Автор Тема: Месечен хороскоп-лунар  (Прочетена 222838 пъти)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Месечен хороскоп-лунар
« Отговор #870 -: Юни 16, 2017, 12:13:37 am »
Да, прочетох разни рецепти, поне е лесно, но май бързо трябва да търся орехчета, защото може вече да няма подходящи. С белия бъз закъснях, цвета беше без аромат и бутилките  ще ходят на боклука, та не искам провал и тук .Но ще потърся .

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Месечен хороскоп-лунар
« Отговор #871 -: Юни 17, 2017, 08:12:13 pm »
По-скоро "ДА", защото и след изявата ще носиш емоцията и енергетиката в себе си :)
Концертът мина по-добре от предишните, но не съвсем перфектно, за съжаление. Хубавото беше, че успях да накарам и майка ми да дойде. Пак изпълних Унгарският танц на Брамс и "Песента на Солвейг" на Григ.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Месечен хороскоп-лунар
« Отговор #872 -: Юни 17, 2017, 08:19:48 pm »
Браво! Поздравления, Веско!!! :38: :08:

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Месечен хороскоп-лунар
« Отговор #873 -: Юни 17, 2017, 09:11:04 pm »
Чудесно :) Много се радвам :)  :clap: :72:
Над силата е само умението да я владеем!

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Месечен хороскоп-лунар
« Отговор #874 -: Юни 17, 2017, 10:14:10 pm »
Веско, поздравления за успешния концерт, нека все по-голяма част от времето ти е посветено на занимания, които ти носят радост! ;)  :38:

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Месечен хороскоп-лунар
« Отговор #875 -: Юни 18, 2017, 07:15:02 pm »
Благодаря ви много!  :58:

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Месечен хороскоп-лунар
« Отговор #876 -: Юни 19, 2017, 07:14:57 pm »
Този лунар ми направи впечатление заради обърнатите оси и Марс в първи дом. Слънцето също е близо до асцендента. Само не знам дали предвид това, че Марс е в Рак може да има по-скоро незадоволителен или негативен ефект.
Изглежда ми като че ли юни ще е важен месец за годината с напредък по лични цели и амбиции. Но не знам дали не залагам много очаквания.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Месечен хороскоп-лунар
« Отговор #877 -: Юни 25, 2017, 03:17:10 pm »
Гери, не им се оставяй относно това да е дисциплинарно. За служители на трудов договор има редица защити, не е толкова лесно на работодател да докаже основания за дисциплинарно уволнение. Направи си, ако искаш, консултация с адвокат по трудово право, ще ти е много полезно. Сега може да ти се струва все едно, но не след дълго може да ти е голяма пречка. Внимавай какво подписваш.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Месечен хороскоп-лунар
« Отговор #878 -: Юни 25, 2017, 04:27:07 pm »
Вчера заявиха, че няма да ходя повече на работа... Най-страшното е, че не ми пука дали ще ме уволни дисциплинарно.... Чувствам се като дрогирана.... Не мога да мисля за нищо.. Което е ужасно. Все едно ще лудна всеки момент...
За какво дисциплинарно уволнение говориш, нали точно преди месец писа, че си подала молба за напускане? За напускане по твое желание с предизвестие от 1месец не се уволнява дисциплинарно!

Продадох молбата за напускане...  :19:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Месечен хороскоп-лунар
« Отговор #879 -: Юни 25, 2017, 08:22:44 pm »
Не ми я приеха молбата, а тук предизвестието е 3 месеца така или иначе. 
А защо не си коригира ОВ-то тогава или целта ти беше да се изплезиш на моя отговор?  :)

Happy58

  • Гост
Re: Месечен хороскоп-лунар
« Отговор #880 -: Юни 26, 2017, 10:33:42 am »
Защото разбрах преди седмица  :) когато отидох да взема авансите на колегите ми. А мислех, че ми тече предизвестието. Малко се превърна в чат.... Нека да спрем, за да не се сърдят останалите...

честно казано, на мен също не ми стана ясно, кога и какво се е случило .... уж не са ти приели молбата, пък ти си мислиш, че тече предизвестие, а накрая те пък те уволняват ... и пак не е ясно - как, по кой член .... дай по-точна хронология на събитията

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Месечен хороскоп-лунар
« Отговор #881 -: Юни 26, 2017, 04:03:11 pm »
честно казано, на мен също не ми стана ясно, кога и какво се е случило .... уж не са ти приели молбата, пък ти си мислиш, че тече предизвестие, а накрая те пък те уволняват ... и пак не е ясно - как, по кой член .... дай по-точна хронология на събитията
На 4 май попита дали ще си намери скоро нова работа, а аз отговорих, че остава на настоящата http://astra.la/forum/index.php?action=post;quote=151634;topic=868.80
После на 24 май даде ОВ по въпроса, че подала молба за напускане и ми се плези, че не съм ѝ познала, сега схвана ли?
А онзи ден писа тук, че са ѝ казали, че вече е освободена от работа
Вчера заявиха, че няма да ходя повече на работа... Най-страшното е, че не ми пука дали ще ме уволни дисциплинарно.... Чувствам се като дрогирана.... Не мога да мисля за нищо.. Което е ужасно. Все едно ще лудна всеки момент...
"Сърби ме, боли ме, драго ми е "  :)

Happy58

  • Гост
Re: Месечен хороскоп-лунар
« Отговор #882 -: Юни 26, 2017, 04:35:57 pm »
На 4 май попита дали ще си намери скоро нова работа, а аз отговорих, че остава на настоящата http://astra.la/forum/index.php?action=post;quote=151634;topic=868.80
После на 24 май даде ОВ по въпроса, че подала молба за напускане и ми се плези, че не съм ѝ познала, сега схвана ли?
А онзи ден писа тук, че са ѝ казали, че вече е освободена от работа "Сърби ме, боли ме, драго ми е "  :)

аз твоите отговори ги схванах, ама ситуацията, реалната, не е ясна .... какво стана в крайна сметка. И по-специално - как така са отхвърлили молбата за напускане, а после те я уволняват .... кой е тоз луд работодател, че да се прекара по този начин?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Месечен хороскоп-лунар
« Отговор #883 -: Юни 26, 2017, 04:42:03 pm »
аз твоите отговори ги схванах, ама ситуацията, реалната, не е ясна .... какво стана в крайна сметка. И по-специално - как така са отхвърлили молбата за напускане, а после те я уволняват .... кой е тоз луд работодател, че да се прекара по този начин?
  не е луд работодателят  :)
на мен пък не ми стана ясно, как може да лудне за работа, която не иска до степен да подаде молба за напускане, а как е освободена и за самата нея не е било ясно, когато е писала...
вече може да е наясно, но пък отказва д аипше, че било спам и да не разсърдим останалите  :)

anabel

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 50
Re: Месечен хороскоп-лунар
« Отговор #884 -: Юни 26, 2017, 04:49:33 pm »
Ако тя в 7 дневен срок от подаването на молбата, не е получила отговор от работодателя, автоматично това означава, че молбата не е приета и остава на работа. За справка чл. 325 от КТ /има го в нета на много места/. Ако молбата не е уважена и тя все още иска да напуска, пише предизвестие по кой член вече не мога да кажа. В трудовия договор са посочени точки, клаузи при какви обстоятелства и как се напуска, от страна на работодател и работник, кой какво дължи и т.н. За дисциплинарно уволнение си има точно определени изисквания, не може току така. Нека си ги провери пак в КТ и да си прецени сама, ако не иска да сподели. Обикновенно с такова дълго предизвестие са МОЛ.