Автор Тема: Манипулации  (Прочетена 12211 пъти)

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Манипулации
« Отговор #75 -: Януари 31, 2014, 07:37:01 pm »
Цитат
Лили това дето описа го усещам от мама, но не го приемам като манипулация, нито тя го прави умишлено с някаква цел, дори може да не го прави, просто аз така я усещам, нейният Сатурн е кацнал точно върху Слънцето ми, има някакъв дълбок психологически проблем между нас, въпреки безусловната любов и привързаност. Слънцето и на дядо ми, който вече го няма, също попадаше върху Слънцето ми, същото усещане. Сатурн, на една моя стара любов, в опозиция на моето Слънце, пак същото, въпреки, че сме в много близки отношения и до днес. Като цяло имам непоносимост към твърди сатурнови аспекти към Слънцето ми, точно заради това че ги усещам по твоето описание.
Никой не може да те манипулира, ако ти не го позволиш. Аз често знам, че ме манипулират и го позволявам, като се правя, че нищо не подозирам.

Това със сатурн и слънце май е широко разпространено като манипулация. За щастие не давам личен пример, а с един мой познат. Значи сатурн на една негова бивша любов в съвпад с неговото слънце. Е, няма нужда да казвам, че тя е по-възрастна от него, с повечко опит , когато го среща и тн. Но се оплитат в едни отношения ( направо триъгълник, без негова вина) и после тя все едно нон-стоп му внушаваше чувство на вина . Всеки се чудеше откъде на къде ще й е предан и ще й върви по свирката толкова време след това, след нейна гадна постъпка и тн. И той знаеше това, но е споделял, че се чуватва виновен без вина, сякаш тя му налага постоянно някаква несъществуваща вина. Минаха няколко години, докато слънцето му не се отърва от сатурновата хватка.

При мен се е случвало, макар и доста рядко. Чисто емоционално манипулиране от един сатурн , който ми беше на Иц-то кацнал. Сатурн дори май не осъзнаваше , че иска така да манипулира, но аз го усещах много силно. И някакво ирационално чувство за вина, при положение, че вината не беше моя.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Манипулации
« Отговор #76 -: Февруари 01, 2014, 02:31:03 am »
Сатурн определено борави със страховете и уязвимостите у някого - например се сещам за един синастричен съвпад Сатурн-Луна и въпросния сатурнодържател винаги ама винаги успява да извърти така нещата, както на него са му угодни и няма частен случай, макар Луната да негодува и да се чувства ограбена, да съзнава случващото се и това в крайна сметка няма никакво значение, след като нещата винаги се случват, както Сатурн иска.
Във въпросната синастря няма плутонов акцент.

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Манипулации
« Отговор #77 -: Февруари 01, 2014, 06:08:49 am »
Сатурн е гад и отрова. :D Изцежда те емоционално до степен отчаяние, за да излезе прав и да стане неговото - уж приземено и трезво мислене. Негативни аспекти (включително и куинконса) със синастрични Сатурн и Юпитер дава сблъсък в мирогледите. Сатурн, кагото е с негативен аспект към Слънцето му пречи да блести. Абе доста пречи Сатурн ... :D Но понякога дава стабилност и надеждност у една синастрия.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Манипулации
« Отговор #78 -: Февруари 01, 2014, 11:52:14 am »
Имам такава синастрия с мой близък - моят Сатурн е в съвпад с неговата Луна и в опозицията с неговите Слънце и Марс. Но той има силен Сатурн в твърди аспекти със светилата. И ролите ни бяха обърнати - той се опитваше да упражнява сатурнов контрол и манипулация, чрез натиск. Сега имам много сериозен коз срещу него, а транзитният Сатурн му аспетира светилата с твърд аспект. Тр. Юпитер в знака на АС му дава отсрочка, но като влезе в Лъв и направи аспект със светилата, всеки ще си отговаря за думите и постъпките.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Манипулации
« Отговор #79 -: Февруари 01, 2014, 07:16:07 pm »
Satin,теб припознах като "плутоново-манипулативно", чаровно създание,от споделеното с " ....мъжете ,по-интимни отношения" -секс  и Diyana , с"... баща ми ни е учил и двете"  "...за да й подаря колата си",притежания,вина ,власт . ;)

Ами това са основните "оръжия " на манипулатора-секс  и притежания.

P.S. Diyana и Satin ,предполагам правилно сте разбрали акцента ,който цитирам в каква посока е и с каква цел.Благодаря ,предварително за разбирането.

Diyana,заинтригува ме това ,че сестра ти е дизайнер-има ли под някаква форма изявени Водолей/Уран ,Лъв/Везни ,едно от Светилата водно ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Манипулации
« Отговор #80 -: Февруари 01, 2014, 09:08:21 pm »
P.S. Diyana и Satin ,предполагам правилно сте разбрали акцента ,който цитирам в каква посока е и с каква цел.Благодаря ,предварително за разбирането.

 :) За нищо, Рени. Аз се класирам и за плутоновия и за сатурновия случай.

Diyana,заинтригува ме това ,че сестра ти е дизайнер-има ли под някаква форма изявени Водолей/Уран ,Лъв/Везни ,едно от Светилата водно ?!?

Има шестодомно Слънце, Меркурий и Сатурн в Лъв. На асцендента - Водолей. Останалите й лични планети са в Близнаци, а Луна в Стрелец. На МС има Нептун (Стрелец). СЛВ във Везни, 8-ми дом, заедно с Плутон. Няма нищо земно, и нищо водно също, ако не броим Уран в Скорпион.
« Последна редакция: Февруари 01, 2014, 09:12:01 pm от Diyana »
De omnibus dubitandum est

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Манипулации
« Отговор #81 -: Февруари 01, 2014, 09:35:42 pm »
P.S. Diyana и Satin ,предполагам правилно сте разбрали акцента ,който цитирам в каква посока е и с каква цел.Благодаря ,предварително за разбирането.

 :) За нищо, Рени. Аз се класирам и за плутоновия и за сатурновия случай.

Diyana,заинтригува ме това ,че сестра ти е дизайнер-има ли под някаква форма изявени Водолей/Уран ,Лъв/Везни ,едно от Светилата водно ?!?


Има шестодомно Слънце, Меркурий и Сатурн в Лъв. На асцендента - Водолей. Останалите й лични планети са в Близнаци, а Луна в Стрелец. На МС има Нептун (Стрелец). СЛВ във Везни, 8-ми дом, заедно с Плутон. Няма нищо земно, и нищо водно също, ако не броим Уран в Скорпион.

Хм ,интересно....няма Вода . ::)
Чакай,чакай ,Нептун е в Стрелец и там Луна ,в знаков съвпад са ,не може без емоция да правиш "изкуство"  ;)
Благодаря ,Дияна .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“