Автор Тема: Астралните близнаци  (Прочетена 6763 пъти)

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Астралните близнаци
« -: Януари 27, 2014, 09:33:39 pm »
Не открих такава тема. ( ако има вече, погледнах с търсачката,но не открих, то тогава  нега админа да изтрие тази )  :) Та , това ми е едно доста интересно явление. Става въпрос за хората, родени на една и съща дата и в една и съща година. Познавате ли такива , имате ли карти? Интересно ми е какви са приликите и разликите в живота им, естествено има голямо значение часа на раждане и мястото, средата и тн. Но просто за сравнение. Подтикна ме и едно събитие- преди няколко дни се запознах с един човек, който се оказа астрален близнак на мой приятел. Двамата са родени на различни места, но за съжаление не им знам точноте часове. Знам само, че вторият е асц скорпион. Мога да ги питам, но ще отнеме време да построя картите. Та, имате ли подобни карти?
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астралните близнаци
« Отговор #1 -: Януари 27, 2014, 09:37:18 pm »
Преди около две години се запознах с мой астрален близнак, оказа се юрист по професия. Хич не ми допадна, но с него имаме опозиторни Асценденти (той е изгряващ Телец) и Луните ни попадат в различни знаци и накшатри - неговата беше в края на Близнаци.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Астралните близнаци
« Отговор #2 -: Януари 27, 2014, 09:49:50 pm »
Аз досега не съм си срещала астрален близнак.  :) Познавам хора на моята дата, но различни години. Инатересно , сетих се за две мои съученички , които са астрални близначки. Трябва да видя отново датата , стрелец са, но не им знам асц-тите. Иначе и двете бяха различни още от училище. Едната беше по -алтернативна, ( изобщо като начин на обличане, интереси и тн)„ другата имаше друга компания, малко чака-рака стайл, но пък добро и кротко момиче. Алтърнативната се учеше повече  :012: След това завърши стоматология в чижбина, а другата записа ветеринарна медицина в бг, но разбрах тази година от  познати, че не е завършила, а е прекъснала почти към края на следваето. Интересното е , че точно тази година в живота на двете  има отчетливи събития горе-долу по едно и също време. Стоматоложката завърши висше, а другото момиче роди и сега има бебе  :012:  И на външен вид хич не си приличаха  :012:
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астралните близнаци
« Отговор #3 -: Януари 27, 2014, 10:01:05 pm »
Моят астрален близнак се оказа много мазен и голям тарикат - стелиум в 12 дом, Луна във 2 дом в Близнаци, Сатурн в 4 дом. Направо ми се догади.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Астралните близнаци
« Отговор #4 -: Януари 27, 2014, 10:39:44 pm »
Леле, май след тези истории не искам да си срещам астралния близнак. А дали случайно не проектираме принципа на сянката , един вид да виждаме в тези хора наши скрити слаби страни и недостатъци , които се стремим да преодолеем и да не им даваме зелена светлина? Един вид, че е заложено в картата, но отключваме по различен начин? При Лили обаче има една доста голяма подробност- луната на астралния близнак е в различен знак. Това променя доста картинката, освен домовата система и асц.

Purple, твоя астрален близнак с луна в твоя знак ли е ? При моите съученички не е имало антипатия, не са били супер близки, но се понасяха , бяха в добри отношения.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

valinka

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 27
Re: Астралните близнаци
« Отговор #5 -: Януари 28, 2014, 09:55:52 am »
Един ден гинеколога ми,като ми въвеждаше данните ме осведоми,че имам астрален близнак. и тя е от моя град, беше дори във съседния клас,но нямам идея колко часа е родена. Долу/горе по едно и също време родихме, визуално просто нямаме нищо общо. Но щеше да ми е интересно да й видя картата.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астралните близнаци
« Отговор #6 -: Януари 28, 2014, 02:15:23 pm »
Това е моят астрален близнак, с който лично се запознах.
По професия е юрист, не знам дали има право на частна адвокатска практика.
Сподели ми, че мечтата му е била да се занимава с музика, да стане диригент.
Хвалеше се с произхода си, че е от доста заможно семейство, с връзки в обществото. Много говори за себе си, един такъв мазен тарикат, стана ми неприятно и го отсвирих.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

guapa79

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 297
Re: Астралните близнаци
« Отговор #7 -: Май 31, 2020, 09:20:55 pm »
Не намерих друга подходяща тема, в която да пиша, затова ще се пробвам тук, за да не създавам нова.
Със сестра ми сме родени на 09.08., но в различни години. Никое от ражданията не е секцио, така че не е търсен умишлено ефект. Интересното е, че имаме сходни съдби, макар при мен годината да е 79-та, а при нея 76-та. Не знам точния й час на раждане, за да може някой да погледне на какво се дължи това. Някъде следобед е било, по спомени на майка ни между 14:30 - 16:30ч. Любопитното е, че мама пък е на 08.08., а чичо й също беше на 09.08. На какво може да се дължи подобно скупчване на родени на или около тази дата хора от един род и дали има астрологично обяснение, свързано с карма примерно?  ::)
« Последна редакция: Май 31, 2020, 09:26:12 pm от guapa79 »

Om

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 365
Re: Астралните близнаци
« Отговор #8 -: Май 31, 2020, 09:39:49 pm »

Със сестра ми сме родени на 09.08., но в различни години.
Любопитното е, че мама пък е на 08.08., а чичо й също беше на 09.08. На какво може да се дължи подобно скупчване на родени на или около тази дата хора от един род и дали има астрологично обяснение, свързано с карма примерно?  ::)

Да, астролозите са забелязали повтаряемост на аспекти в хороскопите на хората от едно семейство. А хората, които се занимават с изследване на родовата карма са забелязали повтаряемост и на дати.

Това с датата и зодия Лъв само по майчина линия ли е? При бащата ти има ли Лъвове?
Всички ли имате силен Юпитер и в аспект със слънцето?
« Последна редакция: Май 31, 2020, 09:43:54 pm от Om »

guapa79

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 297
Re: Астралните близнаци
« Отговор #9 -: Май 31, 2020, 09:52:03 pm »
Да, астролозите са забелязали повтаряемост на аспекти в хороскопите на хората от едно семейство. А хората, които се занимават с изследване на родовата карма са забелязали повтаряемост и на дати.
Това с датата и зодия Лъв само по майчина линия ли е? При бащата ти има ли Лъвове?
Всички ли имате силен Юпитер и в аспект със слънцето?

Ами баба ми по бащина и тя беше лъвица, но на 13 август.  :)  Възможно е да има и други по майчина и бащина, които да са починали преди да се родя и да не знам рождените им дати.
А за наталните карти не знам, понеже имам инфо само за моя час на раждане, и не знам как са поставени планетите в техните и какви аспекти правят съответно.

Om

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 365
Re: Астралните близнаци
« Отговор #10 -: Май 31, 2020, 10:04:52 pm »
За да се видят аспектите между планетите не е нужно да се знае часа.

guapa79

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 297
Re: Астралните близнаци
« Отговор #11 -: Май 31, 2020, 10:12:54 pm »
За да се видят аспектите между планетите не е нужно да се знае часа.

А какъв да задам, за да проверя кое как е поставено? ::)

На сестра ми картата може би изглежда така
« Последна редакция: Май 31, 2020, 10:29:04 pm от guapa79 »

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Астралните близнаци
« Отговор #12 -: Май 31, 2020, 10:24:36 pm »
12 pm
//по моите наблюдения, това са уроци, хората в живота на човек са, за да го учат различни уроци, духовните семейства се повтарят, т.е. хората, които срещаш в този живот и са с определена важност, са хора, които срещаш във всеки живот в различни роли и конфигурации. забелязвам, че хората раждат децата си с преобладаваща неотработена от тях (родилителите) енергия, много често по опозиция, по кръст, etc. Та, повтарящи се знаци, и то, едва ли не, в една и съща точка (виж я тази точка с тази дата в картите на всички), е заради неизпълнена задача в този живот. Някой от тези хора с лъвски акцент занимавал ли се е с изкуство, бил ли е на сцена, в център на внимание, etc? Това го има като задача и в твоя хороскоп. Според мен подобни цикли може да се "прекъснат", да се "мине нивото" на играта и да се продължи нататък.

//Не знам, това са си някакви мои осъзнавания от последните няколко години. Просто не мисля, че човек трябва да живее просто така, мисля, че животът ни тук е като видео игра, в която трябва да минеш мисиите, за да продължиш нататък;

guapa79

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 297
Re: Астралните близнаци
« Отговор #13 -: Май 31, 2020, 10:40:52 pm »
12 pm
//по моите наблюдения, това са уроци, хората в живота на човек са, за да го учат различни уроци, духовните семейства се повтарят, т.е. хората, които срещаш в този живот и са с определена важност, са хора, които срещаш във всеки живот в различни роли и конфигурации. забелязвам, че хората раждат децата си с преобладаваща неотработена от тях (родилителите) енергия, много често по ;D опозиция, по кръст, etc. Та, повтарящи се знаци, и то, едва ли не, в една и съща точка (виж я тази точка с тази дата в картите на всички), е заради неизпълнена задача в този живот. Някой от тези хора с лъвски акцент занимавал ли се е с изкуство, бил ли е на сцена, в център на внимание, etc? Това го има като задача и в твоя хороскоп. Според мен подобни цикли може да се "прекъснат", да се "мине нивото" на играта и да се продължи нататък.

//Не знам, това са си някакви мои осъзнавания от последните няколко години. Просто не мисля, че човек трябва да живее просто така, мисля, че животът ни тук е като видео игра, в която трябва да минеш мисиите, за да продължиш нататък;

От страната на майка ми почти целият род са хора на изкуството - чичо художник (роден като нас на 09.08.), който е пеел много хубаво и се е изявявал и в операта, братовчед актьор и режисьор в Сатиричния (той обаче беше телец), друг братовчед е музикант (той е стрелец), отделно баба пееше много хубаво и също много е искала да стане оперна певица (тя беше раче), но дядо не й позволил  ;D, а вуйчото на мама е бил един от най-добрите класически балетисти, които сме имали и е бил световно признат и известен, отделно е рисувал също много хубаво и сам е създавал скиците с костюмите за балетните постановки (той е бил роден на 18.08, починал е годината преди да се родя).
Аз рисувам от малка и съм печелила конкурси за моден дизайн и като цяло си нося тая творческа жилка, но Сатурн ми пречи доста в 5-ти дом, наистина действа доста ограничаващо. От дете мечтая и да стана певица, но така си и остана неосъществено. :)
« Последна редакция: Май 31, 2020, 11:46:08 pm от guapa79 »