Автор Тема: Транзити на Сатурн  (Прочетена 290802 пъти)

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1725 -: Февруари 07, 2018, 12:05:06 am »
Корея, където попада Сатурн показва от какво ние страх и къде обвиняваме "актьорите" от съответната сфера. Сатурн в 6-ти не е ок, но в 7-ми си е кат у дома, ще иска да преконструираш отношението си в тази сфера, чрез връзки, кои вражески, кои приятни, но резултат ще има реален, истински. Ще разбереш реално какво очакваш като връзка в следващите няколко години, колко, според това колко е голям 7-ят ти дом.
Аз мисля, че не остана за подреждане и изхвърляне там- Плутон си свърши работата преди време.
Но сега  вероятно е време за здрав разум , не за моментни решения, основани на емоции и чувства.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1726 -: Февруари 07, 2018, 12:10:32 am »
При мене Сатурн е в 7 ми в момента изобщо не съм изолиран напротив много повече хола има в живота ми. През 6ти беше голямата изолация, но тогава и пр Луна беше в Скорпион

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1727 -: Февруари 07, 2018, 12:25:17 am »
а, кой казва, че следва да си изолиран

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1728 -: Февруари 07, 2018, 09:06:53 am »
Пиша тук за да не спамя в другата тема, където Лили е споделила за сатурнов транзит към светилата. При мен нали завърши скоро. Нямаше кой знае какви проблеми, грижи покрай детето (Сатурн съвпад с луна в пети дом) и малко покрай майка ми, но нищо фатално, слава Богу.

Мисля си, че на по-напреднала възраст, ако все пак си постигнал някаква зрялост и самостоятелност, поопознал си себе си, няма с какво да те уплашат транзитите на Сатурн.

А и е хубаво все пак да проявяваш сатурнови качества по време на такива транзити - да не се разпускаш, да бъдеш търпелив, да избягваш конфликти щото надали ще имаш успех, но ако се наложи да си с ясното съзнание кой си и какво защитаваш.

От минаването на Сатурн през ИЦ преди 5 години, едва сега почувствах, с преминаването на Сатурн в козирог (но още е в пети дом) че малко ми поолекна.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1729 -: Февруари 07, 2018, 12:30:52 pm »
тр. Сатурн/У11 в 10-ти дом квадрат нат. Слънце/У6 и Юпитер/У10 - наложи се да излезна принудително в отпуска (покрай грипната, а и при нас отпуската се казва кого да е, няма свободен избор), помолих да отида 1 ден на работа, за да свърша нещата, тъй като имам много работа. Но ми са каза: "Пусни си отпуска и ела на работа, за да си свършиш нещата!" Така и направих, при което вместо една добра дума (не очаквах, но все се надявам) получих един куп упреци, че съм била закъсняла. При което стоях 1ч. и си бих камшиха. Е, това, ако не е Сатурн... ;D

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1730 -: Февруари 07, 2018, 01:42:46 pm »
тр. Сатурн/У11 в 10-ти дом квадрат нат. Слънце/У6 и Юпитер/У10 - наложи се да излезна принудително в отпуска
 При което стоях 1ч. и си бих камшиха. Е, това, ако не е Сатурн... ;D

Какво научи от тази ситуация- тогава вече ще е Сатурн ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1731 -: Февруари 07, 2018, 02:20:18 pm »
Мораль сей басни такова, както казват руснаците – не прави непоискано добро /а понякога и след поискано ще те замерват с кал, вече бяхме свидетели/ и не поемай самоинициативи там, където никога няма да ги оценят, защото просто нямат нито нужните сензори, нито етични параметри, нито куп други човешки качества! Разбра ли, Романтика? Аз тоя път съм го изминала. И повече не се хабя за такива хора. Но не мога и да си кютам на работа, както го правят по-хитрите колежки. Предполагам, че и ти не можеш. Ами тогава си плащай цената на моралните догми.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1732 -: Февруари 07, 2018, 03:09:01 pm »
Рени, че е дисциплина и към себе си да кажеш гласно - НЕ! :)

Така е, Лили, права си! За пореден път се убеждавам, че където човек работи и си вади хляба не трябва да има компромиси от негова страна. Ама нали съм от дефектно-мазохистичните работници, уча си урока след 200 шамара ;D

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1733 -: Февруари 07, 2018, 04:26:53 pm »
“НЕ” е, ако изобщо не отидеш , а кажеш- не, мерси, щом съм в отпуск, значи съм.
Преди редовно ме караха да ходя за справки или подписи в ден, в който почивах- не отидох нито веднъж, даже с лъжи съм си служила.
Аз определено не съм от хората , които се раздават на работа- върша толкова, колкото е нужно, не стоя в извънработно време и изобщо не се нуждая от комплименти и аплодисменти.
Имам раздаващи се колеги, злоупотребяват с тях , това не ми харесва.
Но до този акъл стигнах след десетина години стаж. По принцип колегите пред пенсия все казват- ние сме уморени, вие, младите, по- добре ще се справите. Не ми допадат подобен род скатавки- имаш ли конкретни задължения, вършиш ги.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1734 -: Февруари 07, 2018, 04:52:16 pm »
"НЕ"  е по Марс, Огън, Водолей , Уран
"ДА", по Венера, Земя, Телец, Нептун
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1735 -: Февруари 09, 2018, 03:14:11 pm »
Някакви впечатления да споделите за тр. Сатурн през 11 дом?  :)

На К11 при мен е Нептун/У1, в знака на козирог.

Приятелите ми през последните 10 години са по-малко от пръстите на едната ми ръка...
Като че ли ще даде отново връщане към творчеството, като опозиция на 5 дом (така го усещам от известно време) - рисуване, приложно изкуство, модерната калиграфия - hand lettering и т.н.
« Последна редакция: Февруари 09, 2018, 03:25:59 pm от romantica »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1736 -: Февруари 09, 2018, 03:20:17 pm »
Материализирах мечта; разбрах, че не ставам или не се вмествам в стандартното "приятел"; обвиниха ме "приятели"; начало на някакви странни, нестандартни, "извънобществени" отношения с архетип Водолей.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1737 -: Февруари 09, 2018, 04:04:42 pm »
Аз се жених тогава - тр. Сатурн през 11-ти в квадрат със слънцето и опозиция с луната в пети дом.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1738 -: Февруари 09, 2018, 04:05:55 pm »
Аз се жених тогава - тр. Сатурн през 11-ти в квадрат със слънцето и опозиция с луната в пети дом.

А това продължава ли?

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1739 -: Февруари 09, 2018, 04:06:33 pm »
Кое-  бракът ли? Не.
Frankly, my dear, I don't give a damn.