Автор Тема: Астрологични дребосъци  (Прочетена 268862 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1095 -: Януари 23, 2016, 04:46:04 pm »
Имам два въпроса:
1. Има хора, които са нестабилни на земята - все ще падне, ще се спъне, с ръцете ще изпусне. Иначе сръчен, майстори, рсува, като кара колело не пада. Чудех се какво в натала води до тази нестабилност на земята и с ръцете при хващане, носене ... Очаквах да няма земя, но напротив има - почти по равно земя и въздъх и малко огън и вода. Къде да ровичкам?

Някакви насоки - препоръки.
Сега си спомних, че голямата ми дъщеря-художничката е точно такъв случай- не само да рисува, сръчна е във всяка една друга област с ръцете, тренираше хандбал, с техниката също борави без проблем, но иначе няма случай да си сипе ядене и да не е падлао от него в хладилника, на плота в кухнята, все нещо и пада, трохите от нарязания хляб не ги броя  :012:
При нея Меркурий У1, У5 има само един аспект- квадрат с Луната У2, У3.
« Последна редакция: Януари 23, 2016, 04:57:28 pm от akruks »

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1096 -: Януари 23, 2016, 04:57:36 pm »
Имам два въпроса:

1. Има хора, които са нестабилни на земята - все ще падне, ще се спъне, с ръцете ще изпусне. Иначе сръчен, майстори, рсува, като кара колело не пада. Чудех се какво в натала води до тази нестабилност на земята и с ръцете при хващане, носене ... Очаквах да няма земя, но напротив има - почти по равно земя и въздъх и малко огън и вода. Къде да ровичкам .                                                                                                                                         -------По едно време забелязах че някои хора като приказват с мен често изтърват предмети от ръцете си когато разговарят-проверих трима-всичките слънчев водолей .Физиологически за равновесието отговаря средното ухо с вестибуларния апарат-това е елемент на вътршното ухо,което знам се управлява от Сатурн .Сатурн в падение в кардинални домове,или на здравето 6,12 може би има връзка .Това че въздушните беше майтап,но всъщност само тях забелязвам да падат.Комбинация о т горните фактори предполагам дава нестабилност .

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1097 -: Януари 23, 2016, 05:09:01 pm »
По едно време забелязах че някои хора като приказват с мен често изтърват предмети от ръцете си когато разговарят-проверих трима-всичките слънчев водолей.
Хм, дъщерята, за която писах е слънчев водолей, със Сатурн в козирог в 8д.
като ученичка падна на равното, в залата по хандбал, където пода беше гладък и хубав, без никой да я бута, без да се спъне- стъпила накриво с единия крак, а после цщл месец в гипс, беше си изкълчила глезена. И беше същата мразовита зима като последните дни, едва се двожеше с патериците, когато трябваше да отиде на преглед, а таксита отказваха да я закарат- поликлиниката е през два блока от нашия, а по учлиците сняг и лед. Тогава моя колежка ми сподели за нейния мъж- водолей, как си счупил крака, докато слиза от стълбичката до кабината на камиона, който карал- някакви си 20см от земята, но нещо не се приземил както трябва и после в гипс.  :)

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1098 -: Януари 23, 2016, 06:48:50 pm »
В един чуждестранен форум някаква жена питаше какви аспекти да гледа в транзитите, за да стане "известна" в инстаграм  :043: стана ми смешно, но пък се замислих,че като качвам нещо във фб по някой път може никой да не го отрази, по някой път е точно обратното. Искам от експериментална гледна точка да проверя имат ли някакво влияние транзитите. Вие какво бихте казали, какво се гледа? Венера, Слънцето?

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1099 -: Януари 23, 2016, 07:12:32 pm »
Аз бих погледнала и Луната. В кой дом транзитира и какви аспекти прави. Дали емоционално ще намериш отклик.
Какво публикуваме в социалните мрежи зависи от настроението ни.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1100 -: Януари 23, 2016, 07:16:47 pm »
Аз бих погледнала и Луната. В кой дом транзитира и какви аспекти прави. Дали емоционално ще намериш отклик.
Какво публикуваме в социалните мрежи зависи от настроението ни.

Да, много вярно. Значи аспектите на Слънце, Луна и Венера да са хармонични?
Всъщност затова се замислих,понеже от няколко дни Слънцето и Луната правят квадрати и опозиции и каквото и да постна нищо  :012: а обикновено е обратното.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1101 -: Януари 23, 2016, 07:46:42 pm »
Аз така не обичам на парче да се пише.
Ако си ОК емоционално, ще публикуваш неща, които ще звучат добре и на останалите. И ще намираш повече отклик в другите. Заради това Луната. За някой може да е много незначителна, но за мен е особено важна.
А дали публикуваната информация от теб ще достигне повече 'слушатели', това може да видиш и от Меркурий.
При мен в момента тр. Меркурий е в 12 натален дом и прави квадрати към целия ми стелиум и по-специално към слънцето у7.
Нито съм кой знае колко комуникативна, нито някъде усещам 'срещане' с другите. Чувствам пълноценно общуването с моето седмодомие, когато рисуваме заедно. Сега, нека не се има предвид някакви шедьоври и гениални творчески умозаключения.
Но на Меркурий от 12 дом му се 'говори' с рисуване, музика и т.н.
Тр. Луна в Рак също ми квадратва стелиума.
Ще се надявам на повече видимост, когато Слънцето съвсем кацне на Асцендента ми и Меркурий тръгне в права посока. Тогава сигурно ще залея форума и фейса със стихове, лирически отклонения и подобни неща.  :08:

Едит: Те нещата са наъврзани. Луната ще мине в Лъв и ще кацне на наталната ми. И ще съвпадне с Дсц-ми. Явно тогава ще ми е по-комуникативно.  :clap:
« Последна редакция: Януари 23, 2016, 07:48:50 pm от Emma »
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1102 -: Януари 23, 2016, 07:55:17 pm »
Забравих да напиша, че може и мунданните транзити да гледкаш. Интересна тема за размисъл се получи.
Но ми дойде и като идея, че ако гледаш мунданно Луна и Меркурий, които са били в знакова опозиция до момента, може да съобразиш публикациите си с този аспект.
Ако и други хора се усещат в настроение между разум и чувства през този период, а ти публикуваш неща в този дух, може и да 'срещнеш' разбиране.

Направи си социален експеримент.  :012: Набележи си няколко човека, на които знаеш картите и гледай кога какво споделят в мрежите.  :012:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1103 -: Януари 23, 2016, 08:10:38 pm »
Дам, интересно е. Обаче от мунданна астрология нищо не разбирам. Само транзити гледам..
Специално за снимки мисля, че трябва да гледам Венера. За публикации - Луната. Като цяло Слънцето също, нали е нашата изява пред другите. Поне аз така си ги тълкувам, сега и трите ми правят кофти аспекти и не ми е социално, нито на другите им е социално с мен  :012:

Наистина мисля да си направя експеримент със себе си обаче. Ще чакам изброените 3 да почнат да правят хубави аспекти и ще следя как върви в това отношение..

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1104 -: Януари 23, 2016, 08:30:29 pm »
В един чуждестранен форум някаква жена питаше какви аспекти да гледа в транзитите, за да стане "известна" в инстаграм  :043: стана ми смешно, но пък се замислих,че като качвам нещо във фб по някой път може никой да не го отрази, по някой път е точно обратното. Искам от експериментална гледна точка да проверя имат ли някакво влияние транзитите. Вие какво бихте казали, какво се гледа? Венера, Слънцето?
Ако натално няма планети в 11Д или У11 е в кофти дом,не мисля,че Луна/Венера ще помогнат.Присъствие във Водолей или Уран в ъглов дом също е от полза за известност в интернет.Гледай първо наталните предпоставки.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1105 -: Януари 23, 2016, 08:34:41 pm »
В един чуждестранен форум някаква жена питаше какви аспекти да гледа в транзитите, за да стане "известна" в инстаграм- стана ми смешно, но пък се замислих,че като качвам нещо във фб по някой път може никой да не го отрази, по някой път е точно обратното. Искам от експериментална гледна точка да проверя имат ли някакво влияние транзитите. Вие какво бихте казали, какво се гледа? Венера, Слънцето?
Човек се вижда по МС и последното Новолуние в козирог, което попада в моя 5д е в тригон с Меркурий У1, У10 в 1д- по-голям наплив от мераклии за сприятеляване не съм имала досега, но този аспект на лунацията върви паралелно с транзита на ретро Мерка през моя 5д и на Юпитер върху нат. Мерк У10 в 1д- харесват ме, без да съм полагала усилия да бъда харесвана, каквото и да постна на стената във Фейса все се харесва.
Забравих да напиша, че Луната при мен е У11 в 7д. , затова лунациите при мен винаги засягат отношенията ми с втпрпто дете, приятели и групова дейност, интернет също.
« Последна редакция: Януари 23, 2016, 08:37:30 pm от akruks »

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1106 -: Януари 23, 2016, 08:43:46 pm »
Благодаря на тези, които се включиха.

Относно квадрата Сатурн-Непту
н, да - имаше през ноември, но тази година пак ще се случи - и двете планети ще са ретроградни. Сатурн мунданно ще бъде точно в съвпад с моя натален Нептун и ще имам Нептунова квадртура - затова се интересувам. Затова попитах и за цикъла Сатурн-Нептун, защото мунданния квадрат е етап от него и ме засяга по натал :)

За паданията - качвам карта - човекът е слънчев Близнак, АЦ Близнаци и Меркурий е на АЦ - анаретни и твърде много Меркурий. Меркурий и АС са връх на тао квадрат. На опозиционната ос са Марс в надир и Нептун и Хирон в Зенит. Тук явно е разковничето. Освен това анаретни Юпитер и Уран правят секстил към върха на тао-то - Меркурий и АЦ.

Става въпрос за големя ми син - сега ми направи впечатление, че и двамата имаме тао квадрати с връх Меркурий, само, че при него е АС, като при баща му, а при мен на К11. И при двамат ни Марс е в надир. Участва във въздушен тригон с Плутон от 8 дом и Луната.  :017:

Относно звездите - Атлас е на АС - качвам една карта и от ЗЕТ с тях - да не ги изреждам и една от астрото.
« Последна редакция: Януари 23, 2016, 08:45:17 pm от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1107 -: Януари 23, 2016, 08:57:29 pm »
Човек се вижда по МС и последното Новолуние в козирог, което попада в моя 5д е в тригон с Меркурий У1, У10 в 1д- по-голям наплив от мераклии за сприятеляване не съм имала досега, но този аспект на лунацията върви паралелно с транзита на ретро Мерка през моя 5д и на Юпитер върху нат. Мерк У10 в 1д- харесват ме, без да съм полагала усилия да бъда харесвана, каквото и да постна на стената във Фейса все се харесва.
Забравих да напиша, че Луната при мен е У11 в 7д. , затова лунациите при мен винаги засягат отношенията ми с втпрпто дете, приятели и групова дейност, интернет също.

E, това е хубаво. Имам някои познати, които и запетайка да напишат събират сумати лайкове. Има значение и натала  :)

Дракониада, мен по-скоро ми е интересно дали транзитите се отразяват на вниманието, което привличаме в социалните мрежи. Както във фб има харесвания- дали някой аспект в транзитите донася повече внимание. А не за известността като цяло. За там мисля, че трябва да има предпоставка и в натала.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1108 -: Януари 23, 2016, 08:59:36 pm »
П.п да допълня Акрукс:по отношение на известността в интернет.Качеството на Меркурии е много важно и позицията му в първи или във "високите домове",както и дали има връзка с Уран за оригиналност. ;) 
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1109 -: Януари 23, 2016, 09:00:56 pm »
E, това е хубаво. Имам някои познати, които и запетайка да напишат събират сумати лайкове. Има значение и натала  :)

Дракониада, мен по-скоро ми е интересно дали транзитите се отразяват на вниманието, което привличаме в социалните мрежи. Както във фб има харесвания- дали някой аспект в транзитите донася повече внимание. А не за известността като цяло. За там мисля, че трябва да има предпоставка и в натала.
Всъщност мисля,че всичко е натална даденост и не се влияе от транзитите.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030: