Автор Тема: Външен вид...астро'фактори ; )  (Прочетена 75010 пъти)

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Външен вид...астро'фактори ; )
« Отговор #150 -: Февруари 04, 2014, 12:02:12 am »

А астрологически ,кои са индикациите за такъв ,според теб ?

Не съм обръщал внимание, на първо време се сещам за един роднина - слънчева риба, но ще погледна в картата му допълнително  :) .

п.п воден тригон Слънце съвпад ретро Мерк в Риби, в секстил с Нептун, тригон Плутон, тригон към Луна/Марс в Рак.
« Последна редакция: Февруари 04, 2014, 12:06:29 am от Santi »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12571
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Външен вид...астро'фактори ; )
« Отговор #151 -: Февруари 04, 2014, 12:22:40 am »

А астрологически ,кои са индикациите за такъв ,според теб ?

Не съм обръщал внимание, на първо време се сещам за един роднина - слънчева риба, но ще погледна в картата му допълнително  :) .

п.п воден тригон Слънце съвпад ретро Мерк в Риби, в секстил с Нептун, тригон Плутон, тригон към Луна/Марс в Рак.

А нещо около АСЦ "рибно" не се ли вижда ?1?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Външен вид...астро'фактори ; )
« Отговор #152 -: Февруари 04, 2014, 12:43:04 am »
О, Аброуд, хем изумруден, хем котешки. Напомня на зелено котешко око - от камъните на Кету -
 :-*


ПС. Ако не ти беше Раху толкова далече от Асцендента, щях да обвиня него за това вещерско зелено. И при други рахувици има такива магнетични очи. Но пък твоя в сидералната бяга във втори. Пък там лагна ти е в меркуриевска накшатра, а Лагнеш - в кетувска.

« Последна редакция: Февруари 04, 2014, 12:54:39 am от Diyana »
De omnibus dubitandum est

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Външен вид...астро'фактори ; )
« Отговор #153 -: Февруари 04, 2014, 10:18:59 am »
Имам приятелка с огромни зелени очи-точно вещерски
Раху съвпад иц, луна в рак в аспект с плутон и уран, асц лъв, слънце аспект с плутон и нептун

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12571
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Външен вид...астро'фактори ; )
« Отговор #154 -: Февруари 04, 2014, 11:36:04 am »
Нали има един лаф "Очите са прозорец към душата" или казано другояче - "Очите са прозорец към Луната". Луната по знак, аспекти и дом описва нечие излъчване, поглед.
Транзитните аспекти от Юпитер нагоре към Луната могат да ги видоизменят.

Има резон ,защото очите са тези ,които разграничават светлината и тъмнината ,така че същите са Слънцето ,което е прозорец към душата -Луната ,тя пък ,Луната отразява нашите моментни настроения,чрез очите ,както ти споделяш ,Стар.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Външен вид...астро'фактори ; )
« Отговор #155 -: Февруари 04, 2014, 07:46:39 pm »

Имах такива периоди на огнено червени коси-Марс в 1-ви дом,АСЦ Стрелец .

аз пък т 20 години съм все червена, на отлежало вино- марс в 1,слънце стрелец

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12571
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Външен вид...астро'фактори ; )
« Отговор #156 -: Февруари 04, 2014, 08:04:27 pm »

Имах такива периоди на огнено червени коси-Марс в 1-ви дом,АСЦ Стрелец .

аз пък т 20 години съм все червена, на отлежало вино- марс в 1,слънце стрелец

Супер!!! Това си си ти ,нямаш колебания в тази посока. ;)
Очите ти пъстри ли са ,като се доближават до кафеникави или направо черни ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Външен вид...астро'фактори ; )
« Отговор #157 -: Февруари 09, 2014, 09:38:22 am »
Очите ти пъстри ли са

зеленикаво-кафяви,хамелеон :)
околоочната пигментация на кожата е  матова,нюанси по тъмна от тази на лицето, плуто - асц.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12571
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Външен вид...астро'фактори ; )
« Отговор #158 -: Февруари 09, 2014, 09:58:07 am »
Очите ти пъстри ли са

зеленикаво-кафяви,хамелеон :)
околоочната пигментация на кожата е  матова,нюанси по тъмна от тази на лицето, плуто - асц.

Комбинирах Стрелец + Дева ,затова предположих тази гама . ;)
Уран на /около АСЦ променя неговата характеристика,Плутон там я подсилва,но хамелеонското е запазена марка на Нептун.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Външен вид...астро'фактори ; )
« Отговор #159 -: Март 17, 2016, 11:12:46 am »
Астрологичните показатели, определящи външния вид и излъчването като цяло, доста са се коментирали и в други форуми. Между другото и индийските накшатри дават описания в тази насока, най-вече накшатрата на Лагна, Луната, понякога и накшатрата, в която е разположен Лагнеш. Планета в първи дом/около АС, планета в съвпад с управителя на АС, както и знакът, в който е разположен управителят на АС, също може да даде информация за това. Според западните астролози, наред с всички изброени фактори, наличието на стелиум или акцентиран знак също може да даде отпечатък.

Чета темата и съм още на първите страници, но ще коментирам :) При мен нали по ведическата Сатурн управялва АС-то - аз действително съм с изпито и скулесто лице. Дори да кача кг - то си остава такова, не се заобля.



.... Аналогът в женска карта е съвпада на Венера и Луна. Това дава изключителна женственост, мекота, правилни черти и като цяло нежност.
...

При мен са в точен квадрат, имам доста острота в чертите ....



За рижковците с лунички:

Вярно ,че и при Лъвовете.Разглеждам няколко карти на известни хора в тази посока ,дотук сякаш Стрелец има във всяка ,хм ...ще гледам още.

Лили ,не трябва ли да има нещо все пак около АСЦ ,там да се търси "ключето"   или пък по наследство  ::)

Моя много близка - Слънце в Стрелец, Марс в Лъв.
« Последна редакция: Март 17, 2016, 11:18:52 am от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13559
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Външен вид...астро'фактори ; )
« Отговор #160 -: Март 17, 2016, 02:10:02 pm »
И аз познавам една с такива прозрачно светло зелени очи, както си писала- вещерски
когато я видях за пръв пък възкликнах "тая какви очи има, като на наркоманка, а нейна съученичка се засмя и каза, че наистина се друсала
Тя има съвпад на Меркурий с Кету в близнаци, Луна и Слънце в телец- не зная часа на раждане, но със сигурност Луната е в телец за тази дата през всичките часове, Слънцето е на 29гр телец, съвпад с Плеяди, Слънце и Уран във взаимна рецепция по падение, Юпитер и Меркурий във взаимна рецепция по заточение. Жената има три деца, които сама отгледа, от два разтрогнати брака
вече са четири деца и едно внуче- дъщеря ѝ от първия брак се ожени и роди, на следващата година пък тя роди син на третия си мъж, който има дъщеря от предишен брак, втория ѝ мъж също стана татко на дете т новата си жена, абе нека се раждат българчета  :012:

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Външен вид...астро'фактори ; )
« Отговор #161 -: Март 17, 2016, 02:23:08 pm »
Чета назад, че за очите гледате аспекти на СЛВ. При мен е в съвпад с Венера, в Скорпион, 8 дом и в квадрат с Луната. АС Риби. Затова ли да съм светлоока?

Малкия ми син има съвпад на СЛВ с Марс, Марс е диспозитор на първодомното му Слънце. Още още е с неясни очи, макар отдавна да не го кърмя. При баткото на около година и половина се очерта кафявия цвят. Сигурно и на дребса ще са тъмни.
Над силата е само умението да я владеем!

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1444
Re: Външен вид...астро'фактори ; )
« Отговор #162 -: Март 17, 2016, 02:26:57 pm »
на мен Венерата ми е в Овен , Марс също съвпад с Венера , винаги съм си мислел , че съм доста непривлекателен ... и съм мечтаел да изглеждам като модел.  :'(

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Външен вид...астро'фактори ; )
« Отговор #163 -: Март 17, 2016, 02:28:20 pm »
Започни да ходиш на фитнес. С този Марс едва ли ще ти е трудно.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13559
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Външен вид...астро'фактори ; )
« Отговор #164 -: Март 17, 2016, 02:48:05 pm »
А тези, на които възлите са неаспектирани  :017: За протокола...имам си очи  :012:
:D :D :D

развесели ме, а иначе кой точно аспект се гледа на нодалната ос, най-точния при мен е с Юпитер в овен- очите ми са били маслиненозелени, като съм била малка, а после се промениха и сега са пъстри, по-скоро лешникови- има в тях светло кафяво, зелено, дори малко жълтичко  :012: