеш как да я ползваш. :38:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

_perla_

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 148
Re: Гледане с цитати
« Отговор #62 -: Май 19, 2014, 10:35:06 pm »
Ситуацията между нас през Юни?

''Хуан Безкракия бил дървар.
Един ден си купил електрически трион, като мислел, че той ще облекчи много работата му.
Ако първо се бил постарал да научи как се работи с триона, идеята щяла да е наистина сполучлива, но той не го направил.
 Една сутрин, докато работел в гората, вниманието му било отклонено от вълчи вой… Електрическият трион се плъзнал между ръцете му и Хуан наранил сериозно двата си крака. ''

Що за цитат ми се падна  :57:

_perla_

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 148
Re: Гледане с цитати
« Отговор #63 -: Май 20, 2014, 09:27:03 am »
Хахахха Перла, искрено ме разсмиваш с цитатите, които теглиш, но си мисля, че са и доста точни и праволинейни - според мен този цитат означава, че вие двмата още може би не се познавате толкова добре като хора и сте склонни през юни да направите някакви глупости, които определено не се харесват на другия и това да спре развитието на нещата между вас временно.


 :012: Благодаря, Тъндър!Права си че не се познаваме добре.  И аз така предположих, че няма да има някакво развитие по ''безкракия'', ''наранени крака'' и то заради Хуан Безкракия дървар–човека за който питам наистина си е дърво не иска да се помръдне и тва е  :012: Ще кажа накрая на Юни какво е станало  ;)

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Гледане с цитати
« Отговор #64 -: Май 20, 2014, 02:19:01 pm »
Идеята беше след датата, в която си ме питал, все пак да ходиш редовно, което ти пак май не направи и заради това си усложни нещата и не станаха само с влажен поглед.  :85: :85:

Идеята беше ама ...  :012: :012: Само с овикване май ще мина, то годината почти свърши. :) Така че позна, че ще мине само с плашене!  :29:
« Последна редакция: Май 20, 2014, 02:20:38 pm от AzaZaeL »

_perla_

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 148
Re: Гледане с цитати
« Отговор #65 -: Юни 14, 2014, 07:54:04 pm »
Отношенията ви ще останат приятни, но дистанцирани. Струват ми се някак "изхабени", няма какво повече да се случи в тях, така че нищо вълнуващо няма да стане, но и нищо лошо и драматично.

Тъндър, много точен отговор  :) Отношенията си останаха такива каквито си бяха–дистанцирани. Нищо вълнуващо и нищо драматично не се случи.

_perla_

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 148
Re: Гледане с цитати
« Отговор #66 -: Юни 30, 2014, 10:40:16 pm »
Хахахха Перла, искрено ме разсмиваш с цитатите, които теглиш, но си мисля, че са и доста точни и праволинейни - според мен този цитат означава, че вие двмата още може би не се познавате толкова добре като хора и сте склонни през юни да направите някакви глупости, които определено не се харесват на другия и това да спре развитието на нещата между вас временно.

ОВ Тъндър: Права беше, никакво развитие, нещата си останаха такива каквито си бяха. Сега ще си изтегля цитат, но този път от книга  ;) Въпросът ми е: ''Как ще се развие ситуацията между нас през Юли?''. Дано този път да имам късмет и ми се падне някой хубав цитат.

'' – Идеята бе на Рос. На публиката не и харесва, когато разбере, че децата-актьори са много по-възрастни, откокото са в ролите, които играят. Ти си дребна и непозната. Рос иска да те държим настрани от пресата за известно време, докато не си стъпиш на краката, така че това сега няма кой знае какво значение, нали?
      Не и за него, може би.  Но за нея определено имаше значение.''

То се видяло, че и през Юли няма да иа развитие, поне да попитам какви са мислите му свързани с мен:

  '' Занесе ме до бара и ме сложи да седна на един висок стол. Вдигна капака от чинията и пред мен се показа огромен чийзбургер с  пържени картофки.Бяха още топли, защото чиниите бяха  поставени върху затоплена гранитна плоча.
  – Мммм.... –измърморих аз, изведнъж осъзнала, колко съм гладна.
  След разговора апетитът ми се беше върнал с пълна сила.
  Гидиън разгърна салфетката, постави я на скута ми, стисна ме леко за коляното и се настани до мен.
  – Е, как ще се справим с това?
  – Ами... вземаш го с ръце и го поставяш в устата си– той ме погледна шеговито и ме накара да се усмихна.
  чудесно беше да се усмихвам. Чудесно беше да съм с него. Обикновено бе така... за известно веме. Отхапах от чийзбургера и изръмжах от удоволствие, когато усетих вкуса му. Беше традиционен чийзбургер, но вкусът му бе неповтотим.''

« Последна редакция: Юни 30, 2014, 11:14:35 pm от _perla_ »

_perla_

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 148
Re: Гледане с цитати
« Отговор #67 -: Юли 01, 2014, 02:24:30 pm »
Благодаря, Тъндър  :-* Нямам късмет, ей...

sunshineblue

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 38
Re: Гледане с цитати
« Отговор #68 -: Юли 06, 2014, 12:50:02 pm »
Здравейте,
темата е изключително интересна.
Ще се включа и аз с два цитата.
Първият е от книгата "Успоредни животописи" на Плутарх, стр. 236. За въпроса, как ще се развият в бъдеще отношенията ми с Х.?
" Малко по-късно Селевк изпратил да поискат ръката на дъщерята на Деметрий от Фила, Стратоника. Той имал от персийката Апама син, Антиох, и мислел, че неговото царство ще стигне за повече наследници, както и че се нуждае от близост с Деметрий, след като Лизимах взел за жена една от Птолемеевите щерки, а друга за сина си Агатокъл. За Деметрий било необикновено щастие да се сроди със Селевк. Той взел момичето и отплувал с всичките си кораби за Сирия. Бил принуден да спира и в други земи по брега, спрял и в Киликия, която управлявал Плейстарх (дадена му била от царете за изключителни заслуги в битката срещу Антигон.) Плейстарх бил брат на Касандър. Той сметнал, че Деметрий опустошава страната му, когато слиза на суша, и в желанието си да укори Селевк, че се помирява с общия враг без знанието на останалите царе, потеглил към брат си."
Другият е от "Диви разкази" на Николай Хайтов. Цитата е от разказа "Гола съвест" на въпроса, дали ще сменя настоящото си работно място до края на тази година.
"- Праща ме-казва-Ничев да те спасявам! Ето пълномощно-подписвай, за да мога да ти влезна в ролята! Подвели са те по най-тежките членове и положението ти не е розово. Слава Богу, че съдията е наш, демократ, ще въртим - сучиме да я некакси оправим. Подпиши!
-Нама-казвам-да подпиша!Пари нямам! Ще се защитавам сам!
   Беше с очила Василев,сложи си още едни, за да ме види по-добре.
-Ти си луд! Язък ти за жената и децата!
-Изследователят нека да им бере греховете, господин Василев! Довиждане!...."
Благодаря много!!

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Гледане с цитати
« Отговор #69 -: Юли 19, 2014, 08:30:41 am »
Опа, Тъндър.  :29: Ще се видим ли най - накрая с Х? Нещо ми разправя, че си има проблеми и работа и чакам да ми звъннат. ;D

— Разбирам ви. Оценявам вашата честност и си давам сметка за трудността на задачата. Желанието ми е да се заемете незабавно с нея. Изцяло на вас оставям да решите какви средства ще използвате. Най-важното за мен е пълната дискретност.
   — О, умея да си държа езика зад зъбите не по-зле от изповедника в църквата.

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Гледане с цитати
« Отговор #70 -: Юли 19, 2014, 09:07:51 pm »
Тъндър,ще може ли да отделиш от времето си за моя въпрос? :19: Как ще се развият нещата за мен на работата в следващите три месеца?Отново благодаря.

Цитат
Някога цялата Казанлъшка долина представлявала огромна кория, следи от която има още: туловската, крънската, шейновската. Преди 50 години около село Черганово имаше кория, край Павел баня. Дъбово носи името си от корията, която го опасвала, южно от града също имаше голяма кория, наречена „Орманът“, и пр.
Когато турците през XIV век нахлуват в нашите земи, изглежда, че на първо време не ще да са се отбили в Казанлъшката долина, която в своите кории ще да е приютила много бежанци — жени и деца…
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Гледане с цитати
« Отговор #71 -: Юли 19, 2014, 09:15:41 pm »
Благодаря! :)

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Гледане с цитати
« Отговор #72 -: Юли 19, 2014, 11:29:49 pm »
Досади й още малко и ще стане.  :012: :012: :012:
Тя ми е звъняла следобеда, но аз съм го проспал. Сега и писах по фейса и се разбрахме понеделник да се видим.  :29:
По хорара тя беше ретро Сатурн и утре става директен .. знаех си, че тия дни ще ме потърси.  :engel016: :012:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Гледане с цитати
« Отговор #73 -: Август 22, 2014, 02:25:37 pm »
“Не знам кое е по-лошо: Да убиеш нечия надежда с думите си или да дадеш надежда, но тя да бъде убита с мълчанието ти.”

Thunder,какво разчиташ тук ?!?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

_perla_

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 148
Re: Гледане с цитати
« Отговор #74 -: Август 22, 2014, 03:58:38 pm »
“Не знам кое е по-лошо: Да убиеш нечия надежда с думите си или да дадеш надежда, но тя да бъде убита с мълчанието ти.”

Thunder,какво разчиташ тук ?!?  :)

За каквото и да става въпрос, според мен надежда няма