Автор Тема: Транзити на Сатурн  (Прочетена 290847 пъти)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #555 -: Август 10, 2015, 07:37:22 pm »
аз ще видя светлинката преди теб,моята е по средата на скорпи  ;) ма преди това ще мине и през Слънцето К4 в каре към асц-марс-уран - плуто  :-X

на мен предитовато ми беше доста преди това. в общи линии,  при мен нещата слагат точка върху луната, преди това са минали през всичко друго :)
De omnibus dubitandum est

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #556 -: Август 10, 2015, 07:44:05 pm »
Ако някой има наблюдения,как му се е отразил транзита на сатурн през 2 дом нека сподели. На мен започва да ми мачка стелиума,като започва с уран,слънце,юпитер,нептун... ???

моя 2 дом е празен,като Сати ми е Водолейскси в 6 по натал, в транзит през 2д. даде не големи,но устойчиви доходи  от два различни източника,стагнацията дойде при транзит през 3 дом където е У2 Венера,единият източник на доходи отпадна,после и вторият на два пъти , в режим на оцеляване за кратко

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #557 -: Август 10, 2015, 07:46:45 pm »
на мен предитовато ми беше доста преди това. в общи линии,  при мен нещата слагат точка върху луната, преди това са минали през всичко друго :)
точка на какво слагат,ако е на мъките
ако е кафява точка отзад зарежи

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #558 -: Август 10, 2015, 10:08:07 pm »
Аз имам интересен казус със Сатурн, честно въпреки трудностите през Сатурновия възврат ми даде нещо много ценно трезво отношение спрямо работа и здравето ми! най-важното. Когато Сатурн премине върху наталния ми Уран управител 9 ти и диспозитор на Водолейското ми Слънце и едновременно с това прави секстил към Слънцето ми според вас какво ще се случи ... нямам намерение да се местя никъде за да отработи 9 тия дом ..

Сатурн като управител на 8 и 9 ти (стар управител) винаги ми е носил кризи преди да даде нещо. от 8/9 не мога да се сетя какво може да излезе .
« Последна редакция: Август 10, 2015, 10:13:13 pm от greg07 »

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #559 -: Август 10, 2015, 10:25:22 pm »
Аз имам интересен казус със Сатурн, честно въпреки трудностите през Сатурновия възврат ми даде нещо много ценно трезво отношение спрямо работа и здравето ми! най-важното. Когато Сатурн премине върху наталния ми Уран управител 9 ти и диспозитор на Водолейското ми Слънце и едновременно с това прави секстил към Слънцето ми според вас какво ще се случи ... нямам намерение да се местя никъде за да отработи 9 тия дом ..

Сатурн като управител на 8 и 9 ти (стар управител) винаги ми е носил кризи преди да даде нещо. от 8/9 не мога да се сетя какво може да излезе .

това, което ми идва наум на прима виста е да смениш държавата - и никой няма да те пита :) - може би заради по-висока заплата, за да се изявиш по-добре ... но това е "на парче" - иска си по-сериозен/комлексен прочит.

Развам се, че си осъзнал целта на Сатурн - сега (след възврата) вече можеш да приемаш Сатурн по-спокойно и без паника. До Уран има още време :)
« Последна редакция: Август 10, 2015, 10:27:38 pm от Happy58 »

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #560 -: Август 10, 2015, 11:23:20 pm »
Транзита на Сатурн в 6-ти особено в ретро движението ми даде желание сериозно да се лекувам. Ретрото ми дава повече отколкото директното движение.

gerivas

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 299
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #561 -: Август 12, 2015, 04:01:12 pm »
Транзита на Сатурн в 6-ти особено в ретро движението ми даде желание сериозно да се лекувам. Ретрото ми дава повече отколкото директното движение.
И на мен също! А и също така и безработица, както ти беше споменал на моята соларна карта, така и стана! Дано скоро се измъкнем  ;)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #562 -: Август 12, 2015, 09:27:23 pm »
И на мен също! А и също така и безработица, както ти беше споменал на моята соларна карта, така и стана!
Безработица може да донесе като преминава и в друг дом, не е задължително да е през 6д., и да е ретрораден.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #563 -: Август 13, 2015, 09:08:04 pm »
Умувам над това какво да очаквам от трайното навлизане на Сатурн в 9 дом. Куспидата му е на първия градус на Стрелец. Влиза-излиза в последната година с  ретроградните си  движения, но вече ще е "само напред".

Не съм изследвала в дълбочина ефекта, който усещам от аспектите, които прави към натални планети, но ми прави впечатление, че има градивно действие - при възврата и при аспекти с Венера. Преди да направи аспект има голям зор, но после при самия аспект има добра реколта. В наталната карта е в 5 дом в Лъв. Предстои му да направи съвпад с Нептун в 9 дом. Единственото, което може да се каже, че уча сега е астрологията :)
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #564 -: Август 24, 2015, 12:12:32 pm »
Пак аз :) виждам, че съм на 2-3 градуса от тригон между натален и транзитен Сатурн? Имате ли спомени какво се случи при Вас? Наблюдения при други хора?
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #565 -: Август 24, 2015, 04:30:19 pm »
Пак аз :) виждам, че съм на 2-3 градуса от тригон между натален и транзитен Сатурн? Имате ли спомени какво се случи при Вас? Наблюдения при други хора?
В този орбис аспектът би трябвало да е активен, а тригонът е хармоничен аспект-делата, свързани с домовете в натала, които са управлявани от Сатурн, ще протичат гладко и безпроблемно. При мен когато тр Сатурн беше последно в тригон с наталния Сатурн У5, 6 в 5д, работих частна учителка на увредено дете.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #566 -: Август 24, 2015, 04:32:09 pm »
При мен е в 5 дом и управлява 11 дом :) Не мога да се оплача по делата на двата дома :)
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #567 -: Август 24, 2015, 04:45:07 pm »
Пак аз :) виждам, че съм на 2-3 градуса от тригон между натален и транзитен Сатурн? Имате ли спомени какво се случи при Вас? Наблюдения при други хора?

Тази или миналата година го минах ... имах някакви очаквания, но ... не забелязах нещо особено. Отдавам го на факта, че при мен Сатурн е със силно влияние в картата и толкова съм му свикнала, че една такава лека енергия като тригон, трудно би дала нещо по-забележимо.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #568 -: Август 24, 2015, 09:06:03 pm »
Виж как е описано в книгата за транзитите:

Цитат
На четирийсет Сатурн прави тригон с радикалното си положение и индивидът си
отдъхва от това, което може да чувства като постоянна атака. Решенията за промяна в
кариерата, стила на живот, страната или взаимоотношенията са се запазена марка за
прехода към втората половина на живота. Задълбочаваето на ангажиментите също е
част от тази промяна, но само ако нещата, с които е обвързан човек, са подходящи за
по-нататъшното осъществяване на житейската цел. Ако човек постоянно е отричал
аспектите на своята природа, те ще се проявят отмъстително в тази фаза. Както видяхме
в първия цикъл (между седем и четиринайсет години), част от процеса на добиване на
обществен опит изисква ше определена доза потискане. Потискайки най-малко
приемливите за обществото черти, които са естествена част от нашата природа, ние
създаваме цял склад от неразвити качества. Тези характеристики могат да се появят и
създадат опустошение в един добре подреден живот. Проявата на детски реакции може
да шокира хората, които си мислят, че вече "са пораснали". Бунтът срещу наложените
от обществото ограничения, може да изглежда младежки, а импулсът да освободи това,
което изглежда безотговорно, въпреки че тези естествени отговори трябва да бъдат
изследвани, за да се види дали имат оздравително въздействие като начини за
собствено коригиране.
Цялостното преструктуриране на личностното его и общественото супер-его е
правилно. Бунтът е предшественик на освобождаването, което е част от следващата
фаза. Може да възникне конфликт между това, което е отговорно поведение, и това,
което е чисто персонална потребност. Като че ли е важно да се направи преглед на
живота и ца се изследва кои аспекти от природата на човека са останали неразвити.
Това може да е период на възнаграждение и удовлетворение, ако човек приеме, че
следвайки пътя на честта и личната почтеност, той става отговорен и накрая взима
отношение към колективните въпроси. Целта на борбата в тази пресечна точка е да
стане по-съзидателен под натиск. Ако човек предизвиква себе си по това време и
открие, че наистина има какво да предложи, възможността да изрази "новия Аз" ще
започне да излиза наяве

На мен ми е много бунтарско сега, отдавах го на прогресивните Слънце и Луна във водолей, наближаващото прогресивно новолуние там, прогресивен МС влиза във Водолей  .....
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #569 -: Август 24, 2015, 10:27:27 pm »
От коя книга е това?
Frankly, my dear, I don't give a damn.