Автор Тема: Транзити на Сатурн  (Прочетена 290791 пъти)

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1620 -: Октомври 14, 2017, 11:01:46 am »
А може би имаш Нептун близичко до ДС и Плутон транзитира отдавна в твоя 7-ми дом.
ЛЗ от началото на август съвпад с твоето Слънце също е оказало влияние.

Да точно Акрукс , разкри ме Нептун ми е на Десцедента , сега Януари ще е първия съвпад на Сатурн с Нептун

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1621 -: Октомври 14, 2017, 01:29:19 pm »
И при мен Сатурн скоро ще е върху натален Нептун. И аз ли ще започна да се дразня от всички и да не искам да говоря с никого?  :-\
Може би вече има проявление (нали Нептун ми е в 10 дом, и Сатурн транзитира там) - разбрах, че много мои колежки са клюкарки и интригантки и почти с никоя не говоря вече, особено по служебния телефон. Постоянно уж ми казват разни неща, касаещи работата, а се оказват после неверни.  :lol_hitting:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1622 -: Октомври 15, 2017, 01:37:16 pm »
И аз ли ще започна да се дразня от всички и да не искам да говоря с никого?  :-\


"Онова, което виждаш в живота, е оцветено от нещата, които очакваш да съзреш." Или каквото очакваш, именно точно него ще намериш.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1623 -: Октомври 15, 2017, 07:29:19 pm »
"Онова, което виждаш в живота, е оцветено от нещата, които очакваш да съзреш." Или каквото очакваш, именно точно него ще намериш.  :)
Значи ли, че ако очаквам останалите да ме обичат и да се държат винаги добре с мен, така ще бъде?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1624 -: Октомври 15, 2017, 07:39:41 pm »
Не винаги. Понякога получаваш точно обратното на това, което си отдал като енергия. Но и това е урок – така се учим да бъдем по-избирателни, както и на правилна преценка на хора и ситуации. Това си е типично сатурново ужилване, така помъдряваме. :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1625 -: Октомври 15, 2017, 07:40:32 pm »
Не значи, това няма как да стане.
Но промени нагласата си към света, не бъди мнителен и виждай  доброто в хората и във всяка ситуация.
При първа възможност се отдели от родителите си, явно те не ти действат като опора и позитивно.
А въпросния транзит почти не го усетих.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1626 -: Октомври 15, 2017, 08:11:44 pm »
Малко песимистично прозвуча.
Достатъчно е да ни отговарят на сторено добро с добро, но в наши дни и това вече е лукс.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1627 -: Октомври 15, 2017, 08:14:20 pm »
Аз въобще не искам повърхностни взаимоотношения, още по-малко пък приятелства. Но ако трябва наистина да бъда избирателен, ще трябва да си говоря сам. То и сега няма кой знае колко хора, които искат да говорят с мен и който да го е грижа за мен, не ми се мисли тогава.
Лили, ако знаеш колко пъти, когато са ме молили за помощ и съм помагал, а после как са ме подминавали по улицата, все едно не ме познават. Но ако аз после се направя, че не познавам някого (понеже ако някой се отнесе така с мен и аз после по същия начин), го правят на проблем.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1628 -: Октомври 15, 2017, 08:20:17 pm »
А въпросния транзит почти не го усетих.
Имаш превдид транзит на Сатурн върху натален Нептун ли? Ако е така, зависи и Нептун кой дом ти управлява.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1629 -: Октомври 15, 2017, 08:36:36 pm »
Значи ли, че ако очаквам останалите да ме обичат и да се държат винаги добре с мен, така ще бъде?

Веско, написах друго- както ти гледаш на света, на живота, това ще дава тон на очакванията ти.
Всички имаме очаквания и е редно всички след това да имаме и разочарования,това е нещо естествено. Поправи си пропорциите в същите. Очаквам идва от чакам, колкото повече чакаш с времето, толкова повече ще питаш, вместо да си отговаряш. Това е присъщо на Подвижния кръст. Разгледай по-обстойно наталния си Марс, за да получиш информация  кое и как, според наталното му положение ще ти позволява да постигнеш независимост, да развиеш способността да стоиш на собствените си крака, да правиш избори. Той е ключето, което ще ти покаже къде да атакуваш живота, да поемаш рискове и как да го стимулираш.
Понеже твоя Марс е не така добре поставен, оттам идва и усещането за безнадеждност, безпомощност и естествено моменти на гняв. Там, където са домовете с Овен и Скорпион, ще трябва да насочиш вниманието си и да разгърнеш онова, което ти желаеш, нищо че ще влезеш в конфликт  с другите, вместо  постоянно да очакваш доказателства от другите колко си ценен в техните очи и значим. Всеки човек трябва сам да си води личните си битки, а когато е във връзка ще води и общите битки. Марс сега ще влезе във Везни, нали и твоя е там- атака ? :)
« Последна редакция: Октомври 15, 2017, 08:39:28 pm от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1630 -: Октомври 15, 2017, 08:45:04 pm »
Но ако трябва наистина да бъда избирателен, ще трябва да си говоря сам. То и сега няма кой знае колко хора, които искат да говорят с мен и който да го е грижа за мен, не ми се мисли тогава.

Всеки човек иска някой да го е грижа за него, но и от липса на приятели все още никой не е умрял.
Понякога собствената компания може да бъде в пъти по-смислена от поддържане на фалшиви отношения. Приятелства, които са формални и с нищо не допринасят. И с хора, с които отдавна вървите в различни посоки. Да не мислиш, че за мен някоя приятелка се е загрижила? Всеки си има проблеми и лични приоритети. Пък сега и аз, с тази моя заетост, не си представям да дундуркам и обслужвам по няколко "приятелки", както правех навремето. Нямам вече толкова излишна енергия, нито време.


Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1631 -: Октомври 15, 2017, 09:03:13 pm »
"Водните Луни" сте предопределени да помагате, да сте съпричастни, милосърдни към всички, но без да очаквате, че всички ще се грижат по същия този вълшебен и уютен начин към вас-това като го разберете няма да "плачете" непрекъснато, само толкова колкото ви се полага. Ето, аз съм с огнена Луна и никога няма как да влезна във вашия емоционален коловоз, колкото и да се напрягам, винаги ще ви дразни нещо в моето отношение, поведение, маниер и ще ме приемате за груба , нетактична, но аз (ще) показвам грижата си към вас, според моята такава присъща на Луната ми. И понеже знам какво е вода, за да  не изпаря чувствителността на водните Луни, с времето разбрах, че трябва да се оттеглям или да се опитам да постопля водата, ане да я карам да кипне- е, не винаги се получава, но продължавам да опитвам. Опитвайте и вие, "водни" Лунички, вие сте по-силните и разбрани . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1632 -: Октомври 15, 2017, 09:27:30 pm »
В моето обкръжение има доста огнени Луни, от трите вида. От тях има едно по-грубовато подбутване, по-изразено при овенската и стрелешката Луна. Лъвската обикновено го играе "над нещата". С времето се научих да разбирам техния начин да бъдат загрижени. Но и моята Луна не дъвче и не разтяга сополи – в навамша е в съвпад с екзалтирал Марс, получава аспект от Сатурн. Никога не са ме галили в посока на косъма, свикнала съм с друг маниер.
« Последна редакция: Октомври 15, 2017, 09:30:03 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1633 -: Октомври 15, 2017, 09:58:06 pm »
Лили, АСЦ ти не позволява да стигнат до Луната ти. :)
Виж, мен на първо четене все искат да ме "спасяват" и имаше моменти, когато съм се дразнила от това отношение, но после разбрах защо е така. Но не отричам и подкрепата на Юпитер от 10-ти, от отвън - нищо, че същия е нож с две остриета, като споделиха Аброуд и Уран. Хората пък имат очаквания/отговори  от мен- така е, всеки плюс на батерията си има и минус. :)

А аз около себе си има много водни Луни и Марсове, но и Луна Водолей, за което благодаря на Зевс.  :012:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1634 -: Октомври 15, 2017, 10:02:51 pm »
По изключение миналата година се беше появил един кандидат спасител  :D, Нептун много яко му беше размътил мозъка – опозиция с нат. Слънце и Меркурий. По същото време и Раху минаваше през тях – усещане за специална мисия.  ;D
За моя радост се отървах с минимум щети... и поредното приключило фалшиво приятелство. Изглежда, че е изиграл ролята си на катализатор, за да се избистрят някои моменти и аз да направя моята равносметка. Не съжалявам. Та, това ми е първият и последен спасител, без да съм молила.  :57:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui