Автор Тема: Транзити на Сатурн  (Прочетена 290983 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #825 -: Февруари 16, 2016, 10:09:44 am »
При теб е било на сатурновия възврат, значи. От една страна - транзитът му през МС те поставя в добре позната атмосфера, понеже там ти е в натала. От друга - има завършване на един сатурнов цикъл - все си мисля, че следва да има реколта. Интересно ми е и ще ти погледна картата - на какъв фон се е случило :)

Принципно, по това време някъде се "утвърдих" в тогавашната ми работа. Но като "реколта" броя случилото се 1,5 година по-късно.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #826 -: Февруари 16, 2016, 10:56:18 am »
Реших да погледна и други карти - в момента на минаването, което предстои при мен - СлД Марс е в съвпад с натален Сатурн и СлД Венера е в съвпад с нат.Слънце ( СлД Луна го кваратира).

Уран по слънчеви дъги не знам върши ли някаква работа, но е в точен тригон с нат. Луната  ::) Трябва да върши, щом Плутон действа  ::)
Над силата е само умението да я владеем!

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #827 -: Февруари 16, 2016, 01:35:35 pm »
Към въпроса на а.l.e.n.a за транзит на сатурн през МЦ.
И при мен сатурн даде желана реализация. Предната година имах първо сатурново завръщане, защото ми е в 9 дом, 6 месеца бях на изпитателен срок. Той ми е У на 6 дом,доста се потрудих, за да ме одобрят. Тогава работех на др. място. Имам 4 планети от двете страни на МЦ. Никога не съм се замисляла защо съм избрала точно сатурн, не съжалявам. Вчера сметнах, че ми прави антисия с асц.
« Последна редакция: Февруари 16, 2016, 01:38:26 pm от enigma »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #828 -: Февруари 16, 2016, 02:48:37 pm »
Ето при/ от  транзитите на Сатурн всеки споделя за прояви, събития, защото същия  (при)дава форма на нещата , прави ги  видими, осезаеми,  така че да ги разпознаем. Така  макар и  много често  да не са  "положителни ", му се дава шанс, докато при транзитите на Юпитер, вероятността да видиш възможностите е занижена, поради това, че хората не си позволяват да поддържат в изправност ентусиазма и вярата си (те са невидими, нямат форма) в собствения си потенциал, както и отричането на късмета, с което "големият" , по-често е осъждан, че не разнася подаръците си по предназначения.  По-лесно е да "видиш" и "пипнеш"  успеха си  с новата си червена кола, отколкото  да се огледаш и прозреш , че си създал много щастливи и ползотворни връзки с другите, които не са по-малко изгодни от същата тази кола и най-вече, че са с бъдеще ?!?. Сатурн е свързан с усилието, постоянството, отговорността, а Юпитер с лекотата, експанзията, благополучието. Но само с усилия, а пък без лекота, в живота на човек няма радостни моменти, преживявания, спокойствие, а пък в обратния вариант, при който човек е толкова силно ентусиазиран по отношение на своята увереност и самонадеяност, че чак насилва късмета и на практика няма нищо реализирано, защото не е положил усилия. Затова според мен, Венера, която е достатъчно толерантна и към Сатурн, и към Юпитер, би била един добър рефер при транзитите, особено на Юпитер, за да оценим даровете му. Тя умее да претегля всичко и достатъчно ориентирана собственически, за да не оцени подобаващо какво й предлага един Юпитеров транзит в периода, така че да се облагоденства в съответните сфери, показани в индивидуалната карта. Тогава и транзитите на Сатурн, и тези на Юпитер ще бъдат използвани по предназначение и с по-малко възмущение. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #829 -: Февруари 16, 2016, 03:24:49 pm »
Да, имах такъв, но и проблеми със здравето, които ме накараха да преосмисля живота си, което доведе до забавяне точно на МЦ темите. При мен Сатурн е У6.

п.п. Наближавайки МЦ ми беше съобщено, че не мога да имам деца.
При мен се получи същото- преосмисляне на целия живот дотогава, спрях да гоня вятърни мелници и започнах по-здравословен живот.

пп. Това за децата е тъжно и дано да не е истина!

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #830 -: Февруари 16, 2016, 03:33:25 pm »
Да, имах такъв, но и проблеми със здравето, които ме накараха да преосмисля живота си, което доведе до забавяне точно на МЦ темите. При мен Сатурн е У6.

п.п. Наближавайки МЦ ми беше съобщено, че не мога да имам деца.

Уранче, преди 4-5 месеца, една жена (която познавам), на която й бяха казали, че няма абсолютно никакви шансове да забременее, роди едно прекрасно детенце. Забременяване "по погрешка" - не се пазят хората ... нали не може да забременее :)

Така че, не се хващай за тези думи, а си върви по пътя, а той Бог си знае работата.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #831 -: Февруари 16, 2016, 05:54:07 pm »
Рени  :clap: страхотен пост  :58:

Днес се разхождаш в мислите ми, май  :012: Юпитер, Сатурн и Венера - казваш :)   :cheer: Сутринта, на път за работа обмислях да пусна една тема, която мен ме вълнува, но ... не го направих, не че е късно. В тази връзка (понеже беше здравна), реших да проверя какво управлява черния дроб (Юпитер) и каква е била ситуацията, когато преболедувах хепатит. Е, добър ден - съвпад на тразитни Юпитер, Сатурн и Марс в Телец върху натален ЮЛВ, съответно в опозиция на натални Венера и СЛВ в Скорпион. И тази опозиционна прелест в квадрат с Луната в 6 дом - на тао квадрат :)  :) Разбира се, отчитам измеренията на нематериално ниво, ситуацията беше нетипична тогава :) Той се разболя през януари, аз се грижих изв. време за него и заминах за очни. И той искаше да е с мен, но болен - как. Там разбрах какво му е :( Казаха ми - 40 дни инкуб. период, да се следя и т.н. Много ми беше напрегнато - грижите за него, за бизнеса ... учене, изпити. Напролет при последния изпит ме втресе, ама не ми хрумна, че може да е хепатит - много дълго време беше минало. Взех си изпита, върнах се, пролетно чистене ... и хоп  - хайде и аз. При престоя в болницата бях, като на курорт - страхотна почивка, а след това и съобразено хранене - Сатурн в дома и знака на Венера, в нейна опозиция :) На фона на екшъна, който бях изкрала до тогава - направо "добре, че се разболях, да си почина"  ;D
« Последна редакция: Февруари 16, 2016, 05:55:56 pm от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #832 -: Февруари 16, 2016, 08:17:58 pm »
Уранче, преди 4-5 месеца, една жена (която познавам), на която й бяха казали, че няма абсолютно никакви шансове да забременее, роди едно прекрасно детенце. Забременяване "по погрешка" - не се пазят хората ... нали не може да забременее :)

Така че, не се хващай за тези думи, а си върви по пътя, а той Бог си знае работата.

Не се съгласих с тази "диагноза"- нямах основания да мисля подобни неща. Истерията около това ме отклони в друга посока- позамислих се за биологичния часовник и т.н.- все некариерни неща.
п.п. Имам 2 деца нормално заченати.  :)

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #833 -: Февруари 16, 2016, 09:41:54 pm »
Моля да споделите как се е изявил при Вас транзитен Сатурн на МС?

МЦ ми е във Везни. Сатурн е на асц. в Козирог в съвпад с Марс и Уран.
При транзита ме повишиха след като бях положила мнооого упорит и постоянен труд и всеки ден доказвах, че ме бива. Подчертавам - изработих си сама това, не бях сложена заради познанства. Аз бях едно момиче от никъде в град, в който почти никого не познавах. Голям гърч беше. Сега си се чудя как съм издържала. Но после имах реколта. Само че отговорностите ми станаха повече. Бях малка за тях. Бях едно лапе застанало срещу 10-15 човека, някои на възрастта на родителите ми, други около 30-35.
Не знаех как да водя хора, да ги организирам и ръководя. Независимо от това, че бях добра в работата си, аз не можех да я върша с други. Смазващо е усещането, че хората не те уважават, че поставят под въпрос решенията ти и се съмняват в тях. Нямах личен живот. Спях и работех, нищо друго.

Много ми беше тежко да се науча да водя без да тропам по масата. Да действам с такт, с уважение към другите. Разбрах че, ако ще да съм гений, ако нямам отношение към хората не струвам нищо. Когато заедно правите един продукт няма как нещата да се получат с налагане и натиск. Научих се на дипломация, на търпение. Научих се да поощрявам, да казвам, когато нещо е хубаво. Да "въвличам" екипа в някаква идея, да им запаля искрата. Към всеки подхождам според характера му. Ценя труда на всеки.

Сатурн през МЦ ме научи как да бъда авторитет. Но подплатен, а не само да размахвам пръста. Научих се да управлявам в най-общ смисъл - дейности, процеси, заетост на хората. Все пак знакът на транзита е Везни. Сатурн ме възпита във везнишките ценности. По това време с Марс направиха съвпад на МЦ-то ми. Имаше си социално израстване, материална стабилност. Но и голямо каляване на воля и психика, голяма борба.

П.П. Много е деликатен момента хем да държиш контрол, хем да не стресираш хората, да не ги провокираш да ти правят на пук и да им смачкваш желанието за работа. Понякога трябва да си твърд и да отстояваш себе си, за да не те вземат за мезе. Залитнеш ли в твърде приятелски и фамилиарни отношения с екипа - пак си изгорял. Ето ги пак Везните - да намериш златната среда.
« Последна редакция: Февруари 16, 2016, 09:49:48 pm от The_One »
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #834 -: Февруари 18, 2016, 06:14:42 pm »
С влизането на тр. Сатурн в градуса на Луната (У5,6) /сключват тригон в момента и натално повтаря аспекта/ се изостриха здравословните проблеми на майка ми, сестра ми и кучето....

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #835 -: Февруари 18, 2016, 06:16:13 pm »
Понякога и тригоните носят проблеми, дори когато по същото време транзитният Сатурн няма смесени аспекти с натални планети.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #836 -: Февруари 23, 2016, 06:34:36 pm »
О, да, заради природата му на сатурн, без болка не става. Моят е добър в рожденната карта и пак си иска изпотяване, чанч за резултат.
Първият път винаги боли.
Когато пък няма аспекти-смесени, или други, енергията е още сурова, непозната, нямаме имунизация за нея.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #837 -: Февруари 23, 2016, 07:45:44 pm »
При опозицията към Луна и Венера - липси. Сега при тригона към Венера (У5) - пак същото. Тази година, както ще се мота напред-назад - край. Затварям кепенците и се обричам на пост и молитва.
Овчата Венера хич не обича Сатурн, хич. Всичко по 5-ти дом ми е пресушил, гадта.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #838 -: Февруари 23, 2016, 10:21:09 pm »
Сатурн е приятел на Венера, но Овен не харесва тези взаимоотношения. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

iivvaa

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 35
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #839 -: Март 01, 2016, 01:00:34 pm »
Здравейте, аз като човек с основни познания в астрологията, понеже съм стрелец искам да се оплача :) че напоследък ми е невъзможно да планирам каквото и да било. Дали заради сатурна в стрелец, не знам?.. но се случват странни неща. Веднага щом запланувам нещо, става така, че всичко да се обърка. Досега не си спомням така да съм била, нали планетата ми е късметлийска.. е като се замисля, пак съм изваждала късмет при всичките тия каръци :) можеше и доста по-зле да е. Какво мислите, от сатурна ли е? Някъде бях чела, че трябва да стискам зъби до април и после нещата ще са по-леки.. дано да е така, но до тогава не знам какво да очаквам вече..