Автор Тема: Астрологични дребосъци  (Прочетена 269194 пъти)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #750 -: Октомври 18, 2015, 09:43:46 pm »
Рени, на теб специално Меркурий ти е паднал, заточен, ъглов и вижда МС. Така че въобще не ти се налага да стигаш до Венера.
De omnibus dubitandum est

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #751 -: Октомври 18, 2015, 09:44:41 pm »
Като се замисля, всичките, дето сте с Дева на МС и Венери в Овен, не ви е съвсем перегринеста работата :-). Венера все пак е в знака си на заточение в Овен, фактът, че няма друго някое достойнство (каквото е например триплицитетното ѝ в Скорпион), не ѝ отнема достойнството "заточение", нали. Силата си е сила, независимо дали е в Светлата или в Тъмната страна  ;D.

Точно щях да питам защо набедихте Венера в Овен за перегринеста  ;D

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #752 -: Октомври 18, 2015, 09:50:26 pm »
 Дияна, не ми е ъглов  Меркурий, в 3-ти дом е, но не знам какво означава дали вижда или не МЦ . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #753 -: Октомври 18, 2015, 09:57:20 pm »
Добре, при някой с МЦ в Дева, Марс-Юпитер в Дева  не направи ли съвпад или поне да се случва в самия 10-ти дом ?!?  ::)

При мен ама нищо не се случва по 10-домните теми  :012: Пълно затишие чак се притеснявам.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #754 -: Октомври 18, 2015, 10:03:47 pm »
Супер, Тренди !  :08:
Има време да се активна, инициативна и с доза късмет, все пак Юпитер е в Дева, по делата на 10-ти дом, чак до януари 2017 г. , така че  вземай лист и пишеш инструмент и почвай да твориш планове за бъдещето. Този съвпад Марс/Юпитер в Дева не се случва през 2 г. в Дева и  окло МЦ .  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #755 -: Октомври 18, 2015, 10:09:21 pm »
Аз знам, че ще ми се отвори парашута ама ще е след Нова година  :012: А дано  скоро ви се похваля, че съм си реализирала мечтите.
Рени защо до 2017? Юпитер не беше ли в Дева до август/септември догодина или се бъркам нещо?  :017:

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #756 -: Октомври 18, 2015, 10:13:06 pm »
Дияна, не ми е ъглов  Меркурий, в 3-ти дом е, но не знам какво означава дали вижда или не МЦ . :)

Да, в трети дом е, но в четвърти знак от асцендента, вижда МС, защото е в седми знак от знака на МС.
De omnibus dubitandum est

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #757 -: Октомври 18, 2015, 10:15:54 pm »
Разглеждаме действието на цикъла Марс-Юпитер, който продължава до януари 2017 г. 10 -ти дом , не е само реализация в посока професия и Марс не е само бачкатор, а и... Марс в Дева е доста неприличен и похотлив.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #758 -: Октомври 18, 2015, 10:16:30 pm »
Леко оф топик, но къде мога да прочета за това виждане и невиждане на точки от картата. Аз също не се ориентирам кое ми вижда Асц, примерно, и кое не. По някои прочетени мнения като че 8 дом от него не го вижда, но повече не съм разузнала. Моля ви, не ми се става Шерлок  :85:
« Последна редакция: Октомври 18, 2015, 10:18:31 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #759 -: Октомври 18, 2015, 10:25:37 pm »
Благодаря, Дияна, предполагам това е вмъкнато по  ведическата, но е интересно.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #760 -: Октомври 18, 2015, 10:52:33 pm »
Разглеждаме действието на цикъла Марс-Юпитер, който продължава до януари 2017 г. 10 -ти дом , не е само реализация в посока професия и Марс не е само бачкатор, а и... Марс в Дева е доста неприличен и похотлив.  :)
Този цикъл не е ли започнал днес, при съвпада на тр Марс с тр Юпитер в дева?
Следващият им съвпад е през януари 2018г в скорпион

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #761 -: Октомври 18, 2015, 11:16:44 pm »
Добре, при някой с МЦ в Дева, Марс-Юпитер в Дева  не направи ли съвпад или поне да се случва в самия 10-ти дом ?!?  ::)

И?
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #762 -: Октомври 18, 2015, 11:22:36 pm »
Благодаря, Дияна, предполагам това е вмъкнато по  ведическата, но е интересно.

Не, Рени. Това са класическите пълнознакови мажорни аспекти. Всеки знак вижда трети и единадесети знак от себе си със секстили, четвърти и десети знак с квадрати, пети и девети с тригони и седми с опозиция. Тоест планетата не вижда нищо, което се намира в знак, с който не прави мажорен аспект.

Това е логиката при търсене на основния сигнификатор. 1. Да има сила в съответния дом, 2. да има някакво есенциално достойнство, 3. да е в съвпад, секстил, тригон, квадрат или опозиция с него. Както се видя, оказва се, че не е толкова често всички тези да съвпадат и все някъде има компромис :-)
De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #763 -: Октомври 18, 2015, 11:40:12 pm »
Дияна, от цялата ми карта, само Слънцето и Венера не са перегрин, за съжаление. Марс е на 11*45`Телец

Е, Марс е в заточение и триплицитет, така че можеш дажго причислиш веднага към първите две. И той не е, демек
De omnibus dubitandum est

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #764 -: Октомври 18, 2015, 11:54:27 pm »
Този цикъл не е ли започнал днес, при съвпада на тр Марс с тр Юпитер в дева?
Следващият им съвпад е през януари 2018г в скорпион

Да, затова го споменах. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“