Автор Тема: Транзити на Сатурн  (Прочетена 290868 пъти)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1860 -: Септември 29, 2020, 04:16:24 pm »
Сатурн  е директен, но все още е стационарен /до 2.10/, има разминаване между часовник и време. Вакуум, черна дупка. ;)
:) безвремие във времето

точката на стационарност е свързана с взаимният им цикъл със Слънцето,когато е стационарен Сатурн е на 108-110 градуса от Слънцето,при стационарност нещата зависят не от нашата воля, а от ситуацията
следва СР сянка, която  идва човек да приложи всичко, което е научил чрез грешките си за да използва придобитите знания по време на ретроградния си ход.

„Автобиография в пет кратки части – на Порша Нелсън
Част първа (навлизане в ретроградна сянка)
Вървя по улицата. На тротоара има дълбока дупка. Падам в нея. Отчаяна/объркана съм. Безпомощна съм. Нямам вина. Отнема ми векове да открия как да се измъкна.
Част втора (ретроградна стационарност)
Вървя по същата улица. На тротоара има дълбока дупка. Правя се, че не я виждам. Отново падам в нея. Не мога да повярвам, че съм на същото място. Но вината не е моя. Отново ми отнема много време да се измъкна.
Част трета (ретроградно движение през сянката)
Вървя по същата улица. На тротоара има дълбока дупка. Виждам я. Все пак падам в нея. Това е навик. Очите ми са отворени, зная къде съм. Вината е моя. Измъквам се незабавно.
Част четвърта (директно движение през ретроградната сянка)
Вървя по същата улица. На тротоара има дълбока дупка. Обикалям я.
Част пета (излизане от ретроградната сянка)
Вървя по друга улица.“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1861 -: Септември 29, 2020, 04:47:12 pm »
strelicka, много е яко  ;D

Но... каква е гаранцията, че на новата улица няма да има дупка, от която няма измъкване?

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1862 -: Септември 29, 2020, 05:20:24 pm »
Новата дупка ще е за следващото ретроградие :) може пък да е локва. Или настъпано миризливо.
и така, докато свят светува :)
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1863 -: Септември 29, 2020, 09:12:59 pm »
Мале, момичета, мен Сатурна У 7,8 ме сюрпризира подобаващо.
Прибирам се от работа и вкъщи отвън на масата-  родителите ми и сестрата на бившия.
Дошла да ме заплашва с ГДБОБ, взлом в профила й и адвокат. И още хиляди свободни съчинения, включително , че щяла съм да му отвлека децата.
Отворих  една уста и писаниците му в чатовете, сега няма да споменавам конкретно, но накрая баща ми рече те да се готвят за съд.
Като разбра подробностите за милото братче, подви опашка за София.
А милото братче ми вдигна телефона и е просто бясно.
Наръсих със светена вида всичко , колкото и да не съм вярваща.
« Последна редакция: Септември 29, 2020, 09:55:48 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1864 -: Септември 29, 2020, 09:36:27 pm »
Наръсих със светена вида всичко , колкото и да не съм вярваща. Удари ли две глътки орално че май имаш доста мръсна уста Корея :D При мен стационарният Сатурн се проявява нормално- от 3 дни гробищни теми и понеже едното погребение от днес се отложи ,за да не съм капо ми беше организирано ново посещение на гробищата ,този път по повод годишнина на баба ми отбелязана два дни по-рано от Датата. Това за безвремието и Сатурн ..-отложено погребение с 3 дни и с два подранена годишнина от смъртта .Иначе имам страшно много комуникации  тези дни - като за години. С много стари приятели , които не съм виждала от години .И сега като се замисля най-смешното е, че шефа във втори -със семките и бонбонките в джоба ми -Сатурн или друг? ми уреди за два дни ,продажби на мои застоели  произведения  :D

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1865 -: Септември 29, 2020, 09:48:45 pm »
Не само две глътки, цяла чаша ударих.
Така ме посъветваха за главоболието. Такава глава ме зацепи, а гостенката е върла фенка на писане на църковни желания, магии, благословии и прочие, че и аз прихванах от нея.
Устата ми не е мръсна , обаче доста мръсни тайни разкри.
Това за дупките много ми хареса , Стреличка.
Надявам се скоро да тръгна по друга улица, не знам защо толкова се въртя покрай тази дупка от месеци.
« Последна редакция: Септември 29, 2020, 09:54:45 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1866 -: Септември 30, 2020, 07:22:00 am »
strelicka, много е яко  ;D

Но... каква е гаранцията, че на новата улица няма да има дупка, от която няма измъкване?

гаранцията зависи от избора на новата улица,по която ще тръгнеш
 и ако си научила урока по падане-измъкване
първо ще пуснеш дрон да заснеме отвисоко и после ще закрачиш смело
само внимавай,когато мозъкът не работи,краката маршируват :)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1867 -: Септември 30, 2020, 07:38:33 am »
Мале, момичета, мен Сатурна У 7,8 ме сюрпризира подобаващо.
....сестрата на бившия.
Дошла да ме заплашва с ГДБОБ, взлом в профила й и адвокат
А милото братче ми вдигна телефона и е просто бясно.

отричане- договаряне-депресия- приемане
това са етапите на преминаване при един развод
явно сте в първа фаза на безпомощност,гняв и болка
всичко отминава,само болката остава :-[

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1868 -: Септември 30, 2020, 08:36:04 am »
Надявам се скоро да тръгна по друга улица, не знам защо толкова се въртя покрай тази дупка от месеци.

Вероятно защото смяташ и ти е трудно да преглътнеш, че този мъж е наранил чувството ти си за собствена значимост, ценност. Егото ти. А всеки човек прави само това, на което е способен, може. Не прави нещо щото сме такива или онакива. Утопия е да се вярва, че хората които срещаме в живота си, винаги се отнасят с нас според това което смятаме, че заслужаваме. С това, че ни връщат тъждествено, реципрочно на отдаденото.
« Последна редакция: Септември 30, 2020, 08:39:56 am от starinthenightsky »

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1869 -: Септември 30, 2020, 08:54:22 am »
Точно така е, Стар.
Не нога да го преглътна, а толкова време мина.
Каквото и да става, съм доволна, че го накарах да се почувства като мен преди месеци, да трепери от яд и безпомощност , че използвах неговите камъни по неговата глава.
Ядосвам се, че аз усетих каква мижитурка и лъжец е, а тази жена продължава да живее в дългогодишна заблуда относно истинската му същност.
Аз съм от тези, тъждествените. За добро или лошо.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1870 -: Септември 30, 2020, 09:16:57 am »
Предполагам всички търсим тъждественост, но не винаги се получава така. На мен години ми трябваха да приема, че съвсем не е задължително всички като цяло и по принцип, да ми отвръщат тъждествено. По заслуги. Когато го преглътнах, някак си постигнах вътрешна хармония.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1871 -: Септември 30, 2020, 10:30:56 am »
"Научихте ли да се радвате на препятствията"- е записано върху някакъв камък в Тибет/ колкото е така, е друга тема/.
Всяко препятствие винаги е изпълнено с усилия и трудности, което пък тества търпението и устойчивостта.
И като вършим работата, която трябва да свършим, Сатурн ни качва стъпалце нагоре. Лесно и не толкова неприятно звучи на теория.
Обаче на практика винаги в периодите, когато Сатурн е фазов или натиска натална планета в ретро движението си, му се съпротивляваме на материално и физиологично ниво. Особено трудни периоди  за тези, които не искат да бъдат притиснати от физическия свят и упорстват . И когато Сатурн е свил, защото това е в неговата природа, засегнатото в 1*52' на  фиксираните знаци до 25 * на кардиналните знаци, сега когато тръгва директен, не бива да бъде толкова изтъквано неговото влияние, защото земята е единствената стихия , която не е динамична. Всичко става много бавно. Но пък показва къде  не можем да имаме всичко, за което често си фантазираме. Къде е нужна концентрация, ако сме амбициозни в тази сфера. Както и къде повече не може да бягаме от отговорност , нямаме избор, да се изправим срещу страха си " не мога" и да запрятаме ръкави. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1872 -: Септември 30, 2020, 05:41:17 pm »
Рени, аз наистина трябва да се радвам на това препятствие.
Хиляди неща по време на връзката ми показваха, че не съм на прав път- провалени, отменени, отложени събития и неща. Още след втория месец му казах, че се отказвам и не виждам общо бъдеще. Рева , тръшка се, сестра му прави муцуни, баща му се е самоубил заради депресия, почувствах се гузна и продължих. Интуицията не ме е лъгала, аз дори с баща си не го запознах за всичкото това  време и така и не седнахме заедно на маса- то не бяха настинки, болести, препятствия. Нещо вътре в мен показваше, че не е редно, а събитията ми го доказваха.
Обаче човек като се пусне по течението...
Е, явно не съм човек, който трябва да се довери на сърцето си, а да слуша разума си, да внимава със знаците и да е рационален.

От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1873 -: Октомври 01, 2020, 09:55:24 am »

Обаче човек като се пусне по течението...


Ето, това е - човек свиква, привързва се към ситуацията и все си мисли, че може да преглътне нещо, да направи компромис, да се променят нещата... кардиналните промени са трудни.
Аз 10г влачих емоционалния товар на бившия си съпруг. Докато не се оттърсих преди година. Трябва ти пълно откъсване от него.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1874 -: Октомври 01, 2020, 12:05:35 pm »
Сатурн транзитира през моя 9ти дом, у9, у10 домове, диспозитор на Слънце и Меркурий. Имам Меркурий във 2*на водолей, очаквам случки, разбира се, дошъл е моментът. ⌚