Автор Тема: Транзити на Сатурн  (Прочетена 291114 пъти)

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #300 -: Ноември 18, 2014, 07:58:32 am »
Ще заминава тази събота :)
На новолуние в стрелец, той е стрелец.

Днес отшумява опозицията на тр сатурн с луна и марс,тежък ноември беше.Знаете.Операции ,заминаването,ще има и промяна в работата ми,следствие на тези обстоятелства. Дано всичко е за добро. :)

Днес ще ми махат конците на клепача. Стискайте палци да не ме боли ::)
« Последна редакция: Ноември 18, 2014, 08:00:11 am от Babyblue »

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #301 -: Ноември 18, 2014, 05:04:50 pm »
Забелязах, че откакто тр. Сатурн е върху натален Марс в 3-ти дом и явно е задействал тригона с Луната и квинтила с Венера скоростта, с която подстригвам се увеличи поне 2 пъти. Последния път като подстригвах ръцете ми бяха толкова бързи, че чак очите ми не можеха да смогнат.     :o

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #302 -: Ноември 22, 2014, 10:43:56 pm »
Майка ми миналата седмица е имала втори Сатурнов възврат - в осми дом. Сатурн й управлява 11 дом. При първия възврат няколко години преди да забременее с мен, е загубила дете в 3-4 месец. Сега освен един ремонт и малко повече отговорности на работа, нищо по-съществено не й се случва.
Прави ми впечатление, че често първият възврат е по-драматичен, а втория може и да не се усети или поне няма отчетливи събития при него.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #303 -: Ноември 22, 2014, 10:53:50 pm »
Днес е първия ми ден от Сатурновия ми възврат. Както казах и в една друга тема , чувствам се все едно нещо в мен умря, чувствам се все едно нещо ме преряза на две .. и отделно странното усещане в стомаха.... което не знам на какво се дължи. Сатурн ми управлява 8 ми дом , а е разположен в 6 ти

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #304 -: Ноември 22, 2014, 11:01:30 pm »
Дали не се самонавиваш малко? Психолозите на това му казват самореализиращо се пророчество. Тоест, чел си, че ти предстои такъв транзит, знаеш как влияе...и като ти се случва - започваш да се чувстваш зле без външни фактори за това.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #305 -: Ноември 22, 2014, 11:18:54 pm »
Дали не се самонавиваш малко? Психолозите на това му казват самореализиращо се пророчество. Тоест, чел си, че ти предстои такъв транзит, знаеш как влияе...и като ти се случва - започваш да се чувстваш зле без външни фактори за това.

не , при предния транзит на Сатурн върху наталния ми плутон, управител пети , пак имаше проблеми със стомаха , само 4е този път сериозни наложи се да пия антибиотици

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #306 -: Ноември 22, 2014, 11:20:51 pm »
Здравето е по шести дом. Планетата, свързана със стомаха е Луната. Плутон и знака Скорпион касаят отделителната система.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #307 -: Ноември 23, 2014, 02:17:54 am »
Прави ми впечатление, че често първият възврат е по-драматичен, а втория може и да не се усети или поне няма отчетливи събития при него.
При мен драмите бяха любовни, нали Сатурн е У5 в 5д, надявам се при втория възврат след 7г да нямам проблеми по 5д

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #308 -: Ноември 23, 2014, 01:23:59 pm »
Днес е първия ми ден от Сатурновия ми възврат. Както казах и в една друга тема , чувствам се все едно нещо в мен умря, чувствам се все едно нещо ме преряза на две .. и отделно странното усещане в стомаха.... което не знам на какво се дължи. Сатурн ми управлява 8 ми дом , а е разположен в 6 ти

Възможно ли е да си го усетил по този начин поради прекаленото вглеждане/внимание?

п.п.При мен този транзит бе плодотворен и драматичен. Изгубих нещо, но спечелих друго.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #309 -: Ноември 23, 2014, 01:31:43 pm »
Първия ден наистина до усетих , странно усещане , за скъсване с нещата , и част от мен е умряла. Вътрешно усещане. Това за стомаха също е вярно , не знам как , но е свързан със стомаха при мен.

Сатурн при мен толкова тропа на вратата, просто при сатурн , никога до сега не е минало при мен без събитие. Най-интересното е , че след сатурновия възврат, Сатурн ще направи тригон към натални Венера и
Марс (управители 5 , 6 , 11, 12 дом), което според всички правила, е много добре даже ,  а аз се усещам в момента , все едно, че са ми дали , присъда.

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #310 -: Ноември 25, 2014, 10:37:35 am »
При мен Сатурновия възврат приключи и затвърди убежденията ми, че дори да нямаше други предиктивни техники, транзитите на бавните планети са достатъчно показателни. В Скорпион, Сатурн аспектира 5 от наталните ми планети: със съвпад - Плутон, Сатурн, Марс и опозиция - Слънце, Венера. Всички теми на дома - 8-ми, бяха засегнати. Пострада интимния ми живот, загубих роднина, но жената беше на преклонна възраст и го приех някак спокойно. Като видя, че не ме е разтърсил достатъчно явно, Сатъра ми докара още една загуба на близък - този път на приятел от детството и там действително ме съсипа, защото момчето беше младо и си отиде без време.
Нали възврата се свързва и с помъдряването, а по 8-ми са оперативните намеси - отстраниха ми 3 мъдреца, единия оперативно   :33: Като за капак - подхванах бизнес, част от парите ги даде мъжа ми, така че си е донякъде инвестиция на чужди средства по 8-ми. Та това ми начинание претърпя пълен крах. И снощи си мислех - как Сатурн ще шамароса най-добре един Телец - ами финансово! Да се смееш ли, да плачеш ли  :lol_hitting:!
Сега, когато транзита приключи, си дадох сметка, че съм се провалила в бизнеса, поне реших да приключа и да си спестя по-нататъшна агония. Та искам да кажа, че изпитах невероятно облекчение и се радвам, че скоро няма да има какво да аспектира тоя дъртак  :cheer:.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #311 -: Ноември 25, 2014, 11:56:51 am »
Първия ден наистина до усетих , странно усещане , за скъсване с нещата , и част от мен е умряла. Вътрешно усещане. Това за стомаха също е вярно , не знам как , но е свързан със стомаха при мен.

Сатурн при мен толкова тропа на вратата, просто при сатурн , никога до сега не е минало при мен без събитие. Най-интересното е , че след сатурновия възврат, Сатурн ще направи тригон към натални Венера и
Марс (управители 5 , 6 , 11, 12 дом), което според всички правила, е много добре даже ,  а аз се усещам в момента , все едно, че са ми дали , присъда.


Аз направо съм в потрес, че ти си усетил това нещо още първия ден. Според мен психиката ти играе много повече роля. Сатурн има и сходящ аспект с орбиса 2-3гр, както и разходящ. Възвратът му е нещо като влиянието на нодалната ос - усещаш го като период, но кога е започнало, кога приключва - няма такъв филм. Нещо се случва през този период. Ако си мислиш, че след 5 дни ще спреш да усещаш и умрялото ще се роди отново, а ти ще си като нов - бъркаш. Това само ще покаже, че няма да си преживял възврата с неговите уроци и нерешените проблеми ще се повторят при следващия, като ще ти напомнят за себе си при квадратурите и опозицията.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #312 -: Ноември 25, 2014, 12:02:29 pm »
Таня, това с Дъртака ме разсмя!  :D

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #313 -: Ноември 25, 2014, 12:13:10 pm »
Нали идеята на транзита е да те промени завинаги , да те научи на нещо, на мен след като Уран ми премина през Венерата и Марс , да промените в съзнанието ми за необратими и едва ли някога ще стане предишния човек след този транзит. Твърдя че го усещам , сестра ми ( с която живеем заедно ) казва същото , че се чувства промяна в мен. Така , че не виждам какво нередно се случва.  Плюс това аз сам доста чуствителен и няма как да не ги усещам нещата.

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #314 -: Ноември 25, 2014, 12:37:19 pm »
Таня, това с Дъртака ме разсмя!  :D
Ами имаше и такава проява - дърт, нахален ухажор ми досаждаше в продължение на няколко седмици, но се разкара като видя, че няма да го огрее.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама