Автор Тема: Транзити на Сатурн  (Прочетена 322713 пъти)

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1888
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #2040 -: Март 07, 2024, 09:01:45 pm »
Благодаря ти, Сафо!

crazylady

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 99
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #2041 -: Март 09, 2024, 02:07:12 pm »
romantica, при мен Сатурн също е най-високо в картата, но откъм 9-и дом, заключен и в падение. Първият път съм била 2-ри клас - смених училище и се наложи да стана смостоятелна, беше голям стрес. Вторият транзит през 1-ви ме обърна с хастара навън. Въпреки, че направи тригон със себе си, срина ме /1 дом скорпион/ за да се изправя. Взех решение, което промени живота ми. Отне ми години да осъзная, че е било правилното или по-скоро да го приема и се смиря. Много ми взе и много ми даде, в последствие. Като застана на К2 срещу Слънцето, стана тихо. Разбира се, имаше и други "подкрепящи" транзити - тр.Уран в/у Юпитер, тр.Юпитер в/у Сатурн, тр.Плутон от Козирог квадрат Юпитер, опозе Сатурн. Честно казано, не мога да изолирам действието само на Сатурн, защото тогава всички решиха вкупом да ме навестят. Знам само, че не съм същата.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12625
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #2042 -: Март 10, 2024, 10:24:54 pm »
Романтика, Сатурн свива или намалява изявите на планетите и сферите, които активира. Може да се съобразиш с това в периода и да намалиш обичайното си темпо, инициативи, маниер на изразяване, започване на нещата. Виж кои натални сфери управлява Сатурн и доколко си разбрала как да ти се случват нещата по тях, така че техните дела да не рефлектират върху здравния ти статус и ка1ество на живот. Сатурн е студен намири си какво или кой да те топлят. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7490
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #2043 -: Май 28, 2024, 10:34:54 am »
Прочетох за огромно свлачище в Папуа Нова Гвинея.Транзитен Сатурн е в квадрат с натален Марс/асц.Интересно ,че ингреса на Юпитер в близнаци задейства точка антисия ,последен градус на рак,където е натален Сатурн опозиция нат.Луна.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1599
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #2044 -: Юни 24, 2024, 02:13:47 pm »

До всички Рибки - как ви се отразява стационарността на Сатурн?
Мен ме е хванал за гушата и "от нийде надежда взорът не види"
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7490
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #2045 -: Юни 24, 2024, 09:40:00 pm »

До всички Рибки - как ви се отразява стационарността на Сатурн?
Мен ме е хванал за гушата и "от нийде надежда взорът не види"
Ако е хронократор,да,усеща се.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1599
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #2046 -: Юни 25, 2024, 10:07:05 am »
Здрасти, Сафо. Ако не разбирах от сатрология, досега щях да съм хванала гората и прибързано да съм направила 1000 грешки. Особено както не мога да търпя ограничения с тази овнешка Луна.
Но сега седя търпеливо и страдам. Чакам като се врътне ретро, да поотпусне малко. Че следващата година ще ми минава през Слънцето и тогава вече ще откача.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12625
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #2047 -: Юни 25, 2024, 12:03:11 pm »
Сатурн е стационарен от 25.06-03.07. Стационарността на планетите е време за "разбиране " , "блокиране " или за "отдих, въздишка". Всичко е притихнало, като затишие пред буря. От натюрела/ картата на човек, зависи, с какво и кой ще влезе в ретро рериода и с какво и кой ще излезе от него.
Всеки път, когато Сатурн ингресира, още в началото свива всички точки в знака, без значение, дали планетата е в първия или последния градус.
Надеждата е по Юпитер, който преди 10 дни се появи на небето или надежда за бъдеще нямаше преди този период. Там, където са Риби, Стрелец, най-силно се е усетило това, особено, ако са и хронократори. Юпитер в Близнаци, където Сатурн има управление по триплицитет през деня или има прием между Сатурн и Юпитер тази година.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13649
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #2048 -: Юни 25, 2024, 12:29:34 pm »

До всички Рибки - как ви се отразява стационарността на Сатурн?
Мен ме е хванал за гушата и "от нийде надежда взорът не види"
Сатурн стационарен в опозиция с Луната на бабин златен рибчо, неговото Слънце е на почти 22* Риби (без 3 минутки), не му е комфортно никак тези дни, майка му е начертала една таблица и отбелязала в кои дни и колко минути може да гледа анимация на тв или нейния телефон/моя лаптоп, ограничения има милото, но и той действително прекалява с екранно облъчване и не разбира от дума  ::)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1599
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #2049 -: Юни 26, 2024, 08:46:40 am »
Да, Акрукс. Ограничения всякакви, съобразяване с ограничителни обстоятелства също.
Не ми се мисли тези с Луна в Риби как го изживяват. Те са по-зле май  :D
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12625
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #2050 -: Юни 26, 2024, 11:44:21 am »
Това че, Сатурн се забави около пълнолунието, което е под негово управление, се усеща по-интензивно стационарната му фаза.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3362
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #2051 -: Юни 27, 2024, 01:47:25 pm »
Хронократор ми е, който не помни - при мен е на асцендента, в лъв, хайз, няма аспект със слънцето. Транзитния е в съвпад с Меркурий, сходящ съвпад със слънцето и квадрат с луната, догодина ще е точен (22 риби стрелец).

Мъж донесе, то пълно клише, с разходящия съвпад на Нептун със слънцето и Плутон дето смени знак.

Има работи дето не ми харесват, ама мен цял живот Сатурн ме  учи да не си развявам байряка, да стискам зъби, да не ме пита никой искам ли, не искам ли....и сега така. Ще видим догодина при точния съвпад, абсолютно точен и в солара, ква ще я бъде.

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12625
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #2052 -: Юни 27, 2024, 01:58:02 pm »
Тери, при теб Сатурн като щъркелоносител. ;)
Няма как да ти харесват делата по Сатурн в Лъв, в дом на заточение е, с нифелно Слънце и не вижда диспозитора си.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13649
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #2053 -: Юни 28, 2024, 10:18:21 pm »
Да, Акрукс. Ограничения всякакви, съобразяване с ограничителни обстоятелства също.
Не ми се мисли тези с Луна в Риби как го изживяват. Те са по-зле май  :D
имам няколко около мен с Луна в Риби, пълнолунни, отдали са се на работа, нали са деви, а иначе са си хахо много преди Сатурн да влезе в Риби, пият антидепресанти, надебеляха, но в кариерата просперират

wanesa24

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 159
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #2054 -: Юни 29, 2024, 12:33:02 pm »
Да, Акрукс. Ограничения всякакви, съобразяване с ограничителни обстоятелства също.
Не ми се мисли тези с Луна в Риби как го изживяват. Те са по-зле май  :D
имам няколко около мен с Луна в Риби, пълнолунни, отдали са се на работа, нали са деви, а иначе са си хахо много преди Сатурн да влезе в Риби, пият антидепресанти, надебеляха, но в кариерата просперират


Akrus,права си ,само с разликата ,че не напълнях а отслабнах,работа и само работа,много е натоватено.Сатурн У4 съвпад с Луна У10,транзита е през 6дом