Автор Тема: Астрологични дребосъци  (Прочетена 268895 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1215 -: Февруари 16, 2016, 11:08:42 pm »
значи участват и двете - благодаря. При мен скоро не се очертават хубави аспекти ...  ??? - на прима виста. Освен транзитния тригон на Плутон към Венера.

Меркурий управлява всички хормони, изброените като специфика.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1216 -: Февруари 16, 2016, 11:12:15 pm »
Имам въпрос за подходяща дата за подаване документи за осиновяване. Кои домове и планети гледате, когато определяте най-удачния момент, за да бъдат нещата успешни?

Не съм попадала на такъв случай.

Но ако следваме най-простата логика, би трябвало 5 и 9 дом. Да има и хармоничен транзит/прогресия към 4 дом в картите на осиновителите - все пак в дома влиза нов член на семейството, не е желателно това да се случи под влияние на Марс и/или Сатурн.

Ако говорим за мунданна обстановка, може би е по-добре да се изчака директен Юпитер.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1217 -: Февруари 16, 2016, 11:21:29 pm »
Меркурий управлява всички хормони, изброените като специфика.  :)
това пък откъде ти дойде?   :o

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1218 -: Февруари 16, 2016, 11:24:58 pm »
Имам въпрос за подходяща дата за подаване документи за осиновяване. Кои домове и планети гледате, когато определяте най-удачния момент, за да бъдат нещата успешни?
3-ти и Меркурий за документи, 9-ти и Юпитер за узаконяване, 5-ти за дете и 1-ви за осиновителя

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1219 -: Февруари 16, 2016, 11:30:24 pm »
Лила, решили са да подадат документи утре, но жената все пак иска да види, макар и пост фактум, какъв е денят. В картата й има интересни транзити точно сега. Транзитен Юпитер е на куспидата на 5 дом, тр.Венера на К9, тр.Меркурий също е там, а Хирон е на К11. Транзитен Уран наближава точния съвпад с Венера, може изненадващо бързо да се случат нещата и да намерят детенце. Венера е управител на заключени в 5 дом Везни. Дир Венера е върху Слънцето в 12 дом - много точно ми пасва със ситуацията.
За Марс и Сатурн не съм съвсем сигурна. Дир.Марс в момента е в 4 дом, а на тр.Сатурн му предстои да мине ДСЦ.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1220 -: Февруари 16, 2016, 11:34:49 pm »
3-ти и Меркурий за документи, 9-ти и Юпитер за узаконяване, 5-ти за дете и 1-ви за осиновителя

Акрукс,
в 3 натален дом се намира АСЦ на слънчевата революция, дирекционен Меркурий е също в 3 дом, а прогресивен Меркурий е в съвпад с натална Луна в 1 дом.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1221 -: Февруари 16, 2016, 11:42:20 pm »
това пък откъде ти дойде?   :o
-----Има логика -хормоните са ендокринни химични молекули служещи за сигнали,управление на дейността на други клетки,пренасяни по кръвен път .Това означава,че са посредници,пренасящи сигнали-което е Меркурий.Иначе скоро четох,че са по Луна/тя предполагам е общ сигнификатор на жлези,с вътрешна или външна секреция/.Жлези общо-Луна,хормони общо-Меркурий.Много различни хормони-според функциятаиоргана който повлияват ,влияние и на други сигмнификатори .

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1222 -: Февруари 17, 2016, 12:07:33 am »
-----Има логика -хормоните са ендокринни химични молекули служещи за сигнали,управление на дейността на други клетки,пренасяни по кръвен път .Това означава,че са посредници,пренасящи сигнали-което е Меркурий.Иначе скоро четох,че са по Луна/тя предполагам е общ сигнификатор на жлези,с вътрешна или външна секреция/.Жлези общо-Луна,хормони общо-Меркурий.Много различни хормони-според функциятаиоргана който повлияват ,влияние и на други сигмнификатори .
  Логически няма как мензисът да идва и си заминава по Меркурий, нека се върнем на изначалния въпрос:
Хормоналните проблеми при настъпване на климакс по 8 дом/Плутон/Скорпион ли са според вас?

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1223 -: Февруари 17, 2016, 09:39:28 am »
  Логически няма как мензисът да идва и си заминава по Меркурий, нека се върнем на изначалния въпрос:
-----В дейността на хормоналната система участват много фактои,мисля има по-важни,първостепенни и по-второстепенни .Луната е първостепенна/функцията на жлезите общо/,скорпион,Плутон,8д мисля наистина имат първостепенно участие специално при климакса-става въпрос за полови хормони-Плутон-полови,трансформация,Луна-женски ,хормони .

Happy58

  • Гост
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1224 -: Февруари 17, 2016, 03:28:58 pm »
Меркурий управлява всички хормони, изброените като специфика.  :)

До тук изчетох какво ли не .... все още нямам нещо, което да е сигурно ...

примерно: "за щитовидна жлеза - Телец и меркурий" - иди разбери, какво точно прави едното и какво другото :).

Каква е логиката за меркурий? Или къде си го прочела?

Happy58

  • Гост
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1225 -: Февруари 17, 2016, 03:30:09 pm »
-----В дейността на хормоналната система участват много фактои,мисля има по-важни,първостепенни и по-второстепенни .Луната е първостепенна/функцията на жлезите общо/,скорпион,Плутон,8д мисля наистина имат първостепенно участие специално при климакса-става въпрос за полови хормони-Плутон-полови,трансформация,Луна-женски ,хормони .

Писах по-напред, защото имаше и други предположения за Луната - моята не е засегната по никакъв начин в момента, а е У1 при мен - няма как да е Луната. :)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1226 -: Февруари 17, 2016, 07:43:02 pm »
Аз съм чела малко, но да се включа :)

От една страна - хормоните не са нещо абстрактно, произвеждат се от различни жлези и според това къде е жлезата, то има и управител - например - щитовидната е по Телец - заради мястото й, за хипофизата - съответно пък Овен...

Срещала съм за женските хормони - общо казано - Луната и Венера, обаче - който се е занимавал знае, че някои процеси тръгват от хипофизата, произведените от нея хормони, имащи отношение към фертилостта индуцират  производство на други хормони от яйчниците ... За взаимодействието между една жлеза и друга съм чела, че отговаря меркурий, т.е. да се секретират хормони и рецепторите да ги уловят и да другата жлеза да отговори и т.н.

Съответно пък за хормонален дисбаланс - да кажем безпорядък - Нептун :)

За андрогените (мъжки хормони) - Овен ...

Така, аз не бих генерализирала - за всички хормони и жлези - 1 управител и толкова, по-скоро бих се водила от мястото на жлезата в тялото и кой знак му влияе, както и от функцията на жлезата, а след това и какъв е проблемът и т.н. ... и конкретно за случая да търся - защо жлезата блокира, заспива ли или има хипо или хиперсекреция  .... какво я ограничава или обърква или "раздува" ...

Избягвам да давам акъл тука и гледам да съм от питащите, но  в конкретния случай - реших да пиша (след дълъг размисъл - дали-или :)  :)



Пише,че ако У8 е в 4Д,човек ще има дълга фертилна способност.  ;) :08:

Имам един потвърдителен пример за това твърдение :)
Над силата е само умението да я владеем!

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1227 -: Февруари 17, 2016, 08:15:59 pm »


Съответно пък за хормонален дисбаланс - да кажем безпорядък - Нептун :)

----Принципно преди да прочета за Луната някъде,за хормонален дисбаланс ми светваше Нептун,без спомен да съм чел-оттук може връзката с уравновесяващия Нептун знак-дева,и Меркурий като управител .

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1228 -: Февруари 17, 2016, 08:54:30 pm »
Да - хаос и безпорядък по Нептун/Риби и педантичен ред по Дева-Меркурий :)

Според някои автори Хирон управялва Дева и 6 дом :) Макар и малък астероид - може и към него да се погледне :)
Над силата е само умението да я владеем!

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1229 -: Февруари 17, 2016, 09:47:13 pm »
Хипофизата е по венера и нептун. По принцип участват по няколко планети във сигнификациите на органи и болести. Ляв и десен дял на чифтните органи, напр. не са по една планета.
За жлезите с вътрешна секреция участва и плутон.
Често другият сигнификатор е по т.нар. висша октава на планетата.Което има връзка с мозъчен център, отговарящ за нещото. Има значение-логично-и дали търсим орган, система. Също дали-органични, или функционални заболявания.
Дори са разделени и по пол-при мъже това, при жените-другоч което си е логично.