Автор Тема: Транзити на Сатурн  (Прочетена 291379 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #675 -: Октомври 30, 2015, 10:48:53 am »
А Нептун в кой дом е?

Натален Нептун в 9 дом в Стрелец.
Транзитен Нептун в 12 дом в Риби :)



12ти дом замесен ли е?

Транзитен Нептун е там и се движи към АС.

Утре в 12 дом имам прогресивно новолуние :)

Добавям карта на деня на консултацията, в къщи ще си погледна и домофикацията за конкретния час :)
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #676 -: Октомври 30, 2015, 10:56:28 am »
Защо ми се струва, че психолозите са по 8ми дом, или пък там са само психотерапевтите? Сигурно имаш някакъв транзит към 8ми дом или управителя му ::)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #677 -: Октомври 30, 2015, 11:02:30 am »
Психологията, а може би и душевния комфорт - съм свързвала с 12 дом, Риби и Нептун, може би затова директно погледнах какво се случва около Нептун тогава :)

В момента на събитието 8 дом тъкмо е опразнен от транзитните Слънце, МЕркурий и Сатурн - преминали в 9 дом. А У8 - Плутон транзитно е кацнал върху нат. Меркурий У4, У7 и трансформира темите ми, но това е от доста време :)
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #678 -: Октомври 30, 2015, 11:03:34 am »
Душевният комфорт в никакъв случай не е по 12ти дом :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #679 -: Октомври 30, 2015, 11:04:44 am »
Душевният комфорт в никакъв случай не е по 12ти дом :)

При индийците се гледа по 4ти.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #680 -: Октомври 30, 2015, 11:05:44 am »
Има точна квадратура на тр Юпитер към нат. Марс, съупр. 8 - психолози, страховете ни, ресурсите на връзката ни.
Да допиша, че терапевтите са по 7 дом. Много точно се описеа какъв е терапевта от тр Юпи и Марс в 7 дом. Навалицата от транзити е точно в него.
Освен това Лилит е точно върху нат.Плутон, У12, а тр.Уран на 2гр.от нат.Юпитер, активиращ наталната му опозиция с Плутон.
Перфектни индикации.
« Последна редакция: Октомври 30, 2015, 11:30:15 am от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #681 -: Октомври 30, 2015, 11:07:42 am »
По-скоро психично-болните са по 12 дом.
Психологията и психоанализата са по 8 дом.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #682 -: Октомври 30, 2015, 11:11:38 am »
Има два аспекта към планети в 8 дом - секстил ма тр. Юпитер към натална Венера и тригон на тр.Нептун към нат. УРан, екзалтиращ в 8 дом. Ето карта за часа към натала - виждат се и аспектите:

Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #683 -: Октомври 30, 2015, 11:37:38 am »
Има точна квадратура на тр Юпитер към нат. Марс, съупр. 8 - психолози, страховете ни, ресурсите на връзката ни.
Да допиша, че терапевтите са по 7 дом. Много точно се описеа какъв е терапевта от тр Юпи и Марс в 7 дом. Навалицата от транзити е точно в него.
Освен това Лилит е точно върху нат.Плутон, У12, а тр.Уран на 2гр.от нат.Юпитер, активиращ наталната му опозиция с Плутон.
Перфектни индикации.

Делфи, мисля, че психотерапевтите са по 8 дом. 7 дом са взаимоотношенията с другите хора, но когато някой започне да "рови навътре в теб" (било то с думи или скалпел), това вече минава в 8 дом.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #684 -: Октомври 30, 2015, 11:42:58 am »
Делфи, мисля, че психотерапевтите са по 8 дом. 7 дом са взаимоотношенията с другите хора, но когато някой започне да "рови навътре в теб" (било то с думи или скалпел), това вече минава в 8 дом.
Да, Хепи, точно така. По 7 са терапевти въобще, лекари, консултанти. Затова казяам, че се вижда връзката между 7 и 8 дом, където е психотерапевтиката.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #685 -: Октомври 30, 2015, 11:51:46 am »
А виждаш ли връзка по темата  в тригона между нат.Марс  съ-У8 с тр.Венера в 7 дом, която натало е в падение в 8 дом? Марс - както квадратира Юпитер, така тригонира и Венера?
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #686 -: Октомври 30, 2015, 12:16:01 pm »
Виждам, да. Венера ти упр.2/7 дом, Марс - 1/8. Точният аспект предстои и показва полза за теб, с осъзнаване на това какво точно е ценно и важно за теб във връзката ти с другия, какво си готова да вложиш. Венера натално е в 8 дом, Марс в 3, на к4 - всичко това ще се постигне с разговори, комуникация за съдържанието на връзката ти. Самата ти ще получиш голяма полза  и подкрепа от тази терапия, за теб ще е плодотворна.
Но е важно цялото това събитие как се възприема от мъжа ти. Виж как е отразено то в неговата карта. Сложи я и нея, ако искаш. На мен ми е интересно като казус.
« Последна редакция: Октомври 30, 2015, 12:22:07 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #687 -: Октомври 30, 2015, 12:29:58 pm »
Разбира се - това са неговите транзити за деня на първата консултация, но той не желае да се включи. Аз исках да започнем семейна терапия. Обаче вчера отново отказа, за пореден път - уж беше съгласен, проучих всичко, бях готова с имена, които да обсъдим, моите предпочитания и аргументи. Изобщо отказа разговор - добре, когато пожелае - насила не може :(.

Аз, обаче нямам ресурс в себе си да продължавам така, както я караме и трябва да съхраня поне себе си. Нещо трябва да направя, затова се обръщам се към познание извън моите сили и умения. При индивидуален терапевт. Ако в някакъв момент той пожелае да посещаваме семейна терапия заедно - ще отидем при друг семеен.

Ето картата му за 26.11:
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #688 -: Октомври 30, 2015, 12:45:44 pm »
От телефона съм, затова по-късно ще допиша тук.

Вече съм си вкъщи и мога да пиша  спокойно :)

Алена, според мен, докато Сатурн още транзитира през 7 дом, мъжът ти няма да се съгласи да отиде на психолог. В края на януари следващата година ще премине в 8-ми и тогава мисля, че ще склони. Сатурн, който е управител на 9 дом и е натално в 4, на К5 ще нагази Луната, у 3/4, натално в 8-ми, и мисля, че сам ще почуства нужда от такава консултация заради семейството и любовта си. Ако не е обърнал внимание на здравето си по времето, когато Сатурн е бил в 6 дом, сега, освен финансови трудности, може да има и здравословни проблеми, което допълнително да го накара да се замисли за живота си, за смисъла и съдържането му.
В това време Венера, У1/6, влиза в 9 дом и заедно с Плутон, У7, там може да го накара да се обърне към духовната страна на нещата. Уран, у11 - мечтите, вече няколко пъти ще е минал върху Венерата му и ще му е показал и друга страна от печеленето на пари, работата, себеосъществяването и връзките.
Транзитен Марс ще е в секстил към натален Меркурий и моментът ще е добър за консултации.
Транзитни Сатурн и Уран активират Хвърчилото му. Интересно, че там участват също Венера, Плутон, Сатурн и Луна :) Повторение на акцентите.
Виждам още секстили между транзитен Нептун, у12 в натален 8, и натален Меркурий, у2/6 в натален 12, и транзитен Плутон, у7 в 6 натален, и натален Марс, съУ 7/12 в 11, К12 натален. Тук нещо ми изглежда сенчесто, но не съм съвсем сигурна, просто по усет.
« Последна редакция: Октомври 30, 2015, 10:19:37 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #689 -: Октомври 30, 2015, 03:32:21 pm »