Автор Тема: Астрологични дребосъци  (Прочетена 268742 пъти)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #900 -: Ноември 22, 2015, 06:42:43 pm »
Положението е неутрално, Сатурн е заточен в рак и лъв, в екзалтация във везни и падение в овен. При теб основен У1 е Уран, който е заточен в лъв, екзалтира в скорпион и падение в телец.

Мен ако ме питаш, Сатурн най-малко злини върши в някой кофти дом - 6ти, 8ми, 12ти, където се чувства "на място". Най-много проблеми създава по ъглите или в кулминация, когато е поставен най-високо в картата.

Благодаря ви много!  :58:
Заради този Уран явно много хора ме запомнят и забелязват, дори и да не съм искал.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #901 -: Ноември 22, 2015, 06:47:23 pm »
Много често се получава, че успехът е за сметка на някои липси - в картите на по-успели хора нерядко съм виждала Сатурн близо до някой ъгъл. Дори ако не е успял според общоприетите разбирания, тази позиция спомага човек да не потъне съвсем, да се стреми да остане на повърхността. Може да даде повече сътресения в живота, но се изгражда и по-голяма устойчивост.

Само да уточня, че тук говорим за изолирани позиции. Сатурн в съвпад със светило в 8 или 12 дом не е оферта.
« Последна редакция: Ноември 22, 2015, 06:48:54 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #902 -: Ноември 22, 2015, 07:04:41 pm »
От една страна Сатурн показва къде сме стъпили здраво на земята, къде сме практични и разумни, с очертани граници, показва къде се амбицираме да доказваме себе си, но под този стремеж стои друго, указано от него. Ето какво имам предвид:

"По знак, дом и аспект Сатурн показва (наред с други неща) къде се чувстваме слаби, непълни или несигурни. Обикновено се опитваме да крием тези неудобни усещания и от себе си, и от другите.
Освен че показва областите от нашия живот, в които се чувстваме слаби и неумели, Сатурн сочи и къде усещаме болка. Съвсем естествено е, че бихме предпочели да се скрием или да избегнем страданието, така че да открием начин да защитим себе си.
Сатурн - строителят на граници, изолира от съзнанието ни онези части от самите нас, които не харесваме и които ни карат да се
чувстваме неудобно."


И на мен ми се иска да кажа, че Сатурн ме прави силна и значима, но зад тази сила аз си знам какво стои.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #903 -: Ноември 22, 2015, 10:28:05 pm »
С ваше позволение, че се намесвам в разговора ви- взаимната рецепция показва, че всяка една от участващите планети може да изземе нейните функции в дома, където се намира.
В конкретния случай Венера У3 е заточена по знак и дом, а Марс У9 по знак, ако си срещала затруднения в средното образование, това се е отразило на висшето- нещата са свързани.

Благодаря ти за мнението, но в случая предположението ти няма общо с  действителното положение.
Не съм изпитвала никакви затруднения нито в средното, нито във висшето си образование. Напротив, справяла съм се с лекота. Да уча за мен не е било проблем, удоволствие е било и все още е.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #904 -: Ноември 22, 2015, 10:29:45 pm »
Хм, сестра ми има Сатурн на 5 гр след АС. Винаги е била зависима от някого - първо от мен - аз, като по-голяма - бях "назначена" за нейн настойник. Грижила съм се майчински за нея. Когато се отделих - кризата беше голяма. После потъна в сянката на майка ни. И до сега не смее да се противопостави. Всичко, което прави пречупва през това дали майка ще го одобри или не.

Доста е консервативна и предпазлива. По подразбиране - всеки отговор е "НЕ" и обичайната гримаса е намръщена ...

Аз имам други очаквания от човек със Сатурн след АС, при нея е консервативност и ограничаване. Влиза в тригон със стелиума Венера-Марс в 9 дом, както и с Нептун в 5 дом. Иска всичко да е идеално и съвършено в любовта и ако не е - отговорът е "НЕ". Няма компромиси, няма развитие ... нищо. Много дълбоко и дълго страда, преживява, заключва всичко в себе си ...
Над силата е само умението да я владеем!

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #905 -: Ноември 22, 2015, 10:30:23 pm »
Ами, че ако си Дева, можеш да излезеш Слънце Лъв по сидерала, а пък, ако си Везни- да ти се свият сърмите до Слънце в Дева, затуй не гледай, ако не ти отърва. На мен не ми отърва- всички планети все ми бяха в някви зли, вдовишки, бедни и психопатни места и си викам- жива да не бях според индийската, с такава клета участ ;D  .    ;DПреди мислех че руските астролози са най-големите апокалиптици, но тогава видях братя мангасарян как ме обричат. Ама ако не си доволна от западната карта може и да има утеха  :012:

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #906 -: Ноември 22, 2015, 10:33:38 pm »
Благодаря ти за мнението, но в случая предположението ти няма общо с  действителното положение.
Не съм изпитвала никакви затруднения нито в средното, нито във висшето си образование. Напротив, справяла съм се с лекота. Да уча за мен не е било проблем, удоволствие е било и все още е.


А има ли голяма разлика между това, което си искала да учиш в началото, да кажем в гимназията и си го идеализирала и това, което си избрала в последствие, като нещо практично и приложимо?
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #907 -: Ноември 22, 2015, 10:40:35 pm »
Бях много добра по химия и исках да уча това, но после завърших друго. При мен има един момент, в който като разбера дадено нещо как работи и ми стане интересно, независимо от материята, се пускам и го разнищвам до дъно и ми е лесно и забавно.
Въпросът ми беше за взаимната рецепция и как си помагат планетите в случая.

Взаимна рецепция по екзалтация имам също между Сатурн и Луна. И пак рецепциите са ми мъгла.
« Последна редакция: Ноември 22, 2015, 10:49:26 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #908 -: Ноември 22, 2015, 10:44:35 pm »
Доста е консервативна и предпазлива. По подразбиране - всеки отговор е "НЕ" и обичайната гримаса е намръщена ...

Все си мисля, че едната позиция на Сатурн в първи дом не е достатъчна, трябва да има и други указания.

Как ѝ е поставена Луната - знак, дом, аспекти?  :017:

Сетих се за друг такъв пример, с уж ведра близнашка Луна, но при нея Сатурн на Асцендента в опозиция и рецепция със Слънцето си е казал тежката дума. Госпожица Мрън.  ;D

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #909 -: Ноември 22, 2015, 11:04:54 pm »
Аз също се насочвам към Луната - знак, дом, аспекти, за начина, по който изживява неуспехите си.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #910 -: Ноември 23, 2015, 12:06:28 am »
Луната й е в Козирог, в 6 дом :) И аз и майка ми и сестра ми сме с Луни в 6 дом :)

Ето картата:

Над силата е само умението да я владеем!

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #911 -: Ноември 23, 2015, 12:45:25 am »
Работохолици ли сте?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #912 -: Ноември 23, 2015, 02:35:29 am »
Не съм изпитвала никакви затруднения нито в средното, нито във висшето си образование. Напротив, справяла съм се с лекота. Да уча за мен не е било проблем, удоволствие е било и все още е.
И това е така, защото поотделно са заточени, но са във взаимна рецепция по управление- както писах, всяка планета изпълнява функцията на другата, което пък ме замисли, дали взаимна рецепция по управление между две заточени планети няма да излезе по-добър вариант от взаимна рецепция по заточение между планети на трон по знак, както са при мен Марс и Венера  :)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #913 -: Ноември 23, 2015, 08:42:13 am »
Аз имам сходно положение като сестрата на Алена - Сатурн на асцедента, но откъм 12ти дом и Нептун в пети. Относно идеалното и съвършеното в любовта и при мен го има, но трябва аз да съм решила, че е такова и правя всичко възможно да си поддържам тази заблуда. Като ми се изчерпят силите да надувам балона и всичко рухва. :012:
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #914 -: Ноември 23, 2015, 08:44:51 am »
Аз имам сходно положение като сестрата на Алена - Сатурн на асцедента, но откъм 12ти дом

и аз така. във везни. действително 1вата ми реакция на нещо не е "не". но е -  'да, ама...." . и трябва да огледам всички "за" и "против" докато се натуткам да реша нещо