Автор Тема: Астрологични дребосъци  (Прочетена 268774 пъти)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1455 -: Май 17, 2016, 05:58:38 pm »
Акрукс, Лили, благодаря ви!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1456 -: Май 17, 2016, 09:39:06 pm »
По-гадният вариант е рибешки Меркурий в квадрат с Марс, Сатурн и Уран. С такова нещо просто не се стои в едно помещение, когато е в настроение за съскане, а такива настроения ѝ идват твърде често.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1457 -: Май 17, 2016, 09:40:08 pm »
Аз пък забелязах, че математиците са с квадрати/опозиция меркурий/сатурн, а при другите преобладават тригони и съвпади

При мен Меркурий е с диспозитор Сатурн.  Винаги много съм обичала математиката, повече от нея физиката, защото ми беше някак по-практична :)



3 и 9 дом, но и 5ти също участва.
Във ведическата астрология по 5 дом са шастрите /знанията/, мантрите, образованите хора.

Наскоро четох в един сайт по Джйотиш, че при занимания с издателска дейност, библиотекарство, вестникарство често има Луна/Сатурн или Меркурий/Сатурн в натала, за съвпади се споменаваше.

Замислих се, защото напоследък постоянно купувам книги, но по-странното е, че намерих две (астрологични), които издирвам ужасно отдавна и попаднах на тях някак случайно. От време на време проверявам дали няма да излязат от някъде и в един ден - изскочиха. Едната е за Плутон - тук ми я препоръчахте, като започнах да влизам във форума, а другата е 4 том на Най-добрият начин да научим астрология. Вярно, че е ксерокопие, но пък - не се втелясвам, ако мога и ще я сканирам - по-удобно ще е от ксерокопие :)

При мен Меркурий натално е на К11 - в опозиция на К5 - подчертан книгоман и книгочетец съм от малка :) Сега пълнолунието ще ми е точно на оста К3/К9, а Мерко е и ретрограден - приключвам започнати търсения за онези книги.

Другите са на специфична тематика, свързвам ги с ретро-Мерка  по друга линия :)
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1458 -: Май 17, 2016, 10:19:38 pm »
"Еволюционното пътуване на душата"
Джеф Грийн.
 :08:

Дракс, благодаря за предложението ти да я снимаш на части и да качваш тук.  :38: Ще ми е много интересно и полезно, докато я намеря и я купя, а и ще остане за други, които също се интересуват :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1459 -: Май 17, 2016, 10:50:51 pm »
Аз пък забелязах, че математиците са с квадрати/опозиция меркурий/сатурн, а при другите преобладават тригони и съвпади
Аз пък хич не обичам математиката, особено алгебрата, геометрията някак даваше повече свобода на действие.Изчисленията ме затормозяват и карат да блокирам.
Много обичах физика обаче, учех я с лекота.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Happy58

  • Гост
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1460 -: Май 18, 2016, 08:51:30 am »
................ 4 том на Най-добрият начин да научим астрология. Вярно, че е ксерокопие, но пък - не се втелясвам, ако мога и ще я сканирам - по-удобно ще е от ксерокопие :)

.........................................

ето ти я сканирана

http://astra.la/forum/index.php?topic=38.msg119914#msg119914
« Последна редакция: Май 18, 2016, 09:07:37 am от Happy58 »

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1461 -: Май 19, 2016, 10:19:11 pm »
Хм, моето име, а и това на мъжа ми - нямат нищо общо с имената на астероидите  :012:
Над силата е само умението да я владеем!

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1462 -: Май 19, 2016, 10:55:02 pm »
Чета си разни работи и попадам на още една шантава теория  :012:

Ти все късно ги откриваш. : ))) Преди време в астросайта и двете ти последни теми бяха разнищвани. И да, доколкото помня, имах астероид с името ми около Асц май, но нищо смислено няма в тези "екзотики", само дъвка за езика.  :012: Интересна синхроничност е, нищо повече.
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1463 -: Май 19, 2016, 11:32:04 pm »
Аз реших да проверя все пак дали няма астероиди с нашите имена и  :o :o :o има :012:

Неговият в неговата карта е на ДС,а в моята е на К5 и прави точни тригони с моя АС и Венера.

Моят е близък до името ми, не е 1:1, затова мога да го прескоча :)
Над силата е само умението да я владеем!

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1464 -: Май 20, 2016, 11:22:34 am »
гледам едни оракулски карти, на които има астрологични съответствия.
обаче луната я свързват, че управлява и скорпион,  а марс - водолей. това по коя система ще е?

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1465 -: Май 22, 2016, 11:54:38 am »
:043: :043: Ако твоят Ерос е във воден знак не може да бъде изгорен.Нали има логика?   :o :043:  ;D
Ама сварен на пара може, нали? :29:

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1466 -: Май 23, 2016, 12:12:01 am »
Има ли някакво по-особено значение Луната между два малефика? Бягаща от съвпад с единия и отиваща към съвпад с другия?
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1467 -: Май 23, 2016, 12:53:03 pm »
И в натал, и в хорар, и в елективна карта има значение. При индийците има такава йога, от неблагоприятните. В хорарната астрология мисля, че също имаше такова понятие - "планета под обсада", като не е задължително двата аспекта да бъдат съвпад /Луната се отделя от аспект с единия малефик и влиза в аспект с другия/. Имаше и друга индийска йога - планета в 12 дом от Луната, планета във 2 дом от нея /ако има/.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1468 -: Май 23, 2016, 04:27:51 pm »
Може ли човек да зададе повече от един хорарен въпрос на ден по различни теми, които го вълнуват, в различни часове ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1469 -: Май 23, 2016, 04:29:57 pm »
Да, дори да ги зададе един след друг, ако въпросът не е един и същ. Дори ако хорарните карти са почти идентични, гледат се различни теми в тях.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui