Автор Тема: Астрологични дребосъци  (Прочетена 269100 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1905 -: Май 03, 2017, 12:10:25 pm »
При мен Сатурн е носил болезнени събития, но по такъв начин ме е откъсвал от зли хора, от негативна среда. Ако дълбоко си нагазил в блатото и си го подкарал по инерция, може да ти потрябва зашеметяващ шамар отвън, за да се свестиш и да прогледнеш – къде и сред какви хора се намираш, накъде си тръгнал, има ли смисъл и какво ти коства всичко това.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1906 -: Май 03, 2017, 12:15:18 pm »
Лили, това е при него - без час на раждане, заложен е 12:00

О, само стой и гледай, когато транзитният Раху тръгне през Слънцето, Плутон и Марс на колегата ти. Изглежда ми в предпенсионна възраст, но да не се окаже някой последен напън? Голяма амбиция може да го разтресе – от ония, дето целта оправдава средствата. В момента цели ли се по–нависоко или го устройва сегашната позиция?

Интересно къде е Луната. Ако е в Дева, имаме транзит на Сатурн сега. Но не знаем в кой дом е ситуирана, коя сфера от живота е най–силно засегната, къде го стяга чепика.

Но като цяло транзит на Сатурн към нат. Луна и на Раху през Слънце/Марс може да бъде и неблагоприятен за здравето.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1907 -: Май 03, 2017, 12:32:55 pm »
По какво отнасяте възмездието, справедливостта.
По Меркурий/Нептун, това са ментални конструкти/механизми за справяне с живота. От желанието/допускането ни за тяхно реално проявление живеят концепции като тази за Бог.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1908 -: Май 03, 2017, 12:38:47 pm »
О, само стой и гледай, когато транзитният Раху тръгне през Слънцето, Плутон и Марс на колегата ти. Изглежда ми в предпенсионна възраст, но да не се окаже някой последен напън? Голяма амбиция може да го разтресе – от ония, дето целта оправдава средствата. В момента цели ли се по–нависоко или го устройва сегашната позиция?

Интересно къде е Луната. Ако е в Дева, имаме транзит на Сатурн сега. Но не знаем в кой дом е ситуирана, коя сфера от живота е най–силно засегната, къде го стяга чепика.

Но като цяло транзит на Сатурн към нат. Луна и на Раху през Слънце/Марс може да бъде и неблагоприятен за здравето.



На 62г е - има няколко години до пенсия. Винаги е бил втори - заместник или подчинен и това адски го напряга. Така и не се е докопал до шефско място за целия си трудов стаж. Иначе се изживява се, като голям началник, тук всички си говорим на малко име, той иска да се обръщат към него на фамилия, има един заповеднически манталитет да се разпорежда, а това на хората не им харесва ... и създава доста напрежение. Подчинен ми е, изпитвам уважение към годините му, опита му, може да ми е много полезен, но той не може да се примири, че съм над него. И всячески прави глупави номера - реваншистки. Гледам със снизхождение ... не искам да се тровя от номерата му. Убедена съм, че ако има възможност, няма да се поколебае - да ме смачка и прегази. Тук предстоят големи структурни промени и огромното вътрешно напрежение, което е натрупал ще избие ....

Според мен е с асцендент Близнаци и Луна в Дева. Дребен е, фалцетен глас, младолик - дават му поне 15г надолу. Спортува много и сега, бил е футболен съдия, късен брак и деца. Много се грижи за семейството. Организиран, отговорен. Ей така си му представям картата:
« Последна редакция: Май 03, 2017, 12:40:24 pm от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1909 -: Май 03, 2017, 12:46:19 pm »
По високите нива духовните уроци са по–жестоки и по–бързо идва възмездие, дори за най–малкото нещо, в пъти е по–видимо. По ниските нива може да се прояви в някое от следващите поколения. Зависи за какви простъпки и в какъв мащаб става въпрос. Също при хора с духовни и верски претенции, отвъд които стои прогнила същност, съм забелязала много бързо да ги настига, с назидателна цел. С очите съм го видяла при привидно много вярващи и религиозни хора, с претенции да са докоснати от Висшите сили.

Забелязвам го при един акцентиран сатурнов и един акцентиран юпитеров типаж /те са в двойка/. Докато юпитеровият сякаш малко не го слуша главата и прави неща, които противоречат на вярата му, като че ли без да го осъзнава, при сатурновата всичко е приказки за пускане на прах в очите на публиката, отвъд които стоят съвсем други реалности и интереси. Всичко се прави целенасочено и осъзнато. И при двамата има много ясно изразена двойственост в поведението, разминаване между претендирани качества и реални постъпки.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1910 -: Май 03, 2017, 12:47:31 pm »
По Меркурий/Нептун, това са ментални конструкти/механизми за справяне с живота. От желанието/допускането ни за тяхно реално проявление живеят концепции като тази за Бог.

Коя знае защо и аз помислих за Меркурий, макар да няма астрологична логика от гл. т. на астрологичните символи.

Иначе казват, че при съвпад на тр. Сатурн със слънцето човек жъне това, което е посял. Все пак символът на Сатурн е сърп.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1911 -: Май 03, 2017, 12:49:55 pm »
О, само стой и гледай, когато транзитният Раху тръгне през Слънцето, Плутон и Марс на колегата ти. Изглежда ми в предпенсионна възраст, но да не се окаже някой последен напън? Голяма амбиция може да го разтресе – от ония, дето целта оправдава средствата. В момента цели ли се по–нависоко или го устройва сегашната позиция?

Интересно къде е Луната. Ако е в Дева, имаме транзит на Сатурн сега. Но не знаем в кой дом е ситуирана, коя сфера от живота е най–силно засегната, къде го стяга чепика.

Но като цяло транзит на Сатурн към нат. Луна и на Раху през Слънце/Марс може да бъде и неблагоприятен за здравето.



Даже се загледах - СЛВ минава през стелиума лятото около рождения му ден, а в соалра - осите покриват наталниет с точност до минута. Определено му предстои запомняща се година. Може и предсрочно пенсиониране :) Каквото и да е - бих се радвала а се чувства добре.
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1912 -: Май 03, 2017, 12:51:52 pm »
Коя знае защо и аз помислих за Меркурий, макар да няма астрологична логика от гл. т. на астрологичните символи.

Иначе казват, че при съвпад на тр. Сатурн със слънцето човек жъне това, което е посял. Все пак символът на Сатурн е сърп.

При мен предстои, че и нов цикъл Слънце/Сатурн в солара за 2017/2018. Ще го наблюдавам много изкъсо  :012:
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1913 -: Май 03, 2017, 12:53:11 pm »
И всячески прави глупави номера - реваншистки.

Предполагам, че това е по Марс и Плутон към Слънцето, при това в огнен знак. Особено в мъжка карта, дават доста честолюбива натура. Акцентиран Лъв да се изживява като втори, това къде сте го виждали? Особено с Марс и Плутон там или пък Сатурн. Това нещо много яко напомпва амбицията, което не е никак лошо, ако си поставен в корпоративна среда. Но от липса на признание направо се поболяват. Говорим за малефичните типажи. При този има смесено влияние в стелиума, но отчетено с прецесия се разделя на две части. Венера и Юпитер отиват в предходния знак. Те пак са в лъчите и има вероятност да са невидими.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1914 -: Май 03, 2017, 12:55:45 pm »
Е, много добре го описа, а за мен остава задачата - да отсявам семето от плявата - да ползвам потенциала, без да ме убива бавно ...  :012: Да не говорим, че имаше и други мераци ...
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1915 -: Май 03, 2017, 12:56:46 pm »
По отношение на предоставеното ти място, Алена, вместо да предпочетат колегата ти, не бих търсила никакви астро-указания, още по-малко възмездие :) Достатъчно е, че си жена. Всеки би проявил кавалерство и би облагодетелствал жената, вместо мъжа. Той затова е мъж - да се справя с неудобствата. :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1916 -: Май 03, 2017, 01:04:12 pm »
Това е така, при положение, че нямаме предистория по темата с паркомястото. Аз писах по-рано, дребнаво ми е да го споменавам пак, но не беше коректен - идваше по-рано, спираше ми на мястото и леко по диагонал, за да влезе и в съседното и да не мога да паркирам. Сега той остава без място, но без никаква целенасочена намеса от моя страна. Затова говорех. А хората, които са взели това решение са просто инструмент на Съдбата.  :)

Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1917 -: Май 03, 2017, 01:06:04 pm »
И на мен думата възмездие ми звучи малко пресилено, съотнесено към едно паркомясто, макар че понякога и посредством незначителни на пръв поглед случки можем да получим знак от съдбата. Започват да се натрупват много синхроничности или пък несинхроничности, всекиму според текущия кармичен баланс, пък и не всеки има очи да го види и отчете като знак. Има хора, които безброй пъти настъпват едно и също гребло, и пак не го виждат.

Алена, това, което споделяш за начина му на паркиране, наистина е немъжко поведение, но е по лъвски демонстративно правене напук. Имах такава тъпа колежка – съвпад на Слънце и Марс в Лъв, квадрат от Сатурн в Телец към тях. Правеше демонстративно напук и после се правеше на ни лук яла, ни лук мирисала. Поне не беше подмолно и тихомълком. Просто се преструваше, че не разбира какво я питам и защо отправям деликатна забележка. Това е същинско дебелоочие и не всеки го умее.
« Последна редакция: Май 03, 2017, 01:09:35 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1918 -: Май 03, 2017, 02:05:44 pm »
Стар - право в десятката, усети ме много правилно :)



И на мен думата възмездие ми звучи малко пресилено, съотнесено към едно паркомясто, макар че понякога и посредством незначителни на пръв поглед случки можем да получим знак от съдбата. Започват да се натрупват много синхроничности или пък несинхроничности, всекиму според текущия кармичен баланс, пък и не всеки има очи да го види и отчете като знак. Има хора, които безброй пъти настъпват едно и също гребло, и пак не го виждат.

Алена, това, което споделяш за начина му на паркиране, наистина е немъжко поведение, но е по лъвски демонстративно правене напук. Имах такава тъпа колежка – съвпад на Слънце и Марс в Лъв, квадрат от Сатурн в Телец към тях. Правеше демонстративно напук и после се правеше на ни лук яла, ни лук мирисала. Поне не беше подмолно и тихомълком. Просто се преструваше, че не разбира какво я питам и защо отправям деликатна забележка. Това е същинско дебелоочие и не всеки го умее.



Точно, а той е на годините на баща ми ... а номерата понякога са, като от детската градина ....

Обаче в нещо друго се зачетох за невидимата Венера, а и Марс при него:

Предполагам, че това е по Марс и Плутон към Слънцето, при това в огнен знак. Особено в мъжка карта, дават доста честолюбива натура. Акцентиран Лъв да се изживява като втори, това къде сте го виждали? Особено с Марс и Плутон там или пък Сатурн. Това нещо много яко напомпва амбицията, което не е никак лошо, ако си поставен в корпоративна среда. Но от липса на признание направо се поболяват. Говорим за малефичните типажи. При този има смесено влияние в стелиума, но отчетено с прецесия се разделя на две части. Венера и Юпитер отиват в предходния знак. Те пак са в лъчите и има вероятност да са невидими.

При мъжа ми също е такава, а моята е доста отдалечена и видима - на 42 градуса. Може би не е случайно  - двете крайности да се събират - било в брак или служебно партньорство. Като при магнитите.
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1919 -: Май 03, 2017, 02:16:39 pm »
Аленка, Венера може да бъде на 1 градус от Слънцето и пак да е видима. Това само чрез наблюдение на небето може да се установи. Тя на един градус може да е по проста проекция върху еклиптиката, но реално да отстои на 8 и повече градуса. Наскоро имахме такъв случай – две карти с Венера в долен съвпад, на 1 гр. от Слънцето – едната е видима, другата е невидима. Познайте при кого е видима – при мъжа бизнесмен, милионер в долари. А е невидима при една вечно недоволна, мрънкаща и финансово зависима средностатистическа домакиня. Ние с твоя мъж нали имаме около 2 седмици разлика. Моята е видима, проверено е. При мъжа ти може и да се е скрила, но може и да се е виждала все още.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui