Автор Тема: Илюзията на другите за нас  (Прочетена 14716 пъти)

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Илюзията на другите за нас
« Отговор #75 -: Февруари 08, 2015, 01:04:19 pm »
При Нептун в първи дом или близо до асц., или пък в съвпад със Слънцето не става дума за целенасочена актьорска игра. Човек улавя импулсите и нуждите на другите и както водата - може да заеме всякаква форма без да губи същността си. Водата в кана е с формата на кана, а в чаша - с формата на чаша, но все е вода.
Това дори не е свързано със симпатии или желание да се харесаш на човека, когото "обтичаш". То е импулс - така знаеш, така правиш. С времето се научаваш да не осигуряваш този комфорт на всички по дифолт. В крайна сметка...нито ти си удовлетворен, че другите те виждат, какъвто си, нито те - защото остават с усещане за заблуда.

За целенасочена игра и лъжи роля имат по-скоро твърдите аспекти на Нептун към Меркурий. Най-вече съвпад. Виждала съм го няколко пъти, все във водни знаци. Е, такива хора са толкова чевръсти с думите, че дори не можеш ясно да различиш кога казват истината и кога не. И го правят по толкова елегантен начин, че това не те напряга или обижда. Не се чувстваш излъган. А и в действителност те леко видоизменят истината. Нещо като горното, което описах с каната, но през призмата на Меркурий, не на личността.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Илюзията на другите за нас
« Отговор #76 -: Февруари 08, 2015, 05:26:45 pm »
При Нептун в първи дом или близо до асц., или пък в съвпад със Слънцето не става дума за целенасочена актьорска игра. Човек улавя импулсите и нуждите на другите и както водата - може да заеме всякаква форма без да губи същността си. Водата в кана е с формата на кана, а в чаша - с формата на чаша, но все е вода.
Това дори не е свързано със симпатии или желание да се харесаш на човека, когото "обтичаш". То е импулс - така знаеш, така правиш. С времето се научаваш да не осигуряваш този комфорт на всички по дифолт. В крайна сметка...нито ти си удовлетворен, че другите те виждат, какъвто си, нито те - защото остават с усещане за заблуда.

За целенасочена игра и лъжи роля имат по-скоро твърдите аспекти на Нептун към Меркурий. Най-вече съвпад. Виждала съм го няколко пъти, все във водни знаци. Е, такива хора са толкова чевръсти с думите, че дори не можеш ясно да различиш кога казват истината и кога не. И го правят по толкова елегантен начин, че това не те напряга или обижда. Не се чувстваш излъган. А и в действителност те леко видоизменят истината. Нещо като горното, което описах с каната, но през призмата на Меркурий, не на личността.

  :13: :012: :13:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Илюзията на другите за нас
« Отговор #77 -: Февруари 09, 2015, 12:44:14 pm »
Така и не разбрах как да изчисля тази Арудха Лагна, ако не за друго поне да видя как работи в хорските карти. Иначе за себе си знам какво впечатление оставям в реалния свят. Първоначално изглеждам надута и недостъпна и това държи на дистанция разни натрапници. После когато хората ме опознаят разбират, че са сбъркали. Държа се хладно и любезно със всички, не споделям никаква лична информация (нито негативна, нито позитивна), защото не мога да знам доколко е чиста и позитивна енергията на човека, с който бих споделила инфото. Трябва да сме внимателни все пак  :012:  Не клюкаря и не интригантствам в работна среда и не ми харесват хората, които го правят, за да се подмазват на шефа. Хората ми се доверят лесно и създавам впечатление на дисциплиниран, сериозен и отговорен човек (грешат  :012:) През последните 8 години проблем сшеф не съм имала (само с един). Уважават ме и ми имат огромно доверие до такава степен, че уволниха колежка, за която разбрах впоследствие, че е злословела за мен , както и една друга, с която не можех да се сработя. В училище също се ползвах с привилегии. Никога няма да забравя как на една класна по немски език казах на учителя, че възнамерявам да избягам от час, а той ме предупреди, че ще пише двойка. Ама нищо де-аз пак си избягах. После ми писал шестица и когато съучениците ми се размрънкали ги предупредил да мълчат да не им натряска двойки. :012: Класната ми по български език и литература беше голям цербер, а ми извиняваше всички отсъствия, а аз честичко отсъствах. По руски не бях влизала 2 месеца и се наканих да влезна чак на рождения ми ден когато се оформяха срочните оценки и попитах    най-невинно учителя дали ще ми напише поне петица и той милия вика: " Оф, какво да те правя, ще ти пиша"  :012: Много съм убедителна. Харесват ме учители, шефове и по-големи от мен на години хора. 100% е замесен Сатурн. Изгледам Сатурниански явно и съответно ми симпатизират Сатурнианци.
« Последна редакция: Февруари 09, 2015, 12:48:57 pm от Just_a_Dream »