Автор Тема: Астрологични дребосъци  (Прочетена 268590 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #2055 -: Февруари 08, 2018, 08:55:34 pm »
Тема с такова загравие  - няма ли да е някак потискаща? Че и да се мъдри на 1 страница, докато не изпадне назад :)

Papy, нямах предвид конкрена причина за състоянието. Човек може да драматизира от всичко и от мухата да направи слон ... особено, ако е в такава минорна вибрация :)
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #2056 -: Февруари 08, 2018, 09:11:51 pm »
Разгледах каква е била динамиката през един от най-тежките и потискащи периоди от живота ми. Тогава нямаше загуби на близки, но беше период на безизходица, много трудно оцеляване, на ръба. И навсякъде удрях на камък, макар че не спирах да търся изход от ситуацията. Транзитен Сатурн през 6 дом в модерната карта /по Плацидус/, квадратура към себе си, опозиция към Уран. По дирекция на сл. дъга – дир. Меркурий в квадрат със Сатурн /същата година започнах да уча астрология/. Имаше сходящи положителни дирекции, които проработиха през следващата година и така се отвориха врати, излязох от застойната ситуация. Дир. Марс и Луна в секстил с нат. Юпитер, дир. Юпитер в секстил с нат. Венера. Обаче най-тъмно е преди зазоряване, година по-рано беше същински ад, поне в тогавашните ми представи. Десет години по-късно разбрах, че може да бъде къде по-зле.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #2057 -: Февруари 08, 2018, 11:37:09 pm »
По пресни спомени- прогресивна Скорпи Луна с транзитен Плутон на ДЦ- целият свят ми беше крив , основно заради провалена връзка.
Иначе най - черният ми период беше последните месеци на 1997-ма, много трудно приех края на студентството, раздялата с приятелите, многото наднормени килограми и неуспешното намиране на работа. Като цяло цялата година беше лоша- почина дядо ми точно на рождения ми ден, кризата в България през зимата и т.н.
Прикачвам карта, аз много- много в дирекции не се заглеждам.

От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #2058 -: Февруари 08, 2018, 11:50:47 pm »
Тема с такова загравие  - няма ли да е някак потискаща? Че и да се мъдри на 1 страница, докато не изпадне назад :)

Ха, който е с лабилни нерви, въобще не е за тук, нали често по едно транзитче ги умъртвяваме

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #2059 -: Февруари 08, 2018, 11:54:34 pm »
Корея, дир марс/луна, че и на асц-класика в жанра

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #2060 -: Февруари 09, 2018, 12:13:16 am »
И дир Мерк върху Слънце.
Иначе при точния съвпад на дир Марс ми просветна- намерих си хубава работа в едно село, случих на колеги купонджии, висяхме по заведения повече , отколкото в училище, търсеха ми жених да им стана съселянка :85:, след януари 98 ми тръгна леко, до  лятото бях свалила къмто 20 кг., постоянно бях в движение.
« Последна редакция: Февруари 09, 2018, 12:18:36 am от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #2061 -: Февруари 09, 2018, 01:35:08 am »
И дир Мерк върху Слънце.

Какво за него

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #2062 -: Февруари 09, 2018, 08:41:53 am »
Oт Вашия опит - при какви аспекти сте се чувствали най-смазани, в безпътица, в безизходица?

В безпътица и безизходица не си позволявам да изпадам, избор винаги си позволявам, но смазана при тр. Сатурн към Марс, ъгъл, към 5-ти, стелиума в 5-ти, тр. Плутон към Светилата, Пр. Луна в земен знак, дом, мунданно акцент Дева, Земя . Венера  източна невидима, Марс ретрограден, стационарните периоди и ингрес на планетите, даже и на бързите.
« Последна редакция: Февруари 09, 2018, 08:43:42 am от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #2063 -: Февруари 13, 2018, 10:52:48 pm »
Меркурий нали е невидим сега, близо е до Слънцето? И какви въртеливи номера играе. Днес ми се случи нещо, което доведе до двойнствен резултат. Първо радост, после – изнервяне и гняв.

Първо по секстила на Меркурий към нат. Венера дойде новина, че пускат в тираж втората ми книга. Много се зарадвах, от ноември го чакам! Пратиха ми странирания файл за последен преглед, трябваше да се видят някои схеми и картинки – объркани в оригинала. И изведнъж установявам, че в превода има печатни грешки, които уж трябваше да бъдат коригирани от редакторката. И оставено маркирано от мен. Накрая стигнах до абзац с даден от мен алтернативен вариант в скоби и сложена питанка, което окончателно ме убеди, че това е нередактираният файл.

И какво се оказа – вътре в издателството се въртят интриги.
Редакторката си предава файла, а търговският мениджър, поради незнайни причини, пуска за страниране стария файл, без нанесени корекции. И, доколкото разбрах, това вече не се случва за първи път.

Наложи се да го изиграя арбитър, дори ми бе предоставен достъп до нейната лична поща, за да видя какво е пращала на собственика и главния редактор на издателството. Правилния /редактиран/ файл.

Та, ако не се бях усетила, файлът с печатните грешки щеше да бъде даден в печатница и да се тиражира в този вид. И щеше така да си излезе книгата. Естествено че издателят нямаше да пусне всичко за повторен печат, това са големи разходи.

Преднамерено или не, но си беше проява на некомпетентност, която хванах благодарение на критичния си и подозрителен нрав, така недолюбван и одумван от повечето хора.  :57:

Но радостта от новината бе помрачена от опита да ме вкарат в интрига.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lora

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 53
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #2064 -: Февруари 13, 2018, 11:01:02 pm »
Какви книги пишеш, Lilla?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #2065 -: Февруари 13, 2018, 11:19:00 pm »
Аз не разбирам къде е подозрителният нрав в цялата работа-маркиран уърдовски файл си се вижда с просто око къде си маркирал, това му е и идеята, достатъчно е да го прочетеш

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #2066 -: Февруари 13, 2018, 11:46:59 pm »
Lora
Засега само превеждам - астрология, езотерика, психология.


Papy
Там е станал развален телефон. И не се знае откъде е тръгнала тази грешка с файловете. Редакторката го е пратила на собственика, после отива при търговския мениджър. На мен не ми бе пратен редактираният файл, днес получих пдф файл с вече направен дизайн – така, както ще го пускат за печат. И в него нямаше как да видя къде е редакторската проверка.

Освен това не е моя работа, аз съм дистанционен сътрудник. Това са отношения вътре в издателството, които мен не би трябвало да ме касаят. Правя го на добра воля, не ми се плаща нито стотинка за коректури и проверки. Да не говорим, че спестяват и от консултантски услуги, каквито се ползват за тясно специализирана литература.

« Последна редакция: Февруари 13, 2018, 11:52:35 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #2067 -: Февруари 14, 2018, 08:41:11 am »
Корея, дир марс/луна, че и на асц-класика в жанра
активира нат.каре луна-плутон,по 1 е дядо,баща на бащата/4 от 10/

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #2068 -: Февруари 14, 2018, 08:46:36 am »
намерих си хубава работа в едно село, случих на колеги купонджии, висяхме по заведения повече , отколкото в училище, търсеха ми жених да им стана съселянка :

това е от прогр.венера водолей тригон марс,а диспозитора й -уран по дирекции ингрес в стрелец на К6


Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7368
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #2069 -: Февруари 14, 2018, 10:56:24 am »
това е от прогр.венера водолей тригон марс,а диспозитора й -уран по дирекции ингрес в стрелец на К6
В натала имам секстил Венера Сатурн.Прогресивна Венера миналата година влезе в телец върви към сходящ съвпад Сатурн в 3*.Любовни теми (в семейството) са най-обсъждани, материални придобивки получих,транзитен уран когато задейства съвпада, който е в 12дом и всичко това се случва тайно от роднини и познати,да не се влюба в някой стар чужденец реститут?инвалид  :57: