Автор Тема: Астрологични дребосъци  (Прочетена 269180 пъти)

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1860 -: Април 07, 2017, 11:11:43 am »
Да вземем за пример картата на Хитлер. Луна в съвпад с Юпитер и Кету, в сидералния Стрелец. Имало е и "гурувщина" при него, изявени духовни и езотерични търсения, стремеж да се сдобие с много древни окултни знания, пазени на "специални" места и с много труден достъп до тях. Но с каква цел? От една страна егоистична – да властва, да се самовъзвеличава, но в собствените си очи той може да се е възприемал като "спасител" на нацията, а може би на целия свят. И повежда своя кръстоносен поход.

Та, при него Луната нито е в комбинация с класически малефици, нито с модерни такива. Няма акцентирано влияние на Плутон, Скорпион – "коренът на злото" във всяка една карта.  :D И на Асцендента изгряват милички Везнички, има Слънце, Венера и Марс в знак на Венера – миролюбивия и спокоен Телец. Тогава къде да търсим "злото" в този хороскоп?
Хитлер е бил INFJ, като Платон, Шопенхауер, Ганди, Юнг, etc.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1861 -: Април 07, 2017, 11:18:58 am »
Намерих материал от семинар на Кожухаров, той използва час на раждане на Хитлер 18:13:41
и АСЦ е 23гр.42мин.

Благодаря ти.  :)

Да, така става граничен, ако се гледа с прецесия. Щом е със секунди, може някой да си е поиграл да го ректифицира.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1862 -: Април 07, 2017, 03:53:31 pm »
Да вземем за пример картата на Хитлер.
Та, при него Луната нито е в комбинация с класически малефици, нито с модерни такива. Няма акцентирано влияние на Плутон, Скорпион – "коренът на злото" във всяка една карта.  :D И на Асцендента изгряват милички Везнички, има Слънце, Венера и Марс в знак на Венера – миролюбивия и спокоен Телец. Тогава къде да търсим "злото" в този хороскоп?
Хитлер е бил художник, ценител на изкуствата, съживил икономиката на Германия по онова време, организатор на олимпийските игри. Национал-социалист.
И защо "коренът на злото" да е в Плутон и Скорпион? По тези думи излиза, че поколението с Плутон в скорпион е зло, но това не е така.
Защо не погледнете картата на Сталин, избил много повече хора, отколкото Хитлер в лагерите на смъртта? Хитлер става зъл, след като разбира, че през цялото време е бил маша в ръцете на еврейските банкери, които единствено печелят от войната, и продължават да произвеждат войни със същата цел-печалба.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1863 -: Април 07, 2017, 04:04:03 pm »
И защо "коренът на злото" да е в Плутон и Скорпион? По тези думи излиза, че поколението с Плутон в скорпион е зло, но това не е така.

Не Плутон в Скорпион, а Плутон и Скорпион.
Но това не е мое изказване, а предположение на друга съфорумка.

Мисля, че на Сталин не му е толкова сигурен часът на раждане, а и за датата имаше съмнения. Но е факт, че не е по–малко зло от Хитлер, толкова невинни хора е избил. Между другото, тогава и анонимното доносничество е процъфтявало, рай за дребните злобни душички. Единият ми прадядо така беше затрит, директор на градски театър.

« Последна редакция: Април 07, 2017, 04:06:09 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1864 -: Април 07, 2017, 04:27:18 pm »
Мисля, че на Сталин не му е толкова сигурен часът на раждане, а и за датата имаше съмнения. Но е факт, че не е по–малко зло от Хитлер, толкова невинни хора е избил. Между другото, тогава и анонимното доносничество е процъфтявало, рай за дребните злобни душички. Единият ми прадядо така беше затрит, директор на градски театър.
Така си го написала, сякаш си била свидетел на затриването на прадядо ти- да почива в мир, горкия! Катин- има филм с това заглавие, в който се разказват за невинно избитите полска интелигенция и офицери, без съд и присъда. Гладомор също по негово време се случва, когато уморил хиляди украинци от глад. Потресаващо е, че все още има хора у нас, които са почитатели на Сталин и неговата диктатура, и то млади хора, а не от поколението на войната.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1865 -: Април 07, 2017, 04:41:04 pm »
И Гладоморът е бил изкуствено създаден, геноцид срещу собствения народ. Всъщност той е с грузинско потекло, не е бил част от този народ. В сталинските лагери само газови камери са липсвали, но условията вероятно не са били много по–различни от фашистките. Навремето, още когато бях тийнейдръжка, четох в едно нашумяло тогава списание публикувани мемоари на една жена, която влиза в такъв лагер и успява да излезе жива.
« Последна редакция: Април 07, 2017, 04:43:38 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1866 -: Април 08, 2017, 08:33:06 pm »
Имате ли наблюдения върху книгите на Румен Колев? По-специално се интересувам от тези за примарни дирекции? Заслужават ли си цената, която, признавам си, ме озадачи. :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1867 -: Април 08, 2017, 08:49:36 pm »
Имате ли наблюдения върху книгите на Румен Колев? По-специално се интересувам от тези за примарни дирекции? Заслужават ли си цената, която, признавам си, ме озадачи. :)

Имам една негова – от семинарите му и смятам да купя още една, чакам да излезе. Но книга за примарни дирекции да какво ти е да купуваш, ако нямаш програма, която да ги изчислява прецизно? Тази техника трябва да я използваш, за да ти е нужна тематична книга.

Относно цената – това не са блудкави книжки по модерна астропсихология, които се превеждат от английски. Първа езикова група, сравнително евтини преводи. А ако говорим за превод на книги, там плащат жълти стотинки /3–4 лв. на стр./, така че и разходите за преводачи са ниски. Обаче потърсете преводач със старогръцки, арабски или латински и вижте колко пари ще ви вземе – между 30 и 50 лв. на страница. А това не са само преводи, а и дългогодишни астрологични изследвания.



« Последна редакция: Април 08, 2017, 08:52:49 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1868 -: Април 08, 2017, 09:00:40 pm »
И аз искам да си купя, но те се оказаха много, не знам от коя да започна, пък си нямам халхабер .Но ако си взема, бих искала да им отдам по-голямо внимание и разбиране от другите дето прелитат покрай ушите ми. ако почна ще са всичките, не само една, нaй-вероятно. По-висока е цената им, но пък трудът в тях е несравним с другите ,така че си струва. Но съм сигурна ,че ще изисква цялото ми внимание, а не само фоново двупроцентно, с което чета повечето, или четях  :012:

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Астрологични дребосъциЛили,
« Отговор #1869 -: Април 08, 2017, 09:24:38 pm »
Точно защото тази технинка се ползва с "авторитет", ми се ще да я разуча. За целта ми трябва литература, затова и започнах да се интерусвам и да търся. Така попаднах на книгите на Румен Колев. Не съм му посещавала лекци и семинари, нямам лично впечатление от работата му, само съм чувала това-онова.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1870 -: Април 08, 2017, 09:34:52 pm »
Програмата му струва няколко стотин лева, а без нея няма как да смяташ примарни дирекции. Даже Румен е споменавал, че античните астролози ги смятали по няколко месеца, за един хороскоп става въпрос. Много сложни изчисления, на ръка е невъзможно да се направи, особено от съвременни астролози с техните познания.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1871 -: Април 08, 2017, 09:45:52 pm »
Да, разбрах че за пресмятане на ръка е доста сложно и трудоемко, а що се отнася до програмата - само неговата ли ги изчислява автоматично?
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1872 -: Април 08, 2017, 09:59:59 pm »
Може да има и други професионални програми с опция за примарни, въпросът е да не е сбъркан алгоритъмът. Аз нямам такава програма, разчитам на слънчева дъга и при мен работи – и за прогнози, и за ректификации.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1873 -: Април 08, 2017, 10:22:00 pm »
Моринус не върши ли работа?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1874 -: Април 08, 2017, 10:28:56 pm »
Не съм го пробвала, нямам представа как работи.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui