Автор Тема: Астрологични дребосъци  (Прочетена 268673 пъти)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1980 -: Май 04, 2017, 09:30:32 am »
Значи тогава въобще не се е скривала, нали? Включително и при долен съвпад със Слънцето?

Не се е скривала. Всъщност, станала е видима като утринна звезда още преди фактическия партилен съвпад със Слънцето. И по-конкретно - последната й поява като вечерница е била на 6.04. вечерта - когато е все още на 20 градус на тропически Овен, а Слънцето е на 17 градус и още не я е настигнало. Още на същата сутрин (6.04) обаче вече се е виждала и като сутрешна звезда. Била е на 7,32 градуса северна ширина, а на нея са ѝ достатъчни 5,2-5,7, за да се вижда съответно като утринна или вечерна звезда, особено ако магнитудът ѝ е 3,3, колкото е бил тогава. Толкова беше и тази година. За сравнение в момента на яркия Юпитер магнитудът му е 2,2, а на Спика, която е от по-ярките звезди, сега е 1,0.

Меркурий е изчезнал на 7 март като сутрешна звезда - магнитуд 0,1, ширина - 2*16 южна. Успял е да се покаже отново чак на 18 април - залязъл е един час след Слънцето, на 12 градуса след него, и макар и почти на еклиптиката, вече е бил с магнитуд 1,3 и видим.
De omnibus dubitandum est

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1981 -: Май 04, 2017, 09:32:54 am »
Дид за 2.12.64 как са видими-невидимите :)

Не съм Дияна, ама неведими Меркрурий, Юпитер и Сатурн

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1982 -: Май 04, 2017, 09:44:02 am »
Дид за 2.12.64 как са видими-невидимите :)

Всички планети  си се виждат, Стрелче, Слънцето е напълно самостоятелно. Меркурий е с 0,7 магнитуд, на 2 градуса южна ширина, а и  все пак доста далече от Слънцето, виждал се около час след залеза му.
Виж, Луната вече е била невидима след 5,30 сутринта.
De omnibus dubitandum est

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1983 -: Май 04, 2017, 09:45:03 am »
Всички планети  си се виждат, Стрелче, Слънцето е напълно самостоятелно. Меркурий е с 0,7 магнитуд, на 2 градуса южна ширина, а и  все пак доста далече от Слънцето, виждал се около час след залеза му.
Виж, Луната вече е била невидима след 5,30 сутринта.
благодаря   :38:
луната е два дни преди затъмнение

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1984 -: Май 04, 2017, 09:53:41 am »
Всички планети  си се виждат, Стрелче, Слънцето е напълно самостоятелно. Меркурий е с 0,7 магнитуд, на 2 градуса южна ширина, а и  все пак доста далече от Слънцето, виждал се около час след залеза му.
Виж, Луната вече е била невидима след 5,30 сутринта.

На мен що тогава ми излиза с невидим Меркурий
Съвсем се обърках

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1985 -: Май 04, 2017, 10:04:02 am »
Не съм Дияна, ама неведими Меркрурий, Юпитер и Сатурн

Юпитер и Сатурн са на квадрат и почти опозиция от Слънцето- което значи, че се виждат, когато Слънцето е под хоризонта. Астрономически Юпитер в малко след началото на фазата космически залез, което е по-различен феномен - Юпитер залязва над западния хоризонт точно когато Слънцето изгрява на източния - това е точната опозиция всъщност. Сатурн е по средата на цикъла между космически залез и акроникален изгрев - фазата, при която Сатурн ще изгрее на източния хоризонт малко след като Слънцето залязва на западния - условно - Слънцето е вече в шести дом, а Сатурн - на асцендента в картата, но това се случва някъде чак следващата пролет-лято.
De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1986 -: Май 04, 2017, 10:20:40 am »
На мен що тогава ми излиза с невидим Меркурий
Съвсем се обърках
Меркурий става невидим чак на 10.12. На 2.12 вече не е бил с максималната си яркост, но е вечерна звезда и на фона на вече тъмното небе все пак би трябвало да е мъждукал. Нужни са му максимум 13 градуса отстояние от Слънцето, за да просветне, а той разполага с 21 и цял час да си залязва необезпокояван.
De omnibus dubitandum est

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1987 -: Май 24, 2017, 05:40:33 pm »
По принцип нали в женска карта се гледа в кой знак е Марс относно това кой зодиакален знак мъже я привличат. Въпросът ми е положението на Луната показва ли също от какви мъже сме привлечени?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1988 -: Май 24, 2017, 07:42:26 pm »
По принцип нали в женска карта се гледа в кой знак е Марс относно това кой зодиакален знак мъже я привличат. Въпросът ми е положението на Луната показва ли също от какви мъже сме привлечени?
за нощно раждане на жени Марс е индикатор какви мъже са подходящи
Луна и Венера показват в мъжка карта какъв тип жени са му подходящи

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1989 -: Май 24, 2017, 07:45:12 pm »
за нощно раждане на жени Марс е индикатор какви мъже са подходящи
Луна и Венера показват в мъжка карта какъв тип жени са му подходящи

Луна и Венера - добре,какво да се гледа само Знака ли? Домът? Или и двете? Да се разсъждава ли по следния начин - 6-ти дом = Дева(независимо какъв знак е в момента,например скорпион),1-ви - дом = Овен,10-ти дом = Козирог?
Освен това нали каза,че има случай,в които Любовта не признава правила - Синастрични правила?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1990 -: Май 24, 2017, 08:02:29 pm »

Освен това нали каза,че има случай,в които Любовта не признава правила - Синастрични правила?
Кога съм казала това?

Написах ти, че на пръв поглед има двойки, които нямат много общо помежду си според синастрията, но това не значи, че при по-задълбочен анализ нямат необходимите показатели.
На моя мъж Венера е в квадрат с моите Слънце и Луна, но е в точен съвпад с техния МП

Вместо да слушаш чалга и само това да споделяш с нас, вземи та прочети малко, написах ти, че астрологията не се свежда само до едното Слънце, че да питаш две години дали жена Козирог е подходяща на мъж Скорпион  :-X


666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1991 -: Май 24, 2017, 08:13:48 pm »
Да, за мъжете знам, че Луна и Венера се гледа, но в женска карта дали Луната е някакъв индикатор...понеже аз съм с Луна в Лъв и много ме влекат мъжете лъв по много магнетичен начин..и заключих, че е понеже Луната ми е в този знак.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1992 -: Май 24, 2017, 08:27:52 pm »
Луната не е сигнификатор на мъжа, но пак се задейства в синастриите. Особено аспекти Слънце/Луна.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1993 -: Май 24, 2017, 08:48:48 pm »
Да, за мъжете знам, че Луна и Венера се гледа, но в женска карта дали Луната е някакъв индикатор...понеже аз съм с Луна в Лъв и много ме влекат мъжете лъв по много магнетичен начин..и заключих, че е понеже Луната ми е в този знак.
Разбира се, че Луната показва с кое Слънце се чувства комфортно- нормално е твоята в Лъв да е привлечена от мъже и жени със Слънце/АСЦ в този знак

всичките ми ученически влюбвания, че и по-късно две увлечения, са били с Овен, заради знака на Луната ми, но в крайна сметка се омъжих за Козирог, с който моят Марс е в секстил  :)

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1994 -: Май 24, 2017, 09:09:40 pm »
Е, значи аз съм го установила първо на практика, а сега намерих и астрологичното обяснение. Аз винаги съм харесвала предимно Овни и Лъвове - Марс ми е в Овен, Луната в Лъв.