Автор Тема: Транзити на Сатурн  (Прочетена 290782 пъти)

odin

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #990 -: Юли 15, 2016, 02:05:52 pm »
При теб Сатурн е У10, ти си на 32г и искаш да кажеш, че нямаш нищо случило се в областта на обществено положение, кариера, работа, дом, родители и т.н. поне за последните 15-тина години?

При Сатурн/Уран какво точно е трябвало да се случи - нещо с приятел, по линия на групови отношения, или пък астрология (може би тогава си отишъл на астролог? - Сатурн е на К7, а съвпада е в 8 дом)

При Сатурн/Луна - нещо по семейството, дома, родителите - предизвикано от твоя начин на общуване и от желанието ти да изпъкваш .... в зависимост от градуса на Луната ще се определи и мястото на транзита - 6 дом ли е - нещо от ежедневието, от твоята служба .....
За последните 15 години, разбира се има доста голям прогрес и надграждане в работния процес, макар и съпътствано от години на пропадане, но надграждане определено има, въпреки че лично аз очаквах много по-големи мащаби, които не се материализираха точно по начина по-който ми се искаше. Сатурн Плутон и Юпитер ще са на МС живи здрави ще видиме тогава дали ще се получи нещо по-интересно, макар че тогава има и лоши транзитни аспекти.
При транзита Сатурн квадрат луна абсолютно никакви конкретни събития.
При Сатурн съвпад уран първия път миналата година, но имаше и комбинация плутон опозиция венера и аспекти по прогресивна луна много заплетена любовна връзка, но в последствие всичко си дойде на мястото и тя приключи.  :19:
Може би в момента при повторния съвпад на сатурн с уранкато се замисля може да се отчете, като някакво събитие нагласата ми да разчистя голяма част от обкръжението си в смисъл малко да се усамотя замалко. Може пък това да е отработването на втория транзит на Сатурн през Уран, но като се познавам още утре може да направя точно обратното.  :72: Но обикновенно транзитите дават външни обстоятелства причиняващи събития, а не вътрешна нагласа която да реализира събития.  :19: Може пък да греша.

odin

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #991 -: Юли 15, 2016, 02:09:28 pm »
Сатурн ти е У 10, някакви прояви , свързани с работата нямаше ли- кредит, непредвидени разходи/ приходи, осъществяване на нещо планирано, тъй като Уран ти е У 11?
То не е задължително да е нещо фрапиращо и запомнящо се.

Не кредити никога не взимам, непредвидими големи разходи винаги има при мене, но точно в периода на на съвпада нито първия нито втория път е имало. По скоро в момента го чувствам като период на застой нищо интересно не се случва нито за добро нито за лошо  :08: , а аз не обичам рутината и скуката.  :clap:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #992 -: Юли 15, 2016, 02:10:05 pm »
А защо толкова много ви вълнува моята Венера? Вие свои Венери нямате ли?  :)

Моята е в лъчите на Слънцето, но е видима. Впоследствие /N години след раждането/ се скрива, сега я чакам пак да се появи.

Е, значи не било толкова трудно. Благодаря.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #993 -: Юли 15, 2016, 02:13:48 pm »
За последните 15 години, разбира се има доста голям прогрес и надграждане в работния процес, макар и съпътствано от години на пропадане, но надграждане определено има, въпреки че лично аз очаквах много по-големи мащаби, които не се материализираха точно по начина по-който ми се искаше. Сатурн Плутон и Юпитер ще са на МС живи здрави ще видиме тогава дали ще се получи нещо по-интересно, макар че тогава има и лоши транзитни аспекти.
При транзита Сатурн квадрат луна абсолютно никакви конкретни събития.
При Сатурн съвпад уран първия път миналата година, но имаше и комбинация плутон опозиция венера и аспекти по прогресивна луна много заплетена любовна връзка, но в последствие всичко си дойде на мястото и тя приключи.  :19:
Може би в момента при повторния съвпад на сатурн с уранкато се замисля може да се отчете, като някакво събитие нагласата ми да разчистя голяма част от обкръжението си в смисъл малко да се усамотя замалко. Може пък това да е отработването на втория транзит на Сатурн през Уран, но като се познавам още утре може да направя точно обратното.  :72: Но обикновенно транзитите дават външни обстоятелства причиняващи събития, а не вътрешна нагласа която да реализира събития.  :19: Може пък да греша.

добре, щом няма - значи няма.

odin

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #994 -: Юли 15, 2016, 02:18:49 pm »
добре, щом няма - значи няма.

Е до октомври има време той в момента е ретрограден и ще стои доста време там. Ще го проследя с интерес, като в скоро време се появява и интересна опозиция плутон венера, която за мене не е чак толкова негативна, но във всички случаи запомняща се. И при първата опозиция плутон венера и при второто преминаване имаше доста напрегнати събития, които разчупиха рутината. Да видим сега какво ще се случи защото казват, че Плутон третият път чупи главата.  :19: Първия път събитието се случи на около градус два преди започването на опозицията но за тежките планети знам, че два градуса по-рано ги прави активни и при двете си преминавания се случиха абсолютно идентични събития, да видим при третото.  :72:

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #995 -: Юли 15, 2016, 02:42:57 pm »
Е до октомври има време той в момента е ретрограден и ще стои доста време там. Ще го проследя с интерес, .........

добре де, ще опитам още веднъж ...

Ти прочете ли някъде, какво точно означава тр съвпад Сатурн/Уран? Следващата стъпка е, да прочетеш(да се осведомиш), къде/как/какво БИ могло да се случи. Ти опита ли да наблюдаваш, дали при теб нещо подобно не се случва? За съвпада, да кажем, няма да ти бъде "навряно", но квадрата .... и то първи, около сатурнов възврат .... няма начин да не ти е било напрегнато в споменатите области. Защото дори самото напрежение също си е събитие. Предполагам, не си на постоянен санаториум :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #996 -: Юли 15, 2016, 02:49:58 pm »
Цитат
Предполагам, не си на постоянен санаториум

Но е с тенденция да се озове в такъв, ако постои малко повече при нас.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #997 -: Юли 15, 2016, 02:56:15 pm »
Не кредити никога не взимам, непредвидими големи разходи винаги има при мене, но точно в периода на на съвпада нито първия нито втория път е имало. По скоро в момента го чувствам като период на застой нищо интересно не се случва нито за добро нито за лошо  :08: , а аз не обичам рутината и скуката.  :clap:
Възможно е да мине и без събития, при мен тр. Сатурн върху нат. Нептун У10 беше нещо такова, реално отчитам само една дълга почивка заради болничен, което е рядкост при мен. Но там беше задействан и нат. Марс.
Сега се върнах да проверя за съвпада, за който ти питаш, интересно е било при мен-точно тогава съм започнала връзка.
Случил се е в 5 дом, Сатурн е У7,8, Уран е У на Слънцето.
Сигурна съм , че е имало и други подкрепящи транзити и прогресии, едва ли е само от това.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

odin

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #998 -: Юли 15, 2016, 03:04:02 pm »
добре де, ще опитам още веднъж ...

Ти прочете ли някъде, какво точно означава тр съвпад Сатурн/Уран? Следващата стъпка е, да прочетеш(да се осведомиш), къде/как/какво БИ могло да се случи. Ти опита ли да наблюдаваш, дали при теб нещо подобно не се случва? За съвпада, да кажем, няма да ти бъде "навряно", но квадрата .... и то първи, около сатурнов възврат .... няма начин да не ти е било напрегнато в споменатите области. Защото дори самото напрежение също си е събитие. Предполагам, не си на постоянен санаториум :)

Хахх не съм на постоянен санаториум по-скоро съм в постоянен екшън и когато е спокойно за мен обстановката става нетипична и скучна.  :19:
Транзитиращ Сатурн в осми дом би трябвало да даде проблеми с чужди пари, особено с кредити, би трябвало да създаде и проблеми в секса итн.
Ако приемеме че съвпада на сатурн с уран би трябвало да даде голям вътрешен стрес, внезапна свобода, застрашаване на кариерата, действия без организирана посока, необичайни промени итн. по скоро смятам, че в момента не се случва нищо подобно.

Сега като върна времето назад при квадрата на сатурн луна щях да се обърна по таван с една кола, но принципно това не е нетипично за мене и според мене не е конкретно продиктувано от този транзитен аспект.  :043:, а може би е било съвкупност от всички транзити.
Междудругото септември и окотомври има доста интересни аспекти на прогресивна луна, както и множество транзити на визши планети, според мене тогава ще се раздвижат нещата в някакава посока.   ;)
Разгледах и други твои постове изключителен професионализъм. Поздравления.   :)


odin

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #999 -: Юли 15, 2016, 03:05:37 pm »
Но е с тенденция да се озове в такъв, ако постои малко повече при нас.  :012:

А нееее. Трябва динамика, екшън, драма. Трябва да е интересно. Много хубав форум имате изпълнен с позитивни хора и постове.  :)

odin

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1000 -: Юли 15, 2016, 03:11:08 pm »
Възможно е да мине и без събития, при мен тр. Сатурн върху нат. Нептун У10 беше нещо такова, реално отчитам само една дълга почивка заради болничен, което е рядкост при мен. Но там беше задействан и нат. Марс.
Сега се върнах да проверя за съвпада, за който ти питаш, интересно е било при мен-точно тогава съм започнала връзка.
Случил се е в 5 дом, Сатурн е У7,8, Уран е У на Слънцето.
Сигурна съм , че е имало и други подкрепящи транзити и прогресии, едва ли е само от това.

Да и аз при първия му съвпад започнах интересна връзка миналата година декември месец, но имаше и два аспекта по прогресии точно по това време, както и плутон опозиция венера. Аз по-скоро го отдавам на опозицията на плутон с венера и прогресиите, защото връзката беше абсолютно единтична по своята структура, както при първата опозиция на плутон с венера през 2014 г. само човека беше различен, но всичко останало като по шаблон.  :08: Хубавото е че и двете приключиха.  :012: :012: :012: Та затова писах в друг пост, че при третата му опозиция тази година и при положение че има и прогресии за тази насока може и да пасувам, защото казват пълвия път плутон чука на вратата, втория път разбива вратата, а на третия е вътре и ти чупи главата.  :P

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1001 -: Юли 15, 2016, 03:16:36 pm »
Хахх не съм на постоянен санаториум по-скоро съм в постоянен екшън и когато е спокойно за мен обстановката става нетипична и скучна.  :19:


ааа, започваме лека-полека да открехваме вратата :) - ще изкоментирам в различни постове различните ти мисли.

Постоянния екшън си е Уран, а спокойното и скучното по Сатурн. Може би по онова време на съвпада си усещал някакъв "блокаж" откъм екшъните - опитвам се да ти отговарям с твоето виждане на въпроса, надявам се, така да разбереш по-добре. Комбинацията на две планети може да означава много неща, но пък всеки си я усеща по своему. С други думи, съвпада при теб може да е било време на укротяване, което е повлияло на контактите ти с хората, на приятелствата. Това че е в 8 дом, не е само пари - това може да си е чиста промяна на самия теб. Помисли си. Тя всъщност още не е приключила и в този ред на мисли, участието ти тук може и да е част от този транзит.

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1002 -: Юли 15, 2016, 03:24:15 pm »
..............
Транзитиращ Сатурн в осми дом би трябвало да даде проблеми с чужди пари, особено с кредити, би трябвало да създаде и проблеми в секса итн.
Защо за теб Сатурн е все "проблем" :) - той си има и друго определение ... носи стабилност, сигурност, защитеност. Но за тази цел трябва да "го слушаш" :). Това да не би да идва от квадрата на наталните ти Луна/Сатурн? ....

Ако приемеме че съвпада на сатурн с уран би трябвало да даде голям вътрешен стрес, внезапна свобода, застрашаване на кариерата, действия без организирана посока, необичайни промени итн. по скоро смятам, че в момента не се случва нищо подобно.
Така, всичко това, което изброи, се отнася за тр Уран към натален Сатурн. Нормално е да не ти се случва :), защото го нямаш. Тр Сатурн към натален Уран ограничава екшъна на Уран, налага му норми и от това се получава не особено приятно изживяване за родения. Но ако го приемеш с разбиране и следваш ограниченията, предполагам, че ще го "докараш" и до пари :)

Сега като върна времето назад при квадрата на сатурн луна щях да се обърна по таван с една кола, но принципно това не е нетипично за мене и според мене не е конкретно продиктувано от този транзитен аспект.  :043:, а може би е било съвкупност от всички транзити.
Не, това  не е сатурн/Луна :) - търси друго - или може би, дай датата и да прегледаме картата - ще е интересно.

...........
Разгледах и други твои постове изключителен професионализъм. Поздравления.   :) - благодаря, но още не съм стигнала до професионализъм, поне не тук в астрологията. Но пък не пречи да имам идеи, които споделям с удоволствие

odin

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1003 -: Юли 15, 2016, 03:24:38 pm »
ааа, започваме лека-полека да открехваме вратата :) - ще изкоментирам в различни постове различните ти мисли.

Постоянния екшън си е Уран, а спокойното и скучното по Сатурн. Може би по онова време на съвпада си усещал някакъв "блокаж" откъм екшъните - опитвам се да ти отговарям с твоето виждане на въпроса, надявам се, така да разбереш по-добре. Комбинацията на две планети може да означава много неща, но пък всеки си я усеща по своему. С други думи, съвпада при теб може да е било време на укротяване, което е повлияло на контактите ти с хората, на приятелствата. Това че е в 8 дом, не е само пари - това може да си е чиста промяна на самия теб. Помисли си. Тя всъщност още не е приключила и в този ред на мисли, участието ти тук може и да е част от този транзит.

Да прав си. И аз като се замисля наистина би могло да се изтълкува по този начин сатурн задушава уран /непредивимостта, нестандратното, внезапността/ , но пък от друга страна имаме и действащ квадрат на транзитен уран към МС. и картината става пълна и разбира се липса на други важни транзити. Абсолютно си прав. Е поне септември окотомври може да очаквам някакво раздвижване на пластовете, дано е за добро.   ::)
Според мен не случайно попаднах в този форум  :)

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1004 -: Юли 15, 2016, 03:39:54 pm »
Да прав си. И аз като се замисля наистина би могло да се изтълкува по този начин сатурн задушава уран /непредивимостта, нестандратното, внезапността/ , но пък от друга страна имаме и действащ квадрат на транзитен уран към МС. и картината става пълна и разбира се липса на други важни транзити. Абсолютно си прав. Е поне септември окотомври може да очаквам някакво раздвижване на пластовете, дано е за добро.   ::)
Според мен не случайно попаднах в този форум  :)

картите в Зет нямат градуси на планетните положения и няма как да видя за точни аспекти. Можеш да опиташ да направиш в астро.ком.

Ако е било по едно и също време, струпването на толкова аспекти също си има значение. Я виж колко Уран :)