Автор Тема: Транзити на Сатурн  (Прочетена 290755 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #255 -: Ноември 11, 2014, 04:55:23 pm »
Не се влияя лесно от общественото мнение, можеш да си сигурна :)

Топъл бял хляб е вреден за когото и да било
Освен ако не е опечен преди 100-на години, тогавашните хора са били щастливци

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #256 -: Ноември 11, 2014, 05:36:26 pm »
Ретроградните са слаби по управлението на домовете си, и са странни в изявата в знака, което ме е аналогично на истински слаби, а дори да беше, често има компенсации в картата
А когато ретроградна в натала стане директна по прогресия няма ли компенсиране, понеже и аз имам ретрограден Сатурн, който по знак е тронов, а по прогресия е станал директен като съм била в 12кл и проблемите по домовете, които управлява отпаднаха от тогава

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #257 -: Ноември 11, 2014, 06:47:43 pm »
Не се влияя лесно от общественото мнение, можеш да си сигурна :)

Топъл бял хляб е вреден за когото и да било
Освен ако не е опечен преди 100-на години, тогавашните хора са били щастливци

Добре и благодаря за споделеното мнение. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #258 -: Ноември 11, 2014, 08:02:39 pm »
Ако трябва да сме точни ето го цитираното (преписаното от книгите) за тр Сатурн в 5д специално за любовта и връзките, което постнах в първия си коментар до теб: - Написаното се отнася до транзит на Сатурн през 5д, предния цитат преди него е за тригон на тр Сатурн със Сатурн, а там пише:
Двата цитата в първия ми коментар са отделно един от друг- първият е за тригон на тр Сатурн със Сатурн, този след него за тр Сатурн в 5д- ако трябва ще се върна да разгранича цитатите, а ти се върни да ги прочетеш :)

Да, това разграничение ми е убягнало. Но моя пост по принцип не беше отговор на твоя .... някакво недоразумение се получи.

А при мен се получава реално комбинация от двете - в 5дом, тригон към натална позиция :)

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #259 -: Ноември 11, 2014, 10:11:27 pm »
Този човек ме съсипа, излъга ме....продължава с тормоза.
Какво ми каза тази вечер.........щял да заминава само за 20 дни......

Щях да припадна. Преди 3 вечери ми каза че ще заминава за дълго и аз се настроих,мислих и живеех с бъдещата промяна,която ми предстои за добро....а тази вечер всичко рухна. Как ме унижи...и не заради друго ,но аз цяла седмица говоря с директорите си, колеги,за това че няма да правя някои неща,че трябва да водя и взимам детето и не мога да съм в някои часове на работа.
Намерих му друго детско заведение ,което е по -близо до работата ми. Заживях с мисълта за промяната...а този ми сервира,че щял да заминава само за 20 дни и после да се връща....и пак наново да ме трови.

Нямам думи..казах му да стои там и да не се връща.Станал е още по злобен,нетърпимо е :'( :'(

А утре съм на операция и ми е нервно, не издържам.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #260 -: Ноември 11, 2014, 10:13:13 pm »
Идеално време да смениш ключалките и да сложиш верига на вратата

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #261 -: Ноември 11, 2014, 10:16:05 pm »
Идеално време да смениш ключалките и да сложиш верига на вратата

Яд го е ,че и него са излъгали ,защото е алчен и наивен.
Обещали са му едно нещо,а след 2 дни разбира че е лъжа....и сега злобее,но ще замине.....как не го искам.
Папи,не искам да става със скандали.А смяната на ключалките сигурно ще доведе до ритане и тропане после,до полиции ,до ревове на детето....то ще го чува че блъска.Ох....не искам да преживява това отново..

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #262 -: Ноември 11, 2014, 10:27:18 pm »
Искаш бавно и мъчително да ти извади душата?
До кога?
Не може ли ограничителна заповед?
Или като дойде да трещи-тогава?

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #263 -: Ноември 12, 2014, 10:37:35 am »
А когато ретроградна в натала стане директна по прогресия няма ли компенсиране, понеже и аз имам ретрограден Сатурн, който по знак е тронов, а по прогресия е станал директен като съм била в 12кл и проблемите по домовете, които управлява отпаднаха от тогава

Разбира се, че има компенсиране. Действията по планетата се променят с насоки за директна планета. Но въпреки това, влиянието на ретроградието си остава дотолкова, доколкото осмисляш действията, причините и последиците по различен, по-осъзнат начин от тези с директна планета по натал. Или обратното - директна е станала ретро.
Имам и от двата варианта в натала си - Марс и Нептун, а до 2г ще мога да дам отчет и по Юпитер.

Което ще е още по-интересно, защото това прави 2та управителя на 5дом с промяна в посоката в живота ми....

Бейбиблу, това не може да продължава вечно, нали си наясно? Трябва първо да осъзнаеш себе си, да разбереш какво наистина искаш и да намериш начин да го направиш според обстоятелствата. Успех, миличка! Минала съм през това, но го направих доста по-рано от теб и успях да се спася безболезнено. Въпреки че не може да се избяга съвсем от проблемите в случая...

Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #264 -: Ноември 12, 2014, 11:04:35 am »
А когато ретроградна в натала стане директна по прогресия няма ли компенсиране, понеже и аз имам ретрограден Сатурн, който по знак е тронов, а по прогресия е станал директен като съм била в 12кл и проблемите по домовете, които управлява отпаднаха от тогава

Akruks, компенсацията е в ретроградната планета- има си причина да си родена с такава. Фокусът е бил в тази посока като дом, знак,аспекти и ако делата по същите си ги осъзнала в периода от 10-12 г., в годината когато Сатурн се е обърнал директен по прогресия,започваш да изразяваш неговата природа по типичния начин.Въвеждането на Сатурновите теми е продължило поне 2 1/2 г. ,а ако е имало активиране от транзити, лунации в периода, тогава би трябвало е да имаш връх в някоя област или край по оста 4/10-ти. Ретроградието при Сатурн не е чак толкова тежко в натала, просто ограничава вътрешната увереност на човек, там където действа, в тези области в картата и трябва повече време за да стигне своя Еверест, има повече препятствия нагоре по хълма. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Purple

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 137
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #265 -: Ноември 12, 2014, 05:04:16 pm »
На мен Сатурн през 5- ти(като по това време е бил и в квадрат с Луна) ми донесе първата ми и много сериозна връзка. Продължи 5 години и още сме много близки. Сатурн ми е на МЦ и по онова време не е правил аспект към себе си. Сега преминава през Венера и не бих казала, че е приятно - усеща се много болезнена изолация, но предизвикана отвън. Вътрешно изпитвам неукротима нужда да съм сред хора и тази излоация ми тежи страшно много. Да се маха от Скорпион, че и от първите градуси на Стрелец, защото ми писна от него.
"In life we will die over and over again, until the day that we can walk the earth with only our immortality left. "

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #266 -: Ноември 12, 2014, 05:56:18 pm »
Благодаря ,че се включихте по казуса Сатурн през 5ти дом :)

Значи ,бих могла и аз да очаквам сериозна връзка при този транзит, който ще продължи в моята карта до средата на 2018 година. Моят 5ти дом е голям - 37 градуса и интерсептиран :-X

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #267 -: Ноември 12, 2014, 06:03:08 pm »
И при мен в момента Сатурн транзитира през 5Д.От както е в дома не съм завъдила нова връзка.Изискванията за партньор когато Сатурн транзитира са много тежки и безкомпромисни и трябва да отговарят на Сатурново/Плутоновия архиетип,а той не е нито слабохарактерен,нито повърхностен,нито авантюрист. За това смятам вероятността за създаване на връзка почти за нулева.  :)

Благодаря ,че се включихте по казуса Сатурн през 5ти дом :)

Значи ,бих могла и аз да очаквам сериозна връзка при този транзит, който ще продължи в моята карта до средата на 2018 година. Моят 5ти дом е голям - 37 градуса и интерсептиран :-X
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #268 -: Ноември 12, 2014, 07:23:11 pm »
Транзитен Сатурн в тригон със Сатурн
Получавате признание и награда за сериозната си работа в миналото. Общественото Ви положение е високо. Професионалните отговорности се увеличават, възможно поради дълго очаквано повишение. Вие сте добре организиран, дисциплиниран и амбициран. Това е добър период да искате услуги от висшестоящите и да затвърдите позицията си сред работодателите и колегите.
Периодът е благоприятен както за укрепване на настояща връзка, така и за встъпване в брак. Бракът сключен през този период обещава да бъде труден, но издържлив във времето. Сполучлив период и за решение на домакниски, имуществени или финансови проблеми в семейството. Но трябва да следите Вашата ангажираност в работата да не попречи на отношенията Ви с близките. Вероятна грижа за по-възрастни роднини.

Транзит на Сатурн през 5д:
Сатурн в 5 дом не дава свободно време и ако има такова то се насочва към сериозно хоби. Човек става упорит, взискателен, строг. Грижи и трудно отглеждане на деца. При добри аспекти на Сатурн художници, музиканти, актьори могат да постигнат устойчив прогрес. Бизнес и професионални сделки с изкуство, театър, шоу, развлечения, борси, възпитание и обучение, спорт – треньори, състезания и конкурси. Може да даде нещастна любов, трудно забременяване, трудно раждане, цезарово сечение. При наличие на връзка, тя може да прерастне в сериозно обвързване. Ако няма връзка, Сатурн не дава удовлетворяваща връзка, а по скоро самота. Невъзможност да се спечелят лесни пари от хазарт, борса.
В момента тр. Сатурн ми е в началото на 5 дом. Навлизайки в стрелец, ще направи тригон със себе си.
Преди години, при същото положение, съм пътувала в чужбина няколко пъти, но се потрудих за това ходене. Поводът- петодомен- изкуство. Имаше го това усещане за самота, изолираност и т.н., но го отдавам на възрастта.
Понастоящем, налага ми се да съм строга с децата си. Работа много, удоволствия- йок. Ако започна пак да пътувам, няма да е зле.  :012:

Samoella

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 104
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #269 -: Ноември 12, 2014, 07:47:11 pm »
Akruks, компенсацията е в ретроградната планета- има си причина да си родена с такава. Фокусът е бил в тази посока като дом, знак,аспекти и ако делата по същите си ги осъзнала в периода от 10-12 г., в годината когато Сатурн се е обърнал директен по прогресия,започваш да изразяваш неговата природа по типичния начин.Въвеждането на Сатурновите теми е продължило поне 2 1/2 г. ,а ако е имало активиране от транзити, лунации в периода, тогава би трябвало е да имаш връх в някоя област или край по оста 4/10-ти. Ретроградието при Сатурн не е чак толкова тежко в натала, просто ограничава вътрешната увереност на човек, там където действа, в тези области в картата и трябва повече време за да стигне своя Еверест, има повече препятствия нагоре по хълма. :)

Имате ли наблюдения от Сатурн когато се е обърнал ретрограден по прогресия, а в натала не е ретро.