Автор Тема: Астрологични дребосъци  (Прочетена 268975 пъти)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #690 -: Октомври 17, 2015, 05:18:00 pm »
Веско, ето ти си пример за огнена стихия, която остава някак не особено забележима, при все че не би трябвало. Водната Луна излиза на фокус.
Според мен, трябва да се вземе предвид самата конфигурация на натала и че единствено Луната е в другата половина срещу всички други планети. Само при повърхностно тълкуване на натала човек би предположил, че огнения стелиум би трябвало да бъдем видим. Трябва да се вземе предвид, че и знака Риби е интерсептиран в 1 дом и това обърква представата за индивида у другите хора.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #691 -: Октомври 17, 2015, 05:26:18 pm »
Значи не тронови,екзалтирани планети с добри и адекватни аспекти определят успеха,а такива с мажорен аспект към асц.Сякаш тези без връзка с асц са латентни способности.

Ето ти още една теория. Есенциална  :012:

В градуса на асцендента ти сила имат
Луна - управление и триплицитет. Перигрин, но вижда асц.
Юпитер - екзалтация, терма, деканат. Не е перигрин заради владение на градус, но не вижда асц. и е в осми знак от него
Марс - триплицитет, падение, градус. Перигрин, не вижда, в осми знак от Асц..
Венера - триплицитет. Зле е, но вижда асц.
Сатурн - заточение. Силен есенциално, май единственият, освен Слънцето, не вижда асц., в 12-ти знак от него.

Всяка от тях влияе на сигнифицираното от него, пряко и лесно, ако го вижда и е есенциално силна, индиректно и по-изкилифенчено, ако не го вижда или е перигрин.

Не е задължителен аспект към асцендента непременно за успех. И аспект на някоя планета, свързана с МС, към управителя на асцендента би свършил работа.

Сила в градуса на МС .
Марс - управление, деканат, евентуално и триплицитет, в зависимост от ползваната система.  Ъглов е и вижда МС, но перигрин и в осми знак от асц. Затова пък владее и вижда Луната.
Слънце - екзалтация, триплицитет. - Супер кандидат, седи на МС, вижда и асцендента, но няма сила на него. Но пък е в знаков съвпад с Луната.
Юпитер - триплицитет, терма. Есенциална сила като владетел на градуса си, вижда МС, но в осми знак от асц. Вижда Луната.
Сатурн - триплицитет, в зависимост от това каква система  за тригонократорство сме си избрали, падение. Прилична есенциална сила, вижда МС, но в 12-ти знак от асц. Вижда Луната.
Меркурий - градус. Не вижда МС, вижда асц., но няма есенциална сила в него. Не вижда Луната.
Венера - заточение, на МС, вижда Асц., в знаков съвпад с Луната.

Връзки между МС и асцендента - бол, със или без аспект.

Само че навалицата в десети не е непременно обещание да стигнеш до Луната. От всички изброени сигнификатори, всичките са келяви, само Слънце предполага, че ще работиш цар, но пък диспозиторът на Слънцето ти е на друго мнение.

Ако оцениш обективно постиженията си, сигурно си изкачила не малко чукари. В сравнение с някой друг при същите условия и със същите заложби. Просто на теб никога няма да ти стига, защото нямаш читава представа нито за себе си (управителят на Асц. ти е перигрин), нито за постиженията и репутацията си (управителят на МС ти е перигрин).
De omnibus dubitandum est

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #692 -: Октомври 17, 2015, 05:32:24 pm »
При мен трудностите са предизвикани от ретро Юпитер в 10. Не мога да се ориентирам какво ми се работи, а уж Юпитер е силен в 10-ти, но сигурно понеже е ретро и оттам ми идват трудностите за реализация  :017:

 Trendy, трудностите идват от това, че ретро Юпитер не желае да си сътрудничи със Слънчо (особено ако нямат и аспект помежду си ) и вътрешното убеждение, вяра, че знаеш и можеш, да кажем много, не всичко. Това последното не е лъжа, но и не е истина, до момента, в който не се прицелиш ( Стрелец) в точно една добре узряла сочна ябълка. Обикновено това се случва, когато Юпитер пътува почти по средата на втория си 12 г. цикъл, а Сатурн е направил възврат или е с твърд аспект към Слънце - без да си научил правилната стойка (Сатурн), няма как да (по)знаеш бъдещата си реализация. Може малко да се посмениш философията, мирогледа, така че да импонира на света отвън, иначе казано да приспособиш същите към случващото се сега , в противен случай ще си един много добър стрелец, но на мечти- избора е твой. Всяко нещо , струва друго нещо , е казал Мечо Пух . :)

И аз съм с ретро Юпитер в 10-ти дом.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #693 -: Октомври 17, 2015, 05:33:51 pm »
В Дева е и е най-високо поставен от всичките ми планети. Имам голяма амбиция, аз ако не изпъквам някъде и се чувствам зле, но изпъкването трябва да е със знания и умения, не с простотия. Но наистина не мога да се концентрирам и да си дам ясната сметка с какво да се занимавам. Желанието за изпъкване го дължа, че 10 дом ми е управляван от Слънцето, но горкото е забито в 4-ти  :012:

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #694 -: Октомври 17, 2015, 05:43:55 pm »
Имаме ли Марс/Овен в 1Д,който да чувства,че не прави достатъчно,да е неуверен и страхлив?

Имам Марс в Козирог в първи дом, при това със Слънце в Стрелец точно на асц., с всички останали планети в горната хемисфера, с Юпитер в Лъв и Плутон на МС и гордата им собственица се чувства и се показва като неуверена, колеблива и страхлива. Освен това е свръхделикатна, чувствителна и ранима.

Защото водещото ѝ светило е Луна в първия градус на Рак, управителят на МС ѝ е Венера в Скорпион, има Нептун в градуса на асц., а управителят на Асц. Юпитер е в Лъв, но е ретро и в осми дом.

Разни карти, различни доминанти.
De omnibus dubitandum est

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #695 -: Октомври 17, 2015, 05:44:43 pm »
Трз Юпитер вече е в опозиция,а Нептун в широк съвпад,но в орбис.Но примерът с мен е частен случай. :) Ако искаш сподели какво ти се изплъзва с твоите планети в Овен и защо според теб? :) Нещо не мога да се съглася,че стелиум Овен едва ли не е обречен на неуспех поради късогледство.Сигурно има успял човек със стелиум за търсене.  :08:

Не че е неуспешен, човек със стелиум в Овен и Светило там, но не може да стигне Еверест-липсва стремеж към завършеност.  Всички ,които носим такъв стелиум, наистина сме силни, знаем какви са ни целите, накъде отиваме, но не искаме  да пристигнем -това, е простичко казано, останалото са сметки и изчисления, за да си сигурна, че е така . ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #696 -: Октомври 17, 2015, 05:45:14 pm »
Много благодаря за анализа и за края му!  :08: :-* Ще го дъвча.
Склонна ли си да споделиш астропричината за "твоя неуспех",ако има такъв? :)
Защо Мерк да не вижда асц като е в триг с него?4* орбис.
Слънце квадрат на  към 8*
Още веднъж благодаря.
До колкото си спомням при теб МС Риби,УМЦ Водолей 8Д,не вижда асц и МЦ(или бъркам) и нямаш оплаквания от развитието си. У1 дали не беше в Скр?Ако е така У1 и У10 са в знаков квадрат и У1 вижда асц?

Ето ти още една теория. Есенциална  :012:

В градуса на асцендента ти сила имат
Луна - управление и триплицитет. Перигрин, но вижда асц.
Юпитер - екзалтация, терма, деканат. Не е перигрин заради владение на градус, но не вижда асц. и е в осми знак от него
Марс - триплицитет, падение, градус. Перигрин, не вижда, в осми знак от Асц..
Венера - триплицитет. Зле е, но вижда асц.
Сатурн - заточение. Силен есенциално, май единственият, освен Слънцето, не вижда асц., в 12-ти знак от него.

Всяка от тях влияе на сигнифицираното от него, пряко и лесно, ако го вижда и е есенциално силна, индиректно и по-изкилифенчено, ако не го вижда или е перигрин.

Не е задължителен аспект към асцендента непременно за успех. И аспект на някоя планета, свързана с МС, към управителя на асцендента би свършил работа.

Сила в градуса на МС .
Марс - управление, деканат, евентуално и триплицитет, в зависимост от ползваната система.  Ъглов е и вижда МС, но перигрин и в осми знак от асц. Затова пък владее и вижда Луната.
Слънце - екзалтация, триплицитет. - Супер кандидат, седи на МС, вижда и асцендента, но няма сила на него. Но пък е в знаков съвпад с Луната.
Юпитер - триплицитет, терма. Есенциална сила като владетел на градуса си, вижда МС, но в осми знак от асц. Вижда Луната.
Сатурн - триплицитет, в зависимост от това каква система  за тригонократорство сме си избрали, падение. Прилична есенциална сила, вижда МС, но в 12-ти знак от асц. Вижда Луната.
Меркурий - градус. Не вижда МС, вижда асц., но няма есенциална сила в него. Не вижда Луната.
Венера - заточение, на МС, вижда Асц., в знаков съвпад с Луната.

Връзки между МС и асцендента - бол, със или без аспект.

Само че навалицата в десети не е непременно обещание да стигнеш до Луната. От всички изброени сигнификатори, всичките са келяви, само Слънце предполага, че ще работиш цар, но пък диспозиторът на Слънцето ти е на друго мнение.

Ако оцениш обективно постиженията си, сигурно си изкачила не малко чукари. В сравнение с някой друг при същите условия и със същите заложби. Просто на теб никога няма да ти стига, защото нямаш читава представа нито за себе си (управителят на Асц. ти е перигрин), нито за постиженията и репутацията си (управителят на МС ти е перигрин).
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #697 -: Октомври 17, 2015, 05:50:09 pm »
В Дева е и е най-високо поставен от всичките ми планети. Имам голяма амбиция, аз ако не изпъквам някъде и се чувствам зле, но изпъкването трябва да е със знания и умения, не с простотия. Но наистина не мога да се концентрирам и да си дам ясната сметка с какво да се занимавам. Желанието за изпъкване го дължа, че 10 дом ми е управляван от Слънцето, но горкото е забито в 4-ти  :012:

Цитат
Слънцето, но горкото е забито в 4-ти

Там, ще бъдеш, там ще изпъкваш. 4-ти дом, не е само създаване на типичното традиционно семейство, предполагам че това те плаши, има и друга алтернатива ; За Слънце в Риби това не е чак толкова трудно, ако същото не го аспектират външните планети и няма силен акцент на Огън, Водолей, Близнаци. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #698 -: Октомври 17, 2015, 05:53:31 pm »
Рени Слънцето ми е във Водолей, но да засега в домашната среда изпъквам. Сред роднините ставам център на внимание и то без да искам, но извън семейната среда не мога да кажа същото. Благодаря за споделеното, Рени  :08:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #699 -: Октомври 17, 2015, 05:57:40 pm »
Дракониада, аз съм с Марс в 1-ви дом- какво означава да си неуверен ?!?  ::) ::)  :012:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #700 -: Октомври 17, 2015, 06:00:19 pm »
До колкото си спомням при теб МС Риби,УМЦ Водолей 8Д,не вижда асц и МЦ(или бъркам) и нямаш оплаквания от развитието си. У1 дали не беше в Скр?Ако е така У1 и У10 са в знаков квадрат и У1 вижда асц?

Разбира се, че имам  :012:! Постоянно, всеки път, в два основни сюжета - струваше ли си? и а сега накъде? Сега пак съм в период на дали да не приключа с тая история и да се захвана с нещо ново. Ама чакам да ми мине ;D.

Рак на Асц. и Риби на МС. Сигнификаторите са горе-долу еднакви. Юпитер не става за нищо, сляп, в осми и перегрин. Остават Венера, Луна и Марс, които виждат и Асц. и МС. Дебилитирани са, но са си по тригоните, във взаимна рецепция и хубави домове 5-11. Биват.

Меркурий вижда асц., не вижда МС при теб.
De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #701 -: Октомври 17, 2015, 06:02:05 pm »
Ха!Гледала съм друга карта и съм я взела за твоя.Долният пост ще си го запазя за твоя анализ.

Не, огнената карта не е моя. Имам такава карта в екипа си просто. Понеже попита  ;D.
De omnibus dubitandum est

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #702 -: Октомври 17, 2015, 06:03:51 pm »
Trendy, извинявай. Слънце във Водолей в 4-ти, наистина му е някак тесничко и скучно, но пък би трябвало да развиеш достатъчно изобретателност, за да ползваш тази позиция благоприятно за теб, не може да го преместиш в ..."левия крачол", в друг дом. :012:

Ретро Юпитер в 10-ти не е причината да не си център на внимание в обществото .  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #703 -: Октомври 17, 2015, 06:08:52 pm »
Плутонът ти нали е мажорно аспектиран от нещо? :)
Имах тежка седмица и като се понаспя,може да съм по красноречива. 
Плутон върху АСЦ е в секстил с Марс и Нептун, които са в квадрат със Сатурн, пропуснала съм да уточня.
« Последна редакция: Октомври 17, 2015, 06:17:22 pm от akruks »

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #704 -: Октомври 17, 2015, 06:10:17 pm »
Да му се невиди,Диана!Екз Марс и огнено Слънце в 1Д и твърдиш,че си неуверена!Занемях.И като се ядосам след малко ще обява,че слабите ни места са там,където сме есенциално силни!  или издигнати в 10Д.Чак ми стана гадно.Днес съм много емоционална,сигурно защото онези тримата от 13* на Дева,Козирог ми къртят стелиума с квинконция и квадрат.Скапано проявление да мисля за всеобщата вътрешна хармония.  :d030: :96:

Дур, бре!

не е моя тоя марс в козирог. аз си имам сатурн на асц. и съм си много накокържана даже  :engel016:


Не, огнената карта не е моя. Имам такава карта в екипа си просто. Понеже попита  ;D.

 

De omnibus dubitandum est