Автор Тема: Астрологични дребосъци  (Прочетена 269292 пъти)

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1665 -: Септември 27, 2016, 03:29:03 pm »
И друго се сетих за тези пътувания - ако ще пътуваш с личен автомобил или там някакъв подобен превоз/автобусен, бих гледала отново 3 дом и Меркурий, без значение дали пътуването ще е в чужбина. Нали този автомобил трябва да те закара, най-малкото може да видиш дали има предпоставки да се строши, ако има кофти аспекти.
А ако ще пътуваш по въздух или вода, ще погледна и Уран и Нептун/Юпитер. Аспектите към и от тях. Но пак няма да ги гледам само тях изолирано, а като допълнение.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1666 -: Септември 27, 2016, 10:20:12 pm »
Амм, на ретро сатурн в трети и меркурий в 10 обиколих няколко европейски държави с кола
В 9-ти няма нищо
Обаче ако погледнем дирекционния девети-там са навалица

Happy58

  • Гост
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1667 -: Септември 28, 2016, 09:20:44 am »
Амм, на ретро сатурн в трети и меркурий в 10 обиколих няколко европейски държави с кола
В 9-ти няма нищо
Обаче ако погледнем дирекционния девети-там са навалица

а какво е правел У9 по това време? - транзити, прогресии, дирекции - от/към

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1668 -: Септември 28, 2016, 10:10:24 am »
Транзитна венера квадрат юпитер, съвпад сатурн, опозиция с меркурий, всичко с орбис над 2*
Близки дирекции няма

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1669 -: Септември 28, 2016, 09:55:45 pm »
Като каза мунадни сега се сетих че единственото общо в случаите на пътуване извън граница са мунадни аспекти му Сатурн и Юпитер ,независимо дали аспектират нещо натално. Може да е случайно, реших да го помисля после и бях забравила досега. Иначе Юпитер управлява почти целият ми 1ви дом и Сатурн е там-дупи му е диспозитор. :017:

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1670 -: Септември 29, 2016, 01:53:18 am »
Не мога да си намеря подходяща тема за нещото, което искам да напиша. Ще е в тази.
Просто ми стана интересно и искам да си споделя.

На моя приятелка мъж й почина. Един ден преди рождения й ден. Само за протокола, и двамата имат Слънца в първите градуси на Везни. Та Юпитер е в съвпад с тях. Понеже скоро и това обсъждахме - как често Юпитер участва в транзити за смърт.
Но по-интересното ми се стори, че е починал 1 ден преди рождения й ден. И се чудех - е, цял солар изкарал, а баш в последен ден на солара да вземе да умре. Поглеждам картата й, за да видя текущ солар - ми той започнал днес, в деня на смъртта на мъжа й и един ден преди рождения й ден. И по-интересното е как директно е влязъл в сила. Соларът виждам в зет, че е активен от 11:30. Мъж й почина 11:37, нещо от сорта.
В този солар има соларен Марс в съвпад със сол Асц - тоест, в 1 градус на Козирог. Съвпадът е много точен. И оста асц/дсц разцепи с точен съвпад наталната ос на 2/8 дом. Сол дсв съвпад с натално к8.

И по дирекции, прогресии се вижда.
Просто този солар... ебати скоростното му развитие, има-няма 7 минути и вече дал отражение.  ???
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1671 -: Септември 29, 2016, 09:04:40 am »
Заради точния съвпад на сол. асцедент с марс, нали от там започва да се "движи" солара, когато става дума за прогресирането му.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1672 -: Септември 29, 2016, 10:02:32 am »
Митко Цонев също беше починал малко преди новия солар, т.е. около соларната революция.
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1673 -: Септември 29, 2016, 10:07:03 am »
Чичо ми така почина, почти на РД си ден, когато тр. Юпитер беше в съвпад със слънцето му.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1674 -: Септември 29, 2016, 10:29:54 am »
Има такива случаи. Мъжът ми (макар и вече разделени) почина ден преди рождения си ден, в деня на новия си солар.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1675 -: Септември 29, 2016, 11:06:56 am »
Ема, Юпитер трябва да има отношение към сигнификаторите за край на живота в картата, за да са актуални неговите транзити при такава събитийност.  :)
И аз съм мислила върху този казус за край на живота дни преди рождения ден и към този момент си го обяснявам с това, че ако АСЦ е точката, в която заявяваме, че сме тук и се дава "старт" , завърта се колелото на живота ни, в случая за предстоящата година, то 12-ти дом с какво се свързва ? Значи соларната карта може да даде и тя указания при правилен прочит за този казус, според мен.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1676 -: Септември 29, 2016, 11:56:56 am »
Хм, и тук нов цикъл на Слънце и Юпитер в соларната революция .... Замислих се къде ще са предстоящите нови синодични цикли Слънце-Юпитер - следващият при мен попада върху Локус Фортуна в 8 дом. При започване на сегашния цикъл Слънце/Юпитер в 7 дом - Венера беше върху Фортуната ми в 8 дом и получих подарък от мъжа ми.

Интересно догодина какво ще е - тогава с новия цикъл върху Фортуна в 8 дом, а Венера тронова е в съвпад с Плутон в 7 дом, те са във взаимна заточена рецепция в натала. Имам предположения, надявам се да няма печал в семейството, защото тогава е РД на близък, който боледува и прогнозите не са никак добри  ???.
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1677 -: Септември 29, 2016, 12:11:45 pm »
Добре, защо така инертно подхождате към споделена информация ? Един като каже "бум" и веднага следва канонада от "бум-бум-тряс". Кога  Юпитер ще има отношение към "края", кога или по-точно защо някои нативи си "тръгват" около рождената си дата -това е начинът, да открием къде го пише това в картите и може ли да се извлече някаква закономерност . Нали, Меркурий е в Дева, нека да го ползваме по предназначение и да съберем факти, за едно нещо конкретно и тогава да философстваме.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1678 -: Септември 29, 2016, 12:30:53 pm »
Ще пиша по-късно подробности. И двамата имат стрелец в първи дом. Сатурн мисля е около асц на мъжа. Просто забравих в момента.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1679 -: Септември 29, 2016, 12:48:20 pm »
Ще пиша по-късно подробности. И двамата имат стрелец в първи дом. Сатурн мисля е около асц на мъжа. Просто забравих в момента.

...което е указание, че евентуално ИЦ е в Риби, а Слънце/Юпитер в 10-ти дом, вероятно да е прихванал Луна и/или Марс/Плутон.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“