Автор Тема: Астрологични дребосъци  (Прочетена 269103 пъти)

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1830 -: Април 02, 2017, 01:43:49 pm »
Благодаря Лили и Папи!

Сега разбирам защо просветените казват, че е важно да се стане по изгрев - вероятно, за да се приеме от съответната енергия за деня :)

ПП. То е имало такава тема, пусната е от Стар - http://astra.la/forum/index.php?topic=652.0 Едва сега я открих, снощи търсачката не я отчете :017:
« Последна редакция: Април 02, 2017, 01:56:47 pm от romantica »

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1831 -: Април 05, 2017, 01:33:03 pm »
Според вас какви са астрологичните индикатори за злоба? Кои аспекти показват злобност?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1832 -: Април 05, 2017, 01:43:04 pm »
Според вас какви са астрологичните индикатори за злоба? Кои аспекти показват злобност?

Марс и Сатурн са класически индикатори. В комбинация със Слънце, Луна, Меркурий. Особено ако и Лунните възли са замесени. Но зависи, може да означава и емоционални/психологически проблеми. Понякога и здравословни. В някои карти дават и голяма устойчивост, психическа издръжливост, силен характер, но вътрешно са изпълнени с фрустрация, само те си знаят.

Марс буйства, ругае, държи се нападателно, докато Сатурн е хитър, хлъзгав, подмолен и прикрит, манипулативен. И по двете планети може да има безпринципно поведение. Според езотеричната астрология нехармоничен аспект със Сатурн може да загатва за това, че в миналото /от гл.т. на кармата/ човек е вървял срещу Истината. В този живот му се дава избор дали да прояви безпринципност или да бъде по–етичен.

Също така си мисля за виолентни и агресивни звезди в съвпад с Луната /"манас"/ – Алгол, Бетелгейзе, Полукс, Антарес. Шаула – в жилото на Скорпиона – също дава злобица, но една тиха, прикрита.

За съжаление пропуснах цял курс лекции за градусите от Античния Зодиак. Там се обяснява за всеки градусов отрязък на знака какви съзвездия се проектира и какви звезди, с каква природа. Освен това допълнителна информация дават и термите на най–важните точки в хороскопа – Асцендент, Слънце, Луна. Ако всички те са малефични, се предполага не особено читав характер. Но дават и описание за живота като цяло, с какви енергии е "захранен" нативът.

Има и накшатри, които са по–предразположени към такива изяви – Утара Ашадха, Джиештха, Мула, Ашлеша, Пурва Бхадра и Утара Бхадра. Но съм виждала подобни изяви и при накшатри с "мека" /божествена/ природа – Анурадха, Пушйа, ако са силно афликтирани от малефици – в конфигурация с Марс, Сатурн, Лунни възли.

Не знам, някои хора може би се мислят за "невидими", но като се разгледа по–задълбочено наталът, всичко става ясно.



« Последна редакция: Април 05, 2017, 03:06:57 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1833 -: Април 05, 2017, 02:03:54 pm »
Да... Сега като се замисля може би следва да добавим и скорпионското, плутоновото, особено във връзка със седми дом, другите, и в аспект с Луната.

Но да, изясниха ми се нещата.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1834 -: Април 05, 2017, 02:09:42 pm »
По седми дом, особено ако има планета там, гледам как човек взаимодейства с обкръжението, с каква енергия най–силно резонира, какво отдава. Може да е с труден характер, но ако има силен бенефик там, при взаимодействие с другите да е с нагласа за споделяне на такава енергия. Седмодомните Луни често изглеждат подчертано емпатични, освен ако не са афликтирани, тогава се получава обратното – егоцентризъм, фокусиране върху лични потребности, капризи и непостоянство. Особено аспектирани от Раху, Кету или Сатурн.

Ако привличаме все проблемни хора и ситуации, може да се хвърли един поглед и на навамша – там са духовните уроци, нищо не е случайно. Някои имат нужда от усвояване и на по–неприятни енергии, не става с отричане.

Ето един пример, но човек не е само зъл или добър, има и от двете. В класацията ми има още три представителки на същия зодиакален знак, странно защо няма нито една Скорпионка.

Мога да изброя какви конфигурации и сигнатури има техните карти.

– Съвпад Марс/Сатурн в 7 дом, в квадрат към Слънце, Венера, Меркурий, Юпитер. Луна в съвпад с Полукс, ъглова, почти върху ИЦ. Дневно раждане.
– Слънце/Меркурий в опозиция с Луна/Плутон, Марс е фокус на Т–квадрат с тях. Часът на раждане е неизвестен, не искаше да ми го казва.

Първата е прикрито злобна, привидно е много лигава, чак си преправя гласа, престорена, кокетна, мазна. От време на време я избива на чувствителност и човешки жестове. Но отвътре е жлъчна, нервна, раздразнителна и го излъчва, дори когато не ти казва нищо.
Втората е зла, цинична, вулгарна, груба, арогантна. Но ако види, че си искрен, не злоупотребяваш и имаш някакъв проблем, влиза ти в положението, омеква. Изключително манипулативна – днес те хвали, утре ѝ ставаш неудобен и почва да те хули, вкарва те в хитро изплетена интрига.

Жената от картата се беше озлобила в резултат на лош, пропаднал живот. Но не е била жертва на външни обстоятелства, друг човек да ѝ навреди, да я съсипе. Глупостите, които е вършила, са били "по взаимно съгласие". Просто избира "лек живот", който има съответната цена. Но в средата на живота идва едно осъзнаване и вероятно в резултат на това се озлобява. Доколко е било осъзнаване не мога да кажа, пак си водеше такъв начин на живот, от клон на клон.

Не съм била в близки приятелски отношения с тях, за да видя и други пластове от характера и душевността. Жената от картата познавам по–отблизо. При все това, че беше крива и цинична, с мен се отпускаше да бъде добра, но с присъщия жлъчен изказ. Но се радвам, че вече не поддържам контакт с нея, този тип жени излъчват една особена, тежка енергия. Като енергийни вампири и теб те въвличат.

Добавям и мъжка карта, все пак това не е само женско качество. Стиснат, дребнав, зъл, избухлив, скандалджия и критикар. Социалният му образ е на мил и усмихнат човек, но у дома упражнява същински тормоз. Ако се отчете по сидерал, нещата са още по–видими, опозицията застава върху нодалната ос.

 

« Последна редакция: Април 05, 2017, 05:55:42 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1835 -: Април 06, 2017, 03:10:19 pm »
Според вас какви са астрологичните индикатори за злоба? Кои аспекти показват злобност?

Люба, отговорът е във втория ти въпрос. 
Аспект- отношение. За да има злоба е нужно да е замесен втори човек, т.е. акт на ревност, завист  и нашето отношение към него да се изразява със знак "-" или по негативен начин. По всяка опозиция, във всяка двойка противоположни принципа, може да търсиш тенденция да се изразят като такава проява. Може да е моментно състояние, чувство. Ето ги индикаторите:
 Венера- Марс  най-често; Луна- Слънце, почти- не, Юпитер-Сатурн, най-продължително, защото където е Сатурн има обвинения, а в днешно време, хората завиждат( злобеят) на ниво постижения, статус, късмет, благополучие, просто това е актуално сега.  :)
Овен-Везни, Телец- Скорпион.
Никой не е застрахован от това състояние и отношение, всеки преминава през същите, разликата е само в това, че някои минават оттук, за да разберат, че нищо човешко не им е чуждо и си задават въпроса "защо имам/х такова отношение", други се фиксират в същото, трети даже и не разбират, че имат такова отношение. Когато работиш с аспектите в картата си имаш едно отношение, но когато работиш със същите аспекти в карта на друг човек, отношението се променя- защо? Оттук можеш да си дадеш най-точния за теб отговор по въпроса си. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1836 -: Април 06, 2017, 04:13:18 pm »
Според вас какви са астрологичните индикатори за злоба? Кои аспекти показват злобност?
Всеки по различен начин дефинира понятието "злоба" и я възприема според собствения поглед над нещата. За някого, някой човек е злобен и лош, само защото последният не му е угодил на егото, като в същото време последният е добър за поне 100 човека, на които е угодил.

Атсрологично няма как да се види това в картата, писала съм преди за позната двойка сеамски близнаци, което ще рече, че са родени заедно, а не през 10 или 20мин, че и повече, както има случаи. Били са залепени за едното рамо и част от дупето, още имат белези на тези места. Външно си приличат, но останалото- коренно различни, момичето е скромно, работливо, на мравката път прави, а момчето продава дрога, краде, с няколко условни присъди, по характер е душманин и използвач. 

От прочетените коментари по темата разбрах, че съм била много злобна натално :)
С две опозиции везни-овен, с квадрат Марс-Сатурн, с Плутон на АСЦ, с Луна в 7д. , а бе толкова съм зла, че ме е страх хлебарка да претрепя, но щом астрологията така казва- така да бъде, от утре започвам да отработвам натално лошотията- край с добрите дела и помисли, ставам лоша, че така ми било заложено по натал  :012:
« Последна редакция: Април 06, 2017, 07:16:01 pm от akruks »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1837 -: Април 06, 2017, 04:55:10 pm »
Ако човек има силно афликтирана Луна, други фактори могат да омекотят влиянието. Като например бенефик в първи или седми дом. Планета в първи дом влияе върху личността, определя нейните качества. Планета в седми дом е това, което отдаваме и какви енергии усвояваме и видимо изявяваме посредством взаимодействие с другите. Венера в такава позиция има бенефично влияние, но е по–консуматорски настроена, по Юпитер се отдават енергия и ресурси, подкрепа /добра позиция за всякакъв вид консултанти/.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1838 -: Април 06, 2017, 04:59:36 pm »
За мен най- злобното същество е със Скорпи  Луна , аспектирана от Плутон.
Доста злобни Рачешки Луни познавам също.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1839 -: Април 06, 2017, 05:08:29 pm »
Най–престореното и изкуствено усмихнато същество, което някога съм виждала, е една Девичка с Меркурий в Дева и Луна/Плутон в Скорпион, Луната е в опозиция с Марс. Когато трябваше да се решават проблеми с клиенти, винаги изпращаха нея да ги лъже и баламосва. Въобще не ѝ мигваше окото като лъже и блъфира. Много добре си владееше реакциите, изключително лицемерно и подмазваческо същество. Но при нея също имаше проблясъци на човещина, никой не е изтъкан само от негативни качества. Услужлива, готова да обясни търпеливо, да съдейства. Но голяма кибритлийка, ако някой я засегне или настъпи по мазола. Тогава подлостта и манипулативността излизаха наяве. Чак да я сложа в някаква класация – надали, не бих. Има къде по–тежки случаи.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Rebeka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 112
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1840 -: Април 06, 2017, 05:27:55 pm »
Трябва да се разграничи също злобата от жестокостта. Някои злобарчета са само зли -нещастни, болни ,но не са жесток,и докато има такива прекрасни хорица, дето са хем злобили ,хем газят хората и ги изяждат живи, само и само да се облагодетелстват. За съжаление много от роднините ми със масирано скорпионско присъствие са със зъл език и нрав, но не са жестоки, а тези които са еманация на злото са акцентирани Деви -онова срещу христовите Риби  :012: Субективна съм, но в конкретните случаи- крайно обективна. Единственото обяснение за присъствието на подобни хора, роднини в живота е карма  :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1841 -: Април 06, 2017, 05:31:04 pm »
Трябва да се разграничи също злобата от жестокостта.

Според мен Луна в животински знак в конфигурация с Марс и Сатурн би дала и жестокост. В съвпад с виолентна или зла звезда и едновременно аспектирана от малефици – също. В контекста на целия хороскоп, не като изолиран фактор. В човешки знак ще има по–меко проявление.

По тая логика и при хирурзите трябва да има такива указания, нали режат и кълцат, трябва да са със "зла" Луна.  ;D

В женска карта със силно афликтирана Луна – в съвпад със зла звезда, ранена от малефици, може да има /и съм виждала/ и други проявления. Да не е чак толкова зъл човек, но да има трудна съдба, да е била психически или физически малтретирана. Също така такива Луни, особено ако са поставени в неблагоприятен дом, са предпоставка за психологически проблеми, нездрава и уязвима психика. Кандидати за психотерапевт или за специализирано медикаментозно лечение. Също така зависимости, в пряк или преносен смисъл.

Ако си вдигнат вибрацията, могат да станат и гуру на стари годни, но надали. Тук такъв феномен не съм срещала.  :)



« Последна редакция: Април 06, 2017, 05:50:38 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1842 -: Април 06, 2017, 05:51:17 pm »
Всяка "неосветена/обърната" страна  на планета, аспект, изразени същите, като неоткликващи на общоприетите за всяко следващо общество ценности, правила, норми е закичено с прозвището зло като противопоставящо се на добро. Нали в този порядък са назовани и екзалтациите  на планетите: понеже Луна екзалтира в Телец, поради еди-какви -си закономерности, следва че, в Скорпион ще е в падение.
Да си жесток,  е по-скоро вътрешно усещане или отразява липса на  определени чувства, емоции и това е като отклик, защита, отговор при определени обстоятелства.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1843 -: Април 06, 2017, 07:52:55 pm »
Всяка "неосветена/обърната" страна  на планета, аспект, изразени същите, като неоткликващи на общоприетите за всяко следващо общество ценности, правила, норми е закичено с прозвището зло като противопоставящо се на добро.

Да вземем за пример картата на Хитлер. Луна в съвпад с Юпитер и Кету, в сидералния Стрелец. Имало е и "гурувщина" при него, изявени духовни и езотерични търсения, стремеж да се сдобие с много древни окултни знания, пазени на "специални" места и с много труден достъп до тях. Но с каква цел? От една страна егоистична – да властва, да се самовъзвеличава, но в собствените си очи той може да се е възприемал като "спасител" на нацията, а може би на целия свят. И повежда своя кръстоносен поход.

Та, при него Луната нито е в комбинация с класически малефици, нито с модерни такива. Няма акцентирано влияние на Плутон, Скорпион – "коренът на злото" във всяка една карта.  :D И на Асцендента изгряват милички Везнички, има Слънце, Венера и Марс в знак на Венера – миролюбивия и спокоен Телец. Тогава къде да търсим "злото" в този хороскоп?



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1844 -: Април 06, 2017, 10:30:24 pm »
По терми накрая марс владее всички, силно поставен, както и юпитер, но и двамата извън секта, мидпойнт луна/сатурн да не излезе на асц, а и съвпадът луна/кету (по знак) не съм го срещала като добър. После водещото светило в квадрат със заточен ъглов сатурн (който всъщност аспектира всички в седми), единият добротворец в 3-ти, другият заточен и ретрограден, у слв изгорен
Изобщо - силна карта, но за добра-не знам