Автор Тема: Транзити на Сатурн  (Прочетена 291446 пъти)

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1380 -: Януари 30, 2017, 11:56:02 pm »
О, да, забравих - при тр. Сатурн в 12ти и аз сериозно се срещнах с астрологията.

Написаното до тук обаче (уточнявам - никой не го твърди в прав текст) намеква, че в 12 ти дом транзитът му е най-тежък.
Аз лично до момента съм го усетила най-труден в 4ти дом, както и Aska споделя.
Вероятно, защото това е дъното на картата ни, защото е най-съкровеното място - домът на душата ни. И вероятно, защото Сатурн в 4ти е в изгнание и опозира собствния си 10ти дом :d030:

Та, когато Сатурн беше в 12тия ми дом, въпреки тежкия съвпад с Луната ми, аз бях свободна птичка и беше мое собствено решение да остана в изолация - любови, работа и пр.... имах от всичко, но сама си реших да остана настрани, да правя преоценка, да останат само стойностните неща.

А при Сатурн в 4ти си бях сама без да го искам и търся. Там си гол, голеничък без никакъв багаж. Виждаш ярко, че и дом да си изградил, и кариера да си направил, и дете да си отгледал, си сам на тази земя и не притежаваш нищо - дори и дрехите на гърба си.
« Последна редакция: Януари 31, 2017, 12:16:47 am от lina »

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1381 -: Януари 31, 2017, 09:06:26 am »
След няколоко дни тр.Сатурн ще премине от 4-тия ми в 5-ти дом,като сега прави квадратура с наталното си положение в 8-ми. Много тягосто го усещам този квадрат. Преминаването през 4-ти дом ми донесе много неприятни моменти свързани с дома ми-като се започне от безкрайни не до там удачни ремонти до смъртта на майка ми. А пребиваването му в 5-ти не знам какво ще донесе.Още от сега ме наляга депресия.Сатурн в 5-ти,си мисля, отнема всякаква радост.

Е, хайде сега ...
Прочети нагоре какво е писано за сатурн - не кой какво преживял, а какво означава - ама отиди малко напрред в мисленето - не се ограничавай с това, че е малефик. Мисля, че Стреличка малко по-назад го беше описала много добре. Осъзнай го, съдействай му и всичко ще бъде наред - не се плаши.

Едва ли смъртта на майка ти е причинена от този транзит, неудачните ремонти също. Има си други неща по картата. Ако наталния ти Сатурн е в 8 дом, то той при всички положения е свързан с дълбоки емоции, с необходимостта да се трансформираш (думата е чужда, но "променям се" ми е слаба като за това действие). И докато седиш и страдаш, нищо няма да се промени - напротив - ще е по-лошо. Помисли си, бъди честна със себе си (не с нас тук) - каква трансформация на твоята емоционалност, вътрешен свят, дома ти, е било необходимо да направиш, а може би не си. И като разбереш, приложи го към 5 дом. И тогава този транзит няма да е толкова страшен. За Сатурн трябва да се потрудим.

На мен преди 2-3 месеца ми влезе в 6 дом. През 4 дом нямам никакви, ама никакви такива страшни работи. Само че някакси ми се наложи, да се обърна към себе си и да разбера, какво аджеба искам аз, за да се чувствам удобно и уютно в този живот. Точно преди влизането в 5 дом - напуснах работа и започнах да изучавам нумерология и астрология - и това като следствие на умуването и действието по време на транзита през 4 дом. През 5-ти се наложи да ревизирам много сериозно една измислена интимна връзка (въобще не беше лесно) и ..... се върнах към друга, отпреди 20г (но аз там си имам ЮЛВ). Пътувах много, наслаждавах се, бях и болна ...... защото трудно намирах израз на себе си ..... е, накрая успях де .... ама не беше лесно :)
Сега, в 6-ти - наваксвам всички пропуснати и ненаправени задачи в работата, изясни ми се концепцията за лекуването ми. Надявам се да е всичко наред :) - както се казва - аз ще правя каквото смятам за добре, пък ще стане каквото трябва :) (или нещо подобно беше).

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1382 -: Февруари 04, 2017, 09:11:53 am »
Сатурн в 5-ти,си мисля, отнема всякаква радост.

я стига,значи тези със сатурн в 5 или с у5 сатурн сме безрадостно родени,за мъка сме родeни,  клишетата...
за мен петодомните теми са носители на най-голямата радост в живота,най -стойностните неща,най-важните,смисълът.....
сатурн не отнема нищо,той те кара да осъзнаеш къде си летял в облаците с нереално раздути очаквания  и те приземява ,еееее като летиш без парашут и гравитацията е болезнена,не той, а ти самият си причина за лекуване на тротоарната екзема от челния  сблъсък с реалността

сатурн транзитира в 4 д. и не се оплаквам,преживях каретата към у8 марс,у6 уран,у3 плутон,съвпад нат.слънце /юлв, защото цяла година изпълнявах безропотно обществено полезен дълг да се преборя с течовете от тр.Нептун каре слънце на К4,една три годишна битка е спечелена в полза на общността населяваща 18 апартамента,6 етажа и понеже нат.сатурн в 6 ,изисква майсторско изпълнение ,изборът на най-добрите си заслужи парите ;)
« Последна редакция: Февруари 04, 2017, 09:23:27 am от strelicka »

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1383 -: Февруари 04, 2017, 09:30:11 pm »
Тъй като съм със Сатурн в 5 дом в натала, мога да кажа, че имам зряло отношение по петодомните теми, структуриран подход. Не съм лишена  от деца. творчество, любови и форми на себеизразяване. Дори сега, когато Сатурн по прогресии е и заточен в Рак ... Той не взима, по-скоро разчиства излишното и въвежда ред.
Над силата е само умението да я владеем!

poli_z

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 136
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1384 -: Февруари 04, 2017, 10:23:02 pm »
Транзит на Сатурн през 5 дом и предстоящ съвпад със Слънцето У 1 като ограничаване на личността по отношение на темите по 5 дом ли би се отразило. Някой друг Стрелец вече минал ли го е този транзит?
« Последна редакция: Февруари 04, 2017, 10:47:56 pm от poli_z »

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1385 -: Февруари 04, 2017, 10:36:28 pm »
Защо да я ограничава? Може да въведе ред :)
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1386 -: Февруари 04, 2017, 10:56:18 pm »
Транзит на Сатурн пред 5 дом и предстоящ съвпад със Слънцето У 1 като ограничаване на личността по отношение на темите по 5 дом ли би се отразило. Някой друг Стрелец вече минал ли го е този транзит?

Преживяла съвпад на Сатурн със Слънцето в 8 дом без тежки последствия. Сатурн носи ограничения, друсва те за яката да осъзнаеш неща, за които преди си си затваряла очите, принуждава те да вземеш мерки, да промениш подхода, да проявиш сериозно отношение и колкото си по-склонна да го сториш, толкова по-лек ще ти се стори периода на транзита му. Той ни учи на отговорност. По отношение на какво, ще покаже дома, през който минава и планетите, които засяга по пътя си.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1387 -: Февруари 05, 2017, 05:56:59 pm »
Транзит на Сатурн през 5 дом и предстоящ съвпад със Слънцето У 1 като ограничаване на личността по отношение на темите по 5 дом ли би се отразило. Някой друг Стрелец вече минал ли го е този транзит?
при транзит на Сатурн през 5д, с квадрати към светилата, станах майка два пъти- в този случай може да се каже, че съм поела сериозни отговорности по 5д.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1388 -: Февруари 06, 2017, 12:49:55 pm »
Какво ви се е случило при Сатурн квадрат Слънце, тригон с Луна...?
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1389 -: Февруари 06, 2017, 01:44:24 pm »
Тригоните кой ги брои вече  ;D , но на квадрата към слънцето беше първото ми зачеване  :29:
Над силата е само умението да я владеем!

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1390 -: Февруари 06, 2017, 01:48:11 pm »
Аз на втори квадрат от първия цикъл съм завършила висше - Сатурн около и след К9.
Сега предстои втори цикъл и неговия квадрат - трябва да полагам някакви основи. Пада се малко след К3.
Алена, не ти знам картата и не знам в кой дом ти е бил квадратът - ако искаш, можеш да ми споделиш данните на лични, за да знам, като коментираш, за какво иде реч :)
Иначе, нямам показатели за бременност.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1391 -: Февруари 06, 2017, 02:38:30 pm »
Тр. Сатурн от 7 нат. дом квадратира нат.Слънце в 10 нат. дом  :)
Над силата е само умението да я владеем!

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1392 -: Февруари 06, 2017, 03:58:33 pm »
Тр. Сатурн от 7 нат. дом квадратира нат.Слънце в 10 нат. дом  :)

Сигурно щото ти е в 5д и управлява 11д - често действат по опозиции. При транзитната решетка се вижда, че е действало по опозиции чрез 11д и е дало отражение в 6д

При мен началото ще започне по 11 и 5д, ще се прояви по 3д и ще има резултати по 3 и 10д. Тоя 3д ми е като 11д - едно нищо :)
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1393 -: Февруари 06, 2017, 04:25:57 pm »
Не те разбрах  ::) :017:
Над силата е само умението да я владеем!

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1394 -: Февруари 06, 2017, 05:19:52 pm »
това ти е транзитната решетка:

                  Сатурн    Слънце
-------------------------------------
рождена       5               10

транзит         7

управлява     11              6

Квадратът на Сатурн към Слънце ти се е проявил по 11 (дете опозиция) и 6д (здраве, ежедневие), във връзка с 5 (дете) и 10д (статус). Гледах си картата при забременяването и забелязах, че оста 5-11д е много активна, като проявлението ми е по 11д

Интересно при второ дете има ли активизация по 5д или вече ще е по 7д. Би трябвало пак да е 5, 7, 11д...  :017:

Много се чудя за тези производни домове. И понеже вече имам по 5д първо дете, а нямам брак, се чудя при един активен 7д - второ дете ли ще е или активизиране на отношенията. И втория брак по 9 или по 11д е, защото при мен и двата се управляват от Меркурий :)))) ама това е за друга тема. Тук за Сатурн и Слънце пишем :)
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински