Автор Тема: Транзити на Сатурн  (Прочетена 284495 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #45 -: Февруари 09, 2014, 11:43:43 pm »
Там е работата - в случая не можем да обвиним с чиста съвест транзитът на сатурн към слънце, макар и евентуално в орбис (3*)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #46 -: Февруари 09, 2014, 11:56:39 pm »
Никога един транзит не действа изолирано и никой в случая не го обвинява,проследяваме в периода за мен къде е бил акцента .По Юпитер и Сатурн при всички се определят тенденциите,според това къде/кой/какво правят по транзит в периода ,в активираните от тях сфери.Сатурн на ъгъл винаги е значим ,в случая е така при мен,в аспект /знак със СВетилата/АСЦ/У1-винаги важен също .
В моята карта САтурн е в домът на Слънцето съвпад с Луна и Венера ,У2 -винаги неговите транзити ще рефлектират върху изброените,поради това как е поставен при мен,а именно-твърде лично и твърде "его". ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #47 -: Февруари 09, 2014, 11:56:50 pm »
09.1988 г.-смяна на местоживеене-студентка,хирургическа интервенция,касаят лично мен-тр.САтурн в 1-ви дом квадрат Слънце.

Това с операцията е по-скоро Уран квадрат Слънце, от Сатурн ще да е нещо по-тегаво и бавно - смяната на местоживеенето и средата му подхожда, макар че при мен това също се случи при аспекти отново на Уран към Слънце.


04.1999г .-любов ,за която съм си мечтала -тр.Сатурн в 5-ти ,без аспекти към планети
Тук защо отново Сатурн - може да е Юпитер върху нат. Луна/ Плутон/Венера към натален Марс, в зависимост от силата и продължителността на връзката.

De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #48 -: Февруари 10, 2014, 12:02:33 am »
Тук съм лаик,затова приемам споделеното от теб,някъде сигурно съм чела ,че единствено в знака Риби по цялата дъга Слънце е пелегрин.

А, ние говорихме за Сатурн в Риби. Слънце е перегрин в целия Телец, Рак, Водолей (макар и заточен), Риби, и Везни (паднал), в 0-20 на Близнаци, 10-30 на Дева, 0-10,20-30 на Скорпион и 0-20 на Козирог.
De omnibus dubitandum est

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #49 -: Февруари 10, 2014, 02:01:04 pm »
Рени, много кармично.  :29:  ;D
Слз на един и същи градус в аспект с транзитен Сатурн в същия градус и знак, както и прогресията Слънце - Сатурн. СЛЗ в аспект с Венера, про Луна в Телец. Сигурна ли си в изгряващия си знак ?

Стар,коя година е толкова "кармична" ,защото този път аз не разбрах  -1988 г Сл.затъмнение повтаря натално ,нали това е цикъла му 18/9-19 г .но продължението с аспектите не го схванах  ???

Майка ми е сигурна в часа на раждане ,защото има известна "закачка " около същия-да,това ми е изгряващия знак. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #50 -: Февруари 10, 2014, 02:18:14 pm »
Да,сега видях ,че има такива аспекти -благодаря ти. :08:

Заради участието на Сатурн и възли ,го определи като кармично ?!?
За мен ,всичко случило се в периода, обърна живота ми както се казва на 180* ,затворих една врата и отворих друга ,ако това имаш предвид с "кармично" . ::)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #51 -: Февруари 10, 2014, 05:15:30 pm »
Шега, заради съвпадъка знак на негов стелиум - твоя прогресия.

Но иначе е странно, ако е този асц да има такъв акцент на Венера, защото тя няма отношение към партньорствата. По-скоро към съзидаталната ти същност, посредством която може да си вадиш хляба.
Срещата ви се случва по време на транзита на Сатурн през венерин знак. Ти имаш аспект между Сатурн и Венера. Повтаря ти се натална тема и има акцент към Венера, вследствие на което Сатурн е срещнал Венера. Чужденец ли беше или по някакъв начин произхождащ от по-различна среда ? Предполагам сте се запознали през втората част на април.

Не помня точно кога ,но може и в края на април,не беше чужденец,сега е такъв ,по-скоро чешит .

Не знам ,защо Венера ,но винаги е била тя  -"виновницата " ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #52 -: Февруари 10, 2014, 09:04:52 pm »
споделям мнението на Дияна за есенциални достойнства в знака и проявление - при равни други условия, Слънце/Акцент в Козирог, Водолей, Везни, Близнаци се справя далеч по-добре от Рак, Овен, Лъв, Стрелец, Риби по отношение на Сатурн, но преди всичко си мисля, че съществената комбинация е ъглов Сатурн + есенциално достойнство, евентуално

ако Сатурн е есенциално слаб, без аспект със светилата и в следващ или падащ дом, особено 12 или 8, може и да не навреди, дори да не се забележи материализиран на повърхността, като е важно по същото време да има нещо, което да тушира тежестта му - прогресия, дирекция, благоприятен транзит към АС/МС или управител на АС/МС или компенсация от Юпитер (Нептун)

при долен квадрат на тр. Сатурн към Слънце/Луна от 7-ми натален през 4-ти (в знак на падение - Овен) - разпад на дългогодишно съвместно съжителство; придобиване на собствено жилище; загуба на работа на авторитет (баща);

при горен квадрат в знака си на екзалтация (Везни) от 7-ми натален през 10-ти - смачкано его и провалено очаквано повишение, но за да не е съвсем несправедливо - рапортуването се оказва на по-горно ниво; по същото време в компанията са валидни съкращения и уволнения - нещо характерно и спрягащо се за транзитен Сатурн през 10-ти; възвръщане авторитет и позиции за баща; - по същото време е в сила прогресия голям тригон между Слънце/Сатурн/Уран в домовете 2/7/10 и дир. Сатурн секстил МС, тр. Сатурн в тригон с управител на МС, тр. Юпитер през 6-ти в тригон с управител на МС

при горните положения е важно да се отбележи, че докато Сатурн квадратира Слънце, по същото време тригонира/секстил АС и управителя на АС


Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #53 -: Февруари 10, 2014, 09:19:04 pm »
Хм-да, това интересно-ляв и десен квадрат, както и горна и долна полусфера

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #54 -: Февруари 10, 2014, 11:55:51 pm »
...И на каква възраст ,и с кой .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #55 -: Февруари 14, 2014, 11:44:12 am »
Някой преживял ли е Сатурн съвпад прогресивно Слънце?

Сатурн върху рожден Нептун отрезвява, нали? Зависи и от дома.

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #56 -: Февруари 14, 2014, 03:12:08 pm »

Сатурн върху рожден Нептун отрезвява, нали? Зависи и от дома.
при мен Нептун е У7, Сатурн У5- мисля,че взех трезво решение при съвпада им есента
Решението е било за лична връзка предполагам. А здравословен проблем прояви ли се? Дават съвпада като класически показател за болест.

Samoella

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 104
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #57 -: Февруари 14, 2014, 03:45:38 pm »
Някой преживял ли е Сатурн съвпад прогресивно Слънце?

Сатурн върху рожден Нептун отрезвява, нали? Зависи и от дома.

Съвпада Сатурн, прогресивно Слънце не съм го преживяла, но го проследявам в една карта и потвърждавам, че е индикация за здравословен проблем, което не е единственото указание в картата, а има и други аспекти които го предполагат, този аспект дава, че здравословния проблем ще продължи по-дълго време и удължаването във времето се дължи на Сатурн-той дава забавянето, а също и по-трудно диагностициране, сега от позицията на времето когато Прогресивно Слънце се отдалечи с няколко градуса нещата се оправят, но бавно... Става въпрос за съвпад Прогресивно Слънце с натален Сатурн. 
Всъщност сега се замислих, че ти питаш за транзита на Сатурн през Прогресивно Слънце и се размислих, че може и да не се отрази така.
« Последна редакция: Февруари 14, 2014, 03:50:40 pm от Samoella »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #58 -: Февруари 14, 2014, 03:50:41 pm »
Някой преживял ли е Сатурн съвпад прогресивно Слънце?

Сатурн върху рожден Нептун отрезвява, нали? Зависи и от дома.

Цитат
Някой преживял ли е Сатурн съвпад прогресивно Слънце? 

Smarta,ти какви очаквания/предположения имаш в тази посока ?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #59 -: Февруари 14, 2014, 04:41:51 pm »
Някой преживял ли е Сатурн съвпад прогресивно Слънце?

Сатурн върху рожден Нептун отрезвява, нали? Зависи и от дома.

Цитат
Някой преживял ли е Сатурн съвпад прогресивно Слънце? 

Smarta,ти какви очаквания/предположения имаш в тази посока ?  ;)
Един познат има Сатурн върху прогресивно Слънце и натален Нептун наведнъж. В шести дом. Очаквам очакваното - болест. Той беше небрежен в здравето си. Но след време ще дам обратна връзка.

Сами, мъжът ми навлиза в аспект прогресивно Слънце рожден Сатурн, сега е 1* орб. Мисля, че се отключва вече, транз. Сатурн му направи точен квадрат към рожденото Слънце току-що, започна да сънува непокойни сънища и да се буди нощем с голяма тревога. След време ще кажа. Аспектът е в 7 дом. Слънцето му е У7, Сатурн У12, мисля, че ще се отрази в личните му отношения и брака, а не на физическото здраве, той е здрав и спортува.