Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 268177 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1785 -: Март 20, 2018, 03:15:51 pm »
Меркурий нали е в сянка вече, каква глупост ми се случи. Но е за мое добро, иначе изобщо нямаше да се сетя, че нещо не е наред. Преглеждах си битовите сметки и видях огромна сметка за вода за изтеклия месец, нямам такава консумация. Помислих, че водомерът в банята се е развалил и върти в пъти повече. И когато се обадих във ВиК се оказа, че другият водомер, който е монтиран в кухнята, не е плащан от години. И има задължения. Всички плащания извършвам с интернет банкиране, директно нареждам. И винаги ми е идвала една сметка за вода. Мислех, че плащам и за двата. Инкасаторката ми обясни, че всъщност двата водомера са с два различни абонатни номера и идват две различни сметки. И този с по-малката консумация просто не е бил въведен като услуга в панела с интернет банкиране. Те сега са се усетили и са прикачили задължението към другия водомер. Защото там се вижда, че се плаща редовно. Олекнах с една сума, но вече съм спокойна – нищо не дължа.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1786 -: Март 20, 2018, 03:27:28 pm »
И как са ти засекли показанията в кухнята, без ти да разбереш

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1787 -: Март 20, 2018, 03:45:12 pm »
Аз си ги давам редовно, но мислех, че се плаща обобщено, за двата.
Всеки месец като минава инкасаторката, изкарвам на вратата листче с показанията от двата водомера, за всеки поотделно.
Просто този в кухнята не ми е бил добавен като абонатен номер в панела за разплащания. Навремето настройките не са правени от мен и не знаех, че нещо е било сбъркано. Е, периодично се обаждат стари проблеми, от някогашния ми друг живот. И пак добре, че са се усетили, това можеше да продължава години наред, без да зная.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1788 -: Март 30, 2018, 08:18:37 am »
синът ми е с ретро меркурий и в неделя си направих експеримент,да го прескоча,поръчвайки си чрез него /има  регистрация/за първи път обувки онлайн -той спортни,аз летни чехли със 20% уикенд намаление,а дано,ма надали,след три дни пратката беше греда,на него му пратили" всичко е точно"-модел,номер,но друг цвят,който го нямаше и на сайта като опция,но той много хареса,а на мен нито размера,нито на ширина ми стават,сега трябва да ги връщам на др.край на София,вчера в мола,открих коя фирма ги продава и следващия номер пак тесни на ширина,добре,че не си поръчах по-голям номер,да ги връщам пак...край с покупки по ретро меркурий....

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1789 -: Март 30, 2018, 09:31:48 am »
Аз пък си купих миксер вчера. Преди две години така купувах пасатор, май не беше ретро меркурия, беше развален и ми го сменяха. Да видим сега този как ще е.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

CocoNut

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1790 -: Март 30, 2018, 08:10:26 pm »
при мен забелязах, че по ретро меркурий малкият ми(а той е слънчев близнак, меркурий ми У5 в натал) ми се разболява и така някои "планове" се променят...

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1791 -: Март 31, 2018, 08:45:05 am »
при мен забелязах, че по ретро меркурий малкият ми(а той е слънчев близнак, меркурий ми У5 в натал) ми се разболява и така някои "планове" се променят...
Меркурий разболява,упр. дева,6дом.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1792 -: Март 31, 2018, 09:03:16 am »
при мен забелязах, че по ретро меркурий малкият ми(а той е слънчев близнак, меркурий ми У5 в натал) ми се разболява и така някои "планове" се променят...
сериозно или детските неразположения

Меркурий разболява,упр. дева,6дом.
разболява,щото е в каре със сатурн/марс козирог,мунданно,
два малефика,втория е диспозитор на меркурий,нещо нелекувано/неглежирано преди ретрото,налага св.лечение

CocoNut

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1793 -: Март 31, 2018, 01:57:56 pm »
в моя натал меркурий У4,5 и е в 6... на предния ретро мерк беше някакъв вирус с повръщане и т.н. и аз го отнесох тогава, сега е бактериална инфекция.... направи ми впечетление, защото малкият си ходи на градина и е относително свикнал с бацилите там, не е от редовно сополивите и болните .... :)

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1794 -: Март 31, 2018, 04:47:23 pm »
И моите последни три онлайн поръчки са пълен крах, но пък откакто е ретро, успях да препродам няколко други несполучливи предишни покупки .
Открих и едно ежемесечно добавяне на такса за интернет към сметката ми на телефона , уж беше еднократен пакет, а чак сега забелязах, че още четири месеца са продължили да ми го начисляват.
Най ме ядоса оня от Еконт, още чакал да ми отключат сумата. Като му казах, че съм говорила с Централата и съм наясно как се процедира, бързо ми я даде. Аман от тарикати!
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1795 -: Април 01, 2018, 09:28:49 pm »
в моя натал меркурий У4,5 и е в 6... на предния ретро мерк беше някакъв вирус с повръщане и т.н. и аз го отнесох тогава, сега е бактериална инфекция.... направи ми впечетление, защото малкият си ходи на градина и е относително свикнал с бацилите там, не е от редовно сополивите и болните .... :)
к4,к5 в дева ли е? а близнаци на к2 ли е ?

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1796 -: Април 02, 2018, 05:17:17 am »
Изпращат фалшиви мейли уж от банки, с цел кражба на данни

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1797 -: Април 02, 2018, 11:45:13 am »
Изпращат фалшиви мейли уж от банки, с цел кражба на данни

И аз го получих. Първо беше уж от Фибанк, после от друга. Първият мейл от някакъв украински адрес дойде.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

CocoNut

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1798 -: Април 02, 2018, 10:59:56 pm »
к4,к5 в дева ли е? а близнаци на к2 ли е ?
К 4,5 е близнаци ....

CocoNut

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1799 -: Април 02, 2018, 11:05:15 pm »
майка ми овня с меркурий също в овен, а марс екзалтиран си наумила да прави някакви мини ремонти в къщи ... майсторите днес като дошли се оказало, че всъщност ремонтите няма да са мини, а ще трябва да се сменят и тръби, защото били изгнили, което означава голямо къртене в 3 помещения... също се чудя това започва днес на новия цикъл марс/сатурн(но вече трябва да ѝ погледна по обстойно картата)... :)