Автор Тема: Бързи транзити  (Прочетена 5581 пъти)

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Бързи транзити
« -: Януари 28, 2014, 03:04:54 pm »
Предлагам в тази тема да дискутираме бързите транзити - ако са ви донесли нещо, какво са ви донесли, какво очаквате от тях, дали ще ги подкрепят в някое начинание, което сте намислили.  :57:

Ето, например, моят случай е от последните, чудя се дали ще си взема изпита.  :012: Прикачвам картата с транзтите за деня на изпита.  :29:

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Бързи транзити
« Отговор #1 -: Януари 28, 2014, 04:26:35 pm »
Струва ми се че ще го вземеш. Вместо да се притесняваш сядай и учи, без да го мислиш и да се притесняваш.

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Бързи транзити
« Отговор #2 -: Януари 28, 2014, 04:52:03 pm »
И на мен ми се струва, че ще го вземеш.  :)  Гледам  марс като втори У3  и 9ти дом ( за изпит, все пак правото и висшето са по 9ти. Транизтния марс ще ти прави секстили с наталния и венерата , а тр венера ще е в съвпад с уран, уран ти е У6, демек трябва да ти върви този ден. Малко кофти само опозицията на слънцето и луната с юпитер, може да се поизпотиш малко на въпросите, но пък тр венера ще е близо и до нептун У7, може би този ще е благосклонен да те пусне. ::)
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Бързи транзити
« Отговор #3 -: Февруари 01, 2014, 12:41:12 pm »
Тъндър, браво !  :29:  Важното е , че е взет. Очаквах да възникнат проблемни ситуации, както съм писала по-горе ( да се препотиш на някои въпроси) , но резултата е положителен. Поне ти се е махнал от главата. И аз бях така с изпитите- четях по веднъж и после каквото стане. Имала съм случаи, когато съм чела повече за изпити и е ставало като при теб ( един вид ми се изпарява всичко от главата).
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Бързи транзити
« Отговор #4 -: Февруари 01, 2014, 02:55:34 pm »
Аз по тр. Мерк върху АСЦ-та два дни преди изпита превключих на по-високи обороти и си го взех без проблеми, а и по принцип процедирам по този начин, след като няма смисъл нещо да го дъвча цяла седмица или месец, при положение че без да съм го практикувал най-вероятно ще го забравя  :) .

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Бързи транзити
« Отговор #5 -: Февруари 07, 2014, 03:29:14 pm »
Тези дни от всички страни ме атакуват. Обикновено аз съм атакуващият, но сега на всички съм им без вина виновна и ме връхлитат с такава неочаквана агресия, че чак не знам какво се случва.
Първо най-близката ми приятелка, после един колега, а за капак и един младеж, с който имах някакви трепети. Буквално без причина изведнъж започват да се карат с мен. От упор ми идва :D

Предполагам, че тез хубавини се дължат на Марс, който след градус ще направи съвпад с МЦ-то ми и малко след това ще се обърне ретро. Наближава и стационарната фаза. Отделно, сега опозира нат. Юпитер, а мунданната опозиция Юпитер-Плутон ми е в каре с Венерата.
Не ми е присъща ролята на жертва и се чувствам странно, а и несправедливостта към мен ме подлудява и не мога да я преглътна.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Бързи транзити
« Отговор #6 -: Февруари 07, 2014, 03:37:55 pm »
The_One, нещо на к6/к12, к7?

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Бързи транзити
« Отговор #7 -: Февруари 07, 2014, 03:45:13 pm »
К6 е в Близнаци, К12 в Стрелец, а К7 в Рак. Нищо няма по куспидите. Юпитер се движи през 7 дом, но още с навлизането в Рак мина през куспидата.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Бързи транзити
« Отговор #8 -: Февруари 07, 2014, 04:36:11 pm »
Не ми е присъща ролята на жертва и се чувствам странно, а и несправедливостта към мен ме подлудява и не мога да я преглътна.

А тия дни нямаш ли транзитен Марс в опозиция към нат. Юпитер?  ;)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Бързи транзити
« Отговор #9 -: Февруари 07, 2014, 04:42:48 pm »
Имам, писала съм:) а и в картата двамата са в рецепция. Но Юпитер управлява 12, а Марс - 4 дом. И двата дома не мога да ги свържа с караници и агресия, вкъщи всичко е спокойно, скандалите не са свързани със семейството и активността по 4 дом не ги обяснява. Сигурна съм, че има обяснение, но нещо май ми куца логиката.
Само зловещата настинка, която ме тресе може и да е по 12 дом - тя дойде като по поръчка с караниците.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Бързи транзити
« Отговор #10 -: Февруари 07, 2014, 04:48:09 pm »
Често съм забелязвала, че транзитите на Марс към нат. Юпитер предизвикват напрежение, опониране и кавги с обкръжението. Дори да нямаш желание за конфликти, теб просто те въвличат. Такива наблюдения имам и за синастричната опозиция Марс-Юпитер.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Бързи транзити
« Отговор #11 -: Февруари 07, 2014, 05:02:55 pm »
The_One ,ти Риби ли си -Риби си ,Нептун беше ли 3 г върху Слънцето ти-беше,днес къде и с кой спря Меркурий при теб ?!?
Меркурий -фактора припомняне ,ти току-що каза ,какво ти се припомня -атакувала си ,сега те атакуват.
Меркурий в ретро фаза-активира функцията на чувствата ,емоционалния и умствения баланс е предизвикан,прямота във взаиомоотношенията.Всичко застояло и тинесто надълбоко в теб ,около теб има нужда от пречистване,нали знаеш сега е периода на всички "пре-...та "

Двата ти управителя на оста АСЦ/ДСЦ са били в опозиция тези дни по оста 5/11.

Марс във Везни  на МЦ ,искаш хората да те видят толерантна в амбициите ти ,но все пак това е Марс ,"вожда" на твоя стелиум опозиция с Юпитер ,около теб "гори" ,а хората инстинктивно се дърпат от огъня  .
Марс ти е в куинконс нодална ос -тук има доза параноя (от аспекта) и дразнене ,че трябва да се приспособиш с това ,че обстоятелствата те срещат с повтаряща се ситуация.
Още два дена ,може би -едно сухо Мартини ,доза сарказъм и тъмночервени обувки биха разведрили малко обстановката  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Бързи транзити
« Отговор #12 -: Февруари 07, 2014, 05:10:50 pm »
Често съм забелязвала, че транзитите на Марс към нат. Юпитер предизвикват напрежение, опониране и кавги с обкръжението. Дори да нямаш желание за конфликти, теб просто те въвличат. Такива наблюдения имам и за синастричната опозиция Марс-Юпитер.
Когато транзитния Марс беше на 17* във везни и правеше точна квадратура с наталния ми Юпитер и съвпад със северния възел, се скарах с най - добрата ми приятелка и от тогава не и говоря. :) Освен с нея едновременно спрях контактите си с още 2 приятелки и беше голяма драма.  :012:
« Последна редакция: Февруари 07, 2014, 05:16:27 pm от AzaZaeL »

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Бързи транзити
« Отговор #13 -: Февруари 08, 2014, 08:59:35 am »
Тези дни от всички страни ме атакуват. Обикновено аз съм атакуващият, но сега на всички съм им без вина виновна и ме връхлитат с такава неочаквана агресия, че чак не знам какво се случва.
Първо най-близката ми приятелка, после един колега, а за капак и един младеж, с който имах някакви трепети. Буквално без причина изведнъж започват да се карат с мен. От упор ми идва :D

Предполагам, че тез хубавини се дължат на Марс, който след градус ще направи съвпад с МЦ-то ми и малко след това ще се обърне ретро.

щом имаш Марс на асц. ,а транзитният у на МС,то това си марсово каре,като дясно круше  и той е с превез в момента,транзитния на   МС/обществото/ ти скача,с твойте начини атакувай първи,с елемент на изненада, марс е борец и обича да е пръв,сега изживяваш това,на което обикновенно  потърпевши са околните :lol_hitting:

тр.марс везни,и засегната твоя венера от опозето юпитер-плутон,отново връзките с другите,а опозето е носител на това кой-кого,борба за власт и надмощие
« Последна редакция: Февруари 08, 2014, 09:03:13 am от strelicka »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Бързи транзити
« Отговор #14 -: Февруари 09, 2014, 03:30:46 pm »
Розите са червени
водата е прозрачна,
моят таван протече
мразя ретро Меркурий в риби.   :014:

Готино хайку  :49:

Не набеждавай затова ретро Меркурий в Риби ,той само ти нашепва ,какво трябва да се преправи ,в случая не по покрива ,а по това колко емоционално ще реагираш на ситуацията.За покрива -се обърни към Сатурн/Слънце ,защо не и 4/ИЦ  ;)


P.S. А питаш ли хората ,които цял живот живеят с Меркурий в Риби и "покривът" им/ни  непрекъснато капе ?!? :72:


„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“