Автор Тема: Дирекционни планети и аспекти  (Прочетена 200153 пъти)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #480 -: Май 07, 2016, 10:11:11 pm »
Благодаря ви, Хепи, Лили, Акрукс!
Слагам карта, за да не ви пиша дълги обяснения. Личните си данни затрих от опасения за анонимността ми.

Апропо възлите - по индийските даши съм в главен период на Кету, подпериод на Раху до края на юни (после идва подпериодът на Юпитер).

P.S. Извинявам се, че си затривам картата. Благодаря ви за коментарите и подкрепата! :-*
« Последна редакция: Май 08, 2016, 09:59:20 am от Mirabella »

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #481 -: Май 07, 2016, 10:22:43 pm »
Благодаря ви, Хепи, Лили, Акрукс!
Слагам карта, за да не ви пиша дълги обяснения. Личните си данни затрих от опасения за анонимността ми.

Апропо възлите - по индийските даши съм в главен период на Кету, подпериод на Раху до края на юни (после идва подпериодът на Юпитер).

Мира, за мен целия ти стелиум е в квадрат с нодалната ос. Налага се да интегрираш всички тези 3 планети в живота си. Става доста сложно. Ще се включа след 1-2 дни - трябва ми време да помисля по този казус.
Малко помощ ако може - имаше ли събитие, когато дирекционен Плутон е бил в квадрат със Слънцето?

Иначе, конкретно в случая - не би трябвало да имаш страхове за Сатурн-Слънце, защото в натала те са в тригон. Каквото и да се случи, ще е с добър за теб изход. Спомни си квадрата на дир Плутон - какво се е случило и как е завършило? Вкарай обаче и управлението по домове. И това, че 9 дом може да е и "смисъла на живота, за теб".

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #482 -: Май 07, 2016, 10:27:29 pm »
Значи докато си в период Кету/Раху, влиянието на възлите, ако са активирани в динамика, ще е по-изразено. Но периодите на Раху често носят и успехи, особено в светския, материалния живот - всичко що е свързано с външния свят и с публика. Зависи как са поставени и аспектирани възлите. При теб Раху е в дустхана, но там се чувства много добре, освен това е в силна позиция по знак и получава аспект от Юпитер, който ти е в 10 дом от Лагна. Не мога да сметна колко е прецесията за твоята година на раждане - Венера остава ли в знака на ЮЛВ или са в съседни? Но имайки предвид тези фактори, влиянието на сатурновата дирекция, както и на ЮЛВ върху нат. Слънце, би трябвало да е смекчено. А възлите да проработят в твоя полза, в посока на популяризиране на нещо твое, но след преодоляване на спънки и някакво противопоставяне отвън. Дирекция на Плутон и едновременно хармоничен дир. аспект на Нептун към Луна на МС може да даде и успех сред някаква аудитория. Освен това при теб в натала Слънцето е хармонично аспектирано. Даже бих казала, че Раху в съчетание с Юпитер /сега нали се в АД на Раху/ би могъл хем та ти помогне да преодолееш някои спънки и да се пребориш с враговете /6 дом/, хем да съдейства за реализацията на някакъв твой проект, особено ако не се разглежда в тесен кръг и не е предназначен за ограничена целева аудитория, а ако е нещо по-масово, по-всеобхватно.

Антардашата на Юпитер също може да е добра, но там специфичното е, че Юпитер е диспозитор на Кету, т.е. има връзка и с 12 дом. 10 дом също има връзка с нашите действия от миналото /карма/. Така че не е изключено да има някакъв тип възмездяване за теб или окончателно да се реши нещо, натоварено с влияния от миналото. Може и от някакъв "товар" да те освободи. Ако Венера и във ведическата карта е в един знак с Кету, там също не е изключено да се очаква някаква развръзка, особено ако досега е било във "висящо" положение.



« Последна редакция: Май 07, 2016, 10:35:16 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #483 -: Май 07, 2016, 10:31:09 pm »
Благодаря ти, Хепи! :-* Когато имаш време, ако имаш. Не искам да притеснявам никого.
При началото на дирекцията на Плутон към Слънце се засили конфликтът с нарцистичния индивид. Тогава той засили натиска си върху мен. Беше във властова позиция, от което се възползваше (но вече властта му е ограничена). Права си, че изходът в крайна сметка беше добър за мен - професионално израстване при съвпад на директен Плутон с МС и тригон на директно Слънце с МС. Ръководството ме подкрепи (за негов ужас).
« Последна редакция: Май 07, 2016, 10:32:52 pm от Mirabella »

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #484 -: Май 07, 2016, 10:32:32 pm »
Благодаря ти, Лили! :-* Благодаря ти, Акрукс! :-* Акрукс, много добре ме "урочаса" - дано изскочи заекът. :012:

Лили, Венера е в първия градус на Козирог по сидерал, Кету остава в края на Стрелец.
« Последна редакция: Май 07, 2016, 10:35:14 pm от Mirabella »

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #485 -: Май 07, 2016, 10:33:33 pm »
Благодаря ви, Хепи, Лили, Акрукс!
Слагам карта, за да не ви пиша дълги обяснения. Личните си данни затрих от опасения за анонимността ми.

Апропо възлите - по индийските даши съм в главен период на Кету, подпериод на Раху до края на юни (после идва подпериодът на Юпитер).
Извинявай,но няма да пиша за дирекциите и пр,а за транзитите,които не за леки.Имаш Трз Уран,У1,съвсем в действащ квадрат на Възлите и в опозиция на нат Сатурн(Марс).изглежда нуждата ти да се освободиш и да наложиш себе си,чисто по Водолейски вече е много остра.От тук виждам Марсово/Урановите ти мисли.Уран е в Стрелец,а трз Сатурн,Марс са върху му...как да ти е леко?  :08:
Знаеш ли какво си мисля,че по-добре е да се скараш с някой,който те дразни,отколкото да го подтискаш в себе си.  :043: :08: Но не знам защо имам приятелка с асц Водолей,която също не е конфликтна и не влиза в разправии.Не мога да разбера защо сте толкова търпеливи,сигурно заради Управителя Сатурн  :017: и после изведнъж,без предупреждение направите нещо на 180 градуса.
« Последна редакция: Май 07, 2016, 10:36:14 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #486 -: Май 07, 2016, 10:35:17 pm »
При мен започват неприятни дирекции към натално Слънце. Наталният Т-квадрат на Сатурн към нодалната ос се пренася върху Слънцето ми - директен Сатурн в квадрат със Слънце, директен ЮЛВ в съвпад със Слънце. За бонус прогресивна Луна засилва влиянието на аспектите, защото наближава съвпад с наталното ми Слънце. Не знам какво ще правя. Имам желание да сменя тотално посоката на живота си, изпитвам силно недоволство към много неща.
Без малко да пропусна - директен Плутон е върху натални Луна/МС.


Неотдавна възлите ми се изредиха през повечето планети — Сатурн, Слънце, Плутон, АЦ… директна промяна няма, но вътрешната нагласа се променя. Плутон ми е сложно да кажа как/дали/колко действа, макар в момента да ми квадратира АЦ/Венера. Не го усещам сякаш. Възлите са бавна, постепенна промяна, която се вижда от дистанция и постфактум. Щом си недоволна от много неща, Луна/МЦ може би е нещото, от което да започнеш, знам ли :) Сатурн квадрат Слънце се преживява :) Не ти казах нищо май, но каквото пише в книжките си чела вече, освен лично преживяното, не се сещам какво…
« Последна редакция: Май 07, 2016, 10:37:16 pm от Reptil »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #487 -: Май 07, 2016, 10:36:22 pm »
Лили, Венера е в първия градус на Козирог по сидерал, Кету остава в края на Стрелец.

И по-добре така. Значи си същият случай като мен - съвпад Венера/ЮЛВ в западната карта, във ведическата се анулира - в различен знак /и различна накшатра при мен/.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #488 -: Май 07, 2016, 10:37:38 pm »
И аз така си мисля, Драки, като теб. Благодаря ти! Ще следвам светлия ти пример! Ей това нещо ме кефи в огъня - че си казва директно и после му олеква. За другите е неприятно (понякога, а по-скоро често), но за огнения си е добре. Малко егоизъм ще вкарам в играта.
И да, точно - търпим, търпим и после чашата прелива и наистина си го изкарваме наведнъж и на другите им идва изненадващо, като гръм от ясно небе. Винаги съм мислила, че от Марс (и др. планети) във Везни. Това е доста везнишко - не мислите ли?

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #489 -: Май 07, 2016, 10:40:17 pm »
Благодаря ти, Репс - личното е винаги много по-ценно от чиста теория. Не питай старило, а патило - нали така казват.

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #490 -: Май 07, 2016, 10:43:10 pm »
Благодаря ти, Хепи! :-* Когато имаш време, ако имаш. Не искам да притеснявам никого.
При началото на дирекцията на Плутон към Слънце се засили конфликтът с нарцистичния индивид. Тогава той засили натиска си върху мен. Беше във властова позиция, от което се възползваше (но вече властта му е ограничена). Права си, че изходът в крайна сметка беше добър за мен - професионално израстване при съвпад на директен Плутон с МС и тригон на директно Слънце с МС. Ръководството ме подкрепи (за негов ужас).

Плутон, Сатурн, Марс в 8 дом - само не мога да го вържа с Везни, но ти си знаеш, предполагам :)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #491 -: Май 07, 2016, 10:47:19 pm »
Не, няма любов между нас, поне от моя страна. Везните ги свързвам с нерешителното ми поведение. Поне 100 пъти ще помисля и размисля преди да предприема нещо - как ще се отрази на околните, да не взема да обидя някого и т.н. И с такова поведение привличам използвачи, нарцисисти и др. влечуги.
Аз съм много осъзнат индивид. Проблемът е, че не предприемам нищо, за да се променя. Много ми е трудно да не бъда себе си.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #492 -: Май 07, 2016, 10:55:38 pm »
И аз така си мисля, Драки, като теб. Благодаря ти! Ще следвам светлия ти пример! Ей това нещо ме кефи в огъня - че си казва директно и после му олеква. За другите е неприятно (понякога, а по-скоро често), но за огнения си е добре. Малко егоизъм ще вкарам в играта.
И да, точно - търпим, търпим и после чашата прелива и наистина си го изкарваме наведнъж и на другите им идва изненадващо, като гръм от ясно небе. Винаги съм мислила, че от Марс (и др. планети) във Везни. Това е доста везнишко - не мислите ли?
Марс във Везни може да е по-зъл от Марс в Овен-виждала съм го.  :D И не мисля,че твоето търпение е заради това,че е във Везни,а от наталния му съвпад със Сатурн и тригонът им към Слънце.Сатурн винаги озаптява дивотиите на Марс в съвпад,а тригонът хармонизира и агресията не излиза рядко на повърхността.
П.П:Ако моят Марс във Вод не съвпадаше с Юпитер,сигурно щях да съм пример за светица с тези тригони към него  :D

Май те чака много трудно балансиране на ситуацията,ще ти стискам палци!  :38: :08: :-*
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #493 -: Май 07, 2016, 10:59:49 pm »
Марс във Везни набира бавно и гръмва в неочакван момент. Но да, със Сатурн наблизо сигурно трябва да набереш още, за да се случи нещо. Какво пък, всяка криза е възможност :)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #494 -: Май 07, 2016, 11:18:10 pm »
Марс във Везни може да е по-зъл от Марс в Овен-виждала съм го.  :D И не мисля,че твоето търпение е заради това,че е във Везни,а от наталния му съвпад със Сатурн и тригонът им към Слънце.Сатурн винаги озаптява дивотиите на Марс в съвпад,а тригонът хармонизира и агресията не излиза рядко на повърхността.
П.П:Ако моят Марс във Вод не съвпадаше с Юпитер,сигурно щях да съм пример за светица с тези тригони към него  :D

Май те чака много трудно балансиране на ситуацията,ще ти стискам палци!  :38: :08: :-*

Не е по темата с дирекциите, но баща ми има Марс във Водолей и е много кротък. В съвпад с Хирон - по едно време се шегуваше, че лекува с ръце. :012: