Автор Тема: Астрологични дребосъци  (Прочетена 268670 пъти)

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1890 -: Април 22, 2017, 10:53:29 pm »
Благодаря ви! И аз се насочвам към светилата, Марс като управител на Овен и диспозитор на главата/очите и Нептун - замъглено зрение.
 
Сатинче, харесах си някои аспекти в твоята карта - СД Нептун в квадратура с Луната (орбис 1*, но предвид че влошаването на зрението предшества слабагнето на очила, го вземам предвид), СД К6 в секстил към натален Сатурн - наложило се е да си обърнеш внимание на здравето, транзитен Хирон в съвпад с натално Слънце.

При мен - сложих очила на 6 години - прогресивното Слънце е било в опозиция на наталена Луна, а СД Плутон в опозиция към натално Слънце и СД К8 пък ляга точно върху него. СД К6 прави квадратура към натален Марс, а в солара за годината Марс прави тао с наталната опозиция Слънце/Луна. При мен не участва Нептун, но е засегнат Меркурий, заради съвпада си със Слънцето.

Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

месалина

  • Забрана за виждане
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 225
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1891 -: Април 22, 2017, 11:06:47 pm »
Седми дом, неговият управител и планета в него не показват само брачния партньор, а и качества, които "споделяме" при взаимодействие с другите. Има и естествени сигнификатори – Венера и Луна в мъжка карта.

отношенията на дсц с естествените сигнификатори Луна и Венера.
упр. на седми дом също.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1892 -: Април 22, 2017, 11:18:02 pm »
упр. на седми дом също.

И триплицитетният.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

месалина

  • Забрана за виждане
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 225
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1893 -: Април 22, 2017, 11:50:53 pm »
И триплицитетният.

точно. забравих , благодаря ,че подсети.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1894 -: Май 01, 2017, 06:55:41 pm »
Здравейте, някой знае ли астрологично на какво се дължат леките пристъпи на паника? И по-тежките също, но имам предвид не груповата паника при масови заплахи и бедствия, а личната, която обхваща при типични стресови ситуации, когато "няма изход" и е връхлетяло "нещо страшно".
Може ли да е от напрегнат аспект Луна-Плутон или има други не толкова прозаични сигнификатори?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1895 -: Май 01, 2017, 07:04:24 pm »
Защо за всички злини се набеждава Луна/Плутон?

Различни транзити може да има, както и различни указания в натала. Сатурн/Луна, Марс/Луна, Кету/Луна, Раху/Луна. Луна в комбинация с възлите и класически малефик е в пъти по–лабилна от Луна/Плутон или Луна/Уран.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1896 -: Май 01, 2017, 07:31:08 pm »
Здравейте, някой знае ли астрологично на какво се дължат леките пристъпи на паника? И по-тежките също, но имам предвид не груповата паника при масови заплахи и бедствия, а личната, която обхваща при типични стресови ситуации, когато "няма изход" и е връхлетяло "нещо страшно".
Може ли да е от напрегнат аспект Луна-Плутон или има други не толкова прозаични сигнификатори?

Зависи и от знака на Луната, останалите й аспекти и от акцента на стихиите в натала. 
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1897 -: Май 01, 2017, 08:55:04 pm »
Здравейте, някой знае ли астрологично на какво се дължат леките пристъпи на паника?

Виж ретро Меркурий, активиран натален фиксиран кръст, планети там или транзитна планета във фиксиран знак. Паниката често се случва за да "освободат" задържани емоции, чувства, интереси, желания . Това  е един от начините човек да избяга от същите натрупали се с годините вътре в него,  в страха си  да запази баланса в отношението си към другите, навън. Карти с Венера/ Марс във връзка със Сатурн, 4-10, Рак-Козирог са силно податливи на паник атаки, при продължително и едновременно притискане от трите външни планети към Светилата, АСЦ, Меркурий.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1898 -: Май 01, 2017, 10:30:11 pm »
Здравейте, някой знае ли астрологично на какво се дължат леките пристъпи на паника? И по-тежките също, но имам предвид не груповата паника при масови заплахи и бедствия, а личната, която обхваща при типични стресови ситуации, когато "няма изход" и е връхлетяло "нещо страшно".

Аз така си обяснявам нещата, не знам дали е правилно:

Като всяка емоция (Луна) и паниката се контролира от мисленето (Меркурий). Всяко чувство се определя от даден хормон (Венера), тук в случая основни - адреналин, кортизол - (тъй като са бойни хормони ги свързвам с Марс). И тъй като паниката е внезапен физически отговор на нереалистичен, ирационален страх я свързвам също и с Уран, Нептун, Хирон (отговарящ за хомеостазата в организма).

По време на паника протича цял цикъл от биохимични процеси, затова според мен Слънцето също е важен фактор, като планета, която отговаря за общата жизненост и като център на психичната енергия.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1899 -: Май 02, 2017, 07:01:49 am »
Мисля, че всички сте прави. В случая най-вероятно пусъкът е от транзитната Луна през слв, тао със Сатурн. Ако се порови, може и други предпоставки да изскочат, но на първо четене това е.
« Последна редакция: Май 02, 2017, 07:03:41 am от Люба »

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1900 -: Май 03, 2017, 10:55:14 am »
По какво отнасяте възмездието, справедливостта. Предполагам по Сатурн, Юпитер, нодалната ос?
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1901 -: Май 03, 2017, 11:13:17 am »
Възмездието е по Сатурн, но принципът на тази планета е далеч от Справедливостта. Ако има за нещо да си "плаща" човек, обикновено е под сатурново влияние, независимо дали е заслужено или незаслужено. Ако говорим за минали инкарнации, карма и духовни уроци, няма "незаслужени" неща, дори ако в настоящия живот си творил добро. Ако говорим за Юпитер, той е доста двойнствена планета, може да мери с двойни аршини. Но традиционно се приема за по–благородна планета. Обаче понеже живеем в дуален свят, привидното юпитерово благородство може да се окаже монета с две страни. В епохата на Кали Юга дори бенефиците в хороскопа не се изявяват в по–висшата си и чиста форма. Рядко съм наблюдавала "чиста" изява при Венера и Юпитер, много са ориентирани към личния комфорт. От духовна гледна точка Слънцето се свързва с принципа на Висша Справедливост. Сатурн е по кармичните уроци. Това може да бъде злото, което да ти преобърне живота, но в крайна сметка да ти помогне да израснеш, да еволюираш, да се изградиш като личност. Ако някъде си излязъл от пътя, избран от духа, Сатурн ще ти удари шамарче. Желанията на егото силно замъгляват истинските духовни цели, в един момент просто губим връзка с висшето си съзнание. Тогава се включва Сатурн в нисшата си форма.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1902 -: Май 03, 2017, 11:47:08 am »
То сега е малко смешно да го споделям, но колегата, който ми се явява основен дразнител и за когото съм споделяла ... беше започнал едни просташки номера. Идва преди мен на работа и спира на моето място леко по диагонал, така, че хем да не мога да си спра на мястото, хем не да мога и на съседното.  А то няма къде да се паркира, докато въртя и с ядосвам и ще закъснея .... В крайна сметка си взех друго място, а той продължи да спира на моето. И вчера ми звънят от управлението на сградата, че там, където спираме - местата са продадени на фирма, трябва да ни преместят на други. Понеже колегата е в отпуска - предложих да запиша двете нови места. Днес отивам, имало само едно място и решили да го дадат на мен. Буквално нищо не съм правила да остане колегата на сухо, някакво "възмездие" или справедливост - сработи. И то доста бързо. Така ми е тръгнала годината - с подобни реванши, без да имам лична намеса и по събития от преди години и по текущи.

В общ план, може би доближаването на Сатурн до Слънцето ми - дава такава тенденция. А за днес - понеже беше голям шок за мен - предполагам съвпада Меркурий (У3) / Уран в тригон с МС, тригона на СЛВ с нат.Слънце (У6) и опозиция на тр.Юпитер (У10) о т7 дом, към натален в 1 дом.

Аз все пак помолих, ако излезе някое място то някъде - да имат предвид колегата - какъвто и да е - не му желая лошото. Въпреки, че ако не беше в отпуск, а на работа - щеше да изоре света да ме изтика, пари щеше да предложи .... нямаше в никакъв случай да помисли за мен.
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1903 -: Май 03, 2017, 11:55:09 am »
В общ план, може би доближаването на Сатурн до Слънцето ми - дава такава тенденция.

Би било добре да видим какво се случва и в хороскопа на колегата към въпросния момент. Не знам дали е по Сатурн към твоето Слънце, той по принцип не е по дребните неща, ако реши да раздава възмездие, там направо удря с парен чук. В личен натал се проявява във вид на дребнави номерца /и житейски възгледи/, но в прогностиката действа с доста по–широк замах.

Ако говорим само на теория, обикновено Слънцето в хороскопа се свързва с по–авторитетни и висшестоящи фигури. Транзита на Сатурн към Слънцето повече бих отнесла към предстоящото преструктуриране в мениджърския състав на фирмата ти /а това може да рефлектира и върху твоето място в йерархията – имаш издигнато Слънце/, в борда на директорите, отколкото сред редови колеги от мъжки пол – те са дребни мишки. Макар че често съм срещала транзит на Сатурн към Слънцето, Луната или Меркурий да ни сблъска с "мишо" поведение от страна на други хора, често и колеги. Ако аспектът е твърд, могат да ти скрояват дребни номера, да има скрита неприязън, злословие, интрижки, несинхронично протичаща комуникация.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1904 -: Май 03, 2017, 12:09:13 pm »
Лили, това е при него - без час на раждане, заложен е 12:00
Над силата е само умението да я владеем!