Автор Тема: Дирекционни планети и аспекти  (Прочетена 200078 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #525 -: Май 18, 2016, 10:31:58 am »
Много зависи как се отброява отместването - дали градус-година или по-слънчеви дъги (осреднено)  или по дневни дъги .... конкретно каквито са били в тези дни.

при мен няма особена разлика

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #526 -: Май 18, 2016, 11:13:47 am »
При мен мърда с няколко градуса  :)
Над силата е само умението да я владеем!

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #527 -: Май 19, 2016, 10:10:54 am »
Хепи не забравяй , че дирекционния Аспект работи , една година преди и една година след ... СЛВ в индийската астрология е Раху , лош демон или нещо такова , нищо , че в западната го дават като добра съдба.

Въпреки това по мое лично наблюдение трябва да се случи нещо хубаво :) при мен СЛВ дава и при сестра ми също ...

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #528 -: Май 19, 2016, 10:19:43 am »
Хепи не забравяй , че дирекционния Аспект работи , една година преди и една година след ... СЛВ в индийската астрология е Раху , лош демон или нещо такова , нищо , че в западната го дават като добра съдба.

Въпреки това по мое лично наблюдение трябва да се случи нещо хубаво :) при мен СЛВ дава и при сестра ми също ...

Да, знам че е и 1 година след :) - просто си мислех, че на точния съвпад можеше нещо да изскочи :). В книгата на Левин принципно пише, че при аспект с нодалната ос случващото се е просто карма, съдба. В момента вече идва и точното прогр Новолуние в/у единия У10 (който пък е в съвпад с ЮЛВ) и в квадрат с другия у10 - определено нещо ще става, преди Уран да напусне 10 дом след година.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #529 -: Май 19, 2016, 11:19:54 am »
Да, и аз това гледам - предстои квадрат с Марс, а Овен е интерсептиран в 10 дом, както и тригон с Венера и Плутон. И Венера управялва интерсептиран знак в 4 дом, както и нодалната ос,  а Плутон е У5.

С това закачане на оста 4/10, както и 5 дом .... да не получиш сериозно предложение от човека, когото обичаш  :29:
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #530 -: Май 19, 2016, 11:48:20 am »
Да, и аз това гледам - предстои квадрат с Марс, а Овен е интерсептиран в 10 дом, както и тригон с Венера и Плутон. И Венера управялва интерсептиран знак в 4 дом, както и нодалната ос,  а Плутон е У5.

С това закачане на оста 4/10, както и 5 дом .... да не получиш сериозно предложение от човека, когото обичаш  :29:

Астрологично, за такова нещо трябва и 7 дом - затова гледам повече работата.
Иначе, на практика, няма как да ми го даде :), защото е обвързан законово. А и аз не знам, доколко въобще искам законно обвързване - така като че ли ми е по-добре (свободно).

Наистина астрологичната картинка в картата ми в момента е много напрегната - то е ясно, че ще се случи нещо - няма как да не стане. И прогресии, и дирекции, и транзити .... не съм гледала предстоящите затъмнения още :). И всичко се върти около 18-19градус и засяга доста неща.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #531 -: Май 19, 2016, 12:55:51 pm »
Е, може да не е от настоящия, а има и време :) По 10 дом/МЦ нали се променя общ. статус :)
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #532 -: Май 19, 2016, 01:02:37 pm »
По 10 дом/МЦ нали се променя общ. статус :)

При сключване на брак често съм виждала дирекции на МС към планета-сигнификатор или дирекции на планети към МС.

АС и дирекциите му също участват, но не само за събития с партньорска насоченост. Може да бележат и някакви здравословни промени, оперативна интервенция, а също раждане на дете.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #533 -: Май 19, 2016, 01:21:51 pm »
Поради връзката с Марс и Плутон - може да се допусне хирург. намеса, но заради прогр. новолуние в 5 дом, ведно с прог.Венера  и върху нат.ЮЛВ и Нептун - на мен ми се дочува "горчиво, горчиво" .....  :) :) :engel016: :29: Е, поне нова любов или промяна в статута на настоящата :)
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #534 -: Юни 06, 2016, 03:00:33 pm »
Загледах се, че догодина ми предстоят едновременно:

1. Ингрес на прогр.Луна в Риби, в 12 дом и секстил с нат.Слънце в 10 дом
2. Ингрес на СД Луна във Везни в 7 дом и квадрат с нат.Слънце в 10 дом
3. Ингрес на СД Венера в Козирог в 10 дом и съвпад  с нат.Слънце в 10 дом

И тази и следващата година - Венера е на сол.АС от към 12 дом.

Леко изхълцах, обичайно не гледам предварително много напред, а за мен 1 година е много напред ... Звучи преобръщащо, ама какво пък толкова да се случи :(
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #535 -: Юни 06, 2016, 03:10:32 pm »
Загледах се, че догодина ми предстоят едновременно:

1. Ингрес на прогр.Луна в Риби, в 12 дом и секстил с нат.Слънце в 10 дом
2. Ингрес на СД Луна във Везни в 7 дом и квадрат с нат.Слънце в 10 дом
3. Ингрес на СД Венера в Козирог в 10 дом и съвпад  с нат.Слънце в 10 дом

И тази и следващата година - Венера е на сол.АС от към 12 дом.

Леко изхълцах, обичайно не гледам предварително много напред, а за мен 1 година е много напред ... Звучи преобръщащо, ама какво пък толкова да се случи :(

на голямото дете да не би да му предстои някаква промяна?

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #536 -: Юни 06, 2016, 03:18:12 pm »
Ще тръгва на училище догодина - не сега наесен, а другата есен. Това ли да е?  ::)

Понеже от сега погледнато - има година до точните аспекти - допускам да има събития още в края на тази година  :017:
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #537 -: Юни 06, 2016, 03:42:14 pm »
Ще тръгва на училище догодина - не сега наесен, а другата есен. Това ли да е?  ::)

Понеже от сега погледнато - има година до точните аспекти - допускам да има събития още в края на тази година  :017:

ами на мен това ми дойде на акъла - луната ти е У5, а Слънцето е в 6-ти дом от 5-ти.

когато дир планета сменя знак, има отражение/смяна в настройката на дома, който управлява - не толкова събитие, колкото промяна в настройка.
А има и секстил/тригон на дир Сатурн към К5/11 - нали аз обичам аспектите към куспидите.

Ако трябва да е по-рано - може да се влюбиш на работното място :)  :08: - аууу

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #538 -: Юни 06, 2016, 09:25:34 pm »
Благодаря Ви   :58: Ами ще видим, то няма да усетя кога ще се изтъркули времето :) Леко се ужасявам от ингреса на прогр. Луна в Риби  ;D Ще огледам и по транзити какво предстои. Единствено за преминаването на Сатурн с 10 дом съм гледала - там, където е Слънцето :)
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #539 -: Юни 07, 2016, 09:21:44 am »
Аз знам за аспектите на прогресивно слънце към натална планета, че са активни градус преди и градус след, т.е. 2 години, 2г. и половина.

Дирекционните аспекти са 1 градус - 30 мин. преди и 30 след, като след точният аспект започва да отслабва влиянието.
Frankly, my dear, I don't give a damn.