Автор Тема: Транзити на Сатурн  (Прочетена 290848 пъти)

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1020 -: Юли 15, 2016, 05:05:23 pm »
Като гледам картата, за мен събитието няма да е с любовен нюанс.
А по-скоро нещо, свързано с дом, родител,лична трансформация или на някакви взаимоотношения, нещо, свързано със здраве, ежедневие..
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

odin

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1021 -: Юли 15, 2016, 05:21:38 pm »
Като гледам картата, за мен събитието няма да е с любовен нюанс.
А по-скоро нещо, свързано с дом, родител,лична трансформация или на някакви взаимоотношения, нещо, свързано със здраве, ежедневие..

Защо мислиш така? Смяташ че ще се случи нещо лошо поне така тълкувам това което си написал.  :)
И аз мисля че не свързано с любовната сфера. По скоро с финансии, пари. Плутон винаги управлява големите пари, шести дом работата, но пък от друга страна плутон управлява в хороскопа личните взаимоотношения. Има и предхождаща прогресия на 10,09 и след това на 02,10 04,10 09,10. Тоест цял низ от събития по прогреси и може би всичко е навързано помежду си като пъзел.  :)

mateosf

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 163
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1022 -: Юли 20, 2016, 02:50:03 pm »
Здравейте!
Само един въпрос:
Транзитен Сатурн в съвпад със натално Слънце в 1 дом и в същото време в опозиция на Луна в 7 дом....
Какво се случва?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1023 -: Юли 20, 2016, 02:56:53 pm »
Транзитен Сатурн в съвпад със натално Слънце в 1 дом и в същото време в опозиция на Луна в 7 дом....
Какво се случва?

Ха, брутално  ;D

Не е от най-леките периоди, може да има някакво разтрисане по партньорските теми и като цяло в отношенията на натива с други хора. Светилата в натала имат ли някакъв /мажорен/ аспект със Сатурн? Картата женска ли е или мъжка? Без хороскоп това е предположението, не знаем как е поставен Сатурн в радикса и като цяло каква е спецификата.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1024 -: Юли 20, 2016, 02:59:46 pm »
Да, дай да видеме Сатурн и т.н.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1025 -: Юли 20, 2016, 03:02:32 pm »
Здравейте!
Само един въпрос:
Транзитен Сатурн в съвпад със натално Слънце в 1 дом и в същото време в опозиция на Луна в 7 дом....
Какво се случва?

Само един въпрос:
Досега какво се е случвало между натално Слънце в 1-ви дом опозиция Луна в 7-ми дом ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

mateosf

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 163
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1026 -: Юли 20, 2016, 03:02:59 pm »
Мъжка карта е
Първо през АС ще мине и после ред на Слънце и Луна...
Интересно ми е....

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1027 -: Юли 20, 2016, 03:15:48 pm »
Съвпадът на Сатурн със слънцето го давата като период на жътва - човек жъне, това, което е посял последните до 14 години, май от предходния тригон на тр. Сатурн с натално слънце. Гледа се и като период на професионални успехи и награди, ако са заслужени разбира се. С опозицията с луната- всичко това ще доведе до емоционални сътресения и проблеми с жените.

Аз имам квадратура на светилата, винаги при напрегнат аспект на Сатурн към слънцето има такъв и към луната. Винаги е имало важни събития, като цяло с положителен ефект (което теоретично се определя от статуса на Сатурн в натала, при мен не е добър, та не знам защо така).

В тази карта и квадратурата уран плутон засяга ъглови домове тъй че ако дадеш малко повече информация за човека може да се каже по-конкретно.

И пускай карта с транзити, не виждам защо трябва да си фантазирам къде точно са транзитните планети в момента. А най-добре и с прогресии, ако не знаеш цикълът на Сатурн е свързан с този на пр. луна.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

mateosf

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 163
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1028 -: Юли 20, 2016, 03:21:58 pm »
Ето, така мисля е по-удобно.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1029 -: Юли 20, 2016, 03:32:02 pm »
Възможно е разрушаване на отношения, прекъсване, пълно преориентиране. Смяна на местожителство, има е възврат на Юпитер в 9ти дом - завършване на образование и заминаване в чужбина.

Да внимава в периода когато тр. Сатурн ще е точно на асцедента.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

mateosf

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 163
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1030 -: Юли 20, 2016, 03:39:39 pm »
Възможно е разрушаване на отношения, прекъсване, пълно преориентиране. Смяна на местожителство, има е възврат на Юпитер в 9ти дом - завършване на образование и заминаване в чужбина.

Да внимава в периода когато тр. Сатурн ще е точно на асцедента.
Това ще се развие в рамките на една година... Ще докладвам!

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1031 -: Юли 20, 2016, 03:55:28 pm »
По-притеснително ми изглежда съвпада с Марс и активирането на опозицията му с Луната. При този аспект може да се наложи да се структурират емоциите и чувствата, по добрия или лошия начин, зависи от съпротивлението. Не изключвам и възможни финансови проблеми или постигане на финансова стабилност. Ако не се е научил, ще трябва да се научи на отговорност за себе си и за другите. Покрай съвпада с Меркурий У7 имало ли е някаква промяна във партньорския статус?
Обобщено в събитиен план ми изглежда, че ще има промени около партньорства, финанси, смяна на местожителство или промени в дома.

Не мога да определя Сатурн как действа в картата, изглежда, че не е много 'жесток' и ако е така, събитията ще бъдат благоприятни, създаващи стабилност.

mateosf

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 163
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1032 -: Юли 20, 2016, 04:04:20 pm »
По-притеснително ми изглежда съвпада с Марс и активирането на опозицията му с Луната. При този аспект може да се наложи да се структурират емоциите и чувствата, по добрия или лошия начин, зависи от съпротивлението. Не изключвам и възможни финансови проблеми или постигане на финансова стабилност. Ако не се е научил, ще трябва да се научи на отговорност за себе си и за другите. Покрай съвпада с Меркурий У7 имало ли е някаква промяна във партньорския статус?
Обобщено в събитиен план ми изглежда, че ще има промени около партньорства, финанси, смяна на местожителство или промени в дома.

Не мога да определя Сатурн как действа в картата, изглежда, че не е много 'жесток' и ако е така, събитията ще бъдат благоприятни, създаващи стабилност.
Не е имало промяна, по скоро изостряне на отношения, но са били потиснати/Кавги или пълно мълчание/. Намира се в отношения от 4 години горе-долу.
Каквито и промени да настъпят, мисля, че в точна опозиция с Луна, горе-долу в края на другата година... Ще промени всичко, абсолютно всичко. Особено ако има допълнителна опозиция на Венера, Марс към Луна в точния момент.
« Последна редакция: Юли 20, 2016, 04:08:51 pm от mateosf »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1033 -: Юли 20, 2016, 04:08:48 pm »
Той е роден и близо до лунно затъмнение, струва ми се. Не изключено престоят на Сатурн в последните 5-6 градуса на Стрелец да донесе повече нестабилност и ситуации извън съзнателния му контрол, в които да се проиграват различни алтернативи. В момента, с транзитен Сатурн върху нат. Марс и Асцендент, все още набира инерция.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1034 -: Юли 20, 2016, 04:09:46 pm »
Не е имало промяна, по скоро изостряне на отношения, но са били потиснати/Кавги или пълно мълчание/. Намира се в отношения от 4 години горе-долу.
Каквито и промени да настъпят, мисля, че в точна опозиция с Луна, горе-долу в края на другата година... Ще промени всичко, абсолютно всичко.

значи ще има :). Сатурн ще спре и обърне в/у Меркурий, прогр Венера е на Асц, пр Асц е вече в аспект със СЛВ в1/7 дом - няма начин да не се случи нещо. И то ще е или за пари, или поради промяна на ценностите на човека.
Партньорски взаимоотношения може да са и работни, защото Венера е У5,6,и У10. Освен на работното място да се случи лИбовна случка и оттам .... към 10 дом :). но за това ще е необходимо добре да преценява нещата - Сатурн е във 2 дом и негов управител.