Автор Тема: Транзити на Сатурн  (Прочетена 284489 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #30 -: Февруари 09, 2014, 10:53:25 pm »
Извинявай, че ще вляза в подробности, но да помниш по кое време беше операцията - началото/средата/края на месеца?

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #31 -: Февруари 09, 2014, 11:00:33 pm »
Изглежда логично Сатурн да не е такъв злобар, когато гледа към знаците си на сила, тоест всички въздушни, не само Везни и Водолей, а и Близнаци, заради владението на триплицитета и да мачка особено тези знаци, в които не му е ОК - Рак, Овен, Лъв.

Но на практика според мен си я кара все на "естествени сигнификации", без да гледа знаци много-много.

При аспекти към Слънце, освен мъж/по-често баща/авторитет, най-вероятното попадение е професията или кариерата през десети/седми/първи от Слънце - пик в кариерата, уволнение, пенсиониране, смяна на попрището - такива неща се врачуват обикновено. Май всъщност рядко касае "лично" човека в смисъл на личност, здраве, промяна във визия, в себеусещане и прочее - удря другите слънчеви отговорности в картата.

Наталният ми Сатурн е в Рак, в точен квадрат с натално Слънце. При тригон към Слънце - откъм Близнаци и 12-ти натален - първо шефът ми беше скандално уволнен, и стандартно при такава ситуция всички са пътници - не загубих работата си, но имах няколкомесечен период на трудно доказване и недоверие, и т.н. връщане в първи клас - след ретрофаза и при повторен точен тригон към Слънце започна доста динамично издигане в кариерата и се оказа, че новият шеф е страхотен професионалист и човек, научих много от него и съм благодарна, че имах шанса да се окажа в екипа му.

При възврат - върху натален Сатурн/Асц. и активиран натален квадрат към Слънце - нищо особено при първия контакт, но при точен аспект в ретрофазата - баща ми постъпи в болница с диагноза рак.

В движението му през слънчевия знак нямаше отчетливи събития - но оценката от дистанцията на времето е, че всъщност беше продължителен период, в който започнаха да се скапват нещата в работата, проект, на който много държахме, започна да се проваля и да се видоизменя така, че вече не беше "кауза", стагнация и затлачване, но конкретните, резки действия се случиха след като Сатурн вече превали края на знака - разделих се с тази работа, започнах нова, шефът ми също я напусна и малко по-късно почина.

Сатурн ми управлява седми, осми и девети дом в натала. Нямам проявления по отношение на външност, здраве, имидж и прочее.

ПС. Сатурн е студен и сух, въздушните не би трябвало да имат проблем с енергията му, те трансформират меланхолията му във философия и я обективизират по този начин. Ако успеят, разбира се. За водните знаци това допълнително изстудяващо влияние може да е наистина депресиращо, огънят ще трябва да си набавя външни стимули и мотивация, защото вътрешното му пламъче и воля за живот са сякаш угасени, а земята го отиграва като материални и финансови ограничения и или се юрка да бачка повече, или започва да се окопава и да трупа, докато "мине" стагнацията.
De omnibus dubitandum est

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #32 -: Февруари 09, 2014, 11:10:47 pm »
Да, с такава логика съм съгласна-и виждам доказателства в карти

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #33 -: Февруари 09, 2014, 11:13:46 pm »
Enigma, Слънце в Риби също е пелегрин,но това не го поставя в тази групировка ,защото не визирам само слънчевия знак ;)

Мисля така и споделям от опит ,защото същите са прекалено свободолюбиви ,егоцентрични,непоносими и все в този порядък ,в своята крайна проява или иначе казано-самодостатъчни .Ако няма нещо друго в картата ,което да ги "култивира" ,с годините (Сатурн) съвсем се "само-....забравят,нагаждат,задоволяват  и т.н. ".

По темата -транзити на Сатурн в такива карти или оформят още по-силно егото или точно обратно ,тук вече е важно как са поставени  Слънце и главните оси.При определена специфика,точно в такива периоди,натива покорява върха ,който му е предопределен-това са примерите за карти на хора ,известни с нещо в обществото.
Чисто астрологически, защо пък слънцето в риби като е перигрин, да не е в тази групировка?
Е, ние не сме известни, поне не и аз :85:, теб не те познавам.
Слънцето в близнаци в прави едно слабо тригонократие със сатурн. Сатурн пък се "радва  в риби.
Ама той и сатурн си е баш самодостатъчен в добрия смисъл/дали е вътрешно щастлив е друга тема... :72:/, точно като се справиш с него, или-по вярно с оригинала-като го понесеш,-той се справя с теб.
« Последна редакция: Февруари 09, 2014, 11:16:51 pm от enigma »

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #34 -: Февруари 09, 2014, 11:20:23 pm »
Не се радва в Риби, енигма, радва се в дванадесети. Рибите са му м'гла. Донякъде се справя с първата им третина, ма нататък е загубен :).
De omnibus dubitandum est

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #35 -: Февруари 09, 2014, 11:20:54 pm »
Извинявай, че ще вляза в подробности, но да помниш по кое време беше операцията - началото/средата/края на месеца?

По-скоро средата ,имам датата ,нали имам епикриза,но сега не ми се търси. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #36 -: Февруари 09, 2014, 11:23:59 pm »
Така е, права си, Диана. Станах "стерео", а съм си моно изначално, и обърках нещата. Защото искам по меркурий, а е време за нептун. :) може би ?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #37 -: Февруари 09, 2014, 11:24:18 pm »
Не се радва в Риби, енигма, радва се в дванадесети. Рибите са му м'гла. Донякъде се справя с първата им третина, ма нататък е загубен :).

По цялата дължина на дъгата в Риби е пелегрин,няма празно тук. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #38 -: Февруари 09, 2014, 11:28:35 pm »
Не се радва в Риби, енигма, радва се в дванадесети. Рибите са му м'гла. Донякъде се справя с първата им третина, ма нататък е загубен :).

По цялата дължина на дъгата в Риби е пелегрин,няма празно тук. ;)
[/quote


Тъй де, аналогията беше-общото спрямо сатурн на двете перигрин-слънца -риби и близнаци. Нали в началото на темата иде реч за сатурн към светилата. В частност тук-за слънцата.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #39 -: Февруари 09, 2014, 11:29:33 pm »
Thunder,има време да усетиш и "хумора" на Сатурн, и "хватката " на Уран -бързай бавно  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #40 -: Февруари 09, 2014, 11:31:21 pm »
Защото, Рени, виж какво става-венера ти е у6, сатурн точен квадрат по транзит, в соларната карта марс ти е в квадратен знак от луната-у8, а соларната е при наталната (демек близка със сатурн), марс ти е у12 и ти е в квадрат с меркурий натално, който по профекция ти е Господар на годината
Знам, че пост фактум е лесно, но тука са повече от една маймуна на клона - и двата малефика са играли
« Последна редакция: Февруари 09, 2014, 11:33:56 pm от Papy »

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #41 -: Февруари 09, 2014, 11:35:49 pm »
По цялата дължина на дъгата в Риби е пелегрин,няма празно тук. ;)

Първият деканат на Риби му принадлежи според халдейците, нататък е безсилен.
De omnibus dubitandum est

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #42 -: Февруари 09, 2014, 11:38:14 pm »
Точно така - Риби - до 10*

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #43 -: Февруари 09, 2014, 11:39:30 pm »
Защото, Рени, виж какво става-венера ти е у6, сатурн точен квадрат по транзит, в соларната карта марс ти е в квадратен знак от луната-у8, а соларната е при наталната (демек близка със сатурн), марс ти е у12 и ти е в квадрат с меркурий натално, който по профекция ти е Господар на годината
Знам, че пост фактум е лесно, но тука са повече от една маймуна на клона - и двата малефика са играли

Нали търсим отговор кога тр.Сатурн ни товари лично ,а не авторитетите около нас ?!?

Ти ме помоли за конкретика и аз ти дадох такава,а дали е имало индикации за споделеното от мен ,не съм проверявала в периода,гледам дали има такива по натал и ако не ,а пък са се случили ,тогава вече започвам да "питам" . ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #44 -: Февруари 09, 2014, 11:42:11 pm »
По цялата дължина на дъгата в Риби е пелегрин,няма празно тук. ;)

Първият деканат на Риби му принадлежи според халдейците, нататък е безсилен.

Тук съм лаик,затова приемам споделеното от теб,някъде сигурно съм чела ,че единствено в знака Риби по цялата дъга Слънце е пелегрин.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“