Автор Тема: Транзити на Сатурн  (Прочетена 290914 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #240 -: Ноември 10, 2014, 11:22:07 pm »
Сатурн в 5-ти ти дава резултат в 10? Това интересно

Но пък само за статистиката да погледнем у7-меркурий в риби, единствен аспект-квадрат марс
Нищо в седми няма да му е лесно да даде щастие, да не говорим за сатурн, натално в падение

Но дали пък по времето на тр сатурн в 5-ти юпитер примерно не е бил някъде зарадван?
Хъх, например на трон в риби покрай иц :) и май има повече от 1 съвпад с у7
« Последна редакция: Ноември 10, 2014, 11:25:50 pm от Papy »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #241 -: Ноември 10, 2014, 11:43:14 pm »
Няма нищо интересно, без значение през кой дом транзитира Сатурн, винаги ще е замесен 10-ти дом, а как и доколко, ще покаже спецификата на наталната карта.
По натал имам аспект Сатурн/ Венера и Сатурн/ Марс и когато транзитира същия през 7-ми дом, активира заложеното в натала, както и прехвърля " сигнали " и в противоположния дом винаги.Преминаването му през 5-ти дом е важно за мен, защото самия той е поставен там-възврат, амбициращ и стелиума ми -движещата сила в картата ми.Сатурн управлява финансов дом при мен и аспектира финансова/и планета, свързана с професията, както и планета, свързана с призванието.Диспозиторът на Сатурн е в знак на Юпитер.

В периода има много индикации за случващото се и по транзит, и по прогресия, няма изолирани транзити-споделих за Сатурн при транзит през "любовният дом" с друга цел, не да отричам общоприетото за същия. :)
« Последна редакция: Ноември 10, 2014, 11:52:09 pm от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #242 -: Ноември 11, 2014, 12:33:51 am »
Най-важно е ти да разбираш какво става :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #243 -: Ноември 11, 2014, 08:16:16 am »
Най-важно е ти да разбираш какво става :)

Papy, непрекъснато нещо става,аз разбирам само за това, за което съм отворила очи. А отварям очи само за това, което знам,  а знам толкова колкото съм гладна.Важното за мен е да споделя храната с другите, а не задължително на всички да им е вкусна същата.Аз никога не се храня сама.
Знаеш ли и аз много често, четейки меню в заведение, правя гримаса на  предложенията, които не импонират на моя вкус. И това е така, защото не съм гладна за тях, а не съм гладна, защото не знам нищо за същите, а не знам, защото не искам да си отворя очите... :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #244 -: Ноември 11, 2014, 08:56:14 am »
Не можеш да прочетеш в менюто нещо, което го няма
При теб и двамата добротворци са ретроградни, сатурн и меркурий са есенциално слаби, слънце съвпад кету, луната с малефик, под управление на другия. Така че на хубавите години трябва да се обърне специално внимание

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #245 -: Ноември 11, 2014, 09:13:29 am »
Определено не може да се съди за събитията просто от стандартните писания в книгите. Сега върнах картата за времето, когато предния път Сатурн е бил в моя 5 дом и е направил тригона с наталната си позиция. По това време започнах студентската си любов/връзка, която продължи до навлизането/пребиваването на транзитен Сатурн в 7 дом. И двете събития са придружени от подкрепящи дирекции или прогресии, а също така и от поддържащ транзит на Плутон, който е У5. По време на тази връзка (в началото) бях много щастлива. След първата година започнаха проблеми, които май сама си бях причинила.
« Последна редакция: Ноември 11, 2014, 09:15:42 am от Happy58 »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #246 -: Ноември 11, 2014, 10:24:50 am »
Не можеш да прочетеш в менюто нещо, което го няма
При теб и двамата добротворци са ретроградни, сатурн и меркурий са есенциално слаби, слънце съвпад кету, луната с малефик, под управление на другия. Така че на хубавите години трябва да се обърне специално внимание

Цитат
Не можеш да прочетеш в менюто нещо, което го няма

В моето меню има 3 ястия, а хората търсят да четат за още 33.
 
Цитат
и двамата добротворци са ретроградни

Ретроградни Венера и Юпитер действат още по-силно благотворно.

Цитат
сатурн и меркурий са есенциално слаби,

Да, определено са прекалено слаби, иначе споделеното от мен би имало форма и би се материализирало. Но аз съм Слънчеви Риби и би било желателно да ги тренирам същите, но не е задължително.

Цитат
слънце съвпад кету

Слънце е съвпад с Раху и има причина затова.

Цитат
луната с малефик

Луна съвпад Сатурн, е единственият аспект в картата ми, даващ  възможност във времето да се науча да приемам съзнателно ограниченията на физическия свят, като си определям специални часове за релаксирано хранене, умерени упражнения и достатъчно почивка.

Цитат
Така че на хубавите години трябва да се обърне специално внимание

Аз никъде не съм коментирала кои години са ми хубави и кои лоши.Моята карта е под влиянието на Юпитер и Нептун, а първият е в знак на екзалтация и дом на Сатурн.  Така че - "Светът е голям и възможности дебнат от всякъде! ".

Постарах се да бъда ясна. ;)

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #247 -: Ноември 11, 2014, 10:29:30 am »
Определено не може да се съди за събитията просто от стандартните писания в книгите. Сега върнах картата за времето, когато предния път Сатурн е бил в моя 5 дом и е направил тригона с наталната си позиция.По това време започнах студентската си любов/връзка, която продължи до навлизането/пребиваването на транзитен Сатурн в 7 дом. И двете събития са придружени от подкрепящи дирекции или прогресии, а също така и от поддържащ транзит на Плутон, който е У5. По време на тази връзка (в началото) бях много щастлива. След първата година започнаха проблеми, които май сама си бях причинила.
При теб тр Сатурн в 5д в тригон с натален Сатурн У7 в същото време е в тригон с Юпитер в 1д и секстил с Луната У1 в 7д, а и в стандартните писания пише, че При наличие на връзка, тя може да прерасне в сериозно обвързване. , а не че изобщо при този транзит не може да съществува любовна връзка...
Както виждаш в стандартните писания почти всяко изречение започва с може да донесе, което не означава, че задължително това ще се случи- всичко е индивидуално- при теб тр Сатурн в 5д  в тригон със Сатурн У7 и с други подкрепящи аспекти в периода ти е донесъл стабилна и продължителна връзка, при мен тр Сатурн в 5д в тригон със Сатурн У5 ми донесе леко раждане и отглеждане на децата, понеже в същото време правеше секстил с Луната и Юпитер, преди това пак в 5д, но в квадрат с Юпитер в 8д и с Венера, както писах, имах кошмарно първо раждане- детето изгуби пулс по време на раждането- роди се със Сатурн У8 в 8д, но съвпад с Венера в козирог За това и във всяка книга има приложени примери, за да се види нагледно как се навързват нещата, а не да се наизусти написаното в книгата и да се прилага във всеки случай на 100% , без да се подхожда индивидуално към дадена карта- било натал или хорарна.

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #248 -: Ноември 11, 2014, 10:38:46 am »
При теб тр Сатурн в 5д в тригон с натален Сатурн У7 в същото време е в тригон с Юпитер в 1д и секстил с Луната У1 в 7д, а и в стандартните писания пише, че При наличие на връзка, тя може да прерасне в сериозно обвързване. , а не че изобщо при този транзит не може да съществува любовна връзка...
Както виждаш в стандартните писания почти всяко изречение започва с може да донесе, което не означава, че задължително това ще се случи- всичко е индивидуално- при теб тр Сатурн в 5д  в тригон със Сатурн У7 и с други подкрепящи аспекти в периода ти е донесъл стабилна и продължителна връзка, при мен тр Сатурн в 5д в тригон със Сатурн У5 ми донесе леко раждане и отглеждане на децата, понеже в същото време правеше секстил с Луната и Юпитер, преди това пак в 5д, но в квадрат с Юпитер в 8д и с Венера, както писах, имах кошмарно първо раждане- детето изгуби пулс по време на раждането- роди се със Сатурн У8 в 8д, но съвпад с Венера в козирог За това и във всяка книга има приложени примери, за да се види нагледно как се навързват нещата, а не да се наизусти написаното в книгата и да се прилага във всеки случай на 100% , без да се подхожда индивидуално към дадена карта- било натал или хорарна.

е аз нали точно това съм написала - че се гледа голямата картинка. Включих се с този пример заради нагласата, че при транзита му през 5 дом не се създават нови връзки. Пише го и в текста, който си цитирала. А лично за мен в момента - аз просто ще си върша това, което смятам за добре и ще наблюдавам как се развиват събитията - все още не съм толкова напреднала, че да се възползвам целенасочено от дадени астрологични предпоставки.

С цитата долу не искам да те оборвам - ясно ми е че са просто насоки - само посочвам, кое ме провокира.

Транзитен Сатурн в тригон със Сатурн
.................
Може да даде нещастна любов, трудно забременяване, трудно раждане, цезарово сечение. При наличие на връзка, тя може да прерастне в сериозно обвързване. Ако няма връзка, Сатурн не дава удовлетворяваща връзка, а по скоро самота. Невъзможност да се спечелят лесни пари от хазарт, борса.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #249 -: Ноември 11, 2014, 11:04:40 am »
С цитата долу не искам да те оборвам - ясно ми е че са просто насоки - само посочвам, кое ме провокира.
Ако трябва да сме точни ето го цитираното (преписаното от книгите) за тр Сатурн в 5д специално за любовта и връзките, което постнах в първия си коментар до теб:
Цитат
Може да даде нещастна любов, трудно забременяване, трудно раждане, цезарово сечение. При наличие на връзка, тя може да прерастне в сериозно обвързване. Ако няма връзка, Сатурн не дава удовлетворяваща връзка, а по скоро самота. Невъзможност да се спечелят лесни пари от хазарт, борса.
- Написаното се отнася до транзит на Сатурн през 5д, предния цитат преди него е за тригон на тр Сатурн със Сатурн, а там пише:
Цитат
Транзитен Сатурн в тригон със Сатурн
Периодът е благоприятен както за укрепване на настояща връзка, така и за встъпване в брак. Бракът сключен през този период обещава да бъде труден, но издържлив във времето.

Двата цитата в първия ми коментар са отделно един от друг- първият е за тригон на тр Сатурн със Сатурн, този след него за тр Сатурн в 5д- ако трябва ще се върна да разгранича цитатите, а ти се върни да ги прочетеш :)
« Последна редакция: Ноември 11, 2014, 11:09:09 am от akruks »

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #250 -: Ноември 11, 2014, 11:40:23 am »
Все говорите за тригона на сатурн към сатурн,а какво да очаквам при опозицията му?? ::)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #251 -: Ноември 11, 2014, 11:42:49 am »
Транзитен Сатурн в 5-ти дом:
-силен творчески импулс в професионален план
-високо платена професионална дейност, връх в същата област
-среща с "Принцът  на белия кон"
-занижен виталитет в последните градуси на дома

Транзитен Сатурн в 7-ми дом:
-ограничен избор във областта на всякакъв тип взаимоотношения
-сблъсък с "Ние",отказ да участвам във формата "Ние"
-сблъсък с другите на всички нива, разрив на определен тип взаимоотношения
- в последните градуси на дома-едно приятелство смени статуса си
-свързвах се с другите по един консервативен начин, малко скучно, но амбициозно и предимно с хора, при които има изявен Сатурн

Сатурн е у2-ри дом,втори у3-ти дом, поставен в 5-ти в стелиум с Луна и Венера, в Овен.

Прерових отново архивите... Подкрепям.
При Сатурн в 5д съм започнала връзката, която приключи при Сатурн на К7. Гаджето ми беше Водолей. В 7д влязох в университета и съответно отношенията станаха по-различни.
Със тр Сатурн върху Венерата ми в 7д имах скандали с майка ми заради гадже, което тя не одобряваше. Ограничаваше ме финансово където можеше. Но и аз бях инат. Както се знае... Венерата ми е само финансова  :014:
Тогава и Нептун У5 (във 2д натално) ми съвпадна с ЮЛВ върху ИЦ. От тогава мразя да съм зависима финансово. Подкрепя се и от транзит на Плутон във 2д - промениха ми се вижданията в областта  :012:

При мен Сатурн е съУ3 и втори У4, в 11д. В някои домове ме дарява, в други ощетява.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #252 -: Ноември 11, 2014, 01:48:10 pm »
Все говорите за тригона на сатурн към сатурн,а какво да очаквам при опозицията му?? ::)
Понеже Хепи има сега тригон на тр Сатурн с наталния и се интересуваше...
Транзитен Сатурн в опозиция със Сатурн:
Общ хороскоп   
Това е период на търсене на сродна душа, през който е възможно да изпитате криза на личността. Под каквато и форма да е тя, това винаги е свързано с много труден и важен период на промяна, съдбоносни решения и развитие на нещата, които ще разтърсят вашата сигурност и ще имат дълготраен ефект върху живота Ви. Това е период, в който трябва да бъдат издържани изпитите на живота. Минали грешки Ви застигат, засягайки общественото и професионалното положение. Трябва да се поемат тежки отговорности и е възможна промяна в кариерата. Възможно е прекъсване на дълготрайни връзки или да се наложи да смените местоживеенето си. Финансови трудности и други обезсърчаващи пречки за личните Ви амбиции възникват през този преход. Възможни са проблеми със здравето, безпокойство и песимизъм за бъдещето. Страхът и напрежението от събитията изчерпват резервите Ви от енергия и намаляват съпротивата спрямо инфекции. Простуди, настинки и умствена депресия са по-вероятните болестни състояния. Малко вероятно е да се надявате на помощ от околните по време на прехода, но ако приемете това предизвикателство със сила на духа, решителност и кураж, ще имате възможност за изключителен личен растеж и бъдеща сигурност. Ще се превърнете в по-умна и отговорна личност. Това, което не ни убива, ни прави по-силни!            
   Любов и семейство   
Кризисен период за брака и личните отношения. Крайно неудачно време за встъпване в брак. Дори запазването на добри отношения с близките Ви се струва невъзможно. Конфликти или пречки от страна на по-възрастни роднини, необходимост от грижа за тях, изпълнение на тежки задължения. Лош период за домашни, имуществени и финансови дела. Вашият бюджет може силно да пострада без перспективи за подобрение. Възможно е нежелано забременяване.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #253 -: Ноември 11, 2014, 04:17:11 pm »
Транзитен Сатурн в 5-ти дом:
-силен творчески импулс в професионален план
-високо платена професионална дейност, връх в същата област
-среща с "Принцът  на белия кон"
-занижен виталитет в последните градуси на дома

Аз мислех, че това е описание на хубав период, но ти направи обратен завой и отрече, така че нямам повече коментари :)

Ретроградните са слаби по управлението на домовете си, и са странни в изявата в знака, което ме е аналогично на истински слаби, а дори да беше, често има компенсации в картата

Яя, при теб при описаният транзит пак трябва да се провери по време намесата на юпитер, защото отново имаме преминаване през иц

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #254 -: Ноември 11, 2014, 04:51:03 pm »
Аз мислех, че това е описание на хубав период, но ти направи обратен завой и отрече, така че нямам повече коментари :)

Ретроградните са слаби по управлението на домовете си, и са странни в изявата в знака, което ме е аналогично на истински слаби, а дори да беше, често има компенсации в картата

Яя, при теб при описаният транзит пак трябва да се провери по време намесата на юпитер, защото отново имаме преминаване през иц

Papy, опитвала ли си първо  да четеш книга, статия, мнение без да гледаш кой е авторът на същите и след това пак да четеш същите, но си се запознала кой е автора им ? Пробвай и открий разликите .

Топъл бял хляб как се отразява на жизнеността в организма и при кого ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“