Автор Тема: Транзити на Сатурн  (Прочетена 290918 пъти)

odin

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #975 -: Юли 15, 2016, 01:33:08 pm »
Значи при теб, odin, броим за събития само две неща - финансови и любовни. Друго не ти отчита мерителният уред :012:

Не точно така. Събитията биха могли да бъдат от всякакво естество здраве, финансии , любов, взаимоотношения, кариера итн, и мерителния уред няма как да не засече всеки един аспект върху живота, тъй като всяко едно подобно събитие води причинно следствена връзка към друго. Ценностната система е вече друго нещо, коя сфера човек определя като по-важна в индивидуалния си живот и съществуване. Но между двете неща както има връзка така и няма.  :08: Поне така мисля аз.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #976 -: Юли 15, 2016, 01:33:39 pm »
Нормално, ако Венера е невидима в хороскопа.  :)

Лили, а видима, но без достойнства, запазва ли се споделената от теб проява ? И също, как Слънцето в такива карти ангажира тази проява? За мен ще е интересно .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #977 -: Юли 15, 2016, 01:34:38 pm »
Лили, а видима, но без достойнства, запазва ли се споделената от теб проява ? И също, как Слънцето в такива карти ангажира тази проява? За мен ще е интересно .

И за мен. В моята карта е най-високо издигнатата планета, а иначе е забита отвсякъде.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

odin

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #978 -: Юли 15, 2016, 01:34:46 pm »
Нормално, ако Венера е невидима в хороскопа.  :)

Да наистина не е аспектирана, но пък попада в водният рак заедно със слънцето за съжаление.  :19:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #979 -: Юли 15, 2016, 01:36:23 pm »
В случая говорим за невидима планета, не за есенциални достойнства. Това са две различни неща.

Докато една планета остава невидима и по двата Зодиака - по звездния и по символичния /поради простата логика, че е такава в небето/, есенциалните качества могат да се променя в зависимост от системата.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

odin

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #980 -: Юли 15, 2016, 01:39:54 pm »
Венера е на 17 гр. 57 мин. и 10 сек. в Скорпион, в 8 дом.

На твоя Марс - Сатурн не му ли налива "здрав разум"? Вярно, че Марс е тронов, но съвпадът със Сатурн не следва ли малко да го приземява, да дава устойчивост?

Да бих казал, че донякъде го укротява, но активизира ли се марса ми нищо и никой не може да го спре.  :clap: Съвпада не е точен и като се отчете и асцедента ми телец определено има и устойчивост и земност, но пък от друга страна венера слънце и меркуриий в рак дават много емоционалност и отам много противоречия.  :19:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #981 -: Юли 15, 2016, 01:41:04 pm »
Защото са различни неща така  и попитах :видима Венера в Лъв със Слънце Рак - проявата е ограничена "до " или проявата е "следната " ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #982 -: Юли 15, 2016, 01:42:50 pm »
Нормално, ако Венера е невидима в хороскопа.  :)
Да наистина не е аспектирана, но пък попада в водният рак заедно със слънцето за съжаление.  :19:

Изгорена е.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #983 -: Юли 15, 2016, 01:44:41 pm »
Транзитен Сатурн съвпад с натален Уран в осми дом. По натал сатурн е в шести почти в седми дом. Както при първия, така и при втория съвпад на сатурн с Уран абсолютно нищо интересно като събитие. Принципно за Сатурн казват, че винаги дава събитие, но не и при мене.  :) Същото беше и когато сатурн правеше квадрат с наталната ми луна, абсолютно никакво събитие, както е описвано по астрологичната литература.  ;)

При теб Сатурн е У10, ти си на 32г и искаш да кажеш, че нямаш нищо случило се в областта на обществено положение, кариера, работа, дом, родители и т.н. поне за последните 15-тина години?

При Сатурн/Уран какво точно е трябвало да се случи - нещо с приятел, по линия на групови отношения, или пък астрология (може би тогава си отишъл на астролог? - Сатурн е на К7, а съвпада е в 8 дом)

При Сатурн/Луна - нещо по семейството, дома, родителите - предизвикано от твоя начин на общуване и от желанието ти да изпъкваш .... в зависимост от градуса на Луната ще се определи и мястото на транзита - 6 дом ли е - нещо от ежедневието, от твоята служба .....


Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #984 -: Юли 15, 2016, 01:45:50 pm »
Рени, не разглеждам по такава схема нещата. Толкова ли е трудно да се разбере?

Всяка планета може да представя различен архетип в зависимост от нейната фаза в небето. Такъв е и случаят с Венера. А това респективно намира отражение във всичко, което тя сигнифицира в живота на натива, в мунданен план също.

Следващата стъпка са есенциалните качества, аспектите, позиция по дом, квадрант, секта/хайз. В модерната астрология много се залага на есенциалните достойнства по знак /това е основното/ - "банановата кора", върху която се подхлъзват доста астролози, оттам идват клишетата и грешките в интерпретациите.

Понятието "изгорена планета" в основата си също съдържа концепция за невидимост. Впоследствие смисълът се променя и се гледат близки съвпади със Слънцето - зодиакално, в проекция върху еклиптиката.

« Последна редакция: Юли 15, 2016, 01:47:47 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #985 -: Юли 15, 2016, 01:46:15 pm »
Да бих казал, че донякъде го укротява, но активизира ли се марса ми нищо и никой не може да го спре. 


това звучи много добре ..... за някои области на приложение на Марса ти :57: :57: :57:

odin

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #986 -: Юли 15, 2016, 01:50:09 pm »
Да наистина не е аспектирана, но пък попада в водният рак заедно със слънцето за съжаление.  :19:


Изгорена е.

 :72: Така е да, но не точен съвпада, макар че са доста близо.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #987 -: Юли 15, 2016, 01:52:13 pm »
Лили, аз не задавам въпрос въобще, а питам човек, индивидуалност, защото както каза ти, разглежда нещата по свои си собствени схеми. Интересно ми е ти как разглеждаш тази ситуация  защото твоята Венера е поставена нетипично. Сега ти за да ме разбереш какво търсих с въпроса си, ето- теб не бих те питала за Юпитер .  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #988 -: Юли 15, 2016, 01:58:01 pm »
А защо толкова много ви вълнува моята Венера? Вие свои Венери нямате ли?  :)

Моята е в лъчите на Слънцето, но е видима. Впоследствие /N години след раждането/ се скрива, сега я чакам пак да се появи.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #989 -: Юли 15, 2016, 02:02:46 pm »
Транзитен Сатурн съвпад с натален Уран в осми дом. По натал сатурн е в шести почти в седми дом. Както при първия, така и при втория съвпад на сатурн с Уран абсолютно нищо интересно като събитие. Принципно за Сатурн казват, че винаги дава събитие, но не и при мене.  :) Същото беше и когато сатурн правеше квадрат с наталната ми луна, абсолютно никакво събитие, както е описвано по астрологичната литература.  ;)
Сатурн ти е У 10, някакви прояви , свързани с работата нямаше ли- кредит, непредвидени разходи/ приходи, осъществяване на нещо планирано, тъй като Уран ти е У 11?
То не е задължително да е нещо фрапиращо и запомнящо се.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...